FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
Trojan 

Wysłany: 2024-05-17, 17:11   

ale zaludniamy planetę ludźmi z naszego ekonomicznego pkt widzenia - o bardzo niskiej wartości ekonomicznej. Wysokoktanowi są w czasie 4wymierania ;)

goldsun - znowu nie pomyślisz. Socjal dla imigranów oznacza 800+ za to że jesteś. Kropka.

Jeżeli imigrant płaci w Polska ZUS/podatki to jest objęty normalnymi zasadami - nie wiem, może faktycznie ciężej mu się ubiegać o socjal z kolumny "zasiłki", ale to są świadczenia niedostępne dla normalnie pracujących ludzi. Wzgędnie - ma kłopot z dodatkami dzieciowymi.
Więc nie pierdol, a włącz myślenie.

Fidel-F2 napisał/a:
800+ najlepiej żeby było odliczane od podatku ale przecież nikt tego nie zapoda bo słupki, a jeszcze lepiej jakby go nie było, bo po kichuj komu więcej dzieci na przeludnionej planecie?

raczej ze składek ZUSowskch - bo podatek jest relatywnie niski

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2024-05-19, 20:52   

Krótko pisząc, szukasz sobie taniej siły roboczej, którą, kiedy przestanie być potrzebna albo stanie się "roszczeniowa", będzie można wykopsać za białoruską granicę?

Trojan 

Wysłany: 2024-05-19, 21:03   

Romku, widać żeś z budżetówki....

Trojan 

Wysłany: 2024-06-08, 10:56   

https://www.tokfm.pl/Tokf...tml#s=BoxOpImg4

Cytat:
Prorektor zapewnił też, że wcześniej nie miał do czynienia z podobnym zdarzeniem. - W mojej kadencji po raz pierwszy słyszę o takiej sytuacji, dlatego ważne jest, żeby jak najszybciej wyjaśnić i zakończyć tę sprawę - podsumował.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jak cię złapią za rękę, mów że nie twoja ręka

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2024-06-09, 21:07   

KO wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego, ale to IMO tylko dlatego że ,,wiocha" nie poszła do urn, a to dlatego, że głęboko w dupie ma ten cały parlament i Europę.
Oczywiście nadal nie mogę uwierzyć, że 33 procent wyborców głosowało na PiS, a jeszcze bardziej w to, że na tych pojebów z Konfederosji poszło prawie 12 procent głosów.

Edit: ja pierdziu!!!! Ten kutas, kanalia, złodziej, złamas, hipokryta, kabociorz i zwyczajny skurwysyn Ryszard Czarnecki nie dostał się do Europarlamentu !!!!!!!!! :mrgreen: niestety, pewnie już ,,zasłużył" na sutą emeryturę.
Aha, i ten baran, lansiarz i katolicki rozwodnik Jacek Kurski też nie zdobył zaufania wyborców, ale chyba nawet najwierniejsi widzowie TvPis mieli go już pełnà dupę.

Z wieści mniej radosnych: mandaty uzyskali Obajtek, Kamiński i Wąsik. Będzie kabaret przy odbieraniu immunitetów.

Ash 

Wysłany: 2024-06-09, 21:32   

m_m napisał/a:
mandaty uzyskali Obajtek, Kamiński i Wąsik.

Ja pierdolę, gdzie ja żyję

A we Francji Macron rozwiązał parlament xD

Bibi King

Wysłany: 2024-06-09, 22:00   

Ash napisał/a:
Macron rozwiązał parlament xD

Ciekawe, nie? Nawet nie czekał na wyniki, tylko na bazie sondaży... Zresztą nawet gdyby znał wyniki, to i tak ciekawostka. Przecież u nas nikt by nie rozwiązywał Sejmu, gdyby PiS dziś wygrał.

