FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-09-06, 11:21   

Wiem, to pudelek czy coś tam, ale kurwa.....
https://www.pomponik.pl/p...kom,nId,6268196
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-09-06, 13:10   

Tomasz napisał/a:
Cholera, jak mi przyjdzie wiosną kupić komplet letnich opon, to może ich nie być po prostu. Dawno spłoną.


Ale to ty takie zużyte kupujesz ? Bo nowe to raczej będą, chyba aż tak cena gazu nie podskoczy żeby się nowe opylało palić //mysli
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-09-06, 13:15   

Jak wszystko nadal będzie szło w tym kierunku, to będzie się opłacało palić banknotami.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-09-06, 13:18   

To na pewno, ale PLN w odpowiedniej ilości to chyba tylko Glapiński może sobie nadrukować żeby mieć tanie źródło ciepła.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-06, 14:18   

fdv napisał/a:
Bo nowe to raczej będą, chyba aż tak cena gazu nie podskoczy żeby się nowe opylało palić //mysli

A skąd przekonanie że mamy palić tylko używanymi? W logice naszego kraju spłoną nowe w pierwszej kolejności.

Z innej beczki, ubezpieczałem właśnie auto i wychodzi że drugi rok z rzędu auto się starzeje i jak pokazują wyceny ubezpieczycieli to jednocześnie zyskuje mocno na wartości.
Co za wspaniała inflacja i skurczenie rynku samochodów używanych. Jeszcze parę lat i przebije cenę za jaką nówkę brałem.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-09-06, 14:33   

A bo ja wiem ja bym jednak palił to co tańsze czyli zużyte, a nie kupował nowe ;)

Chyba nie tyle co zyskuje na wartości co nie traci tak dużo jak w latach ubiegłych. Po pandemiczny chip shortage spowodował że nowych aut na rynku było mało. Czas oczekiwania jak przyszedłeś z gotówką to był często rok i jeszcze dealerzy mówili że nie dają gwarancji utrzymania ceny. Teraz z kolei podobno jest problem ze stalą sporo było produkowanej w azowstalu. Pomimo galopady cen nawet jak chcesz kupić auto to musisz ustawić się w kolejce stąd mniej na rynku wtórnym, a jak mniej na nim to i ceny aut używanych lecą w górę. Rynek się naprawdę nie skurczył tak bardzo, że inflacja sprawia że ludzi nie stać na nowy i go nie kupują tylko że z powodu braków nie mogą go kupić od ręki.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-06, 17:41   

od renki można brać to co wyprodukowali i stoi na placu.
na wybrane modele trzeba czekać.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-09-06, 21:43   

fdv napisał/a:
A bo ja wiem ja bym jednak palił to co tańsze czyli zużyte, a nie kupował nowe
No co ty, palić będą tylko certyfikowane a certyfikat będzie wydawany tylko do nowych
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-09-08, 05:25   

Echecheche ... państwo z papieru ...
https://www.onet.pl/infor...3mn4cq,79cfc278
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-09-15, 06:44   

Przepraszam, że post pod postem, ale nie mogę. ;-)

Mateusz Morawiecki w kwietniu napisał/a:

Mamy także polskich twórców inflacji. To ci, którzy proponują, aby natychmiast podnieść wynagrodzenia np. o 20 proc. Oni proponują taki scenariusz, z jakim mieliśmy do czynienia w Turcji. ... A więc ci, którzy proponują takie recepty, chcą doprowadzić do hiperinflacji. ... Nasze recepty będą receptami zdrowej gospodarki, zdrowej makro- i mikroekonomii.


Mateusz Morawiecki we wrześniu napisał/a:

Przywracamy godność pracy i to nie są puste słowa.
Najniższe wynagrodzenie zostanie podniesione od 1 stycznia 2023 roku do 3490 zł, a stawka godzinowa wyniesie 22,80 zł.
Od 1 lipca przyszłego roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie do 3600 zł, a minimalna stawka godzinowa 23,50 zł.


W 2022 r. płaca minimalna wynosi 3010 zł brutto
Wzrost do 3600zł brutto, to wzrost o ... tadaaaam - 20%.
Czyli w kwietniu propozycja podniesienia płacy o 20% to kreowanie inflacji co ma nas doprowadzić do Turcji.
Ale we wrześniu zrobienie tego samego, już jest przywracaniem godności i jest prowadzeniem zdrowej gospodarki i ekonomii. W kwietniu to z godnością i zdrową ekonomią nie miało nic wspólnego ...

