FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda

Wysłany: 2024-05-14, 17:19   

kamyk napisał/a:

Zakazana planeta - Fred M. Wilcox (1956). Nadal ma moc. Jeden z moich ulubionych filmów "sprzed Kubricka". W latach premiery musiał robić kolosalne wrażenie. Tylko ten Leslie Nielsen...

Andromeda Strain - Robert Wise (1971). Znany u nas jako Tajemnica Andromedy lub Andromeda, znaczy śmieć, ekranizacja powieści Michaela Crichtona. Myślałem, że będę więcej pamiętał. Z wyżej obejrzanych najbardziej sf z naciskiem na science. Taka fabularna wersja programu Sonda.

1. Za bardzo kojarzy się z "Nagą bronią"? ;)

2. Tak właśnie powinno to wyglądać pod względem fabularnym. Bardzo dobry film.

Trojan 

Wysłany: 2024-05-14, 18:15   

Zakazaną widziałem pierwszy raz w Perłach z lamusa , gdzieś na przełomie '89/'90
ale to było....

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2024-05-15, 07:14   

kamyk napisał/a:
Obejrzałem kilka staroci, myślę, że to silne pozycje w filmowej fantastyce.
Planeta wampirów - Mario Bava (1965). Tytuł oddaje ducha fabuły chociaż oryginalny Terror w kosmosie byłby mniej mylący (wampirów w filmie nie ma). Czytałem kiedyś, że film był inspiracją dla Obcego, Ridleya Scotta ale dopiero teraz widzę jak silną. Twórcy nie przyznawali się do tego a asocjacje dane były jedynie osobom zaznajomionym z filmem Bavy. Oczywiście moje dzieciństwo przez to nie legło w gruzach i nadal wysoko cenię film Scotta, rozumiem, że popkultura to nieustanne zapożyczanie się w przeszłości, ale pewien absmak pozostał.
Zakazana planeta - Fred M. Wilcox (1956). Nadal ma moc. Jeden z moich ulubionych filmów "sprzed Kubricka". W latach premiery musiał robić kolosalne wrażenie. Tylko ten Leslie Nielsen...
Andromeda Strain - Robert Wise (1971). Znany u nas jako Tajemnica Andromedy lub Andromeda, znaczy śmieć, ekranizacja powieści Michaela Crichtona. Myślałem, że będę więcej pamiętał. Z wyżej obejrzanych najbardziej sf z naciskiem na science. Taka fabularna wersja programu Sonda.

Gdzie to widziałeś? Bo w streamingach chyba nie ma?
Mam ostatnio smaka na stare filmy, choć nie wszystkie wchodzą gładko. Ale po epifanii, którą przeżyłem po obejrzeniu "Sunset Boulevard" wciąż szukam takich pereł.

kamyk

Wysłany: 2024-05-15, 07:57   

Zakazana planeta i Andromeda Strain są do kupienia na amazon prime. Ale w sumie nie polecam tej opcji bo w internetach są lepszej jakości kopie tych filmów i lepiej tłumaczone (łącznie z Planetą wampirów). Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę tytuł i przez chromecasta wrzucić na tv.

Whoresbane

Wysłany: 2024-05-15, 20:04   

Godzilla x Kong New Empire - świetna rozrywka, zdecydowanie najlepszy dotychczasowy film z serii. Wątki ludzkie marginalne, potworów dużo i zachowana mitologia świata. Poproszę więcej panie Wingard

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2024-05-20, 20:05   

"Nieobliczalna" - polski film od Amazona. Spodziewałem się wtopy, nie wiem, dlaczego. Wtopy nie było, arcydziełem ten film również się nie okazał. Ale jest zręczny, głównie fabularnie. Prosta zagadka, bo wszystkie postacie dramatu są znane od początku. Dobrze, po amerykańsku opowiedziane. To nie jest adaptacja, tylko oryginalny scenariusz, za to daję kolejny plusik. I za dobrą obsadę. Choć Paweł Małaszyński zasługiwał na lepiej napisaną rolę, ale ok.
https://www.youtube.com/watch?v=rUBMtd_2e6E

Edit: a nie, jednak adaptacja. :(

Odpowiedz do tematu