FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rząd PO-PSL
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25186
Wysłany: 2026-05-23, 10:07   

Takie złośliwe nękanie jest bardzo łatwe do zrobienia i jednocześnie trudne do wykrycia, przy minimalnej wiedzy i umiejętnościach można to zrobić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-05-23, 11:48   

Romulus napisał/a:
Takie złośliwe nękanie jest bardzo łatwe do zrobienia i jednocześnie trudne do wykrycia, przy minimalnej wiedzy i umiejętnościach można to zrobić.

Tylko pytanie brzmi: po co? Dlaczego padło akurat na tych ludzi? Komu nadepnęli na odcisk? Czego nie mówią? Naprawdę nic nie wiadomo? Bo jeśli są anonimowymi narzędziami złych sowieckich hakerów, którzy prowadzą wojnę hybrydową z Najjaśniejszą Rzeczpospolitą, to nawet ten aspekt bierze w łeb w sytuacji, gdy służby już się nauczyły, żeby najpierw dzwonić do tych gości, a dopiero potem - ewentualnie - przyjeżdżać. Sakiewicz czy Cenckiewicz to co innego - jeden z mediów, drugi z polityki, obaj w miarę (choć bez przesady) na świeczniku, rzeczywiście zamęt wybucha. Ale niezbyt wpływowe nołnejmy z YT znane wyłącznie fanom gier?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 2447
Skąd: Bytom
Wysłany: 2026-05-23, 12:31   

Bibi King napisał/a:
Romulus napisał/a:
Takie złośliwe nękanie jest bardzo łatwe do zrobienia i jednocześnie trudne do wykrycia, przy minimalnej wiedzy i umiejętnościach można to zrobić.

Tylko pytanie brzmi: po co? Dlaczego padło akurat na tych ludzi? Komu nadepnęli na odcisk? Czego nie mówią? Naprawdę nic nie wiadomo? Bo jeśli są anonimowymi narzędziami złych sowieckich hakerów, którzy prowadzą wojnę hybrydową z Najjaśniejszą Rzeczpospolitą, to nawet ten aspekt bierze w łeb w sytuacji, gdy służby już się nauczyły, żeby najpierw dzwonić do tych gości, a dopiero potem - ewentualnie - przyjeżdżać. Sakiewicz czy Cenckiewicz to co innego - jeden z mediów, drugi z polityki, obaj w miarę (choć bez przesady) na świeczniku, rzeczywiście zamęt wybucha. Ale niezbyt wpływowe nołnejmy z YT znane wyłącznie fanom gier?

A czy terroryzm nie polega na sianiu strachu, paniki, zamętu? I zazwyczaj nie trafia tylko w osoby na świeczniku, ale właśnie w zwykłych ludzi, żeby to zwykli ludzie się bali? To właściwe taki "negatywny marketing szeptany" ...
Trafianie w jutuberów ma jak najbardziej sens, bo oni dotrą do całkiem innych odbiorców, niż ci którzy interesują się polityką.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1669
Wysłany: 2026-05-23, 12:33   

Bibi King napisał/a:
Komu nadepnęli na odcisk? Czego nie mówią?


Lata temu grałem z jednym kolesiem w grę MMO, koleś robił jakieś głupkowate filmy na yt, nic kontrowersyjnego, sprawiał wrażenie trochę hmmmm żeby go nie obrazić niepełnosprytnego ale koniec końcem nieszkodliwego. Na jakimś forum grupa osób się skrzyknęła żeby przegrywa do rzeczy ostatecznej popchnąć... koleś łaził kilka jak nie kilkanaście razy w roku na policję bo był wzywany w sprawie zabójstw i podobnych rzeczy.

Dlaczego to robią? Bo mogą bo służby są bezradne.

