FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-11-28, 19:41   

przez torrenty
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-11-28, 20:49   

To torrenty jeszcze śmigają? Ostatnio po latach odpaliłem emule'a, to bida straszna.

Sam jestem ciekaw, gdzie to można LEGALNIE oglądać ;) w trailerze stoi Paramount+, takiego cuda to żem nie słyszoł.
 
 
Whoresbane


Posty: 1051
Wysłany: 2022-11-28, 21:00   

Bo nie ma tego cuda w Polsce. Od lutego wchodzi SkyShowtime i na niej mają być wszystkie seriale Sheridana (Yellowstone, 1883, 1923, Mayor of Kingstown i Tulsa King) i wszystkie z nich polecam a 1923 w ciemno. Póki co trzeba sobie radzić przez google
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
  
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-11-28, 21:01   

https://www.purevpn.com/paramount-plus-vpn

Tak legalnie na pół gwizdka. Osobiście wychodzę z założenia że jak się szczypią z uruchomieniem usługi gdzieś to niech nie mają pretensji, że ludzie obchodzą jak mogą.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-11-28, 21:06   

Czyli trochę Sheridana do nadrobienia jest, trzeba sprawdzić, czy to taki dobry kozak, czy wydmuszka jak Nolany.

Śmierć emule'a uważam za koniec prawdziwego Interneta, ile to ja się naoglądałem te naście lat temu na studiach kina koreańskiego, japońskiego, czy inszego mongolskiego, i do wszystkiego powstawały polskie napisy, ile tego dobra było, niedostępnego w oficjalnych źródłach, prawdziwa wolność. Przeto jak nie ma na legalu, to trzeba kombinować.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-28, 22:38   

osioł był dla mięczaków
tylko twarde dc++
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2022-11-29, 16:05   

Whoresbane napisał/a:
Bo nie ma tego cuda w Polsce. Od lutego wchodzi SkyShowtime i na niej mają być wszystkie seriale Sheridana (Yellowstone, 1883, 1923, Mayor of Kingstown i Tulsa King) i wszystkie z nich polecam a 1923 w ciemno. Póki co trzeba sobie radzić przez google

Poczekam na premierę legalną. :-P Będzie powód, aby kupić i testować nową usługę. Bo na razie poza tymi serialami to nie wiem, czy jest coś dla mnie więcej. I wolę oglądać na dużym ekranie (telewizora).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-11-29, 17:04   

Mamerkus napisał/a:
To torrenty jeszcze śmigają? Ostatnio po latach odpaliłem emule'a, to bida straszna.

Oczywiście, rzekłbym nawet, że przechodzą swoisty renesans.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1888
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-11-29, 17:16   

A nie jest tak, że nie mając VPN ściągający z torrentów narażają się na coraz większe ryzyko?
Cytat
Wyrok TSUE ws. torrentów
"Systematyczne rejestrowanie adresów IP użytkowników oraz udostępnianie ich nazw i adresów pocztowych podmiotowi praw własności intelektualnej lub osobie trzeciej w celu umożliwienia wytoczenia powództwa o odszkodowanie jest, pod określonymi warunkami, dopuszczalne. Żądanie udzielenia informacji, skierowane przez podmiot praw własności intelektualnej, nie może mieć znamion nadużycia oraz musi być uzasadnione i proporcjonalne" - stwierdził Trybunał.

Zajmował się on sprawą z Belgii, gdzie firma Mircom International, zajmująca się windykacją należności, wynikających z naruszenia praw własności intelektualnej, złożyła do sądu gospodarczego w Antwerpii wniosek o udzielenia informacji przez jednego z dostawców internetu (Telenet) danych identyfikacyjnych jego klientów na podstawie adresów IP.
dostawca internetu może systematycznie rejestrować adresy IP użytkowników oraz udostępniać ich nazwy i adresy pocztowe "podmiotom praw własności intelektualnej" czy firmom takim jak Mircom "w celu umożliwienia wniesienia powództwa odszkodowawczego".
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-11-29, 18:02   

już widzę, jak Taylor Sheridan wysyła pozew do losowego Janka z Katowic bo ten ściągnął sobie odcinek jego serialu

Bardziej martwiłbym się o ściaganie polskich produkcji, ale kto zdrowy na umyśle chce to oglądać

W każdym razie od 20 lat korzystam z torrentów, jeszcze nie miałem pism z sądu, preferuje życie na krawędzi.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-29, 18:39   

od tego są wyspecjalizowane firmy - poza tym ściąganie nie jest nielegalne/karalne.

Mam dwóch znajomych którzy "wpadli" - jeden na DC++ a drugi na torrentach, ale używał do tego pracowniczej sieci UWr (realnie to było kilku znajomych z jednego pokoju, ale wylosowali który weźmie na klatę);)

w pierwszym przypadku - policja skonfiskowała sprzęt, po 3 latach oddała i się rozeszło po kościach.
w drugim - UWr dostał zgłoszenie że z tego ip i tej i o tej ktoś "ściągał" i żeby coś z tym zrobili. W efekcie zwolnili jednego pracownika.

oba przypadki to z lat '03-'08 czyli szmat czasu
 
 
Raciel 
Keeper of Secrets


Posty: 15
Skąd: Sky
Wysłany: 2022-11-30, 12:46   

Teraz odpaliłem z ciekawości nowy serial Burtona na netflixie Wednesday i całkiem spoko, chociaż patrząc jak ludzie zaczynają się tym przesadnie zachwycać mnie jakoś odpycha.
_________________
I bind and command you: Stand!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15614
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-11-30, 16:27   

Romulus napisał/a:
Bo na razie poza tymi serialami to nie wiem, czy jest coś dla mnie więcej. (..)


