FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-07-16, 14:05   

W Wielkiej Brytani kilkanaście lat temu była jednak wielka chryja o Mroczne Materie. Ale szkoda że się nie rozlała na świat.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2550
Wysłany: 2022-07-16, 15:10   

Polacy nie gęsi. My mamy Nergala do wkurwiania czarnych.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2022-07-16, 20:32   

Sabetha napisał/a:
Baśnie Grimmów dzieci dostają ocenzurowane

No to ja chyba dostałem akurat nieocenzurowaną wersję - tzn. dwutomowe baśnie braci Grimm wydane przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą w 1987, w przekładzie Marcelego Tarnowskiego i Emilii Bielickiej. Z oliwkowozielonymi okładkami - na okładce pierwszego tomu kruk w złotej koronie i małym skrzatem w tej koronie, na okładce drugiego - żaba w złotej koronie i również małym skrzatem w tej koronie. W sumie 200 baśni.
Okrucieństwa i przemocy jest tam od groma. Odcinanie głów i kończyn, palenie żywcem, wyłupianie oczu, potwory, diabły, kościotrupy - tak można to streścić. Przynajmniej jeśli chodzi o wiele baśni z tego pierwszego tomu (baśnie z drugiego tomu nie zapadły mi tak w pamięć jak te z pierwszego).
I czytałem te baśnie mając ok. 7 lat.
Pamiętam, że moją absolutnie ulubioną była "Bajka o jednym takim, co wyruszył w świat, żeby strach poznać". Jej atmosfera idealnie pasowała do atmosfery niektórych bajek Disneya, które też uwielbiałem (zresztą, Disney obficie czerpał m.in. właśnie z tych baśni).
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-16, 20:51   

+1
mam to samo wydanie :)
ludzie/dzieci tam gęsto idą pod nóż

a Andersena w 3t. duże, wysokie ksiązki-albumy
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-07-22, 18:50   

A z dobrych wieści to tyle na dziś
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-koalicja-obywatelska-na-czele-sondazu-pis-notuje-duze-straty,nId,6173230
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-22, 22:01   

czyli klasycznie
kryzys gospodarczy pogrąży rządzących


gadałem z jednym z dyr. pgnig - ceny gazu zapierrdalają z dnia na dzień
Tauron zaczął wypowiadać gwarantowane umowy - bardziej im się opłaca wypowiedzieć umowę (z gwrt.ceną) i zapłacić karę niż utrzymywać stare ceny.
zaraz wszystkie 500,tornister,emerytura+ pójdzie w pizdę i będzie tylko energia+ , czyli dopłaty do utrzymania cen dla człowieków.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 01:44   

m_m napisał/a:
A z dobrych wieści to tyle na dziś

Żadną miarą nie nazwałbym tego dobrymi wieściami.
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-25, 02:24   

Młodzik napisał/a:
m_m napisał/a:
A z dobrych wieści to tyle na dziś

Żadną miarą nie nazwałbym tego dobrymi wieściami.


może nie są dobre, ale lepsze niż dotychczas.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 06:19   

Nie ma czym się podniecać. PiS sypnie kasą w odpowiednim momencie i znów wygra wybory.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-25, 06:27   

Pytanie tylko co da sypnięcie kasą, jeśli nie będzie czego za tę kasę kupić.
Przecież kasą w piecach palić nie będziesz.
A nie wiem na ile PIS może aż tak sypnąć kasą, żeby faktycznie zniwelować inflację i podwyżki energii - każdej energii.

IMHO jeśli PIS dalej utrzyma władzę, czyli zdobędzie odpowiednią ilość mandatów to będzie raczej wynik kombinowania z ordynacją, okręgami, propagandą (wide zablokujmy wszystkie telewizje poza tvp, a nie wątpię, że jakiekolwiek debaty w tvp będą maksymalnie stronnicze i manipulowane), a nie faktycznie sypania kasą.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 06:36   

Ależ będzie zarówno kombinowanie z ordynacją, jak i sypanie kasą.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-07-25, 08:43   

Nie ma takiej kasy która by zrównoważyła inflację u wyborców bo może i duża część da się przekupić jak np te dopłaty na węgiel ale oni mają też dużo wyborców którzy używają gazu i dla nich nic nie będzie. Wielu też nic nie dostanie bo się nie będzie łapało w te tarcze, osłony inne cudawianki bo na papierze za dużo zarabia, ale biednieją szybko bo inflacja. Teraz można obserwować jak im będzie spadać w sondażach aż do wyborów.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 08:57   