Trojan 

Wysłany: 2024-06-09, 22:05   

we Francji oni tak mają

goldsun 
Szeregowy

Wysłany: 2024-06-10, 06:56   

m_m napisał/a:

Dla mnie to jest jednak przejaw skrajnej żenady u wyborców PISu.
Ja rozumiem, że mogą głosować na niektóre nazwiska, np. Marlenę Maląg a nawet Beatę Szydło.
Ale głosowanie na tę trójkę to jest albo przejaw skrajnej głupoty (że tak delikatnie nazwę) albo celowe działanie na "znowu będą awantury, kłótnie i napierdalanka". Tym bardziej, że ta trójka dość wybitnie pokazywała, że "stoi ponad prawem".

A z ciekawostek, które mogły umknąć.
W zeszłym tygodniu p.rezydent Du*a strasznie się podniecał, ze KO odwołuje z ambasady w Portugalii Jolantę Pilecką o której mówił, że "KO odwołuje wnuczkę tego rotmistrza Pileckiego".
No więc wnuczki tegoż rotmistrza Pileckiego wystosowały publiczne oświadczenie, skierowane do Du*y.
Po pierwsze, że wspomniana Jolanta Pilecka nie jest żadną rodziną ich ani rotmistrza Pileckiego.
Po drugie, że one bardzo proszą o zaprzestanie wykorzystywania ich dziadka do rozgrywek politycznych przez p.rezydenta.
Mnie bardzo ciekawi co jeszcze odpali ten piiiip który najwyraźniej nie dorósł nawet do stanowiska woźnego (mimo mianowania się prawnikiem, wróble ćwierkają, że on egzaminu prawniczego nie zdał ... dlatego został wykładowcą (SIC!)).
Bo mnie jednak rozwala, że ktoś głośno krzyczy że ktoś jest czyjąś rodziną, nie sprawdzając czy tak jest faktycznie. Tzn. mnie w ogóle rozwala jak ktoś coś gada nie sprawdzając czy to prawda (nie piszę o zwykłym kłamstwie - to co innego, nie piszę też o moralności Kalego która najwyraźniej u Du*y dominuje), ale to takie przypadki do zweryfikowania w 5 minut, tym bardziej, że jak widać - prawdziwa rodzina może tu się szybko odezwać.

Per ASperger ad astra

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2024-06-10, 08:53   

Pytanie, dlaczego wybrali tamte kreatury jest również pytaniem o to, dlaczego np. w USA chcą wybrać Trumpa i to ci, którzy rzekomo są najbardziej wierzący/religijni. A tymczasem Trump jest żywym zaprzeczeniem wszystkiego, w co oni rzekomo wierzą. Oszust, dziwkarz, patologiczny kłamca - idol religijnej prawicy. :mrgreen: Ten sam objaw stadnej głupoty, który różni mędrkowie próbują uzasadniać jakimiś filozofo-socjologicznymi-ideologicznymi kocopałami.

Bibi King

Wysłany: 2024-06-10, 10:12   

goldsun napisał/a:
m_m napisał/a:

Dla mnie to jest jednak przejaw skrajnej żenady u wyborców PISu.(...) Ale głosowanie na tę trójkę to jest albo przejaw skrajnej głupoty (że tak delikatnie nazwę) albo celowe działanie na "znowu będą awantury, kłótnie i napierdalanka". Tym bardziej, że ta trójka dość wybitnie pokazywała, że "stoi ponad prawem".

Nie rozumiesz. Każdy taki pisi wyborca chciałby stanąć ponad prawem tak jak oni. Mówi się, że na Podhalu prawo budowlane jakoś się nie przyjęło. A tak naprawdę w to w całej Polsce B wszelkie prawo niespecjalnie się przyjmuje, na tym polega problem.

"Obajtek? On jest nasz, z Pcimia prosty chłopak, a patrz jaką karierę zrobił. Dlatego tamte go nie lubio. Oszukał wujka? A kto w życiu kogoś nie oszukał? Dał taniom benzyne? No dał. A teraz jeszcze ucieka im przed tom komisjom. Spoko koleś. I kasę ładną przytulił".

