FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pisarz, rynek, wydawnictwo
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-17, 11:06   

przeczytałem jedynie dawno temu Gobelin (zresztą równolegle z Covenantem) i Tiganę - gdzie obie pozycje wówczas oceniałem wysoko a Tiganę bardzo nawet.

z dzisiejszej perspektywy pewnie w Gobelinie nie ma nic oryginalnego - a to pewnie temu że czerpano z niego całymi garściami (jak i on czerpał).
 
 
Sędzia

Posty: 492
Wysłany: 2021-07-17, 21:57   

na FB napisali, że mają w umówie, że ebook może się ukazać po 6 miesiącach od premiery papierowej.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-07-18, 00:57   

Tiganę czytałem od razu jak ją wydali po angielsku, bo mi mój nieoceniony przyjaciel zza oceanu przysłał. Sądzę, ża powstała ona pod wpływem wrażenia, jaki na Kayu zrobił Ford ze swym The Dragon Waiting. AM obiecał, że już to wreszcie zaopcjonował. To bardzo ważna dla fantasy powieść. I do tego świetna. A Fionavarski Gobelin czytałem w czasach, gdy jeszcze czytywałem fantasy bez uprzedzeń, może nie jako główne danie, ale czasem na deser. Podobało mi się. Wcześniej czytałem natiuralmą Władcę Pierścieni, który zanudził mnie na amen.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2021-07-18, 09:47   

Fidel-F2 napisał/a:
Właśnie przyszła paczka z książkami. Nie tam, żeby bardzo podniosło mi ciśnienie, bo już się trochę przyzwyczaiłem, ale jednak. Marginesy, interlinia, rozmiar czcionki, grubość papieru to jest skandal. Z ostatniej paczki to przede wszystkim Dzieci nieba i ziemi Kaya z Zysku i Czarny Bałtyk z Liry. Czuję się moralnie zobowiązany, by w odwecie, zajebać coś ze stajni tych wydawców z jakiego Chomika.


Wziąłem jedną książkę z Marginesów na wakacje "w ciepłe kraje". Teraz wygląda jak wyciągnięta z wanny i rozkleiła się. Inne przetrwały bez żadnego uszczerbku.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-07-27, 08:22   

Ktoś spiracił "Blindsight" Wattsa i sprzedaje na Amazonie jako "Blindsight. Annotated" z wstawkiami z wikipedii.

Cytat:
Fucking Pirates: A Teeny, Tiny Call to Arms
You may have already seen this on Facebook, but if you’ve wisely sworn off that platform I’ll repeat it here:

I have a favor to ask any US Amazon customers out there. Would you mind going over here and leaving a reader review pointing out that this is a pirated edition, unauthorized by the author, and that the “annotations” consist of a couple of Wikipedia pages pasted onto the front of the manuscript? I would do it myself, but I am not allowed to post reviews on Amazon.com because I “have not met the minimum eligibility requirements to write a review” (i.e., I have not given them enough money).

I have, of course, launched a copyright infringement notice through Amazon’s official channels, and Amazon is being its usual dickish self in terms of acting on it. I continue to jump through their hoops. In the meantime, though, it would be nice if potential customers could be informed that they (and I) are being ripped off.

Thank you. Apologies for the interruption. If it helps, my next blog post is likely to be about Planarians, neoblasts, and The Thing.

https://www.rifters.com/crawl/?p=9994


Amazon zablokował obecnie możliwość dodawania recenzji z powodu "nietypowej aktywności". Mnie zastanawia, jak to jest w ogóle możliwe. I jakie są tutaj szanse niszowego autora w starciu z jedną z najbogatszych firm świata?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-07-27, 08:45   

toto napisał/a:
Ktoś spiracił "Blindsight" Wattsa i sprzedaje na Amazonie jako "Blindsight. Annotated" z wstawkiami z wikipedii.

Cytat:
Fucking Pirates: A Teeny, Tiny Call to Arms
You may have already seen this on Facebook, but if you’ve wisely sworn off that platform I’ll repeat it here:

I have a favor to ask any US Amazon customers out there. Would you mind going over here and leaving a reader review pointing out that this is a pirated edition, unauthorized by the author, and that the “annotations” consist of a couple of Wikipedia pages pasted onto the front of the manuscript? I would do it myself, but I am not allowed to post reviews on Amazon.com because I “have not met the minimum eligibility requirements to write a review” (i.e., I have not given them enough money).

I have, of course, launched a copyright infringement notice through Amazon’s official channels, and Amazon is being its usual dickish self in terms of acting on it. I continue to jump through their hoops. In the meantime, though, it would be nice if potential customers could be informed that they (and I) are being ripped off.

Thank you. Apologies for the interruption. If it helps, my next blog post is likely to be about Planarians, neoblasts, and The Thing.

https://www.rifters.com/crawl/?p=9994


Amazon zablokował obecnie możliwość dodawania recenzji z powodu "nietypowej aktywności". Mnie zastanawia, jak to jest w ogóle możliwe. I jakie są tutaj szanse niszowego autora w starciu z jedną z najbogatszych firm świata?


Ciekawe, ciekawe ...
Pytanie podstawowe - kto spiracił?
Bo książka dalej widnieje jako autorstwa Wattsa.
Pytanie drugie - po co?
Próbowałem tak na szybko znaleźć "kto to wydał", ale mi się nie udało. Może tu jest ten haczyk?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-27, 10:35   

ale jak to sprzedaje przez Amazona ?
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-27, 10:35   

ale jak to sprzedaje przez Amazona ?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7119
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-07-27, 10:41   

Widzę wszystko podwójnie //panda

Widzę wszystko podwójnie //panda
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-27, 14:15   

Błąd w Matrixie //orc

Błąd w Matrixie //orc
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-14, 15:13   

tematy z FB grupa fantasy
Cytat:
poszukuje książek fantasy w którym jest bardzo wyraźny związek homoseksualny dwóch kobiet. Będę ogromnie wdzięczna za każdą pomoc!