"Raz zdobytej władzy nie oddamy" ;)
Tam gdzie ma przewagę, zwiększy liczbę okręgów wyborczych, a gdzie wygląda gorzej, zredukuje i poszerzy obszary...
Dodruk kasy to oczywista oczywistość. Wieś i emeryci to podstawa, lecz przyparty do muru spróbuje "kupić" innych, naturalnie ich własnymi pieniędzmi.
Na liderów opozycji znajdzie haki, a jeśli się nie uda, to sfabrykuje. "Ciemny lud to kupi".
Jeśli PiS dojdzie do wniosku, że ciągnięcie (nie)rządów nie ma sensu, bo coraz bardziej się pogrąża i traci w sondażach, pierdolnie nowe wybory.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-07-25, 09:07   

A ja się zastanawiam skąd oni biorą pomysły a to z naszego forum, dzięki :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-25, 09:46   

ASX76 napisał/a:
Tam gdzie ma przewagę, zwiększy liczbę okręgów wyborczych, a gdzie wygląda gorzej, zredukuje i poszerzy obszary...

Z tym akurat myślę, że nie zdążą. Za duże siły odśrodkowe, tarcia na prowincji, ambicje lokalnych kacyków... Jeżeli prace nie są już zaawansowane (oczywiście mogą być, tego nie wiemy), to nawet uberprezes nie weźmie wszystkich i wszystkiego za pysk w tak krótkim czasie. Zwłaszcza że dużo się dzieje poza tym.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 09:51   

A ja myślę, że od dłuższego czasu nad tym grzebią aby wyrobić się przed najbliższymi wyborami, wszakoż to leży w ich interesie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-25, 10:06   

ASX76 napisał/a:
A ja myślę, że od dłuższego czasu nad tym grzebią aby wyrobić się przed najbliższymi wyborami, wszakoż to leży w ich interesie.

Pomiędzy "grzebią" a "zrobią" to jest całkiem sporo miejsca, czasu i pracy. Mam wrażenie, że Prezes powoli nie ma komu takich prac zlecić, bo tam są sami wodzowie, którzy zajmują się tylko kopaniem z innymi wodzami. Widać jak na dłoni, że oni mają problemy z wykonaniem rzeczy, które powinny być w miarę proste (zakup węgla w marcu, a nawet w październiku jak Ameryknie dali cynk, ze Putin może Ukrainę zaatakować). Nikt palcem nie kiwnie, dopóki wszystko nie wybuchnie, a wtedy są zajęci "wskazywaniem innych winnych" i opowiadaniem bajek jak to nad wszystkim panują. No przecież nad niczym nie panują, jeśli chodzi o zarządzanie.
Takie przygotowanie modyfikacji okręgów wymaga żmudnej pracy i rozpisania wszystkiego plus co najmniej kilku iteracji z dopasowywaniem. To nie jest "dajmy ludziom pincet plus" co da się zrobić pisząc ustawę na kolanie, ani "pójdę do tv i poopowiadam jaki to jestem zajebisty".
Niech mi ktoś wskaże jakieś ustawy/reformy/pomysły które PIS zrealizował i nie miały pierdyliarda idiotycznych wręcz wpadek. Poza propagandą i rozdawnictwem kasy.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 10:17   

Przez kilka ładnych lat nie musieli nic robić poza propagandą i rozdawnictwem. Poza tym, a nawet przede wszystkim, niczego innego nie potrafią. W tym kraju to w zupełności wystarczy aby utrzymać koryto, bo lud mamy durny jak but i ciemny jak tabakę w rogu.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23168
Wysłany: 2022-07-25, 16:24   

Sypnięcie kasą przy tej inflacji zwiększy tylko inflację. I te ofermy już to wiedzą. :-P Co do ordynacji to były takie plany, ładnie je opisywał Andrzej Stankiewicz w swoim świetnym podkaście politycznym "Stan Po Burzy". Ale prezydent miał powiedzieć "nie" i plan, na razie, upadł. W PiS trwają walki frakcyjne, nad którymi nawet prezes już nie panuje. Najważniejsza to walka frakcji Szydło/Ziobry z Morawieckim. Do tego totalne rozprężenie w szeregach. A wobec braku planu na kłopoty z gospodarką, potencjalnie katastrofalną jesień - zaczyna dziać się to, na co czekałem. Czyli widmo biedy, braku kasy wysadzić może PiS i zakończyć władzę tej bandy. Pytanie tylko, czy wybory za rok będą uczciwe, bo w to - na razie - wątpię.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 16:37   

ASX76 napisał/a:
Przez kilka ładnych lat nie musieli nic robić poza propagandą i rozdawnictwem. Poza tym, a nawet przede wszystkim, niczego innego nie potrafią. W tym kraju to w zupełności wystarczy aby utrzymać koryto, bo lud mamy durny jak but i ciemny jak tabakę w rogu.