Zwierają szyki wokół takich bezczelnych buraków, bo sami tacy są (a na pewno chcieliby być). Zazdroszczą im tej buty, a chamstwo mylą z asertywnością. Syndrom oblężonej twierdzy się włącza. Kamiński i Wąsik to torturowani więźniowie polityczni, bo Kaczyński tak powiedział, i koniec, kropka. Tam nie ma miejsca na wstyd. Na żenadę. Na refleksję. Plus autorytet księdza i kościoła, wrośnięty w tę tkankę od pokoleń. I mamy przepis na chujnię.

KS 
KS

Wysłany: 2024-06-10, 10:24   

Bibi King napisał/a:

Zwierają szyki wokół takich bezczelnych buraków, bo sami tacy są (a na pewno chcieliby być). Zazdroszczą im tej buty, a chamstwo mylą z asertywnością. Syndrom oblężonej twierdzy się włącza. Kamiński i Wąsik to torturowani więźniowie polityczni, bo Kaczyński tak powiedział, i koniec, kropka. Tam nie ma miejsca na wstyd. Na żenadę. Na refleksję. Plus autorytet księdza i kościoła, wrośnięty w tę tkankę od pokoleń. I mamy przepis na chujnię.

tru

z tym, że kamińskie i wąsiki to wynik do przewidzenia, ale taka kreatura jak Braun w PE? to będzie dopiero cyrk i reklama Najjaśniejszej Rzeczpospolitej

m_m 
Uchodźca

Wysłany: 2024-06-10, 10:41   

Braun się dostał? //aaa o nie.....

fdv 

Wysłany: 2024-06-10, 12:27   

Znajomy mi dziś powiedział że pierwszy raz od bardzo dawna nie oddał głosu na lewicę. Na pytanie dlaczego dość krótko podsumował że kiedyś spady po pzpr w postaci SLD to przynajmniej byli państwowcami z wiedzą i jako taką kulturą no i ofc przynajmniej w warstwie deklaratywnej byli socjalni. A teraz co? geje, czarni, muzułmanie, trans dziwadła, zaimki i aborcja i chuj więcej tematów lewica nie zna to na kiego on ma dalej na nich głosować? Ja się oczywiście ucieszyłem, zmartwiło mnie tylko to że 6% głosów się zmarnowało na tą pożal się boże lewicę, no ale jak utrzymają kurs to w wyborach parlamentarnych jednak spadną pod próg wyborczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A przy dużej frekwencji to może może i konfa się nie dostanie //mysli

goldsun 
Szeregowy

Wysłany: 2024-06-10, 12:56   

fdv napisał/a:
Znajomy mi dziś powiedział że pierwszy raz od bardzo dawna nie oddał głosu na lewicę. Na pytanie dlaczego dość krótko podsumował że kiedyś spady po pzpr w postaci SLD to przynajmniej byli państwowcami z wiedzą i jako taką kulturą no i ofc przynajmniej w warstwie deklaratywnej byli socjalni. A teraz co? geje, czarni, muzułmanie, trans dziwadła, zaimki i aborcja i chuj więcej tematów lewica nie zna to na kiego on ma dalej na nich głosować? Ja się oczywiście ucieszyłem, zmartwiło mnie tylko to że 6% głosów się zmarnowało na tą pożal się boże lewicę, no ale jak utrzymają kurs to w wyborach parlamentarnych jednak spadną pod próg wyborczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A przy dużej frekwencji to może może i konfa się nie dostanie //mysli

Ja jeszcze zagłosowałem, bo u mnie startowałą kobieta z Razem i to taka społecznica znana lokalnie. Oczywiście się nie dostała, ale głos dostała.
Natomiast jeśli z lewicy do tego PE dostają się Biedroń, Smiszek i Scheuring-Wielgus (tylko oni) to ja się nijak z taką lewicą nie identyfikuję.
I nie chodzi o to, że akurat Biedroń ze Smiszkiem są gejami.
Po prostu nie przypominam sobie z ich strony jakichś postulatów lewicowych, poza właśnie powyższymi czyli tęcza, imigranci, zaimki, aborcja.
Sorry, ale lewica powinna mieć do powiedzenia więcej.
A jak widać - nie ma.
A Biedroń ze Smiszkiem to mam wrażenie tu była tylko walka o koryto.

