FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-07, 22:05   

m_m napisał/a:
Z tej posady w Banku Światowym już nikt go nie wyjebie. Do końca swojego szczurzego życia jest ustawiony.

Ustawiony jest, ale immunitetu chyba nie ma? Może coś się na chuja znajdzie...
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-12-07, 22:19   

Też mam marzenia: wygrać kilka milionów w totka, spotkać 40 letnią Monicę Bellucci, napluć na grob putina, wypić piwo z Sapkowskim, żyć w zdrowiu ze 200 lat ale Twoje przebiło je wszystkie //mur
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-08, 11:16   

MrSpellu napisał/a:
Wczoraj gdzieś mi migneło, że niby Olaf powiedział, że patrioty ciągle są na stole, a Błaszczak na to, że no dobra //spell

EDIT:

O, przedwczoraj:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/patrioty-z-niemiec-jednak-maja-trafic-do-polski/gke7t9v



Czuję że to będzie kolejną odsłoną tej sagi
Cytat:
Przystępujemy więc do roboczych ustaleń w sprawie umieszczenia wyrzutni w Polsce i wpięcia ich w nasz system dowodzenia


W sumie to nie wiem jak taka OPL na wypożyczeniu działa, ale jestem pewny że ta bateria US działa niezależnie od polskiego systemu i nasze dowództwo będzie najwyżej informowane po fakcie w razie czego.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2022-12-08, 13:32   

Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, to nie zdziwiłbym się.

Jak się okazuje, rosyjski szpieg pracował w warszawskim USC. Miał dostęp do bazy Pesel i danych wrażliwych. PiS i okolice chciały pojeździć na tym temacie po opozycji i Trzaskowskim. Ale im się plan popsuł, ponieważ okazało się, że ten szpieg był wcześniej ekspertem Macierewicza przy likwidacji WSI i miał dostęp do danych polskiego kontrwywiadu: https://tvn24.pl/polska/rosyjski-szpieg-przy-likwidacji-wsi-komentarze-politykow-i-ekspertow-po-reportazu-historia-agenta-w-czarno-na-bialym-6416222

Także ten, nie zdziwię się, jeśli Amerykanie nie pozwolą PiS bawić się ich zabawkami. W zasadzie myślę, że tolerują nas, bo muszą. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-08, 19:25   

mówiłem że w końcu trafią do Polski.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-12-13, 11:58   

m_m napisał/a:
40 procent obywateli to

Chyba jednak sporo mniej, bo liczysz tylko tych co zagłosowali jako obywateli :P
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-12-13, 12:04   

Wyjdź ze środowiska wykształciuchów, przejdź się na jakiś zakład pracy, pojedź do mniejszego miasteczka lub wsi a wtedy zobaczysz te 40 procent.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-13, 14:55   

m_m napisał/a:
Wyjdź ze środowiska wykształciuchów, przejdź się na jakiś zakład pracy, pojedź do mniejszego miasteczka lub wsi a wtedy zobaczysz te 40 procent.


Ja ostatnio od rolnika usłyszałem że inflacja jest wszędzie wysoka, a to że firmy upadają to naturalna kolej rzeczy, zawsze bankrutowały i przecież nie będzie tak że się wszystkie piekarnie zamkną więc on się nie martwi. Już miałem na końcu języka jakąś ripostę że zawsze to na wsi było biednie i chyba by nie chciał żeby ktoś takich argumentów używał w stosunku do niego, ale zmełłem w ustach bo w sumie co to da.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-15, 20:35   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2022-12-16, 18:10   

Polska pisowska: komendant główny policji staje się ucieleśnieniem wszystkich dowcipów o niezbyt lotnych policjantach.

Śmieją się z niego już za granicami Polski.

Jak nic, awans go czeka.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-16, 18:49   

kurwa, dostał granatnik z Ukrainy i myślał że nienaładowany ...

