FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości, zapowiedzi, świeżynki
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2021-06-30, 17:00   

Brak nowych pomysłów, szukanie gotowych fabuł z tanimi prawami autorskimi, może jakiś scenarzysta wpadł na pomysł, że z tego literackiego truchła wyciśnie nową jakość.

I może ta "masakra" treści to dobra rzecz w tym przypadku (sądząc po powyższych opiniach)?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13190
Wysłany: 2021-06-30, 17:15   

Zwyczajnie łatwiej się przebić z tytułem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-06-30, 17:33   

Romulus napisał/a:
Brak nowych pomysłów, szukanie gotowych fabuł z tanimi prawami autorskimi, może jakiś scenarzysta wpadł na pomysł, że z tego literackiego truchła wyciśnie nową jakość.

Pośrednio potwierdzasz, że w tym towarzystwie dominują miernoty i ścierwojady.

Romulus napisał/a:
I może ta "masakra" treści to dobra rzecz w tym przypadku (sądząc po powyższych opiniach)?

Nadal pytanie, po chuj? Skoro i tak trzeba całość pisać od nowa, czemu babrać się w zwłokach a nie pisać oryginalnej story. Trza tylko siąść na dupie i zabrać się do roboty.
Powieść czytałem dawno, ale nawet wtedy nie wydawała mi się materiałem na film. To nie jest ten ten typ opowieści, który przykuwa do ekranu. I to jest dla mnie drugi argument, poza szacunkiem do cudzej twórczości, przeciw robieniu tego serialu. Co nie znaczy, że nie obejrzę. No chyba, że szlag mnie trafi w trakcie i zejdę na wylew.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-06-30, 17:33   

Fidel-F2 napisał/a:
Zwyczajnie łatwiej się przebić z tytułem.

który, jak twierdzicie, nikomu nic nie mówi?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-06-30, 17:34   

IMHO to bardziej jest szukanie "nowej Gry o Tron".
Epopeja, z której da się zrobić 10 sezonów (biorąc pod uwagę wszystkie sequele, prequele itd.), ma sporą bazę fanów, nawet jeśli tylko "mgliście kojarzących", więc ma szansę mieć oglądalność od początku, bez konieczności większej akcji marketingowej - taka "samonakręcająca się", a z jakimś w miarę gotowym materiałem wyjściowym.
Tylko również IMHO - "Fundacja" może się tak nie sprawdzić.
IMHO Diuna miałaby większe szanse jako taki wielosezonowy serial, zwłaszcza po dodaniu prequeli od syna. I chyba miałaby większe szanse na trafienie w gusta "szerokich mas" (właśnie te prequele).
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13190
Wysłany: 2021-06-30, 17:35   

Komuś tam jednak mówi i jak się odgrzeje w odpowiedni sposób...
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-06-30, 18:08   

goldsun napisał/a:
"Fundacja" może się tak nie sprawdzić.
IMHO Diuna miałaby większe szanse jako taki wielosezonowy serial,

W wersji Asimova na pewno nie. Akcję 5 tomów zmieściłbyś w 1 sezonie serialu typu Expanse.
Diuna to, poza wszystkim, przygodówka, Fundacja to raczej pean na cześć nauki i jej predykcyjnych możliwości, oraz ludzkiej rasy (urodzeni pionierzy). Są tam elementy space opery, gdyby się uprzeć, ale miałem odczucie, że autora bardziej pasjonowało roztrząsanie pewnych zagadnień i "zgadywanie" przyszłości niż konstrukcja wartkiej fabuły - co wówczas wydawało mi się ciekawsze od przygodówek.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-30, 23:22   

Diuna przygodówką?
jak ją obedrzemy z 90% innego contentu to wyjdzie z tego nowelka przygodowa "zabili go i uciekł" góra na 2-3 odcinki.

co do wymyślenia nowego scenariusza - no to mieliśmy przykład na GoT do czego są zdolni scenarzyści ...
Asimov daje jakiś start up + potencjalną bazę klientów. Faktycznie jest tani w prawach.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7121
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-07-01, 07:35   

KS napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Zwyczajnie łatwiej się przebić z tytułem.

który, jak twierdzicie, nikomu nic nie mówi?
Źle do tego podchodzisz, nikt nie czytał ale każdy słyszał, to jak Cthulhu, odniesienia nawet w bajkach dla dzieci ale książka ramota straszna
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-07-01, 15:11   

utrivv napisał/a:
nikt nie czytał ale każdy słyszał,

To twierdzenie może dotyczyć wyłącznie getta fantastów, które w Polsce jest nieliczne. Ludziom spoza getta tytuł nic nie mówi. Diunę przynajmniej znają, albo słyszeli, ale nie dlatego, że książka, a dlatego, że film Lyncha, od czasu do czasu powtarzany przez różne stacje. A o Fundacji nikt z "serialowych połykaczy" spoza getta nie słyszał. Co innego w Stanach, bo tam getto jest nieporównanie liczniejsze, więc jakiś potencjał to może generuje.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-07-06, 18:18   

Cytat:
3 sierpnia Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) uruchomi w Polsce usługę streamingową Viaplay, która zaoferuje polskim widzom unikalną kombinację najlepszych transmisji sportowych na żywo, Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz treści dla dzieci, w cenie 34 złotych miesięcznie z atrakcyjną promocją startową.

