FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2023-08-24, 12:16   

Sądząc po pierwszych zajawkach wydawało się, że to będzie spoko serial okołostarłorsowy, ale Ahsoka okazuje się być niewiele lepsza od nieszczęsnego Boby Fetta. Szkoda Rosario na takie drewniane dialogi, drewnianą reżyserie i kiepski scenariusz.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-08-24, 15:20   

Romulus napisał/a:
Strajk scenarzystów i aktorów zbiera solidne żniwo. Jego ofiarą padł "Peryfera". Amazon skasował go, bo za długo byłoby czekać na sezon drugi przez strajk, a mają inne tytuły do zrobienia. Szkoda. Naprawdę szkoda.


Wydaje mi się że to był jakiś łatwy argument żeby uzasadnić cancel. Carnival Row też miało bardzo długą przerwę z powodu pandemii, a jednak pociągneli kolejny sezon. Z innego poletka Taboo nie jest zaorane i będzie kolejny sezon, pewnie będzie z 5 lat od pierwszego sezonu jak w końcu to puszczą w BBC.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11346
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-08-24, 19:53   

+1

jakie ma znaczenie że się serial przeciągnie na rok następny ?
no chyba że zamierzają przycisnąć do ściany wichrzycieli :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-08-24, 20:08   

fdv napisał/a:
Romulus napisał/a:
Strajk scenarzystów i aktorów zbiera solidne żniwo. Jego ofiarą padł "Peryfera". Amazon skasował go, bo za długo byłoby czekać na sezon drugi przez strajk, a mają inne tytuły do zrobienia. Szkoda. Naprawdę szkoda.


Wydaje mi się że to był jakiś łatwy argument żeby uzasadnić cancel. Carnival Row też miało bardzo długą przerwę z powodu pandemii, a jednak pociągneli kolejny sezon. Z innego poletka Taboo nie jest zaorane i będzie kolejny sezon, pewnie będzie z 5 lat od pierwszego sezonu jak w końcu to puszczą w BBC.

Może i racja. Ale gdyby były kiepskie wyniki oglądalności, to nie dawaliby chyba zamówienia na drugi sezon? Może inne tytuły wypuszczone w międzyczasie okazały się bardziej rokujące niż pierwszy sezon "Peryferal" i strajk był dogodną wymówką, aby zrezygnować?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-08-25, 15:09   

To jest bardzo prawdopodobne, jeszcze może być problem z główną aktorką jednak ona jest filmowa, a zaklepanie jej czasu na jakąś odległą przyszłość może być bardziej kosztowne niż całej reszty telewizyjnej obsady. Ale jak by nie patrzeć strajk scenarzystów to imo łatwa wymówka.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-09-12, 17:52   

To chyba ostatnie dzieło Flanagana dla Netflixa: https://www.youtube.com/w...KVHzdNssWY&t=1s Po rozczarowaniu, którym okazał się poprzedni miniserial, dla młodzieży, liczę na godne pożegnanie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11346
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-12, 19:43   

właściwie to on kręci cały czas ten sam film ale w róznych fatałaszkach - ZDU to zakładam opus magum kal 0.50.

kiedyś był cykl Poe wg. Cormana
teraz mamy cykl Zagłada domu Usherów wg. Flanagana

może spojrzę a może nie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-09-14, 17:13   

"Lekcje chemii" z Brie Larson. Planowałem przeczytać powieść, ale poczekam na serial. Apple chyba zrobi to dobrze: https://www.youtube.com/watch?v=-1PuK8mxASE
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1869
Wysłany: 2023-09-14, 19:42   

Czytaj powieść, ona ma taką narrację, której nie da się przenieść na ekran.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15632
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-09-15, 04:45   

"Daryl Dixon" - jest wyraźnie lepiej niż w podstawce "The Walking Dead", czy ssącego "Dead City" i da się oglądać bez większego bólu, choć nietrudno przeskoczyć poprzeczkę na wysokości kostek. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2555
Wysłany: 2023-09-17, 11:04   

https://www.youtube.com/watch?v=5lj99Uz1d50

szkoda, że dopiero w styczniu, jestem ciekaw, jak to zrobili
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-09-17, 11:33   

ASX76, puszczają to gdzieś u nas czy torrenty?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15632
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-09-17, 12:18   

m_m napisał/a:
ASX76, puszczają to gdzieś u nas czy torrenty?


Nie sądzę, aby to już u nas puszczali, bo są tylko napisy pl. //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-09-17, 12:58   

No, nawet nie ma planów na Denne City.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15632
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-09-18, 12:15   

m_m napisał/a:
No, nawet nie ma planów na Denne City.


