FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG - część druga
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda

Wysłany: 2024-02-22, 10:29   

Tomasz napisał/a:
Marudzimy, że nowości się opóźniają, a potem i tak nam stosy leżą latami i czekają w kolejce na czytanie. Nie wiem jak wy, ale ja pewnie mam zapasów do czytania na kilka albo raczej kilkanaście lat.

Wszystko prawda, natomiast liczy się również sam fakt posiadania. To zapewnia większy komfort psychiczny. Nie wspominając już o tym, że zawsze można po raz kolejny zerknąć na okładki, pomacać... . ;)

Cerber108 napisał/a:
Pocierpi się pół roku, (..)

Najbardziej malkontenci, lecz mamy to każdego roku. ;)

W każdym razie szkice wydawnicze i tak prezentują się bardzo fajnie (uwzględniając dodruki).

Jachu 
princeps senatus

Wysłany: 2024-02-22, 10:49   

Tomasz napisał/a:
Marudzimy, że nowości się opóźniają, a potem i tak nam stosy leżą latami i czekają w kolejce na czytanie. Nie wiem jak wy, ale ja pewnie mam zapasów do czytania na kilka albo raczej kilkanaście lat.
Ja mam zapasów do końca życia. Przy zachowaniu obecnego czasu poświęconego na życie rodzinne i zawodowe, nigdy nie przeczytam tego, co mam na półkach... a przecież ciągle kupuję...

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]

Cintryjka 

Wysłany: 2024-02-22, 10:56   

Ja nie marudzę, bo książek mam tyle, że mózg staje. Choćby Mgła Brzezińskiej - przy pierwszych zapowiedziach 2,5 miesiąca temu wydawało mi się, że strasznie długo trzeba czekać. I proszę, już jest. Polecam zresztą czytać rzeczy spoza fantastyki (u mnie fantastyka to już tylko dodatek do innych lektur). Wtedy można mieć w nosie zapowiedzi i cieszyć się nowościami, jak już się ukazują.

J.K.

Fidel-F2 
Fidel-f2

Wysłany: 2024-02-22, 11:03   

Tomasz napisał/a:
Nie wiem jak wy, ale ja pewnie mam zapasów do czytania na kilka albo raczej kilkanaście lat.
Ja już wiem, że nie mam fizycznej możliwości przeczytać całej biblioteczki przed śmiercią, a mówimy jedynie o papierze. Wciąż kupuję.

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

goldsun 
Szeregowy

Wysłany: 2024-02-22, 11:22   

Eeee, no to ja też zakładam, że czytania mam na max kilka-kilkanaście lat, a żyć zamierzałbym jednak trochę dłużej. ;-)
Ale części książek w domu czytać na tę chwilę nie zamierzam, bo to książki żony. ;-)
Jakby mi się nieczytane skończyły, to raczej jakieś powtórki.

Per ASperger ad astra

Cymrean

Wysłany: 2024-02-22, 11:24   

Tomasz napisał/a:

A ja zauważyłem, że Kindle zastopował moje zbieractwo. Papier trzeba kupić, bo nakłady są jak kot napłakał i często jak wychodzi 3 tom to już dawno 1 nie ma w sprzedaży i trzeba czekać na dodruk. W trakcie oczekiwania 2 tom się wyprzeda itd. ;)

Kindle za to kupuje tylko po 1 książce: tą co akurat teraz chce przeczytać, albo jak jest ostra przecena czegoś na wishliście na 0.99$

Toudi

Wysłany: 2024-02-22, 11:33   

Panie Andrzeju czy dalej macie w planach dodruk całości Eragona wraz z premierą nowego tomu?

AM

Wysłany: 2024-02-22, 13:22   

Toudi napisał/a:
Panie Andrzeju czy dalej macie w planach dodruk całości Eragona wraz z premierą nowego tomu?

Dodruków nie ma na tej liście, ale część już jest zrobiona. Tak.

R3wolw3rowi3c

Wysłany: 2024-02-22, 14:57   

Kolejna promocja będzie łączona marzec/kwiecień?

Tomasz 
Kain Czarny

Wysłany: 2024-02-22, 22:17   

Jachu napisał/a:
Ja mam zapasów do końca życia. Przy zachowaniu obecnego czasu poświęconego na życie rodzinne i zawodowe, nigdy nie przeczytam tego, co mam na półkach... a przecież ciągle kupuję...

Fidel-F2 napisał/a:
Ja już wiem, że nie mam fizycznej możliwości przeczytać całej biblioteczki przed śmiercią, a mówimy jedynie o papierze. Wciąż kupuję.

A ja się ciągle łudzę, że dam radę. I próbuję czytać więcej niż kupuję, ale mi się nie udaje kupować mniej niż czytam :mrgreen:

Cintryjka napisał/a:
Polecam zresztą czytać rzeczy spoza fantastyki (u mnie fantastyka to już tylko dodatek do innych lektur). Wtedy można mieć w nosie zapowiedzi i cieszyć się nowościami, jak już się ukazują.