Per ASperger ad astra

fdv 

Wysłany: 2024-06-10, 13:16   

Ale podobno był jakiś szacher macher z tym miejscem biorącym Śmiszka na dolnym Śląsku. Miał być ktoś lokalny zdaje się? A postawili na partnera jedynki warszawskiej która współrządzi Lewicą. Przecież to taki nepotyzm i standardy rusko-białoruskie że nawet u nas tylko PiS mógłby się pokusić o takie fikołki :mrgreen: (chociaż w sumie to nie wiem czy aż takie cyrki żeby sobie małżeństwo wyjechało do Brukseli po kaskę odstawili)

Bibi King

Wysłany: 2024-06-10, 13:27   

fdv napisał/a:
nawet u nas tylko PiS mógłby się pokusić o takie fikołki :mrgreen: (chociaż w sumie to nie wiem czy aż takie cyrki żeby sobie małżeństwo wyjechało do Brukseli po kaskę odstawili)

Przypomnę, że np. małżeństwo Przyłębskich - niedouczoną prawniczkę i byłego TW - całkiem zacnie umieli ustawić. Inna sprawa, że Lewica w PL jest zwyczajnie głupia.

goldsun 
Szeregowy

Wysłany: 2024-06-10, 13:35   

Bibi King napisał/a:
fdv napisał/a:
nawet u nas tylko PiS mógłby się pokusić o takie fikołki :mrgreen: (chociaż w sumie to nie wiem czy aż takie cyrki żeby sobie małżeństwo wyjechało do Brukseli po kaskę odstawili)

Przypomnę, że np. małżeństwo Przyłębskich - niedouczoną prawniczkę i byłego TW - całkiem zacnie umieli ustawić. Inna sprawa, że Lewica w PL jest zwyczajnie głupia.

To jakby nie to samo, bo takich małżeństw obdarowanych fuchami jest od groma. Na czele z jakimś posłem pisu, który nie wiedział w ilu radach nadzorczych jest jego żona. Czarnecki gdzieś wciskał swojego syna. Morawiecki wcisnął gdzieś swoją siostrę. I tak można by długo.
Ale, żeby nie było, to np. Budka z KO jest (jeszcze) posłem, był ministrem, a jego żona została wybrana na prezydenta Gliwic.
A Bosakowa (żona Bosaka) z Konfy, weszła do sejmu kosztem Korwina, więc siedzi tam ze swoim mężem.

Chyba jeszcze nie było małżeństwa w PE. Nie wiem czy to dobrze, że akurat lewica, mając raptem 3 mandaty, właśnie to zrobiła.

Per ASperger ad astra

fdv 

Wysłany: 2024-06-10, 14:17   

Bibi King napisał/a:

Bardziej mi chodziło że taki klasyczny nepotyzm to wiadomix PiS wiedzie prym, ale żeby wcisnąć partnera w jakiś tam okręg wyborczy na miejsce biorące tak żeby razem wylądowali w ławach poselskich w tym przypadku europoselskich to jest dla mnie wyjątkowo komiczne. Przecież ta lewica co to taka jest różnorodna egalitarna pełna równouprawnienia i gotowa cancelować każdego nieprawomyślnego tutaj siedzi jak trusia i udaje że wszystko jest ok, no cyrk na kółkach :mrgreen:

Trojan 

Wysłany: 2024-06-10, 17:31   

dlatego nie głosowałem na Lewicę.

ZAgłosowałbym na dziewczynę z Razem - ale we Wro wystawili 1 Śmi(e)szka - więc niech spierdalają. Głos na 3 na listwie to głos na tego uja.
A to jest przedstawicielstwo któego nie trawie kompletnie - i pomijam to że Śmiszek wstydu by nie przyniósł w Brukseli (czy - nie przyniesie). Zagłosowałem na kandyda z KO - Zdrojewski do którego mam słabość jeszcze z czasów prezydentury we Wro.