P.S. Ja wiem, że to są nie do końca takie same podwyżki. Bo czym innym jest podwyżka minimalnej, a czym innym podwyżka dla budżetówki. Ale argumentacja dotyczy ich obu tak samo. A podwyżka minimalnej, spowoduje podwyżkę również w budżetówce.
P.S.2. I wiem też, że podnoszenie minimalnej, to jest dawanie ludziom podwyżki, sięgając do cudzej kieszeni, w czym aktualny rząd jest mistrzem.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2022-09-15, 08:19   

goldsun napisał/a:
I wiem też, że podnoszenie minimalnej, to jest dawanie ludziom podwyżki, sięgając do cudzej kieszeni, w czym aktualny rząd jest mistrzem.


No raczej.

"Od 1 września 2022 roku będą obowiązywały nowe stawki wynagrodzeń dla nauczycieli. Ci z przygotowaniem pedagogicznym (których jest najwięcej) zarobią minimalnie: nauczyciel początkujący 3424 zł brutto. nauczyciel mianowany 3597 zł brutto."

"Od 1 stycznia 2023 r. minimalne wynagrodzenie ma wynosić 3 490 zł, a minimalne wynagrodzenie godzinowe 22,80 zł, natomiast od 1 lipca 2023 r. minimalne wynagrodzenie ma wynosić 3 600 zł, a minimalne wynagrodzenie godzinowe 23,50 zł."

"Przywracamy godność pracy i to nie są puste słowa."

Od tego roku szkolnego w szkole, gdzie uczy moja żona jest nowa sprzątaczka. Jeszcze do czerwca była nauczycielką w szkole obok. Jak mówi: "ma dość, a ławki do niej się nie odezwą".
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-09, 12:28   

 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-19, 15:28   

w sprawie rakiety która uderzyła w Polsce.
https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/kandydat/1299214/sejm/gm/60402
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2022-11-25, 07:21   

Czyli tak: Niemcy nam proponują Patrioty a Błaszczak mówi im, "wypchajcie się i dajcie je Ukraińcom", wiedząc że nie dadzą, bo nie pozwolą Amerykanie, bo musieliby na Ukrainę wysłać żołnierzy i personel do ich obsługi. Zatem nie mamy więcej Patriotów, ale za to poszczuliśmy na Niemców.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-11-25, 07:24   

Romulus napisał/a:
Czyli tak: Niemcy nam proponują Patrioty a Błaszczak mówi im, "wypchajcie się i dajcie je Ukraińcom", wiedząc że nie dadzą, bo nie pozwolą Amerykanie, bo musieliby na Ukrainę wysłać żołnierzy i personel do ich obsługi. Zatem nie mamy więcej Patriotów, ale za to poszczuliśmy na Niemców.
Niemądry jesteś, u nas patriotów w bród a PiS garściami ich dokłada --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-25, 07:26   

Żeby było zabawniej, Błaszczak w pierwszym odruchu się zgodził i podziękował Niemcom za wsparcie, ale potem dostał opeer z centrali i dlatego nie możemy mieć ładnych rzeczy.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-11-25, 07:43   

Ja jak usłyszałem propozycję Niemiec, to byłem bardzo ciekawy co PISowcy z tym zrobią.
I jak Błaszczak odpowiedział na początku, to pierwszą myślą było "za szybko, Kaczyńskiemu jeszcze pewnie nikt tego nie przekazał, więc to nie on podjął decyzję".
Co jak widać, się sprawdziło.
Swoją drogą, to kolejny raz pokazuje, że PISowcy, jak nie słuchają Kaczyńskiego, to potrafią myśleć ciut normalniej.
Bo jakoś nie mam wątpliwości, że to Kaczyński kazał temat uwalić, bo to jemu nie pasowałoby do narracji, że Niemcy mieliby nam pomóc - jak wtedy opowiadać jak to Niemcy są naszymi największymi wrogami i zbroją się, żeby nas napaść, to jak niby jednocześnie sami mieliby nas dozbrajać ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-11-25, 08:38   

W kwestii technicznej te patrioty niemieckie to jakoś na wypożyczeniu od amerykanów są, że obsługują je nie niemcy a amerykanie? Bo myślałem że prędzej US nie zgodziłoby się bo tego nie mają w rozpisce co udostępniają UA, a nie że swoich wojaków by musieli wysłać.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-25, 11:32   

https://wiadomosci.wp.pl/polska-nie-chce-patriotow-od-berlina-takie-komentarze-plyna-z-niemiec-6837716124908192a

Ze strony Niemiec to był ważny polityczny gest, ale nie oszukujmy się:

1) Realnie patrząc niezbyt wiele znaczący od strony czysto militarnej. Politycznie znaczy sporo, bo każde wzmocnienie wschodniej flanki jest dobre, ale te dwie baterie nie zapobiegłyby tragedii w Przewodowie i raczej nie zapobiegną podobnym incydentom w przyszłości. Te baterie chroniłyby tylko cele krytyczne jak chyba każda OPL na świecie.

