Takie złośliwe nękanie jest bardzo łatwe do zrobienia i jednocześnie trudne do wykrycia, przy minimalnej wiedzy i umiejętnościach można to zrobić.
Tylko pytanie brzmi: po co? Dlaczego padło akurat na tych ludzi? Komu nadepnęli na odcisk? Czego nie mówią? Naprawdę nic nie wiadomo? Bo jeśli są anonimowymi narzędziami złych sowieckich hakerów, którzy prowadzą wojnę hybrydową z Najjaśniejszą Rzeczpospolitą, to nawet ten aspekt bierze w łeb w sytuacji, gdy służby już się nauczyły, żeby najpierw dzwonić do tych gości, a dopiero potem - ewentualnie - przyjeżdżać. Sakiewicz czy Cenckiewicz to co innego - jeden z mediów, drugi z polityki, obaj w miarę (choć bez przesady) na świeczniku, rzeczywiście zamęt wybucha. Ale niezbyt wpływowe nołnejmy z YT znane wyłącznie fanom gier?
Takie złośliwe nękanie jest bardzo łatwe do zrobienia i jednocześnie trudne do wykrycia, przy minimalnej wiedzy i umiejętnościach można to zrobić.
Tylko pytanie brzmi: po co? Dlaczego padło akurat na tych ludzi? Komu nadepnęli na odcisk? Czego nie mówią? Naprawdę nic nie wiadomo? Bo jeśli są anonimowymi narzędziami złych sowieckich hakerów, którzy prowadzą wojnę hybrydową z Najjaśniejszą Rzeczpospolitą, to nawet ten aspekt bierze w łeb w sytuacji, gdy służby już się nauczyły, żeby najpierw dzwonić do tych gości, a dopiero potem - ewentualnie - przyjeżdżać. Sakiewicz czy Cenckiewicz to co innego - jeden z mediów, drugi z polityki, obaj w miarę (choć bez przesady) na świeczniku, rzeczywiście zamęt wybucha. Ale niezbyt wpływowe nołnejmy z YT znane wyłącznie fanom gier?
A czy terroryzm nie polega na sianiu strachu, paniki, zamętu? I zazwyczaj nie trafia tylko w osoby na świeczniku, ale właśnie w zwykłych ludzi, żeby to zwykli ludzie się bali? To właściwe taki "negatywny marketing szeptany" ...
Trafianie w jutuberów ma jak najbardziej sens, bo oni dotrą do całkiem innych odbiorców, niż ci którzy interesują się polityką.
_________________ Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Lata temu grałem z jednym kolesiem w grę MMO, koleś robił jakieś głupkowate filmy na yt, nic kontrowersyjnego, sprawiał wrażenie trochę hmmmm żeby go nie obrazić niepełnosprytnego ale koniec końcem nieszkodliwego. Na jakimś forum grupa osób się skrzyknęła żeby przegrywa do rzeczy ostatecznej popchnąć... koleś łaził kilka jak nie kilkanaście razy w roku na policję bo był wzywany w sprawie zabójstw i podobnych rzeczy.
Dlaczego to robią? Bo mogą bo służby są bezradne.
Tutaj w sprawie Sakiewicza żartowniś wyslał zwykłego maila i zobacz ile szkód narobił. I co policja zrobiła? Zabrała sprzęt elektroniczny youtuberowi, którego nękają w ten sam sposób od 3 lat.
Rozumiem wasze stanowiska, ale... terroryzm? To jakaś mikroskala jest, nie żaden terroryzm. Między terroryzowaniem jednego przypadkowego gościa a terroryzmem jest przepaść, choć słowa brzmią podobnie. Dopiero to kabaretowe uderzenie w Sakiewicza wypłynęło na szersze wody; nawet o Cenckiewiczu nikt by nie usłyszał, gdyby sam nie przyszedł z płaczem do social mediów. Albo mamy do czynienia z żartownisiami (wtedy nie ma się czym przejmować, niech policja ich łowi do skutku), albo z łajdakami, którzy chcieliby wstrząsnąć państwem, ale są w tym na razie wybitnie nieskuteczni. Tak czy inaczej, nie mogę się nadziwić motywacjom tych indywiduów. Jakim incelem, nołlajfem i umysłowym dwunastolatkiem trzeba być, żeby się tym jarać?