:)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-12-16, 19:07   

Jeszcze kilka lat temu śmiałbym się z tego do rozpuku, wyobraźnia działa i podsuwa różne scenariusze, np. Co? Ja nie nie wiem jak się obsługuje granatnik? Potrzymaj mi kieliszek.....
Teraz to wydaje mi się tylko żałosne.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7122
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-12-16, 21:57   

Dla mnie niesamowite jest że można z zagranicy przewieść naładowany granatnik i nikt nie zareaguje, pewnie jestem naiwny ale przecież nawet cyngle mafii jak lataja za granicę broń kombinują na miejscu więc to chyba w cywilizowanym kraju byłby problem, tylko u nas nie :roll:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2552
Wysłany: 2022-12-16, 22:01   

Ani bagaże dyplomatów ani przesyłki dyplomatyczne nie podlegają kontroli. Granatnik jako prezent mógł wjechać w samochodzie oficjalnej delegacji ukraińskiej.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-16, 23:38   

to jest tak głupie że aż śmieszne.
to musiała być scena jak z Nagiej Broni czy HotShots.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Szymczyk

to nie jest PiSowski aparatczyk który przed 2015 był komendantem w Psiej Wólce.
Z drugiej strony - to szef policji kraju którego prezydent (wraz z dużą ilości urz.wysok.szczebla) zginął w katastrofie samolotowej podyktowanej potrzebą kampanii politycznej jakiegoś szeregowa posła, która to miała miejsce 2 lata po tym jak w katastrofie lotniczej zginęła wierchuszka polskich skrzydeł.

ps. dobrze że nikt nie zginął...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2022-12-17, 11:59   

KS napisał/a:
Ani bagaże dyplomatów ani przesyłki dyplomatyczne nie podlegają kontroli. Granatnik jako prezent mógł wjechać w samochodzie oficjalnej delegacji ukraińskiej.

Okazuje się, że on ten granatnik przywiózł z Ukrainy. Co więcej, jako broń, nawet otrzymana jako prezent i nawet należąca do dyplomaty musi być zgłoszona w polskim konsulacie i wystawione na nią kwity. Nie sprawdzałem w przepisach, czytałem w mediach. :) Zatem może wyjść na to, że komendant Lassard przemycił do Polski broń. Czyli popełnił przestępstwo. Ale że to wierny funkcjonariusz policji politycznej, to ma status pokrzywdzonego. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-12-17, 12:10   

Romulus napisał/a:
KS napisał/a:
Ani bagaże dyplomatów ani przesyłki dyplomatyczne nie podlegają kontroli. Granatnik jako prezent mógł wjechać w samochodzie oficjalnej delegacji ukraińskiej.

Okazuje się, że on ten granatnik przywiózł z Ukrainy. Co więcej, jako broń, nawet otrzymana jako prezent i nawet należąca do dyplomaty musi być zgłoszona w polskim konsulacie i wystawione na nią kwity. Nie sprawdzałem w przepisach, czytałem w mediach. :) Zatem może wyjść na to, że komendant Lassard przemycił do Polski broń. Czyli popełnił przestępstwo. Ale że to wierny funkcjonariusz policji politycznej, to ma status pokrzywdzonego. :-P

Czy to nie jest aby casus tyle co dyskutowanej sytuacji, że facet przez lata kolekcjonował broń pod kątem historycznym, tylko brakowało mu kwitów? Tylko tamten nie stworzył żadnego zagrożenia, miał tę swoją broń zabezpieczoną, a komendant rozjebał komendę główną policji?
Gdyby te sprawy porównać, to
- tamten został uznany winnym, ale znikoma szkodliwość społeczna
- komendant w takim razie jest winny jak chuj i powinien iść do pierdla, bez zawiasów
Bo to się aż prosi o porównanie tych spraw.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2022-12-17, 12:49   

Tak wstępnie to możesz mieć rację. Po otrzymaniu tego prezentu komendant Lassard powinien go zalegalizować u polskiego konsula - art. 37 ustawy o broni i amunicji. Nikt nie jest z tego obowiązku zwolniony. A gdyby ta broń została mu wręczona na terytorium RP to tylko z dokumentem legalizującym, ewentualnie komendant powinien ją zgłosić do legalizacji. Jeśli tego nie zrobił - to zarzut nielegalnego posiadania broni aż się prosi o postawienie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-17, 13:15   

Głupie pytanie, taki KGP nie dałby rady ogarnąć legalizacji ze wsteczną datą? Są do tego jakieś bazy danych z backupami tak żeby nie można było za łatwo tego wprowadzić? Ale w sumie po co to roztrząsać przecież prokuratura i tak się tego nie podejmie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-17, 13:31   

faktycznie - zderzając historię komendianta z kolekcjonerem to z urzędnika p. nie pozostały nawet czarne lakierki...
 