Cintryjka 

Wysłany: 2024-06-10, 19:09   

A ja głosowałam na Śmiszka, bo jest prawnikiem zajmującym się prawem międzynarodowym. On akurat nie będzie w PE robił za paprotkę. I jest przeciwko pushbackom. I o ile wiem, to oni nie są w żadnym zalegalizowanym związku, bo czekają, aż będzie to możliwe w ramach polskiego prawa.

J.K.

Trojan 

Wysłany: 2024-06-10, 22:21   

Cintryjka napisał/a:
I jest przeciwko pushbackom.

tym bardziej ....

może nie będzie robił za paprotkę - ale zajmuje się dżęderem.
Wiesz jak się mówi - nie czas żałować róż gdy płoną lasy.
My tu jesteśmy na skraju wojny...

W latach 2003–2005 pracował jako prawnik w biurze pełnomocnika rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn (funkcję tę pełniły wówczas Izabela Jaruga-Nowacka i Magdalena Środa), gdzie zajmował się kwestiami dotyczącymi ustawodawstwa antydyskryminacyjnego[1]. Był ekspertem polskich organizacji pozarządowych zajmujących się przeciwdziałaniem dyskryminacji. Później do 2008 był zatrudniony w Departamencie Prawnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2008–2010 pracował w Brukseli jako prawnik i koordynator programowy w EQUINET, europejskiej sieci współpracy organów ds. równego traktowania. Od 2011 do 2016 był pracownikiem naukowym w Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego[1][4]. W 2014 został członkiem European Equality Law Network, europejskiej sieci ekspertów prawnych w dziedzinie niedyskryminacji[5]

Kierował grupą prawną stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii[6]. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego[1], pełnił funkcje wiceprezesa i prezesa tej organizacji[7]. W 2017 został członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego[8]. Wszedł w skład kolegium redakcyjnego czasopisma prawniczego „Anti-Discrimination Law Review”[9].

wyjątkowo homogeniczna specjalizacja ...

;)
obawiam się że te tematy zejdą na 6 plan.

goldsun 
Szeregowy

Wysłany: Wczoraj 6:21   

Cintryjka napisał/a:
A ja głosowałam na Śmiszka, bo jest prawnikiem zajmującym się prawem międzynarodowym. On akurat nie będzie w PE robił za paprotkę. I jest przeciwko pushbackom. I o ile wiem, to oni nie są w żadnym zalegalizowanym związku, bo czekają, aż będzie to możliwe w ramach polskiego prawa.

I niech sobie jest.
Ale po prostu do PE idzie dwóch posłów na trójkę, kojarzonych tylko z antydyskryminacją i LGBT.
A Schreuing-Wielgus też nie kojarzy mi się z tematami innymi niż aborcja i antykler. (może mylnie, ale tylko z tym mi się kojarzy)
Ile osób realnie uważa, że to są najważniejsze tematy w Polsce do rozwiązania?
Promil?
Gdzie są typowe tematy lewicowe, czyli walka o biednych, walka o równouprawnienie/prawa pracowników itp. Co z regularnym zatrudnianiem młodych na umowy zlecenia i traktowaniem ich prawie jak niewolników? (czyli bez żadnych praw, wiem coś o tym - widzę jak znajomi córki pracują/szukają pracy) Co z mieszkaniami których dostępność dla młodych ludzi jest po prostu jakąś katastrofą, a jak widać pomysły tak PISu jak KO tylko pogarszają sprawę.
I nie, 4dniowy tydzień pracy nie jest moim zdaniem pomysłem który przekonuje ludzi, bo za takim pomysłem idzie od razu obawa, że skoro będziesz pracował mniej, to również będziesz zarabiał mniej. A to jedyne hasło które kojarzę z Lewicą w temacie pracy.