2) Niemcy zwyczajnie chcieli poprawić sobie PR. Czy to źle? Nie, ale spuścmy w kiblu ich szlachetne intencje.

PIS nieudolnie chciał Niemcom dać pstryczka w nos kreując przekaz "lepiej zwiększcie dostawy ciężkiego sprzętu na wschód/wzmocnijcie ukraińskie OPL". Dało sie to zrobić dobrze, no ale Błaszczak za szybko wsadził, a Kaczyński od razu kazał mu wyjąć. I wyszło głupio i niezręcznie.

Pierwsza reakcja Błaszczaka na pewno była szczera i zdroworozsądkowa. Właśnie w myśl, że każde wzmocnienie wschodniej flanki jest dobre.

goldsun napisał/a:
Bo jakoś nie mam wątpliwości, że to Kaczyński kazał temat uwalić, bo to jemu nie pasowałoby do narracji, że Niemcy mieliby nam pomóc - jak wtedy opowiadać jak to Niemcy są naszymi największymi wrogami i zbroją się, żeby nas napaść, to jak niby jednocześnie sami mieliby nas dozbrajać...


No i tu przynajmniej Kaczyński chce być konsekwentny, abstrahując od tego jak bardzo jest to debilna i szkodliwa retoryka.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-25, 13:27   

Cytat:
No i tu przynajmniej Kaczyński chce być konsekwentny

Ślepa konsewkencja może być zaletą tylko dla ślepych wyznawców. Których mu nie brakuje, to fakt. Ale normalne media powinny bić teraz w bęben, że Kaczyński przedkłada partyjny interes i spójność przekazu dla lumpenelektoratu nad bezpieczeństwo Polaków. Bo takie są fakty - Patrioty nie zapobiegłyby kolejnym Przewodowom, ale na wzmocnieniu obrony wschodniej granicy zyskalibyśmy wszyscy. Poza - z politycznego punktu widzenia - PiSem.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-25, 13:51   

Bibi King napisał/a:
Ale normalne media powinny bić teraz w bęben, że Kaczyński przedkłada partyjny interes i spójność przekazu dla lumpenelektoratu nad bezpieczeństwo Polaków.


I biją, opozycja też bije. I co? I chujów sto.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-25, 13:56   

MrSpellu napisał/a:
I biją

Serio? Najwyraźniej za mało TV oglądam...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-25, 14:16   

A ja wcale. Ekstrapolowałem po nagłówkach w internetach.
Być może mój błąd.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-25, 17:56   

Wziąwszy pod uwagę całościową całość - nie mam PiSowi zbyt dużo do zarzucenia w sprawie Ukrainy robimy sporo, także jako społeczeństwo, plus wysyłamy coś bokami półoficjalnie niespecjalnie się tym chwaląc. Duda czy Moraw jeździli na Ukr zanim stało się to popularne, w czasie gdy (zwłaszcza Duda) ryzyko była na poziomie " UE zastanawiała się co będzie gdy PrePol zginie w czasie działań wojennych".
NIe mam pewności że gdyby u sterów władzy była najlepsza opozycja to równie zdecydowanie byśmy śpiewali - znając niemieckie zaplecze Donalda.



Nie będzie Patriotów w Polsce ? się jeszcze okaże - fajnie jakby były, ale Ukrainie są bardziej potrzebne - Przewodowa by nie zapobiegły. A tak przynajmniej nie będzie dylematów moralnych pod tytułem "mogliśmy zestrzelić tego Ch-101 który spadł na przedszkole/szpital we Lwowie, ale nie wolno nam chronić Ukr nieba"
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-25, 19:34   

Trojan napisał/a:
NIe mam pewności że gdyby u sterów władzy była najlepsza opozycja to równie zdecydowanie byśmy śpiewali - znając niemieckie zaplecze Donalda.

