FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG - część druga
Autor Wiadomość
JezykAfrykanski

Posty: 2
Wysłany: 2024-04-27, 10:34   

AM napisał/a:
JezykAfrykanski napisał/a:
Wiadomo kiedy wyjdzie strzała kusziela i czy w twardej oprawie?


Może jeszcze w 4 kwartale, a może w pierwszej połowie następnego roku. Wszystko zależy od tego jak będzie nam szła realizacja naszych priorytetów. I na pewno w twardej oprawie.


Dziekuje za odpowiedz
 
 
AM

Posty: 2929
Wysłany: 2024-04-27, 12:14   

Pierwsza przymiarka do Października. Niezależnie od tego czy będą jeszcze jakieś ruchy pomiędzy miesiącami, te książki ukażą się w tym roku.

Październik

Simon Jimenez Włócznia tnie wodę (UW)
Christopher Buehlman Between two Fires (Horror)
Martha Wells Efekt sieci
James Dashner The Godhead Complex
Heather Fawcett Emily Wilde's Map of the Otherlands

W listopadzie i grudniu wydamy łącznie 4 pozycje z UW, Artefaktów i serii horrorów. 2 pewne rzeczy to Lee w UW i Barker w serii horrorów. O pozostałych 2 zdecyduję w ostatniej chwili.
  
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 673
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-27, 12:24   

AM napisał/a:
Pierwsza przymiarka do Października. Niezależnie od tego czy będą jeszcze jakieś ruchy pomiędzy miesiącami, te książki ukażą się w tym roku.

Październik

Simon Jimenez Włócznia tnie wodę (UW)
Christopher Buehlman Between two Fires (Horror)
Martha Wells Efekt sieci
James Dashner The Godhead Complex
Heather Fawcett Emily Wilde's Map of the Otherlands

W listopadzie i grudniu wydamy łącznie 4 pozycje z UW, Artefaktów i serii horrorów. 2 pewne rzeczy to Lee w UW i Barker w serii horrorów. O pozostałych 2 zdecyduję w ostatniej chwili.

A jednak Jimenez wyjdzie w tym roku! //impra

EDIT: Z tego wszystkiego nie zauważyłem, że "Lee" to musi być "Fortel kruka". Dwie najbardziej oczekiwane przeze mnie ostatnio książki! Aż nie wiem czy wierzyć //grozi ;)
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
  
 
 
Whoresbane


Posty: 1062
Wysłany: 2024-04-27, 13:05   

Wszystko poza Fawcett
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2024-04-27, 13:36   

AM napisał/a:

W listopadzie i grudniu wydamy łącznie 4 pozycje z UW, Artefaktów i serii horrorów. 2 pewne rzeczy to Lee w UW i Barker w serii horrorów. O pozostałych 2 zdecyduję w ostatniej chwili.


Jeśli mogę zasugerować, to dobrze by było gdyby te dwa pozostałe tytuły to były Artefakty. Inaczej znowu wejdziemy na poziom "czego jednak nie wydamy bo nie starczy czasu". Z tego co kojarzę to jeśli chodzi o UW i horrory nie ma problemu wygasających praw.
 
 
Whoresbane


Posty: 1062
Wysłany: 2024-04-27, 13:46   

Od razu podam typy na te dwa Artefakty - Gateway 2 i Kantyczka
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2929
Wysłany: 2024-04-27, 14:00   

Whoresbane napisał/a:
Od razu podam typy na te dwa Artefakty - Gateway 2 i Kantyczka


Z Pohlem na pewno nie damy rady. Tłumacz Pohla co prawda zrobił już 3 tom, ale teraz przekłada dla nas Corey'a, a wcześniej priorytetem było dokończenie Wells. Z Kantyczką ciągle jest szansa.
 
 
Whoresbane


Posty: 1062
Wysłany: 2024-04-27, 14:02   

To Bradbury albo Matheson
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2024-04-27, 14:08   

Zelazny albo Butler :-P
 
 
AM

Posty: 2929
Wysłany: 2024-04-27, 14:10   

Rec napisał/a:
Zelazny albo Butler :-P


Zelazny na pewno. Byłoby idealnie, gdyby również Matheson. Tak. Tych dwóch chciałbym najbardziej. I potem szybko po nowym roku Pohl.
  