Ktoś coś w temacie tych seriali?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-06, 19:45   

To typowa sport tv więc zakładam że seriale drugiego sortu.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-07, 01:16   

KS napisał/a:
Cytat:
3 sierpnia Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) uruchomi w Polsce usługę streamingową Viaplay, która zaoferuje polskim widzom unikalną kombinację najlepszych transmisji sportowych na żywo, Viaplay Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz treści dla dzieci, w cenie 34 złotych miesięcznie z atrakcyjną promocją startową.

Ktoś coś w temacie tych seriali?


proszę:
Sport: Transmisje rozgrywek piłkarskiej Bundesligi z udziałem supergwiazdy Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego (prawa do transmisji do 2029 roku); transmisje spotkań Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA, mecze najważniejszych europejskich kobiecych lig piłkarskich; kwalifikacje drużyn afrykańskich do piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA 2022; Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet FIFA 2023, mecze Copa América 2024, wyścigi W Series, 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring oraz Ferrari Challenge, rozgrywki golfowe US Open, spotkania piłki ręcznej Bundesligi, mecze koszykówki FIBA EuroLeague Women, a także turnieje snookera, pool bilarda oraz dartów PDC, a od 2023 roku wyścigi Formuły 1.
NENT Group ogłosiła niedawno, że szefem redakcji sportowej Viaplay w Polsce będzie Paweł Wilkowicz.

Viaplay Originals: ponad 70 produkcji oryginalnych, w tym takie seriale jak ‘Kochaj mnie’, ‘Max Anger’, ‘Wisting’, ‘Pod osłoną mroku’, ‘Honor’ oraz ‘Box 21’. We wrześniu Viaplay pokaże w Polsce nową odsłonę ‘Fortu Boyard’, niezwykle popularnego programu dla całej rodziny, który poprowadzą Elżbieta Romanowska, Mariusz Kałamaga oraz Tamara Gonzalez Perea. Serwis zainwestuje także w produkcję oryginalnych polskich seriali fabularnych.

Filmy oraz seriale: najwyższej jakości treści stworzone przez hollywoodzkie studia – NBCUniversal, Sony, MGM oraz CBS – z uwzględnieniem takich seriali jak ‘New Amsterdam’, ‘Chicago’, ‘The Good Doctor’, ‘S.W.A.T.’, ‘Hawaii Five-0’ oraz ‘Opowieść podręcznej’, a także przebojowych serii filmów – ‘Spider-Man’, ‘Faceci w czerni’, ‘Mission: Impossible’, ‘Bourne’, ‘Bridget Jones’ oraz ‘Indiana Jones’.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-07, 10:08   

Trojan napisał/a:
To typowa sport tv więc zakładam że seriale drugiego sortu.


W rzeczy samej. Rzekłbym nawet, iż trzeciego.
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-07-07, 10:49   

Faktycznie, dla samej Bundesligi, bo to jedyna lokomotywa, nie warto się w to pakować.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-07, 11:11   

liga konferencji w której eliminacjach startują polskie zespoły...

;)

nie wróżę tej tv sukcesu na polskim rynku ... na razie oferta zbyt wąska. skończy się na tym że w C+ będą nadawali za połowę ceny.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2021-07-07, 11:43   

Właśnie ogłoszono że od sezonu 2022/23 przejmują ligę angielską.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-07, 11:45   

nie wierzę
źródło


https://www.pb.pl/nent-gr...-polsce-1121524

krwa
grubo
aż nie chce mi się wierzyć że C+ przegrało PL
przecie to drugi filar...
co prawda już od kilku lat widać że C+ delikatnie ale zwija się... ale na podstawowej PN trzymała rękę.

ja prdlo, muszę przewartościować plany średnioterminowe... ;)
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-07-07, 15:44   