No to dlaczego ktoś ma na nich głosować?
Imigranci o których walczą mają na nich głosować? Zwłąszcza ci którzy nawet do Polski nie wjadą?
Lewica całkowicie oddała tematy, które na serio interesują wyborców. Oddała je KO i PISowi ... i trochę Konfie. No to ci wyborcy głosują na tych, którzy (przynajmniej teoretycznie i w hasłach) chcą się zająć tym co tych wyborców interesuje/dotyczy.
Nawet ekologia mam wrażenie w hasłach od Lewicy leży. A przynajmniej nijak nie kojarzę, żeby zajmowały się tym wybrane do PE osoby. A przecież to z UE przyjdą zapewne kolejne zalecenia lub nakazy, więc powinny tam pójść osoby, które się jakoś w temacie orientują.

A Biedroń po ogłoszeniu wyników z uśmiechem mówi "Lewica będzie w PE, według sondaży, drugą siłą polityczną". No świetnie - to dlaczego w Polsce Lewica jest ledwo nad progiem? A podobno to w reszcie europy się źle dzieje ...
Oraz "daliśmy odpór antyeuropejskim, antydemokratycznym populistom" no jak do cholery, skoro Konfa ewidentnie wzrosła i to nie kosztem PISu?
Jak można dalej chcieć głosować na ugrupowanie, którego jeden z szefów najwyraźniej nic nie potrafi ogarnąć (drugi wcale nie jest lepszy), nie rozumie co robi źle, bredzi jak potłuczony, ale cieszy się, bo załatwił sobie i partnerowi dobrze płatne fuchy na najbliższe 5 lat. Nie ma ani pół powodu do zadowolenia z czegokolwiek innego.

Notabene to również Biedroń stoi podobno za usunięciem z list Lewicy Łukasza Kohuta. Tego który stał (m.innymi) za ustawą o języku ślaskim. W związku z czym, Kohut wszedł do PE z list KO. Z wynikiem ponad 100tys głosów. Cała Lewica na Sląsku zebrała w sumie około 60 tys głosów. Zresztą sam Biedroń też uzyskał u siebie mniej niż Kohut. Trzeba coś więcej komentować?
Chociażby tylko za to, Biedroń powinien przestać być szefem Lewicy, a może wylecieć z niej w ogóle.

Per ASperger ad astra

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: Wczoraj 9:04   

fdv napisał/a:

Ale takimi tematami to zajmuje się w Polsce lewica tzw. kawiarniana, jak to się kiedyś mówiło, pozbawiona znaczenia politycznego, bo pozbawiona struktur i realnych wpływów. Plus jakieś dzieciaki w internecie.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: Wczoraj 9:07   

Trojan napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
I jest przeciwko pushbackom.

tym bardziej ....

może nie będzie robił za paprotkę - ale zajmuje się dżęderem.
Wiesz jak się mówi - nie czas żałować róż gdy płoną lasy.
My tu jesteśmy na skraju wojny...

W latach 2003–2005 pracował jako prawnik w biurze pełnomocnika rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn (funkcję tę pełniły wówczas Izabela Jaruga-Nowacka i Magdalena Środa), gdzie zajmował się kwestiami dotyczącymi ustawodawstwa antydyskryminacyjnego[1]. Był ekspertem polskich organizacji pozarządowych zajmujących się przeciwdziałaniem dyskryminacji. Później do 2008 był zatrudniony w Departamencie Prawnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2008–2010 pracował w Brukseli jako prawnik i koordynator programowy w EQUINET, europejskiej sieci współpracy organów ds. równego traktowania. Od 2011 do 2016 był pracownikiem naukowym w Zakładzie Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego[1][4]. W 2014 został członkiem European Equality Law Network, europejskiej sieci ekspertów prawnych w dziedzinie niedyskryminacji[5]

Kierował grupą prawną stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii[6]. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego[1], pełnił funkcje wiceprezesa i prezesa tej organizacji[7]. W 2017 został członkiem rady programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego[8]. Wszedł w skład kolegium redakcyjnego czasopisma prawniczego „Anti-Discrimination Law Review”[9].

wyjątkowo homogeniczna specjalizacja ...