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2024-04-27, 14:22   

Po wydaniu "Pawany" Butler i "Patternist" zajmuje zaszczytne miejsce najdłużej zapowiadanej książki z Artefaktów :)
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 673
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-27, 14:34   

AM napisał/a:
Rec napisał/a:
Zelazny albo Butler :-P


Zelazny na pewno. Byłoby idealnie, gdyby również Matheson. Tak. Tych dwóch chciałbym najbardziej. I potem szybko po nowym roku Pohl.

Jak jeszcze wyjdą teraz w omnibusie "Stwory światła i ciemności" to ze wszystkich zaszłości, na których wznowienie w PL przez kogokolwiek czekam usilnie zostaną mi na koniec roku już tylko DWIE książki :mrgreen:
Tyle, że MAG ich na pewno nie wyda.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
  
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2024-04-27, 14:54   

Z ciekawości, jakie?
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-27, 15:11   

Typical_troll napisał/a:
Trojan napisał/a:
powiedz mi - jaka to jest wartość dodana dla naszej skromnej społeczności z tych MAGowych jednostrzałowców ?:)

animeanibeanikukuryku

Mogę jedynie napisać, że Twoja wartość dodana wydaje sie ujemna, skoro tak się zachowujesz wobec nowicjuszy na forum.


niekolega jeżyk zachowuje się jak w kolejce z mięsem a nie na forum.

Cytat:
Wiadomo kiedy przyjdzie schab i z kością czy bez ?


i to już nie są czasy kiedy w kolejce w mięsnym tworzyły się więzy społeczne.

btw. MAG wyda co wyda, a jak wyda będzie wiadmo co będzie. Ostatnie 4 lata powinny już wszystkich nauczyć że planowanie na pół roku do przodu jest obarczone 77,77% szansą na misfire'a
ps. plany na drugą połowę roku znacznie ciekawsze do pierwszej
  
 
 
AM

Posty: 2929
Wysłany: 2024-04-27, 16:40   

Trojan napisał/a:

btw. MAG wyda co wyda, a jak wyda będzie wiadmo co będzie. Ostatnie 4 lata powinny już wszystkich nauczyć że planowanie na pół roku do przodu jest obarczone 77,77% szansą na misfire'a


Nie do końca.

Mamy priorytety. Tylko, że nasze są inne niż twoje:

Każdy Sanderson - najszybciej jak się da
Kristoff - najszybciej jak się da
Bardugo ze świata Griszów - najszybciej jak się da
Murtagh - najszybciej jak się da
Abercrombie Devils - najszybciej jak się da
Erikson nowe książki - najszybciej jak się da
Corey - najszybciej jak się da

Pierce Brown - jeszcze 2 tomy w tym roku i 3 w następnym
Sullivan - przynajmniej 3 książki rocznie
Esslemont - skończyć w następnym roku Imperium Malazańskie
Fawcett - wydać trylogię Emily Wilde najpóźniej do lutego 2025
Wszystkie nowe rzeczy fantasy (staramy się nie wybierać niekończących się serii; czekają Williams, Liu, Bennett, Barker) - tryb wydawania Swana lub Fondy Lee
Hobb - 6 książek w tym roku i 3 w następnym


Roanhorse - wydać w 2025 roku 3 tom trylogii Mirrored Heavens
McGuire - być na bieżąco z "Dziećmi" i wydać w 2025 Seasonal Fears
Wells - skończyć Mordbota w 2025
Watts - Echopraksja wydać w tym roku
Aveyard - skończyć w 2025 trylogię Niszczyciela królestw i wydać 2-3 tomy czerwonej królowej
St.Clair - wydać do końca 2025 drugi tom Adrian X Isolde i 3 tomy Hades & Persephone
Lee - skończyć w 2025 Mechanizmy imperium

Na pewno pominąłem 2-3 priorytetowe rzeczy.

Reszta w miarę możliwości, które nie są wielkie, bo na powyższej liście znalazły się na oko 63 pozycje.
  
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 673
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-27, 17:47   

Trojan napisał/a:
niekolega jeżyk zachowuje się jak w kolejce z mięsem a nie na forum.