Pojawiła się wersja "Daryla" z lektorem, lecz nie mam seledynowego pojęcia, czy już puszczą to w którejś polskiej stacji.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-09-18, 13:48   

Szukałem i nie znalazłem, może Disney przytuli //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Whoresbane


Posty: 1061
Wysłany: 2023-09-18, 13:54   

Jeśli Grupa Hatak robi napisy to w oficjalnej dystrybucji nie ma tego serialu
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11346
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-18, 17:23   

Hatak ? ja prdlo ? oni jeszcze istanieją ?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15632
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-09-27, 10:10   

"Poker Face" - jeśli ktoś lubi nietypowe kryminały w odświeżonej formie, a do tego pomysłowe i jajcarskie, to grzech się nie skusić. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-09-27, 16:06   

Mam na liście, ale czekam na więcej odcinków i rozładowanie kolejki, co może nastąpić w przyszłym tygodniu. :mrgreen:

Ktoś oglądał "Lakers. Dynastia zwycięzców"? Skończył się już drugi sezon, a HBO dało kancela, co podobno zdenerwowało widzów i krytyków, bo podobno serial bardzo dobry. Nie spieszyłem się, bo sportowe dramy w serialach zaczęły się i skończyły dla mnie na "Friday Night Lights".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-09-27, 17:14   

ASX76 napisał/a:
"Poker Face" - jeśli ktoś lubi nietypowe kryminały w odświeżonej formie, a do tego pomysłowe i jajcarskie, to grzech się nie skusić. ;)



Eee spiraciłem jak wychodziło w US i po 5 odcinkach rzuciłem w cholerę. Jakbym miał podsumować w kilku słowach to serial jest bezpłciowy z dobrą aktorką która ciągnie go do stanu oglądalności. Taki procedural z jakąś dramą w tle o ile sprawy odcinka są czasem lepsze czasem gorsze (ale nic wybitnego do tego każda sprawa mocno naciągana) to fabuła spinająca całość jest jakaś taka niewyraźna i kompletnie nie angażująca.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Whoresbane


Posty: 1061
Wysłany: 2023-09-28, 10:31   

Jak ja na to czekam!

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-10-05, 17:12   

Trochę żeby zrobić na złość HBO zacząłem oglądać - po raz któryś - "Kompanię Braci". Na Netflixie. Za karę, że dla krótkoterminowego zysku jakichś sfajdanych akcjonariuszy sprzedają swoje srebra rodowe (konkretnie, licencje na nie) konkurencji. Yeb się, Zaslav. :mrgreen: Serial genialny, jak zawsze, z gatunku tych nie starzejących się. Co jest oczywiste, jeśli chodzi o fabułę, ale i przede wszystkim w zakresie realizacji to po prostu timeless classic. "Pacyfiku" pewnie nie będzie mi się chciało oglądać. Ale na AppleTV dodałem sobie już do listy to: https://naekranie.pl/aktualnosci/masters-of-the-air-serial-wojenny-apple-tv-zdjecia-1696515612#?&gid=1&pid=8 Czekam na ten serial, trzeci o II wojnie, który powstał pod skrzydłami tria Goetzman, Hanks, Spielberg.

I znowu widać, że HBO nie dzierży już palmy pierwszeństwa w jakościowej rozrywce serialowej. Apple zapewne przebiło ich kasą, którą mogli wyłożyć na produkcję. Bo Apple na prestiżowych tytułach nie oszczędza, ale jednocześnie dobrze wydaje swoje pieniądze. I to zapewne będzie widać także w "Masters of the Air".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11346
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-06, 01:04   

apple zasiada w kategorii premium - ze wszystkimi produktami
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-10-06, 11:19   

Ta ale nie wszystko czego dotkną to złoto. Tym niemniej jak tak obiektywnie popatrzeć za 3 lata wstecz to jednak mają najwięcej wysokopoziomowego contentu. HBO się kompletnie pogubiło i tutaj nie chodzi o kasę wykładaną na produkcje, ale scenariuszowo jest u nich kiepsko.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4638
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-10-06, 12:29   

A propos HBO to widzę że wszedł u nich serial "Zimowy monarcha", na razie dwa odcinki. Jakoś w ogóle przegapiłem, że to miało być. Coś ktoś o tym wie więcej? Czy to na podstawie Cornwella?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-10-06, 14:32   

Tomasz napisał/a:
Czy to na podstawie Cornwella?


Tak na podstawie jego trylogii oceny zbiera jednak dość kiepskie trzeba samemu zobaczyć czy warto czy spasować.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1869
Wysłany: 2023-10-06, 18:53   

Tak, na podstawie świetnych książek, ale oceny b. słabe, więc nawet się nie zabierałam.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4638
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-10-06, 20:54   

Zobaczyłem trailer i wygląda słabiutko.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-10-07, 08:12   

Widziałem pierwszy odcinek i jest słabo. Już fakt, że przeszedł bez echa budził podejrzenia, ale przecież w tym mrowisku seriali można przepuścić coś dobrego. Niemniej, scenariusz jest kiepski. Nie rozumiem, dlaczego aż tak bardzo zaczęto kombinować z fabułą, którą Cornwell stworzył znakomitą, pełną energii, realistyczną i która - mimo tylko trzech tomów - jest pełna wątków. W pierwszym odcinku jest kanciasto, wszystko grubo ciosane i momentami żal oczu. Tym większy żal, jeśli się czytało "Trylogię Arturiańską".

A mogli wziąć gości, którzy pisali "The Last Kingdom". Tam przecież również nie było wielkiego budżetu, ale był pomyślunek, energia i Alexander Dreymon. :) Derfel z "Zimowego monarchy" to jakiś chłoptaś bez charakteru. Może się jeszcze rozwinie, bo w powieści to też na początku szczeniak, który stopniowo "awansuje". Nie wiem, może zmęczę dziś jeszcze jeden odcinek (na razie są dwa w HBO Max).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15