;)
obawiam się że te tematy zejdą na 6 plan.

Biorąc pod uwagę na to, jak zacofanym krajem jesteśmy jeśli chodzi o równość kobiet i mężczyzn, o stosunku do osób homoseksualnych i ich praw nie wspominając, to wydaje mi się właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. A kwestionowanie jego kompetencji tylko dlatego, że wicie rozumicie, mamy wojnę, jest co najmniej niezrozumiałe.

To co, jak mamy wojnę to wujasy przydupasy, absolwenci Uniwersytetu Chłopskiego Rozumu i zdebilowaciałe mięśniaki, które nie używają mózgu?

Cintryjka 

Wysłany: Wczoraj 19:15   

Dokładnie, Romulusie.
@goldsun: wybiera się z tych kandydatów, którzy są. Zatem ja wybrałam w swoim okręgu kandydata, który jest ekspertem w działce prawnej, leżącej w Polsce odłogiem. Poza tym oczywiście zgadzam się, że Lewica powinna być blisko ludzi, zwłaszcza pracowników, to by na nią więcej osób zagłosowało. Ale to problem Lewicy (utrzymujący się zresztą, podobnie jak poparcie na granicy progu wyborczego, od wielu lat). Ja mam im ten program pisać?

J.K.

Trojan 

Wysłany: Wczoraj 19:19   

ja nie kwestionuje jego kompetencji
tylko podważam ich ważkość w obecnej sytuacji

wolałbym wysłać do PE prawnika od prawa między.

co do lewicy
ja bym odróżniał: lewactwo od lewicy.

Lewica o której myślę byłaby partią pracy.

Cintryjka 

Wysłany: Wczoraj 19:22   

No a zamiast jakichkolwiek ekspertów pojadą onuce z Konfy czy ludzie, którzy nawet nie znają angielskiego, za to głośno gardłują przeciwko UE. Ale chętnie wezmą od niej gruby hajs. Jak np. doktor Chłopak Z Biedniejszej Rodziny Patryk Jaki. Śmiszek to będzie samorodek w kupie kompostu naszych europarlamentarzystów.

J.K.

Trojan 

Wysłany: Wczoraj 19:54   

Cintryjka napisał/a:
No a zamiast jakichkolwiek ekspertów pojadą onuce z Konfy czy ludzie, którzy nawet nie znają angielskiego, za to głośno gardłują przeciwko UE. Ale chętnie wezmą od niej gruby hajs. Jak np. doktor Chłopak Z Biedniejszej Rodziny Patryk Jaki. Śmiszek to będzie samorodek w kupie kompostu naszych europarlamentarzystów.

oczywiście,
gdybym nie miał wybory, zagłosował bym na śmieszka,
ale jako że miałem - Zdrojewskiego bym pewnie wybrał nawet z listy PSL.

Prezydent Wrocławia (1990–2001), senator IV i X kadencji (1997–2000, 2019–2023), poseł na Sejm IV, V, VI, VII i X kadencji (2001–2014, 2023–2024), deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII i X kadencji (2014–2019, od 2024), przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej (2006–2007), minister kultury i dziedzictwa narodowego w pierwszym i drugim rządzie Donalda Tuska (2007–2014)

Absolwent filozofii (1983) i kulturoznawstwa (1985) na Uniwersytecie Wrocławskim. W czasie studiów założył, a następnie prowadził koło naukowe historii filozofii (od 1980). W 1980 został członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, jesienią tego samego roku został przewodniczącym struktury NZS na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UWr. Po ogłoszeniu stanu wojennego na początku 1982 stanął na czele tajnego zarządu NZS na Uniwersytecie Wrocławskim, którym kierował do 1984.
Wydaje sie że trudno znaleć lepszego kandydata
jednocześnie przez te wszystkie lata żadne poważne gówno się do niego nie przykleiło

Odpowiedz do tematu