W pierwszej kadencji zrobili naprawdę dużo (bez znaczenia, czy dobrze czy źle), ale ta od samego początku jest jednym wielkim paraliżem. Aż dziw, że utrzymują poparcie. Z drugiej strony, poparcie dla KO jest jeszcze dziwniejsze.

Edit, literówki
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 17:04   

Młodzik napisał/a:

W pierwszej kadencji zrobili naprawdę dużo (bes znaczenia, czy dobrze czy źle),

ale ta od samego początku jest jednym eielkim paraliżem.

Aż dziw, że utrzymują poparcie.

Z drugiej strony, poparcie dla KO jest jeszcze dziwniejsze.



1. Dla kogo bez znaczenia, dla kogo nie... :-P

2. bo teraz zmierzyli się z realnymi problemami, których nie da się załatwić dodrukiem złociszy :-P

3. Spiskowe teorie dziejów, propaganda, transfery... "Ciemny lud" to łyka bez popitki.

4. Nie. Większego gówna od PiS-u nie było, nie ma i nie będzie. No, może poza Konfederacją, lecz to co najwyżej i tak rywalizacja ugrupowań idiotów i oszołomów różnej maści :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 17:14   

Chodzi mi o to, że od 7 lat jedyny program PO to "odsuniemy PiS od władzy". Przegrali w ten sposób kilka wyborów z rzędu, śpiewki nie zmienili.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 17:17   

Młodzik napisał/a:
Chodzi mi o to, że od 7 lat jedyny program PO to "odsuniemy PiS od władzy". Przegrali w ten sposób kilka wyborów z rzędu, śpiewki nie zmienili.


To nie dlatego przegrali. Patrz Pan pkt. 3
PO mogło co najwyżej obiecywać, zaś PiS wymacalnie dawał //orc
Od dawien dawna lud nie głosuje na programy, tylko na tego, kto mu więcej sypnie :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-25, 17:22   

Młodzik napisał/a:
Chodzi mi o to, że od 7 lat jedyny program PO to "odsuniemy PiS od władzy". Przegrali w ten sposób kilka wyborów z rzędu, śpiewki nie zmienili.

No ale to wbrew pozorom jest logiczne.
PIS co weźmie, to spier...li. Nie potrafię wskazać czegoś co PIS zrobił dobrze (i nie pisz proszę, że 500+).
Więc z PO idzie info - że oni przynajmniej będą robić tak, żeby nic nie spier...ć. Może nic nie zmienią, ale przynajmniej nie zmienią na gorzej.
To jest podstawowa zasada którą powinni miec wyryte nad głowami wszyscy, którzy mają sprawować jakąkolwiek władzę:
"Po pierwsze nie spierdolić, a dopiero po drugie - można próbować coś naprawić"
PO chce dotrzymywać tylko tego pierwszego punktu.
PIS nie dotrzymuje żadnego.

I ja w ten sposób bynajmniej nie próbuję bronić PO/KO. Ale to jest jakieś podejście.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-25, 17:36   

Młodzik napisał/a:
Chodzi mi o to, że od 7 lat jedyny program PO to "odsuniemy PiS od władzy".


No jednak niezupełnie. Chyba faktycznie długo za granicą siedziałeś.

goldsun napisał/a:
Więc z PO idzie info - że oni przynajmniej będą robić tak, żeby nic nie spier...ć. Może nic nie zmienią, ale przynajmniej nie zmienią na gorzej.


Problem polega na tym, że suweren bardziej od ciepłej wody w kranie ukochał 500+...
  
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 17:50   

Tak, pamiętam genialną propozycję posłanki Jachiry, by kobiety miały wolny dostęp do aborcji, ale dopoero po zgodą księdza proboszcza. Myślałem, że się przekręcę z wrażenia :mrgreen: .
Ale, ok, dla porządku nie ukrywam, że PO nie trawiłem od zawsze i nic się w tej materii nie zmieniło.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-25, 17:57   

Młodzik napisał/a:
Tak, pamiętam genialną propozycję posłanki Jachiry, by kobiety miały wolny dostęp do aborcji, ale dopoero po zgodą księdza proboszcza. Myślałem, że się przekręcę z wrażenia :mrgreen: .
Ale, ok, dla porządku nie ukrywam, że PO nie trawiłem od zawsze i nic się w tej materii nie zmieniło.

Odlatujesz w głupie argumenty. Głupie tym bardziej, że to było jako sarkazm, a można by całkiem sporo wypowiedzi pisowców zacytować, które były na poważnie.