Przecież ten przykład który podał Ash to ewidentnie nosi znamiona osobistej wendetty, nękającego bym szukał w pierwszej kolejności w bliskim otoczeniu, w drugim wśród widzów z długim stażem, w trzeciej może być jakiś sąsiad któremu miejsce do parkowania zajmuje. Tutaj żadne służby uporczywie nie gnębią jakichś randomów z internetów (jeszcze dwa lata)
_________________ W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
Ja sobie tak pomyślałem... jeśli to jest takie łatwe i niewykrywalne, co stoi na przeszkodzie żeby grupa rosyjskich hackerów przeprowadzała tego typu akcje na większą skalę i paraliżowała działana służb?
Ale jak dyspozytor dostaje telefon, że pod danym adresem pali się, jest awantura domowa krzyki i bójka, to nie dzwoni pod wskazany adres i nie weryfikuje tylko wysyła odpowiednie służby. Standard.
W USA takie "dowcipy" mają nawet swoją nazwę, "swatting", od słowa SWAT, kiedy ktoś robi komuś jakąś złośliwość i dzwoni, że widział ludzi z bronią i z podejrzanymi paczkami pod danym adresem - przyjeżdża ekipa uzbrojona po zęby, wchodzi z drzwiami. W USA było kilka tragedii z tego powodu.
W Polsce: to dobry sposób na destabilizację. Służby muszą reagować, a nie ma przecież weryfikacji takich zgłoszeń typu "to zadzwonimy najpierw pod ten adres, bo mamy numer telefonu i sprawdzimy o co kaman, a potem się zobaczy".
_________________ There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
Służby muszą reagować, a nie ma przecież weryfikacji takich zgłoszeń typu "to zadzwonimy najpierw pod ten adres, bo mamy numer telefonu i sprawdzimy o co kaman, a potem się zobaczy".
No więc właśnie. Przyznam, że nieco zdezorientowana jestem "postulatem" weryfikacji własności nieruchomości przed interwencją służb (szczególnie, gdy wg zgłoszenia zagrożone jest ludzkie życie) - jeśli/kiedy się okaże, że to mieszkanie prezydenta/posła/ jakiegoś innego pana funkcyjnego z opozycji, to żeby nie interweniować?
_________________ Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
Służby muszą reagować, a nie ma przecież weryfikacji takich zgłoszeń typu "to zadzwonimy najpierw pod ten adres, bo mamy numer telefonu i sprawdzimy o co kaman, a potem się zobaczy".
No więc właśnie. Przyznam, że nieco zdezorientowana jestem "postulatem" weryfikacji własności nieruchomości przed interwencją służb (szczególnie, gdy wg zgłoszenia zagrożone jest ludzkie życie) - jeśli/kiedy się okaże, że to mieszkanie prezydenta/posła/ jakiegoś innego pana funkcyjnego z opozycji, to żeby nie interweniować?
I jak to, zresztą, miałoby wyglądać i jaki tego sens? To dyspozytor w 112 będzie miał dostęp do czego? Ksiąg wieczystych, danych z systemu Pesel? I po co mu ta wiedza? Jak ktoś zadzwoni, że w danym mieszkaniu słychać krzyki i płacz dziecka oraz odgłosy awantury to dyspozytor najpierw sprawdzi, do kogo należy mieszkanie, zweryfikuje dane z ksiąg wieczystych i co? Jak mu się nie będzie zgadzało - co? - to nie wyśle pomocy? A jak się okaże, że to mieszkanie posła na Sejm, to tym bardziej nie wyśle pomocy, bo "a to wiadomo, o co się rozchodzi?"
_________________ There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
No przecież sam linkujesz, że to NIE jest mieszkanie Nawrockiego, tylko członka jego rodziny.
I chyba była też mowa, że sam Nawrocki nie wskazał tego mieszkania, że ma być objęte ochroną SOP.
_________________ Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
No i złapali "żartownisiów", na razie trzech. Trochę jestem rozczarowany banalnością tego rozwiązania. Nie żebym się martwił, że - na razie - nie jest to żadna rosyjska wojna hybrydowa. Niemniej, z tych okruchów z mediów wynika, że to raczej amatorzy byli. Może Pegasus się przydał?