Same seriale Sheridana są tego warte po tysiąckroć. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15614
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-12-23, 15:13   

Mamerkus napisał/a:
Czyli trochę Sheridana do nadrobienia jest, trzeba sprawdzić, czy to taki dobry kozak, czy wydmuszka jak Nolany.


LOLany to straszna lipa.

"1923" - pilot drugiego spin-offu "Yellowstone" prezentuje się nader ciekawie i budzi apetyt na więcej. :-) Sheridan nie bierze jeńców. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-26, 20:39   

https://youtu.be/zmyPS-uua0Q

Diabeł Łańcucki
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1888
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-01-01, 10:26   

Detektyw: sezon 4.
Serial, który zadebiutował w styczniu 2014 roku, powraca z czwartym sezonem! Dwa detektywi - Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey) - spotykają się ponownie po ponad dekadzie, by wspólnie rozwiązać zagadkę makabrycznego morderstwa. Popełniona zbrodnia jest łudząco podobna do tej z lat dziewięćdziesiątych, w sprawie której mężczyźni prowadzili śledztwo.

Premiera na HBO Max: w 2023 roku

Jabadabadu!
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2023-01-01, 12:18   

m_m napisał/a:
Detektyw: sezon 4.
Serial, który zadebiutował w styczniu 2014 roku, powraca z czwartym sezonem! Dwa detektywi - Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey) - spotykają się ponownie po ponad dekadzie, by wspólnie rozwiązać zagadkę makabrycznego morderstwa. Popełniona zbrodnia jest łudząco podobna do tej z lat dziewięćdziesiątych, w sprawie której mężczyźni prowadzili śledztwo.

Premiera na HBO Max: w 2023 roku

Jabadabadu!

jabadaba, jak cholera :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-01-01, 12:32   

Ale o co chodzi? Zacytowałeś streszczenie 1. sezonu. ZNOWU wrócą do tej historii?
 
 
Whoresbane


Posty: 1051
Wysłany: 2023-01-01, 12:33   

Nie wrócą. Czwarty sezon dzieje się na Alasce a główną rolę gra Jodie Foster
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-01-01, 12:34   

No właśnie już doczytałem. Jodie Foster zawsze na plus.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15614
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-01-01, 13:01   

Nazwiska twórczyń czwartego sezonu "Detektywa" (scenario i reżyseria) nie nastrajają zbyt optymistycznie, delikatnie rzecz ujmując.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2023-01-01, 13:07   

to nie Pizzolatto? dupa kwas :-/
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1888
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-01-01, 13:43   

Ups. No to nie wiem kto sie myli w zeznaniach.
Może jakoś fabuła się jednak powiąże //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-01-01, 13:48   

KS napisał/a:
to nie Pizzolatto? dupa kwas :-/

Badźmy szczerzy, nawet on nie gwarantował poziomu. Sezon drugi z wiecznie udręczonym Farrellem to była jakaś pomyłka łamana przez porażkę.

@m_m,
A skąd wziąłeś info?

@ASX,
Bardzo damski sezon się zapowiada, zważywszy że dwie główne role to także kobiety.
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2023-01-01, 13:53   

Hissrich nie macza w tym palców czasem?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1888
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-01-01, 13:53   

Bibi King, wstyd się przyznać...
Ze Spidersweb :oops:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-01-01, 13:59   

Bibi King napisał/a:
KS napisał/a:
to nie Pizzolatto? dupa kwas :-/

Badźmy szczerzy, nawet on nie gwarantował poziomu. Sezon drugi z wiecznie udręczonym Farrellem to była jakaś pomyłka łamana przez porażkę.


+1 Mnie tak wymęczył ten sezon że na trzeci nawet nie mogłem spojrzeć...
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-01-01, 14:00   

WTF?

A, już widzę.

@fdv,
Trzeci sezon ma lepszy pomysł (zarówno na zagadkę kryminalną, jak i na bohatera) i zajebistego Alego w roli głównej. Moim zdaniem warto.
 
 
Whoresbane


Posty: 1051
Wysłany: 2023-01-01, 14:04   

Pierwszy wybitny, drugi mocno mocno średni, trzeci świetny, na czwarty czekam z optymizmem
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-01-01, 14:04   

fdv napisał/a:
Bibi King napisał/a:
KS napisał/a:
to nie Pizzolatto? dupa kwas :-/

Badźmy szczerzy, nawet on nie gwarantował poziomu. Sezon drugi z wiecznie udręczonym Farrellem to była jakaś pomyłka łamana przez porażkę.


+1 Mnie tak wymęczył ten sezon że na trzeci nawet nie mogłem spojrzeć...


Ze mną było tak samo, przy czym nie dotrwałam do końca 2 sezonu.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13