Prosiłem o wskazanie "co PIS zrobił dobrze". Konkretnie.
...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 18:20   

Nie zamierzam wskazywać, co PiS zrobił dobrze, bo nie jestem ich wyborcą (większość istotnie spieprzyli). Natomiast przewrotnie napiszę, że to co ewidentnie PiSowi wyszło dobrze to mechanimz praworządności w UE i akceptacja KPO, bo ukręcili sobie piękny stryczek.
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-25, 19:22   

goldsun napisał/a:


Prosiłem o wskazanie "co PIS zrobił dobrze". Konkretnie.
...

500+ wyszło nieźle
pomijam sposób wprowadzenia - ale dobrze wyszło wprowadzenia kontrolingu jpk. Nie przyniosło to takich przychodów o jakich te małpy myślały... ale uszczelnienie podatkowe wyszło ok. Problem w tym że te k. nawet tego nie potrafią właściwie wykorzystać (można retorycznie zapytywać się - dlaczego wprowadzono to tak późno, bo praca nad tym zaczęły się dużo wcześniej)
pewnie kilka ustaw też wyszło im w miarę... ale...
no i postawa w wojnie (po wybuchu) - tak, to im wyszło, i dyplomacja i w ogóle. Tu nie mam pewności czy za Peło bylibyśmy we właściwym miejscu. Działamy szybko, i dość zdecydowanie - oczywiście post factum, ale tutaj wszyscy dali dupy.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-25, 20:09   

Trojan napisał/a:
goldsun napisał/a:

Prosiłem o wskazanie "co PIS zrobił dobrze". Konkretnie.
...

500+ wyszło nieźle

500+ jest porażką, bo miało być programem wspomagającym demografię i dzietność. A dzietność jak leciała na pysk, tak dalej leci.
To, że później PISowcy zmienili narrację i zaczęli traktowac ten program jako socjalny, nie zmienia faktu, że to miało zadziałać całkiem inaczej i nie zadziałało w ogóle.


Trojan napisał/a:
pomijam sposób wprowadzenia - ale dobrze wyszło wprowadzenia kontrolingu jpk. Nie przyniosło to takich przychodów o jakich te małpy myślały... ale uszczelnienie podatkowe wyszło ok. Problem w tym że te k. nawet tego nie potrafią właściwie wykorzystać (można retorycznie zapytywać się - dlaczego wprowadzono to tak późno, bo praca nad tym zaczęły się dużo wcześniej)

No właśnie - długo trwało?
Może to dlatego, ze to PO z PSL wprowadziło JPK przy głosach wstrzymujących się PISu (w 2015).
A dopiero rok później PIS to podchwycił już za swojej kadencji w 2016, wprowadził nakaz (bo wcześniej nakazu wysyłania JPK ZTCP nie było) i temat dokończył.
Może dlatego nie umieją tego wykorzystywać, bo tego od początku nie chcieli/nie rozumieli?

Trojan napisał/a:
no i postawa w wojnie (po wybuchu) - tak, to im wyszło, i dyplomacja i w ogóle. Tu nie mam pewności czy za Peło bylibyśmy we właściwym miejscu. Działamy szybko, i dość zdecydowanie - oczywiście post factum, ale tutaj wszyscy dali dupy.

Weź ...
Nie zrobili NIC z sensem, pyskowali, rzucali się wszędzie i o wszystko, a realną pomoc dawali zwykli ludzie. Morawiecki na zmianę z Kaczyńskim pouczali wszystkich co i jak należy zrobic, sami nie robiąc nic.
I teraz widzisz efekty - mieli info od Amerykanów o planach Putina, pod koniec zeszłego roku - i co zrobili? Morawiecki spieniężył swoje grunty. Poza tym sprzedali rezerwę węgla którą uzbierali w Ostrowie. A następnie Morawiecki ogłosłł bojkot rosyjskiego węgla - nie mając żadnych zapasów. Ogłosił bojkot rosyjskiego gazu ... i zaczął go drożej kupowac od Słowaków lub Niemców (udając, że wtedy nie jest z Rosji). Uzbrojenie? jakie uzbrojenie ... może teraz coś będą próbowali zorganizować, ale teraz to będzie z ceną x3, bo wszyscy chcą się dozbrajać. Jakiekolwiek inne przygotowanie? cokolwiek? w szkolnictwie dla obcokrajowców? a może w służbie zdrowia? no to może chociaż coś przy granicy z Ukrainą, żeby ułatwić potencjalnym uchodźcom? zero! Mieli pół roku wcześniej informację - nic nie zrobili!
W dyplomacji, wszyscy mają ich w dupie - tyle osiągnęli. Ale tu po prostu nic się nie zmieniło.
Jedynie Zeleński ich czasami chwali, chociaż chyba też bardziej Dudę niż Morawieckiego z Kaczyńskim.
Nawet się Morawiecki z Kaczyńskim nie odcięli od proPutinowskich Orbana, LePen czy Erdogana - tyle masz tej ich zajebistej dyplomacji.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 13