Ostre pierdolenie. Dużo TVPiS oglądasz?

I rozumiem, że dylemat moralny pod tytułem "Znów nam zabili dwóch chłopa na traktorze, ale chuj z tym, Patrioty i tak by nie pomogły" bierzesz na klatę? I powiesz rodzinom zabitych, że mieliśmy baterie antyrakietowe na wyciągnięcie ręki, ale woleliśmy je oddać na Ukrainę, żeby twoje miękkie serduszko nie musiało się zmagać z obrazkami rozwalonej tamtejszej szkoły? Powodzenia, stary.

A Duda i Pinokio jeździli na Ukrainę głównie po to, żeby punktować u swoich. Zwłaszcza Pinokio.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-25, 19:52   

Bibi King napisał/a:
I powiesz rodzinom zabitych, że mieliśmy baterie antyrakietowe na wyciągnięcie ręki, ale woleliśmy je oddać na Ukrainę, żeby twoje miękkie serduszko nie musiało się zmagać z obrazkami rozwalonej tamtejszej szkoły?

Ale bredzisz człowieku. Co te patrioty mają z tym wspólnego? Nawet jakbyśmy mieli 222 systemy patriotów, to dla tej śmierci dwóch rolników nic by to nie zmieniło.
A tak samo jak nasi rządzący wypowiadają się i robią różne rzeczy wokół wojny patrząc tylko na interes swój w kolejnych wyborach, tak samo opozycja gada głupoty nakręcając swoich potencjalnych wyborców. I dla obu stwierdzeń alternatywą jest wyścig na zidiocenie i jednych i drugich.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-25, 22:02   

Nie zrozumiałeś, więc w sumie szkoda, że zabierasz głos. Primo, mówiłem o potencjalnych następnych ofiarach. Secundo, widzę, że należysz do tych, którzy spojrzą dalej niż czubek własnego nosa dopiero kiedy któryś z tych "dwóch rolników" będzie z ich rodziny. Czego nie życzę. Tertio, chętnie bym zobaczył Trojana, jak takie właśnie wyjaśnienia składa bliskim ofiar: "Bo wiecie, te Patrioty to i tak was by nie obroniły, co najwyżej obroniłyby instalacje wojskowe, więc lepiej ich w ogóle nie brać, bo są niemieckie". To jest z jednej strony 100% prawdy - a z drugiej dokładnie to, czego wtedy się nie chce usłyszeć.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-25, 22:47   

Bibi King, załóżmy że przyjmujemy te Patrioty. Chuj obojętnie skąd, bo to nie jest teraz istotne. Mamy je zainstalowane, wpięte do systemu OPL, wszystko działa tak jak należy. Następny incydent, giną kolejni rolnicy. Jak wyjaśnisz rodzinom ich śmierć, NO BO PRZECIEŻ BYŁY SYSTEMY ANTYRAKIETOWE?

Jak już się bawimy w demagogię, to proszę, pojedźmy po bandzie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-25, 22:59   

Kurwa, nawet gdybyśmy mieli w pełni skompletowane systemy Narew (OPL krótkiego zasięgu) i Wisła (OPL średniego zasięgu, właśnie na Patriotach), a w skali europejskiej te systemy będą naprawdę konkretne, to dalej ci rolnicy byliby martwi. Można zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że gest Niemców był gestem czysto politycznym i pijarowym. Był to ważny i potrzebny gest, ale PIS postanowił rozegrać go inaczej i zrobił to w najbardziej chujowy możliwy sposób.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-25, 23:07   

nie napinaj tak bo ci coś pęknie.

w ogóle nie oglądam tvp (ok. mś coś tam patrzę) ale to tvp sport
Patrioty by nie obroniły bo nawet gdyby instalacja rakietowa stała przy granicy (a nie stalaby) to by zwyczajnie cała procedura + start i dolot po prostu zajęły za dużo czasu żeby uratować Przewodowo.
I tak - instalacje P. na Ukrainie chroniły by także nasze niebo - kto wie, gdyby była taka instalacja na Ukr to by nie spadła rakieta na Polskę.

Secundo - tak, wolałbym żeby trafily na Ukr, choć szansa na to jest minimalna - prędzej widziałbym parasol Polska-Ukraina zach-zach. Np. Lwów pod ochroną. Przy takim parasolu, Patriot wystrzelony gdy ruska rakieta jest nad Ukr, przejąłby Przewod.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13