FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory 10.2007
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-21, 22:43   Wybory 10.2007

Zakończyły się kolejne wyboru do Sejmu i Senatu. Mimo pesymizmu który zasiał w narodzie PiS, PO według pierwszych sondaży zdecydowanie wygrało.

Cytat:
TNS OBOP dla TVP:PO - 43,7proc., PIS - 30,4 proc., LiD - 13,3 proc., PSL - 8,4 proc. Nie wchodzą: LPR - 1,5 proc., Samoobrona -1,4 proc., PPP - 0,9, inne partie - 0,4 proc. Frekwencja o 22.30: 53.2 proc.


Cytat:
PBS DGA dla TVN24: PO - 44,2 proc. głosów (227 posłów), PiS - 31,3 proc. (158 posłów), LiD - 12,2 proc. (47 posłów), PSL - 7,9 proc. (27 mandatów). Samoobrona (1,6) i LPR (1,4) nie wchodzą do Sejmu.


Rozkład mandatów wg PBS DGA: 227 dla PO, 158 - PiS, 47 - LiD, 27- PSL.
Senat: 67 PO, 26 - PiS, 5 - LiD, 2 - niezależni.

Dobrą nowiną jest także to, ze Samoobrona i LPR poza sejmem.

Jakie są wasze pierwsze spostrzeżenia na gorąco?
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-21, 22:54   

PO robi koalicję z PSLem i zaczynają działać. PiS się nie liczy, tak samo jak LiD. Z drugiej strony w PiS jest część bardziej liberalna gospodarczo i światopoglądowo, która może się urwać do PO. Tak samo jak PD może wyjść z LiDu i tak PO bez koalicji będzie samodzielnie rządzić. No z wyników jestem raczej zadowolony. ;)
Maeg napisał/a:
Dobrą nowiną jest także to, ze Samoobrona i LPR poza sejmem.

A to jest po prostu piękne. xD Lepper na tory wysypywać zboże... jak zdąży przez policją. :D
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-10-21, 23:05   

Maeg napisał/a:

Dobrą nowiną jest także to, ze Samoobrona i LPR poza sejmem.


Samo to już jest sukcesem. Chociaż spodziewanym.

Ja z wyników jestem zadowolony w sumie średnio. Jasne, mogło być gorzej i to o wiele (wyobraxcie sobie coby się działo jakby PiS uzysało jakimś cudem większość, ta pycha kaczek potym... x.x).
Osobiscie wolałbym większy udział LiDu w sejmie, ale sami sobie winni w sumie ;p
Ogólnie jest dobrze.
I taka teoria która mi sie dziś nasuneła - skoro dużo osób wyjechało przez kaczki (część za pracą wiadomo) to może teraz moherki wyjadą? :mrgreen:
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2007-10-21, 23:08   Re: Wybory 10.2007

Maeg napisał/a:
Jakie są wasze pierwsze spostrzeżenia na gorąco?


Mój kwiatuszek na karcie głosowania pomógł xD









To mój pierwszy i ostatni post w jakimkolwiek temacie politycznym :-PP
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-10-21, 23:11   

Ogólnie? To się cieszę, bardzo się cieszę. Byłoby fajnie, jakby PO miało tę większość i mogło sobie spokojnie rządzić.
Aha - przemówienie Kaczora żałosne. Cieszę się, że ten szaleniec nie będzie miał już w swoich rękach władzy w Polsce. : )

A LiD moim zdaniem w tych wyborach nie mógł ugrać wiele więcej. Dopiero za 4 lata, teraz ludzie ciągle pamiętają. ; ]
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-21, 23:47   

Ale jakie były emocje w oczekiwaniu na wynik! :mrgreen: Naprawdę, mogli dodrukować zawczasu te karty do głosowania, tym bardziej, że pojawiały się głosy o wyższej niż 2 lata temu frekwencji. A te 55,3% to dość imponujący wynik jak na nasze warunki ;) Oczywiście to żadna rewelacja jeśli porównywać do np. wyborów we Francji gdzie ten słupek sięgnął 70%, ale pamiętać należy, że jest najlepsza od wyborów w 1989.

Co do samych wyników wyborów - oczywiście cieszę się, inaczej być nie może :D Miałam dość sporą obawę, że jednak Popolizm i Socjalizm wygra kolejny raz... na szczęście nie musimy przeżywać takiego czarnego scenariusza :mrgreen:

Pooglądałam sobie później wypowiedzi liderów - pierwszy raz chyba widziałam takiego Tuska, charyzmatyczny przywódca. A wypowiedź Kaczyńskiego... cóż takiej można się było spodziewać - mowa o frontach, porównywanie PO do zabójców ks. Popiełuszki to bardzo typowe dla tej partii ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-22, 06:22   

Chwała mądrości Polaków, którzy nie wpuścili LPR i Samoobrony z powrotem na Wiejską. Szkoda, że PiS ma nadal spore poparcie, ale pozostaje żywić nadzieję, że jest to tendencja spadkowa, która się utrzyma. Szkoda trochę LiDu. Wolałabym żeby procentowo zamienili się z PiSem, złaszcza, że startowało sporo ludzi młodych, którzy może zmieniliby oblicze polskiej lewicy.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-22, 13:43   

Dane PKW z 99,5 % komisji

Cytat:
PO – 41,39% / 209 mandatów w Sejmie / 60 mandatów w Senacie
PiS – 32,16% / 166 / 39
LiD – 13,2% / 53
PSL – 8,9 % / 31

Mandat w senacie uzyskał także Cimoszewicz a w sejmie jedno miejsce dla mniejszości niemieckiej.
Frekwencja 53,8%

Poza sejmem Samoobrona i LPR, na dodatek nie przekroczyły 3 % czyli nie otrzymają dotacji z budżetu. Istnieje ogromna szansa, że te partie powoli ale jednak znikną ze sceny politycznej. Obecna sytuacja w sejmie niesie za sobą możliwość stabilizacji sceny politycznej. PO, PiS, LiD i PSL te partie mogą rozdawać karty przez najbliższe lata. LiD powinien trzymać się razem jeśli nie chce wypaść z tej gry. Takie mam oczekiwania co do sceny politycznej, wydaje mi się, że to była by najlepsza sytuacja.

Cytat:
W Warszawie odnotowano frekwencje na poziomie 73.06%
Głosy rozłożyły się w następujący sposób.
PO 53.19 %
PiS 27.54 %
LiD 13.35%
PSL 2.51 %
Partia Kobiet1.25 %
LPR 1.23 %
PPP 0.51 %
Samoobrona 0.43 %


A jak było w waszych miastach?

Co ciekawe Partia kobiet otrzymała w stolicy Więcej głosów niż LPR, PPP czy Samoobrona.
Cieszy naprawdę dobra frekwencja, świetny wynik PO. Widać, że warszawiacy są zadowoleni z rządów HGW i nic nie robili sobie z kpin PiSu, że PO spowolniło Warszawę.

Razem z nami cieszy się cały świat. "The New York Times" mówi o tym, że "Polski premier rozgromiony przy rekordowej frekwencji". W Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Rosji czy Słowacji gazety podkreślają, że Polska wraca na tory normalności.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
  
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-10-22, 16:06   

Czyli jednak koalicja z PSLem. Szkoda, liczyłem po cichu na tę większość i samodzielne rządy. ; )

Maeg napisał/a:
A jak było w waszych miastach?

Nie było źle, zważając na to, że w ostatnich wyborach parlamentarnych wygrała Samoobrona, a wcześniej SLD. :roll:
"Według ostatniego komunikatu PKW, który uwzględnia dane z wszystkich obwodów, frekwencja w konińsko-gnieźnieńskim wynosiła wyniosła 50,78%. Platforma Obywatelska uzyskała 34,18% głosów, a Prawo i Sprawiedliwość - 29,24%.

Kolejne miejsca należą do Lewicy i Demokratów (17,44%) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego (13,83%).
Pozostałe ugrupowania znajdą się poza Sejmem. Samoobrona otrzymała 2,36% poparcia, Polska Partia Pracy - 1,58%, a Liga Polskich Rodzin - 1,38%."
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-22, 18:03   

We Wrocławiu PO zmasakrowała PIS - szkoda, że takiego w wyniku nie mogło być w skali kraju :-PP

58,21% głosowało na PO, a jedynie 27,02 na PIS! :mrgreen: Oprócz tych dwóch partii jeden mandat udało się uzyskać LID-owi, PSL nie będzie miał posła we Wrocławiu, tak samo jak LPR i Samoobrona. Jeśli idzie o senat to PO zgarnęła wszystkie 3 mandaty jakie były do wzięcia. Normalnie jestem dumna z mojego miasta za taki wynik! :mrgreen: Frekwencja wyniosła 65,81%.

Jeszcze wrócę do ogólnokrajowych wyników. Nie wiem czy to efekt tego, iż główna rywalizacja odbywała się na linii PO-PIS, ale troszeczkę scena polityczna nam się porządkuje. 4 partie, których zachowanie można przewidzieć, a to bardzo istotne - wprowadza trochę racjonalności do życia politycznego. Koalicja PO z PSL jest już pewna, PIS pozostaje sam na lodzie, bo z LID-em w koalicję raczej nie wejdzie. A jeśli chodzi o sam LID - wyklucza on koalicję z PO, ale podobno jest gotowy wesprzeć Platformę w starciu z wetem prezydenckim : )
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-23, 10:38   

Dla mnie szokiem i żenadą (w Krakowie) jest wygrana Ziobry z Gowinem... :oops:
PiSzeryf zdobył 4000 głosów więcej niż Gowin... Ale PO i tak w Krakowie wygrało, w przeciwieństwie do reszty Małopolski...
Za to frekwencja jest ciekawa (znów dla Krakowa): 66,66% A przecież Rokity nie było... :mrgreen:
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2007-10-23, 12:13   

Metzli napisał/a:
troszeczkę scena polityczna nam się porządkuje. 4 partie, których zachowanie można przewidzieć, a to bardzo istotne - wprowadza trochę racjonalności do życia politycznego.