:)

to nie pierwszy zresztą taki post
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13177
Wysłany: 2021-08-14, 15:26   

No i z czym masz problem?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-14, 15:41   

z niczym
pisałem o zwrocie w tematyce fantasy dla kobiet ;)
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-08-14, 23:58   

A tak w ogóle, to to jeśli chodzi o seks w fantasy, to pierwszy autor, jaki mi przychodzi na myśl to John Norman z jego cyklem Gor. U nas nie wydany. Nie ma za czym płakać, ale jednak kogoś, coś ominęło. Anna Rice też pisała takie. I Silverberg. I wielu innych pod pseudonimami. A propos Silverberga, to znalazłem w sieci darmowego ebooka Lord of Darkness, którego zaraz wydadzą po naszemu, a stary kabotyn Krzysio Sokołowski przełożył. To nie jest SF. Ale lepsze, niż niejedna jego fantastyka z masówki. Żeby nie było - bardzo go lubię. Roberta, nie Krzysia.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-08-15, 08:34   

Żakline Carey cykl coś tam o Kuszielu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-15, 09:28   

bio napisał/a:
A propos Silverberga, to znalazłem w sieci darmowego ebooka Lord of Darkness, którego zaraz wydadzą po naszemu, (..).


Nie zaraz, lecz w następnym roku.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-08-15, 11:05   

bio napisał/a:
stary kabotyn Krzysio Sokołowski


Nie rozumiem fenomentu Sokołowskiego. Kiedyś, przed wiekami, czyli na początku l. 90-tych poprzekładał trochę Kinga i Silverberga i jakimś cudem został uznany za speca od nich. Podczas gdy tłumaczem jest takim sobie...

BTW, dlaczego kabotyn?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13177
Wysłany: 2021-08-15, 11:07   

Bo to pajac.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-08-15, 11:56   

Nie no, Fidel, spoko, ale dla mnie to "wyjaśnienie" z kategorii ignotum per ignotum. Ja po prostu mam o nim taką sobie opinię jako tłumaczu; ty i bio najwyraźniej macie inne/dodatkowe argumenty. Jestem ich ciekaw.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13177
Wysłany: 2021-08-15, 11:59   

Nie wiesz jak się zachowuje pajac?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-08-15, 12:05   

Eee... Pajacuje. Ale jednak każdy inaczej.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-15, 15:34   

tak jak pisał AM
kobiety są obecnie głównym odbiorcą fantasy i chcą to co lubią. :)

Cytat:
Szukam ksiazki/cyklu fantasy
Warunki:
Silna, zimna,wyrachowana(wręcz "sucza"), piekna, postać kobieca
Wątek miłosny, może być toksyczna, namieta miłość
Tym razem raszta sie nie liczy, chce romansu, sexu, miłości i nienawiści
🙈
Edit.
Nie proponujcie zwyczajnych romansów bo totalnie nie o to mi chodzi


[grupa Fantasy założona przez Pawała Kopijera - pisarza, obecnie 22,600 miałem napisać członków ale bardziej wypada użytkowników]
 
 
AM

Posty: 2911
Wysłany: 2021-08-15, 16:43   

Trojan napisał/a:
tak jak pisał AM
kobiety są obecnie głównym odbiorcą fantasy i chcą to co lubią. :)


Nie pisałem tylko w kontekście fantasy. Kobiety po prostu więcej czytają i stanowią większość ogółu czytelników.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-15, 17:09   

Trojan napisał/a:

kobiety są obecnie głównym odbiorcą fantasy i chcą to co lubią. :)



Poza tym: kto nie chce tego, co lubi? :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-08-15, 19:16   

Bibi King napisał/a:
Nie no, Fidel, spoko, ale dla mnie to "wyjaśnienie" z kategorii ignotum per ignotum. Ja po prostu mam o nim taką sobie opinię jako tłumaczu; ty i bio najwyraźniej macie inne/dodatkowe argumenty. Jestem ich ciekaw.

Bo to rzeczywiście pajac. Nie znam gościa, ale raz czy dwa zetknęły się nasze ścieżki w komentarzach na Fejsie. Jeszcze jeden zagubiony w rzeczywistości biały dziaders użalający się nad swoim marnym losem, bo kobiety go bijo, co spojrzy to feministka go do czegoś zmusza. Taki gość w drodze do zidiocenia a la Jęczmyk.

Ale nie pretenduję do jedynej słusznej opinii na jego temat z racji powyższego. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-15, 19:39   

Kurcze, ja go tylko kojarzę jako tłumacza, i chyba miał coś wspólnego z Fenixem na początku działalności.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-08-16, 00:03   

Bibi King, odpowiem prostolinijnie: tak go odbieram na podstawie jego uzewnętrznień na fb. Autopromocji i podkreślanej co i raz zażyłości z Silverbergiem chociażby. Wszystko wie najlepiej na każdy temat itp. itd. Co nie znaczy, że kabotyn to arcywróg. W zestawieniu z takim dajmy na to Lewandowskim, to milusiński.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-17, 12:15   

ciekawostka - się dzisiaj natknąłem na artykuł ww
https://futurologia.pffn.org.pl/2020/dylemat-fizykow-czyli-slowo-o-tym-dlaczego-nowej-hard-sf-nie-bedzie-zostaly-nam-tylko-starocie/?fbclid=IwAR3qWbfaXyMRF7UkdpeYmV8P8n1F87w8rqiKaJXlZEOZP2n6e3g8WVgxmAk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14