_________________ There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
To chyba teraz będzie gorący kartofel rządu.
Rząd przyjął projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny. Wprowadza on system dopłat do składek ZUS dla artystów zawodowych o najniższych dochodach, aby zapewnić im dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, chorobowego oraz emerytalnego
Projekt to jeszcze nie ustawa. Nic z tego zapewne nie będzie.
_________________ Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci
Osobiście uważam za bardzo pocieszne że są takie osiołki które uważają że jest to dobry pomysł, tak jakbyśmy już teraz nie dolewali coraz to więcej do emerytur różnym grupom społecznym. Moi od zawsze faworyci kapelani w randze generałów musieliby na podium idiotyzmu mocno zawalczyć z artystami
_________________ W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
Jak jaś idiota mówi że wykonuje pracę intelektualną to uważam że każdy bej spod przysłowiowej budki z piwem powinien protestować bo o filozofii, życiu i tajemnicach wszechświata to jednak oni więcej przedyskutowali i maja większe pojęcie niż taka "cfana" gapa.
_________________ W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
Nie no, pomysł słaby, ale równie słabe jest powoływanie sie na Kanał Zero.
Stanowski idzie w pelną zdrowo-chłopsko-rozumkowość i szczuje na wszystko, co wykracza poza jego pojęcie normalności. Albo narzeka na badania, których nie rozumie ("a na co ludziom jakaś tam socjologia?"), a jak ma stanowisko artystów przedstawić to zaprasza w kółko Kapelę-freak fightera, żeby sprawić wrażenie, że sztuka w Polsce = Jaś Kapela (a ten sie cieszy, bo szum wokół niego to profit).
To już poziom Faktu dla fajnoprawaków.
Tak z ciekawości jakiego artystę ty byś zaprosił żeby to pykło? a jaś idiota po to chyba był zaproszony żeby pokazać że to kto jest artystą będzie uznaniowe i nawet on król idiotów będzie się mógł kwalifikować żeby wyciągać rączki po pieniądze podatników. A to kto jest artysta w PL będzie decydował lewoskrętny urzędniczyna który swoim nie da umrzeć.
_________________ W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
Ja się z Tobą zgadzam, dla mnie kanał zero to taka kolejna tv republika.
Chodziło mi głownie o wypowiedź Jasia. tego samego Jasia, który dostał 60k złotych na pisanie wierszy o aborcji. Kapela może nie reprezentować ogółu artystów ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś nie zarabia i nie stać go opłacanie składek, niech się weźmie za normalną pracę.
Tak z ciekawości jakiego artystę ty byś zaprosił żeby to pykło? a jaś idiota po to chyba był zaproszony żeby pokazać że to kto jest artystą będzie uznaniowe i nawet on król idiotów będzie się mógł kwalifikować żeby wyciągać rączki po pieniądze podatników. A to kto jest artysta w PL będzie decydował lewoskrętny urzędniczyna który swoim nie da umrzeć.
Mocno na ten temat wypowiada się w socialach Żulczyk.
Kapela to anomalia rzeczywistości i fakt, że dostal dotację to też anomalia, która powinna zostać naprostowana.
Ale pokazywanie go za każdym razem, jak trzeba pokazać artystę to zabieg obliczony na wywołanie w widzach efektu "bić te dziwadła!".
Przełóżcie to sobie na jedną rzecz: w Rzeczpospolitej, na Polsacie, w Tygodniku Powszechnym i na Wirtualnej Polsce temat literatury (w tym fantastyki) zawsze komentuje RZEWODAS który tym swoim schizofrenicznym tonem mówi o sobie w trzeciej osobie per "I wtedy Przewodasowi...". Rekordowy frekwencyjnie Pyrkon? Opowie o tym ekspert, przewodas. Rok Lema? Prosimy o komentarz Przewodasa. Kryzys na rynku książki: znany państwu Przewodas. W efekcie zmian w liście lektur wypada xxx i ląduje yyy? Przewodas wyjaśnia, że...
A, Przewodas dostał dotację z NCK na książkę w "Zwrotnicach czasu" swojego czasu.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum