FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Robert M. Wegner
Autor Wiadomość
Ash 
Ash


Posty: 1664
Wysłany: 2026-01-30, 12:02   

yoshu napisał/a:
I ta cena za miękką oprawę. Powergraph ostro leci ostatnio.


Ja tutaj widzę zmarnowaną okazję bo mogli to jeszcze podzielić na 2 tomy (Wschód i osobno Zachód).
 
 
Whoresbane


Posty: 1878
Wysłany: 2026-01-30, 12:21   

To nie Fabryka
_________________
Moje marzenie z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1664
Wysłany: 2026-01-30, 12:31   

Wiem, ale po tym co odjebali z Duszą jestem przygotowany na wszystko :mrgreen:
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 708
Wysłany: 2026-01-30, 23:35   

Mnie objętością i ceną nowego tomu zrazili na tyle, że totalnie mam w dupie jego nabycie. Może kiedyś, ale z pewnością nie teraz.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 708
Wysłany: 2026-05-10, 21:47   

Nudziło mi się dziś, więc postanowiłem sobie zrobić kilka obliczeń, by zobrazować, jak bardzo cena tej książki jest przesadzona. Biorę pod uwagę tylko 2 czynniki: przybliżona liczba linijek tekstu zawartych w danym tomie oraz cena okładkowa wydania premierowego z uwględnieniem inflacji. Porównania dokonam tylko z tomem 1. i 5., bo więcej mi się nie chce, poza tym stanowią one najbardziej skrajne przypadki.

Tom 1. Cena w marcu 2012 - 47zł, dziś w przybliżeniu 75zł. Liczba stron - 576, liczba linijek na stronę - 33, liczba linijek - ok. 19000.

Tom 5. Cena w listopadzie 2018 - 49zł, dziś w przybliżeniu 74zł. Liczba stron - 744, liczba linijek na stronę - 34, liczba linijek - ok. 25000.

Tom 6. Cena w grudniu 2025 - 89zł. Liczba stron - 416, liczba linijek na stronę - 32, liczba linijek - 13000.

Gdy zestawimy sobie liczbę linijek i uwzględnioną o inflację cenę na końcówkę zeszłego roku, tom 6. jest o 73% droższy od tomu 1. i o niebagatela 131% od tomu 5 - ponad 2 razy więcej. "Każde martwe marzenie", gdyby zostało wydane w sposób analogiczny do "Duszy pokrytej bliznami, miałoby cenę okładkową 171zł, ale żeby zachować standardy rynkowe, to "zaokrąglijmy" do 169zł. Czysty absurd.

Nie jestem w stanie określić, co spowodowało tak wysoką cenę, poza pazernością naturalnie. Nakład nie mógł wynieść stu egzemplarzy, bo jednak ludzie na to czekali. Już nawet książki Dukaja taniej wychodzą (przeważnie, bo "nowe" "Oko potwora" zdecydowanie nie).
 
 
Trojan 


Posty: 12971
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-05-10, 22:51   

:shock:
pandemia, wojna, jedna, druga , trzecia, chaos itd.

szalejące ceny wszystkiego wszędzie. brak jakikolwiek stabilizacji

skąd te ceny... //mysli
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 16921
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2026-05-10, 23:00   

Cerber108 napisał/a:


Nie jestem w stanie określić, co spowodowało tak wysoką cenę, poza pazernością naturalnie.


Spadająca sprzedaż wraz z kolejnym tomem? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 708
Wysłany: 2026-05-10, 23:56   

Trojan napisał/a:
:shock:
pandemia, wojna, jedna, druga , trzecia, chaos itd.

szalejące ceny wszystkiego wszędzie. brak jakikolwiek stabilizacji

skąd te ceny... //mysli

Przecież można na spokojnie znaleźć masę książek grubszych i jednocześniej tańszych od tej.

ASX76 napisał/a:
Cerber108 napisał/a:


Nie jestem w stanie określić, co spowodowało tak wysoką cenę, poza pazernością naturalnie.


Spadająca sprzedaż wraz z kolejnym tomem? ;)


Co to za argument? To taka Krew i kość ma kosztować 149zł, bo sprzedaż spada? A jak George wreszcie wyda kolejną częśc PLiO, to ma ona kosztować 999zł, bo tak żeśmy długo czekali, że wszyscy o tym zapomnieli? To nie jest rozsądny wzrost ceny o 10zł (czyli kilkanaście %) co kilka tomów obserwowany choćby przy Malazie lub Kole czasu (oba te cykle załapały się przecież na największe perturbacje cenowe), tylko ponad dwukrotna podwyżka. Cena tej nowej Czarnej kompanii również jest odrobinę za wysoka jak na mój gust, ale i tak nie zbliża się do Meekhanu. Oba to powroty po latach.
Zerknąłem z ciekawości i dodruk piątego Meekhanu z początku tego roku kosztuje 79zł, czyli prawie tyle ile w moich rozważaniach. 300 stron więcej za 10zł mniej.
 
 
Trojan 


Posty: 12971
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-05-11, 10:18   

Napisz do Trybunału Europejskiego.

W gastro w stosunku do cen z 2012 notujemy wzrosty o 80-100 procent.

Najniższa krajowa w 2012 roku wynosiła 1500 zł brutto w 2026 4806 brutto.
Energia poszła o kilkaset %



Wegner musi z czegoś żyć - c'nie ?
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1664
Wysłany: 2026-05-11, 11:27   

Trojan napisał/a:
W gastro w stosunku do cen z 2012 notujemy wzrosty o 80-100 procent.


Masz przecież w poście Cerber108 porównanie z ceną dodruku 5 tomu z tego roku.
 
 
Trojan 


Posty: 12971
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-05-11, 13:40   

ale dodruk to dodruk
a nie nowa inwestycja - ja k w przypadku nowej ksiązki.

Wegner za stare książki już dostał honorarium,
za nową dopiero trzeba zarobić/zapłacić itd
przecie AM tłumaczy.... i jak groch o ścianę.

Oczywiście - pewnie cena jest jeszcze podkręcona, bo sprzedaż spada (kolejne tomy, a jednocześnie kupują coraz więksi fanowie którzy są w stanie wysupłać większą kwotę)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14