Tutaj w sprawie Sakiewicza żartowniś wyslał zwykłego maila i zobacz ile szkód narobił. I co policja zrobiła? Zabrała sprzęt elektroniczny youtuberowi, którego nękają w ten sam sposób od 3 lat.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-05-23, 12:53   

Rozumiem wasze stanowiska, ale... terroryzm? To jakaś mikroskala jest, nie żaden terroryzm. Między terroryzowaniem jednego przypadkowego gościa a terroryzmem jest przepaść, choć słowa brzmią podobnie. Dopiero to kabaretowe uderzenie w Sakiewicza wypłynęło na szersze wody; nawet o Cenckiewiczu nikt by nie usłyszał, gdyby sam nie przyszedł z płaczem do social mediów. Albo mamy do czynienia z żartownisiami (wtedy nie ma się czym przejmować, niech policja ich łowi do skutku), albo z łajdakami, którzy chcieliby wstrząsnąć państwem, ale są w tym na razie wybitnie nieskuteczni. Tak czy inaczej, nie mogę się nadziwić motywacjom tych indywiduów. Jakim incelem, nołlajfem i umysłowym dwunastolatkiem trzeba być, żeby się tym jarać?
 
 
fdv 


Posty: 2004
Skąd: Neverland
Wysłany: 2026-05-23, 14:22   

Przecież ten przykład który podał Ash to ewidentnie nosi znamiona osobistej wendetty, nękającego bym szukał w pierwszej kolejności w bliskim otoczeniu, w drugim wśród widzów z długim stażem, w trzeciej może być jakiś sąsiad któremu miejsce do parkowania zajmuje. Tutaj żadne służby uporczywie nie gnębią jakichś randomów z internetów (jeszcze dwa lata) --_-
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1669
Wysłany: 2026-05-23, 15:19   

Ja sobie tak pomyślałem... jeśli to jest takie łatwe i niewykrywalne, co stoi na przeszkodzie żeby grupa rosyjskich hackerów przeprowadzała tego typu akcje na większą skalę i paraliżowała działana służb?
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1669
Wysłany: 2026-05-24, 20:53   

Długo nie musieliśmy czekać, służby wpadły do mieszkania Batyra.

Podobno były też zgłoszenia między innymi na adres Kaczora :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25186
Wysłany: 2026-05-24, 21:01   

Ale jak dyspozytor dostaje telefon, że pod danym adresem pali się, jest awantura domowa krzyki i bójka, to nie dzwoni pod wskazany adres i nie weryfikuje tylko wysyła odpowiednie służby. Standard.

W USA takie "dowcipy" mają nawet swoją nazwę, "swatting", od słowa SWAT, kiedy ktoś robi komuś jakąś złośliwość i dzwoni, że widział ludzi z bronią i z podejrzanymi paczkami pod danym adresem - przyjeżdża ekipa uzbrojona po zęby, wchodzi z drzwiami. W USA było kilka tragedii z tego powodu.

W Polsce: to dobry sposób na destabilizację. Służby muszą reagować, a nie ma przecież weryfikacji takich zgłoszeń typu "to zadzwonimy najpierw pod ten adres, bo mamy numer telefonu i sprawdzimy o co kaman, a potem się zobaczy".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 3648
Wysłany: 2026-05-24, 21:05   

Ash napisał/a:
Długo nie musieliśmy czekać, służby wpadły do mieszkania Batyra.


Był w bokserkach?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-05-24, 21:06   

KS napisał/a:
Był w bokserkach?

Był bez, ale za to miał rękawice bokserskie. Wyobraźcie to sobie...
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 3278
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2026-05-24, 21:14   

Lepiej je //apage satanas
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5515
Wysłany: 2026-05-25, 16:48   

Romulus napisał/a:
Służby muszą reagować, a nie ma przecież weryfikacji takich zgłoszeń typu "to zadzwonimy najpierw pod ten adres, bo mamy numer telefonu i sprawdzimy o co kaman, a potem się zobaczy".

No więc właśnie. Przyznam, że nieco zdezorientowana jestem "postulatem" weryfikacji własności nieruchomości przed interwencją służb (szczególnie, gdy wg zgłoszenia zagrożone jest ludzkie życie) - jeśli/kiedy się okaże, że to mieszkanie prezydenta/posła/ jakiegoś innego pana funkcyjnego z opozycji, to żeby nie interweniować?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1669
Wysłany: 2026-05-25, 17:03   

Beata napisał/a:
jeśli/kiedy się okaże, że to mieszkanie prezydenta/posła/ jakiegoś innego pana funkcyjnego z opozycji, to żeby nie interweniować?