Cytat:
Wiadomo kiedy przyjdzie schab i z kością czy bez ?


i to już nie są czasy kiedy w kolejce w mięsnym tworzyły się więzy społeczne.

I sądzisz może, że Twoja odpowiedź skłoni go do rozważenia bardziej konstruktywnych i wegańskich opcji uczestnictwa? Z góry zakładasz, że nie, używając pogardliwego określenia "jednostrzałowcy". A kto chciałby próbować drugi raz skoro tak miło go witają?
Może jednak masz rację, bo najwyraźniej nikogo poza mną to nie obchodzi. A z pewnością wątek MAGa to nie miejsce na taką dyskusję więc na tym skończę.

AM napisał/a:
McGuire - być na bieżąco z "Dziećmi" i wydać w 2025 Seasonal Fears

Czyli na dokończenie (Tidal Creatures) trzeba czekać co najmniej do 2026?
Niestety polubiłem książki pani McGuire...
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
  
 
 
AM

Posty: 2929
Wysłany: 2024-04-27, 18:33   

Typical_troll napisał/a:

AM napisał/a:
McGuire - być na bieżąco z "Dziećmi" i wydać w 2025 Seasonal Fears

Czyli na dokończenie (Tidal Creatures) trzeba czekać co najmniej do 2026?
Niestety polubiłem książki pani McGuire...


Niestety. Bezmyślnie wcisnąłem jednej tłumaczce Roanhorse, Williams i McGuire i po prostu nie da rady, tym bardziej, że tłumaczy nie tylko dla nas.
 
 
balduranpl

Posty: 5
Wysłany: 2024-04-27, 19:14   

Czy wiadomo coś o dodruku Kłopotliwego Pokoju Abercrombiego?
Z wątku "MAG - najnowsze informacje" ta pozycja zniknęła z listy.
 
 
Whoresbane


Posty: 1062
Wysłany: 2024-04-27, 19:58   

W sklepie MAGa widnieje z datą 30 kwietnia (ale wcześniej było 25.04 a poprzednio 20.04 :mrgreen: )
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-27, 20:03   

AM napisał/a:
Trojan napisał/a:

btw. MAG wyda co wyda, a jak wyda będzie wiadmo co będzie. Ostatnie 4 lata powinny już wszystkich nauczyć że planowanie na pół roku do przodu jest obarczone 77,77% szansą na misfire'a


Nie do końca.

Mamy priorytety. Tylko, że nasze są inne niż twoje:


wcale że nie :)
jeżeli mogę w takiej sytuacji mówić o priorytetach - to są nimi pozycje które pozwolą wam na wydawanie czegoś więcej. A to czy ja kupię od was 5-10-czy20 książęk w roku to jest już bez znaczenia.
Jestem na etapie że nie mam praktycznie oczekiwań - poza Abercrombiem (ale tu jesteśmy zgodni). Już nie chce mi się nic kolekcjonować itp itd etc.
Cieszy mnie gdy wydacie jakiegoś "newsa" który mnie chwyci, i tyle. ;)


troll - ty tu zacząłęś kręcić jakąś gownoburzę, ja jedynie skomentowałem kolejkowe zapytanie jeżyka - lekko zabawnym komentarzem (w moim mniemaniu)
 
 
AmorEstMortis

Posty: 3
Wysłany: 2024-04-27, 20:08   

AM napisał/a:

Bardugo ze świata Griszów - najszybciej jak się da


Co w takim razie z Demon in the Wood, bo wcale się nie zapowiada że rzeczywiście miałoby to wyjść
_________________
Pretty In Possible
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 673
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-27, 20:42   

AM napisał/a:
Niestety. Bezmyślnie wcisnąłem jednej tłumaczce Roanhorse, Williams i McGuire i po prostu nie da rady, tym bardziej, że tłumaczy nie tylko dla nas.