 
KS 
KS


Posty: 2552
Wysłany: 2022-12-17, 13:56   

Romulus napisał/a:
Ale że to wierny funkcjonariusz policji politycznej, to ma status pokrzywdzonego. :-P

A kto go napastował? Granatnik? Chyba trudno będzie postawić go przed sądem. Choć ten kraj widział już nie takie cuda.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-17, 17:55   

 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-12-17, 18:11   

fdv napisał/a:
Głupie pytanie, taki KGP nie dałby rady ogarnąć legalizacji ze wsteczną datą? Są do tego jakieś bazy danych z backupami tak żeby nie można było za łatwo tego wprowadzić? Ale w sumie po co to roztrząsać przecież prokuratura i tak się tego nie podejmie.

Tak na marginesie - w medycynie, w bazach danych wymagane są tzw. "tabele cieni", czyli historia zmian na każdym rekordzie. W teorii, jak ktoś ma dostęp to w tych cieniach też można pogrzebać, ale trochę by się trzeba postarać, żeby "dopisać" coś, bo jakaś ciągłość operacji chociażby musi być zachowana.
Do tego, w medycynie aplikacje wysyłają dane do różnych innych baz (P1 na początek, chociaż to nie jedyna), a tam to już musiałby grzebać ktoś inny.
Dodatkowo prokuratura jak potrzeba, to prosi o zabezpieczanie backupu bazy, nie tylko samej bazy a w backupie to już taki końmendant nie grzebnie.
Nie wiem jak są zabezpieczane takie bazy pozwoleń na broń, ale dałoby się tak, żeby "grzebnięcie wstecz" nie było takie proste, lub byłoby w miarę łatwo wykrywalne.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-17, 18:59   

Kretyn tłumaczy się, że to miały być "wystrzelone granatniki" - bo są 2 sztuki, no i są zasadniczo "jednorazowe" - czyli de facto coś jak łuski tylko większe - na to (chyba ?) nie trza zezwoleń. Ale jakim trzeba być deklem, żeby to odpalić nie sprawdziwszy czy nie załadowany...

Ale pewnie sprawę zamiotą pod dywan zwalając albo na Ukraińców albo na ruski spisek.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-17, 19:12   

Ja tam obstawiam, że zwalą na Tuska i "przemysł nienawiści". Tak jak to robi Karczewski. Oczywiście nieudolnie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2022-12-17, 19:20   

Mogło być gorzej, mógł dostać czołg.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-17, 19:33   

Bibi King napisał/a:
Ja tam obstawiam, że zwalą na Tuska i "przemysł nienawiści". Tak jak to robi Karczewski. Oczywiście nieudolnie.
Albo biedna Janda na którą polują pały z krzaków z alkomatem ?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-12-20, 06:50   

Chodzi mi po głowie pytanie i to całkiem na poważnie.
Końmendant twierdzi, że "przestawiał" ten granatnik, czyli należy założyć, że musiałby trzymać go w rękach, tak?
Granatnik wybucha/wystrzeliwuje i rozwala sufit, oraz przebija się przez podłogę. Czyli siła wybuchu/wystrzału musiała być raczej duża, tak?
Końmendant ma jakieś lekkie obrażenia ... ucha ... ?
Siła wybuchu/wystrzału rozwala sufit i podłogę, facet trzymał to w rękach i ma tylko lekkie obrażenia?
Mam wrażenie, że "coś tu się nie klei" ...

Abstrahuję całkowicie od innych rzeczy, które nie zgadzają się z rzeczywistością:
- granatnik miał być pusty
- granatnik ma zabezpieczenie, które trzeba wyłączyć, żeby wystrzelić
- granatniki są testowane na rzucanie nimi, żeby przypadkowo nie wystrzeliły, więc nie powinny wystrzelić od "przestawiania" - przecież gdyby zareagował na przestawianie, to zareagowałby na sam transport.

Zastanawia mnie coraz bardziej: co tu jeszcze jest nałgane ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7122
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-12-20, 07:04   

Granatnik nie miał czasu się uzbroić, to nie był wybuch głowicy bojowej tylko strzał ze ślepaka, gdyby głowica wybuchła zostały by z niego strzępy
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-12-20, 07:12   

utrivv napisał/a:
Granatnik nie miał czasu się uzbroić, to nie był wybuch głowicy bojowej tylko strzał ze ślepaka, gdyby głowica wybuchła zostały by z niego strzępy

Wiem, że sam granat nie zdążył się uzbroić.
Ale rozwalił podłogę (podobno nawet się przebił przez strop) ... na której w tym momencie i miejscu, musiał stać komendant, skoro trzymał granatnik w rękach ...
Powinno mu nogi upier... albo przynajmniej pokiereszować. Przecież on nie ma 3metrowych rąk ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14