Nie wiem jak to ma działać z posłami ale mieszkania prezydenta powinny być chronione przez SOP

https://x.com/K_Galecka/status/2058330256898240687
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25186
Wysłany: 2026-05-25, 17:08   

Beata napisał/a:
Romulus napisał/a:
Służby muszą reagować, a nie ma przecież weryfikacji takich zgłoszeń typu "to zadzwonimy najpierw pod ten adres, bo mamy numer telefonu i sprawdzimy o co kaman, a potem się zobaczy".

No więc właśnie. Przyznam, że nieco zdezorientowana jestem "postulatem" weryfikacji własności nieruchomości przed interwencją służb (szczególnie, gdy wg zgłoszenia zagrożone jest ludzkie życie) - jeśli/kiedy się okaże, że to mieszkanie prezydenta/posła/ jakiegoś innego pana funkcyjnego z opozycji, to żeby nie interweniować?

I jak to, zresztą, miałoby wyglądać i jaki tego sens? To dyspozytor w 112 będzie miał dostęp do czego? Ksiąg wieczystych, danych z systemu Pesel? I po co mu ta wiedza? Jak ktoś zadzwoni, że w danym mieszkaniu słychać krzyki i płacz dziecka oraz odgłosy awantury to dyspozytor najpierw sprawdzi, do kogo należy mieszkanie, zweryfikuje dane z ksiąg wieczystych i co? Jak mu się nie będzie zgadzało - co? - to nie wyśle pomocy? A jak się okaże, że to mieszkanie posła na Sejm, to tym bardziej nie wyśle pomocy, bo "a to wiadomo, o co się rozchodzi?"
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 2447
Skąd: Bytom
Wysłany: 2026-05-25, 17:17   

Ash napisał/a:
Beata napisał/a:
jeśli/kiedy się okaże, że to mieszkanie prezydenta/posła/ jakiegoś innego pana funkcyjnego z opozycji, to żeby nie interweniować?


Nie wiem jak to ma działać z posłami ale mieszkania prezydenta powinny być chronione przez SOP

https://x.com/K_Galecka/status/2058330256898240687

No przecież sam linkujesz, że to NIE jest mieszkanie Nawrockiego, tylko członka jego rodziny.
I chyba była też mowa, że sam Nawrocki nie wskazał tego mieszkania, że ma być objęte ochroną SOP.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1669
Wysłany: 2026-05-25, 17:58   

goldsun napisał/a:
No przecież sam linkujesz, że to NIE jest mieszkanie Nawrockiego


Dokładnie tak. Jakby ten adres był na liście to byłby chroniony przez SOP.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25186
Wysłany: 2026-05-27, 17:08   

No i złapali "żartownisiów", na razie trzech. Trochę jestem rozczarowany banalnością tego rozwiązania. Nie żebym się martwił, że - na razie - nie jest to żadna rosyjska wojna hybrydowa. Niemniej, z tych okruchów z mediów wynika, że to raczej amatorzy byli. Może Pegasus się przydał? :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 3648
Wysłany: 2026-05-27, 19:11   

Romulus napisał/a:
Niemniej, z tych okruchów z mediów wynika, że to raczej amatorzy byli.

Co nie znaczy, że nie mogli komuś posłużyć jako pożyteczni idioci.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Drzymała

Posty: 209
Wysłany: 2026-05-27, 19:33   

To chyba teraz będzie gorący kartofel rządu.
Rząd przyjął projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny. Wprowadza on system dopłat do składek ZUS dla artystów zawodowych o najniższych dochodach, aby zapewnić im dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, chorobowego oraz emerytalnego //pisowcy
 
 
Cintryjka 

Posty: 2424
Wysłany: 2026-05-28, 12:16   

Projekt to jeszcze nie ustawa. Nic z tego zapewne nie będzie.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
fdv 


Posty: 2004
Skąd: Neverland
Wysłany: 2026-05-28, 14:40   

Osobiście uważam za bardzo pocieszne że są takie osiołki które uważają że jest to dobry pomysł, tak jakbyśmy już teraz nie dolewali coraz to więcej do emerytur różnym grupom społecznym. Moi od zawsze faworyci kapelani w randze generałów musieliby na podium idiotyzmu mocno zawalczyć z artystami :mrgreen:
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1669
Wysłany: 2026-05-28, 15:15   

https://www.youtube.com/shorts/m1LcRGycm-k

Na chuj nam ci artyści? Niech sobie jakiegoś sponsora czy innego patrona znajdzie.
 