Anna Dobrzańska i Anna Reszka to ta sama osoba?
EDIT: wycofuję pytanie - A. Reszka tłumaczy drugi cykl McGuire a nie ten, o którym mowa.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
  
 
 
AM

Posty: 2929
Wysłany: 2024-04-27, 22:56   

AmorEstMortis napisał/a:
AM napisał/a:

Bardugo ze świata Griszów - najszybciej jak się da


Co w takim razie z Demon in the Wood, bo wcale się nie zapowiada że rzeczywiście miałoby to wyjść


To komiks. Zupełnie inna bajka. Nic wielkiego z tego nie będzie. Ale wyjdzie w wygodnym dla nas momencie.
 
 
balduranpl

Posty: 5
Wysłany: 2024-04-28, 08:28   

Whoresbane napisał/a:
W sklepie MAGa widnieje z datą 30 kwietnia (ale wcześniej było 25.04 a poprzednio 20.04 :mrgreen: )


No właśnie, a jak w styczniu o to pytałem (strona 16 tego wątku) to dostałem taką odpowiedź odnośnie Kłopotliwego Pokoju i Szczypty Nienawiści:

AM napisał/a:
Dodrukujemy oba do połowy marca, żeby mieć je z głowy.


Jak widać są ciągłe opóźnienia. Szczypta Nienawiści w końcu wyszła w połowie kwietnia i zdążyłem już ją przeczytać, a teraz z niecierpliwością czekam na Kłopotliwy Pokój.
 
 
AM

Posty: 2929
Wysłany: 2024-04-28, 11:55   

balduranpl napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
W sklepie MAGa widnieje z datą 30 kwietnia (ale wcześniej było 25.04 a poprzednio 20.04 :mrgreen: )


No właśnie, a jak w styczniu o to pytałem (strona 16 tego wątku) to dostałem taką odpowiedź odnośnie Kłopotliwego Pokoju i Szczypty Nienawiści:

AM napisał/a:
Dodrukujemy oba do połowy marca, żeby mieć je z głowy.


Jak widać są ciągłe opóźnienia. Szczypta Nienawiści w końcu wyszła w połowie kwietnia i zdążyłem już ją przeczytać, a teraz z niecierpliwością czekam na Kłopotliwy Pokój.


Powinien przyjechać maks do 20 maja.
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-28, 12:44   

czy Abercrombie zdradza jakieś plany na przyszłość ?
wyda obecnie nową trylogię i znowu wróci do 1law ? Wyda zamykającą trylogię ? [już w klimacie steamfantasy)

czy może czytałeś już najnowszą książkę ?


[pytania na kozetce do AM-a]
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15636
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-28, 14:34   

AM napisał/a:


Zelazny na pewno. Byłoby idealnie, gdyby również Matheson. Tak. Tych dwóch chciałbym najbardziej.


Zatem: Zelazny i Matheson! :-P
Przy okazji to by wyeliminowało rzekome próby sabotażu w wykonaniu Trybuna Ludu. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 229
Wysłany: 2024-04-28, 15:53   

Aż tak wam się spieszy do tych konkretnych książek? Mniemam, że tutaj niemal każdy ma hałdę wstydu liczącą kilkaset pozycji, więc na brak zajęcia nie powinno się narzekać. Najważniejsze, żeby wszystkie te dobra w ogóle wyszły, a czy za 6 lub 16 miesięcy, to już się mówi trudno.
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15636
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-28, 16:08   

Cerber108 napisał/a:

Aż tak wam się spieszy do tych konkretnych książek?

Mniemam, że tutaj niemal każdy ma hałdę wstydu liczącą kilkaset pozycji, więc na brak zajęcia nie powinno się narzekać.

Najważniejsze, żeby wszystkie te dobra w ogóle wyszły, a czy za 6 lub 16 miesięcy, to już się mówi trudno.


1. Ano śpieszy się. Tym bardziej, że co poniektóre pozycje z Artefaktów są zagrożone niewydaniem z powodu wygasających praw, a przynajmniej takie wrażenie można było odnieść z wpisów MAG-a jakiś czas temu.

2. Na brak zajęcia nie, natomiast ulubieni autorzy mają pierwszeństwo bez względu na hałdy wstydu/rozkoszy. :-P

3. Primo: patrz Pan pkt 1.
Secundo: 6 czy 16 to duża różnica, jeśli się czeka latami, a im dłużej trwa ta sytuacja, tym większe obawy że w ogóle wyjdą, bo np. jest mnóstwo pilniejszych tytułów do wydania, w międzyczasie dochodzą nowe-dochodowe, zaś prawa nie są wieczne. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13200
Wysłany: 2024-04-28, 16:10   

Im dłużej się czeka tym książka gorsza.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 13