Korzystam z C+ i jestem tym zaniepokojony. Na ekstraklasie i żużlu nie ujadą, a NBA to już nie ta popularność co kiedyś. Pewnie będą chcieli zrobić to, co wtedy, gdy przegrali z Polsatem Ligę Mistrzów, czyli włączyć do oferty kanał nadający Premiership. To jednak może znacząco podnieść opłaty dla abonentów. Trzeba będzie zachować proletariacką czujność i rozglądać się za innymi opcjami.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-07, 21:22   

inną opcją jest wyjście z C+
już nawet Eklasy nie mogą być pewni...2023 kolejna umowa - przetarg może być i w przyszłym. Eklasa to ich sztandarowy produkt, ale z PL też tak było...

pewnie Wilkowicz wyciągnie kilku zawodników z C+
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-07-07, 23:46   

Kołodziejczyk już paru wykopał
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-08, 00:14   

a tak.
Znaczy się wiesz - Smokowski i Twarowski sami ponoć odeszli (Twaro wrócił ale do angielskiej)

myślę że NENT latwo wyciągnie parku gości z C+ i E11
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2021-07-08, 17:53   

Wy tu o sporcie, a Canal+ Polska będzie robił polską wersję "Biura", opartą na brytyjskim oryginale, zresztą we współpracy z BBC. Adam Woronowicz gra, ale nie wiem kogo, może polską wersję Davida Brenta (którego grał Ricky Gervais).
https://www.wirtualnemedi...obsada-premiera
Przyznam szczerze, że mnie to intryguje, ale dlatego, że podejrzewam piękną katastrofę. Nie dość, że "The Office" jest bardzo nietypowym serialem, opartym na specyficznym poczuciu humoru, który głównie powoduje dyskomfort u widza, to jeszcze przeniesienie tego do polskich realiów wymagać będzie mistrzostwa. W przeciwnym wypadku powstanie coś płaskiego i nijakiego. Albo powodującego dyskomfort w sposób inny niż zamierzony w oryginale.

Chyba sobie zapuszczę oryginalne "The Office", a na Amazonie wciąż jest wersja amerykańska. To nie jest zły pomysł. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-07-08, 19:10   

W sobotę na HBO3 wszystkie odcinki Mare z Easttown, gdyby ktoś jeszcze nie widział. HBO powtarza też Ślepnąc od świateł, niestety po 1 odcinku tygodniowo. Muszę sobie ponagrywać, bo odpuściłem wcześniej (znów Żulczyk?, no nieee), a okazuje się, że miało całkiem spoko opinie.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-08, 19:29   

<-- Wszystkie sceny z Fryczem to czyste złoto i dla niego warto ten serial obaczyć.
Nożyński to straszna amatorszczyzna, drewno większe od Pinokia S. Seagala. Irytuje w ch.., to niezwykle delikatne ujęcie :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2021-07-09, 07:02   

ASXnew napisał/a:
<-- Wszystkie sceny z Fryczem to czyste złoto i dla niego warto ten serial obaczyć.
Nożyński to straszna amatorszczyzna, drewno większe od Pinokia S. Seagala. Irytuje w ch.., to niezwykle delikatne ujęcie :-P

Nie. To doskonale dobrany do tej roli aktor (amator). Jest taki jaki powinien być główny bohater tej fabuły. Co więcej, po odsłuchaniu książki tylko się w tym upewniłem.

Jakiś czas temu sobie ten serial przypomniałem i nadal cenię wysoko.

Netflix zrobił drugi sezon "Rojsta", którego fabuła rozgrywa się jakieś dziesięć lat po tej z pierwszego sezonu. Podobno znakomicie im to wyszło, ale nie oglądałem jeszcze pierwszego sezonu. :) Zatem poczekam z drugim, ale coś czuję, że nie za długo, bo w nowej odsłonie gra Łukasz Simlat.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13190
Wysłany: 2021-07-09, 08:56   

KS napisał/a:
Ślepnąc od świateł
nie zdzierżyłem
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2021-07-09, 09:16   

Romulus napisał/a:

Netflix zrobił drugi sezon "Rojsta", którego fabuła rozgrywa się jakieś dziesięć lat po tej z pierwszego sezonu. Podobno znakomicie im to wyszło, ale nie oglądałem jeszcze pierwszego sezonu.

Kiepski był. Aż szkoda było dobrych aktorów do tego.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2021-07-09, 11:11   

No ja bym sobie pierwszy sezon skipnął, ale nie wiem, czy jakoś drugi się do niego nie odnosi. Poczekam na jakieś opinie i recenzje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-09, 17:52   

Romulus napisał/a:

Nie. To doskonale dobrany do tej roli aktor (amator). Jest taki jaki powinien być główny bohater tej fabuły. Co więcej, po odsłuchaniu książki tylko się w tym upewniłem.



Koneserstwo chujni z grzybnią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14