 
fdv 


Posty: 2004
Skąd: Neverland
Wysłany: 2026-05-28, 15:33   

Jak jaś idiota mówi że wykonuje pracę intelektualną to uważam że każdy bej spod przysłowiowej budki z piwem powinien protestować bo o filozofii, życiu i tajemnicach wszechświata to jednak oni więcej przedyskutowali i maja większe pojęcie niż taka "cfana" gapa.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Rec

Posty: 410
Wysłany: 2026-05-28, 15:47   

Nie no, pomysł słaby, ale równie słabe jest powoływanie sie na Kanał Zero.
Stanowski idzie w pelną zdrowo-chłopsko-rozumkowość i szczuje na wszystko, co wykracza poza jego pojęcie normalności. Albo narzeka na badania, których nie rozumie ("a na co ludziom jakaś tam socjologia?"), a jak ma stanowisko artystów przedstawić to zaprasza w kółko Kapelę-freak fightera, żeby sprawić wrażenie, że sztuka w Polsce = Jaś Kapela (a ten sie cieszy, bo szum wokół niego to profit).
To już poziom Faktu dla fajnoprawaków.
 
 
fdv 


Posty: 2004
Skąd: Neverland
Wysłany: 2026-05-28, 16:01   

Tak z ciekawości jakiego artystę ty byś zaprosił żeby to pykło? a jaś idiota po to chyba był zaproszony żeby pokazać że to kto jest artystą będzie uznaniowe i nawet on król idiotów będzie się mógł kwalifikować żeby wyciągać rączki po pieniądze podatników. A to kto jest artysta w PL będzie decydował lewoskrętny urzędniczyna który swoim nie da umrzeć.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1669
Wysłany: 2026-05-28, 16:05   

Ja się z Tobą zgadzam, dla mnie kanał zero to taka kolejna tv republika.

Chodziło mi głownie o wypowiedź Jasia. tego samego Jasia, który dostał 60k złotych na pisanie wierszy o aborcji. Kapela może nie reprezentować ogółu artystów ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś nie zarabia i nie stać go opłacanie składek, niech się weźmie za normalną pracę.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 3278
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2026-05-28, 16:06   

Jak śpiewał Kazik: ,,każdy artysta to prostytutka". Tak, że tego.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Rec

Posty: 410
Wysłany: 2026-05-28, 16:13   

Cytat:
Tak z ciekawości jakiego artystę ty byś zaprosił żeby to pykło? a jaś idiota po to chyba był zaproszony żeby pokazać że to kto jest artystą będzie uznaniowe i nawet on król idiotów będzie się mógł kwalifikować żeby wyciągać rączki po pieniądze podatników. A to kto jest artysta w PL będzie decydował lewoskrętny urzędniczyna który swoim nie da umrzeć.

Mocno na ten temat wypowiada się w socialach Żulczyk.

Kapela to anomalia rzeczywistości i fakt, że dostal dotację to też anomalia, która powinna zostać naprostowana.
Ale pokazywanie go za każdym razem, jak trzeba pokazać artystę to zabieg obliczony na wywołanie w widzach efektu "bić te dziwadła!".

Przełóżcie to sobie na jedną rzecz: w Rzeczpospolitej, na Polsacie, w Tygodniku Powszechnym i na Wirtualnej Polsce temat literatury (w tym fantastyki) zawsze komentuje RZEWODAS który tym swoim schizofrenicznym tonem mówi o sobie w trzeciej osobie per "I wtedy Przewodasowi...". Rekordowy frekwencyjnie Pyrkon? Opowie o tym ekspert, przewodas. Rok Lema? Prosimy o komentarz Przewodasa. Kryzys na rynku książki: znany państwu Przewodas. W efekcie zmian w liście lektur wypada xxx i ląduje yyy? Przewodas wyjaśnia, że...
A, Przewodas dostał dotację z NCK na książkę w "Zwrotnicach czasu" swojego czasu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 3278
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2026-05-28, 16:17   

Od 100 lat nie czytałem komentarza Przewodasa. W jakiej bańce żyję //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14