Też się z tego cieszę.
PiS zajęło należne sobie miejsce, czyli tam, gdzie dotąd była nacjonalistyczna Liga i populistyczna Samoobrona.
Lewica, pozbywszy się betoniarzy w typie Killera, oraz połykając Demokratów, dryfuje w stronę centrolewicy,
a PO, spychając PiSiory, ma teraz więcej miejsca na prawicy.
Jak dla mnie - rewelacja.
Mamy uporządkowaną scenę polityczną. :)


Metzli napisał/a:
We Wrocławiu PO zmasakrowała PIS

Kocham Wrocław !
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2007-10-31, 21:40   

Mnie też wynik wyborów satysfakcjonuje i to z kilku powodów. Po pierwsze, nie będzie już takiego rozdrobnienia w sejmie, jak to było dotychczas. Teraz będą cztery partie i jeśli dojdzie do koalicji PO-PSL, partie te będą dysponować większością w sejmie. Jest zatem spora szansa na normalną koalicję i normalne decyzje. Cieszy mnie również brak największych sejmowych awanturników, czyli Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. Mam nadzieję, że ta kadencja przyniesie nam nową jakość polityki (choć PiS na pewno będzie rzucał kłody pod nogi).
 
 
Terrapodian 


Posty: 75
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-31, 21:46   

A na podkarpaciu wygrało PiS.

Ja jestem pesymistycznie nastawiony do tego wszystkiego. Chodzi głównie o moje preferencje polityczne - LiD jak dla mnie jest za mało lewicowa, a PPP samotnie nie ma przyszłości. Ja między PO a PiS wielkich różnic nie widzę. Cieszę się, że partia Tuska jest pro-europejska, co pozwoli nam na większą integrację i poprawienie stosunków międzynarodowych. Jednak debata Tusk - Kwaśniewski pokazała mi, że Donald nie ma pomysłów na rządzenie, oprócz krytykowania posunięć PiS-u oraz robienie po nich wszystkiego na odwrót. No i gospodarczo są bardziej prawicowi.
_________________
Bóg mi wybaczy. W końcu to jego fach. ~ Heinrich Heine na łożu śmierci
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-03, 02:51   

Jako, że jestem zwolennikiem PiSu, wręcz żelaznym elektoratem, nie mogę być zadowolony z wyniku wyborów i porażki mojej partii. Aczkolwiek cieszą mnie dwie rzeczy: ponad 5 milionowe poparcie dla PiSu oraz to, że mimo wszystko wybory wygrała partia prawicowa. Najważniejsze przecież aby nie dopuścić lewicy do władzy:]
I choć Tuska nie lubię a za Po nie przepadam, to na razie jeszcze zbytnio staram się nie krytykować nowo powstającego rządu. Na pierwsze wiążące oceny przyjdzie pora po 100 dniach działalności. Na razie daję im szansę, choć mam raczej złe przeczucia...
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Retiarius 


Posty: 158
Wysłany: 2007-11-03, 03:44   

Kaczyńscy swoim zachowaniem po przegranych wyborach dali mi jeszcze raz dowód na to, że dobrze zrobiłem, nie głosując na nich. Uważam, że należy dać szansę PO i sprawdzić, czy potrafią coś dobrego zdziałać, czy są kolejną partią mocna tylko w gębie.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2007-11-03, 10:55   

Wstępnie - cieszę się, że Samoobrona i LPR nie weszły do parlamentu, a uważam, że szkoda, że UPR nie weszło, i że LiD wszedł.
Nie mam żadnych przewidywań na temat przyszłych rządów PO. Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie PO nie różni się zbytnio od PiSu - główna różnica to parę kwestii gospodarczych, kwestia istnienia/rozwiązania senatu, podatku liniowego i osobiste animozje między przywódcami.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-03, 11:11   

Głosowałem na LiD, gdyż ich program jest najbardziej zbliżony do moich poglądów. Najbardziej cieszę się że PiS przegrało (yes...), że UPR nie weszło do sejmu (...yes...) i że LPR powiedziało nam dobranoc (...yes !!!). Po części cieszę się też że Kwaśniewski odszedł po wyborach z polityki, ponieważ czuję że niski wynik LiDu był jego winą. Podoba mi się że PO wygrało i zgniotło PiS i zmieszało z błotem (duża przewaga procentowa) i że PSL dostało się do sejmu. Natomiast co do wystąpienia pana Kaczyńskiego i jego partii po przegranej walce, mam tylko jeden komentarz - "Goodbye My Lover"
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-06, 17:27   

Wczoraj rozpoczęły się obrady sejmu VI kadencji i senatu VII, temat zamykam i za kilka dni powędruje do archiwum.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14