Od zawsze czytam poza fantastyką. Zdecydowanie więcej poza fantastyką, tym bardziej, że tyle tego wychodzi dobrego i do tego są takie ilości staroci, których nie wznawiają, a to po prostu perełki.
Od jakiegoś czasu łowię po allegro starocie i zadziwia mnie jakie dobre rzeczy wydawali w tych złych komunistycznych czasach.

Cymrean napisał/a:

A ja zauważyłem, że Kindle zastopował moje zbieractwo. Papier trzeba kupić, bo nakłady są jak kot napłakał i często jak wychodzi 3 tom to już dawno 1 nie ma w sprzedaży i trzeba czekać na dodruk. W trakcie oczekiwania 2 tom się wyprzeda itd. ;)

A ja mam z Kindlem problem, że tam nie kończę książek, jako że czytam zawsze po kilka, kilkanaście tytułów jednocześnie, to na Kindlu mi się trudniej to ogarnia. Jak leża wszędzie wokół i wołają to mi łatwiej po nich skakać i docierać do końca.

Cymrean

Wysłany: 2024-02-23, 07:33   

Tomasz napisał/a:

Cymrean napisał/a:

A ja mam z Kindlem problem, że tam nie kończę książek, jako że czytam zawsze po kilka, kilkanaście tytułów jednocześnie, to na Kindlu mi się trudniej to ogarnia. Jak leża wszędzie wokół i wołają to mi łatwiej po nich skakać i docierać do końca.

Na szczęście wiele, wiele lat trenowałem kupowanie wszystkiego co popadnie i sortowanie backlogu na Steamie, więc na Kindle już tego problemu nie mam. :D Oczywiście to działa tylko na książki w orginale, bo polskie ebooki nie dość że często droższe od papieru (albo nieistniejące jak Vesper) to też znikają dość szybko z oferty.

Trojan 

Wysłany: 2024-02-23, 18:05   

ja bezwstydnie się przyznam że mam chyba tysiące książek na kompie.
[teść ściąga na potęgę]
ale co z tego... - nawet nie wiem co tam mam, dawno już kindla nie używałem, papier kupuje jak zwykle (albo nawet obecnie lepiej, bo miałem lata całkowitej posuchy). Tak, że, w papierze straczy mi do końca życia, a w ebuku styknie na jeszcze chyba kilka.
A, kindle chyba zamarło musię... coś ostatnio kojarzę że chcialem odpalić i nie dał rady.

Cymrean napisał/a:

Na szczęście wiele, wiele lat trenowałem kupowanie wszystkiego co popadnie i sortowanie backlogu na Steamie, więc na Kindle już tego problemu nie mam.

oksymoron

Fidel-F2 
Fidel-f2

Wysłany: 2024-02-23, 21:10   

Spróbuj twardego resetu

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Bibi King

Wysłany: 2024-02-23, 21:34   

Trojan napisał/a:
A, kindle chyba zamarło musię... coś ostatnio kojarzę że chcialem odpalić i nie dał rady.

Kindle jest prawie nieśmiertelny, Trojan. Są filmiki na YT, jak wskrzesić trupa. Nie poddawaj się.

Trojan 

Wysłany: 2024-02-23, 23:21   

już raz go re-animowałem

R3wolw3rowi3c

Wysłany: 2024-02-24, 08:00   

Szansa na wzrost popularności serii po serialu ;) Skrzydła ognia

Adashi 
Buntownik z wyboru

Wysłany: 2024-02-24, 09:47   

A ja mam pytania do Kurzymisia... tzn. do AM ;)
1. Czy będzie omnibus z trylogią Blue Ant Williama Gibsona, mam wrażenie że na przestrzeni postów i lat stanowisko w tej sprawie ewoluowało od "tak" do "nie", a że lista Artefaktów jest już zamknięta i tej pozycji brakuje, to czy jest chociaż szansa na wydanie "Zero History" w osobnym woluminie, nawet poza jakąkolwiek serią. Już jakoś przeboleję fakt, że każdą cześć trylogii będę miał z innej parafii. Zdaję sobie sprawę, że ZH ma najgorsze opinie spośród tych trzech książek, ale może jednak jest jakiś cień szansy?
2. Rozumiem, że "Agency" Gibsona dostaniemy w UW; czy "Jackpot" jak już się ukaże w oryginale, też trafi do MAGa?
3. Czy jest szansa na reedycje "Schizmatrix" i "Swiętego płomienia" i wydanie innych książek Bruce'a Sterlinga?
4. Czy była szansa, a raczej pomysł na wydanie tetralogii "Ware" Rudy'ego Ruckera? A może jest nadal?
5. Czy będą wznowienia i wydania innych książęk Waltera Jona Williamsa i Charlesa Strossa?
6. Czy myśleliście nad wydaniem książek Jacka Womacka, Cory'ego Doctorowa albo Jona Courtenay'a Grimwooda?
7. Nie było planów na "Grendela" Johna Gardnera w Artefaktach, np. w omnibusie z "The Sunlight Dialogues" albo na "Merlina" Roberta Nye'a (może razem z "Faustem")?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, a teraz uciekam do offline'u zanim mnie tu zlinczują :mrgreen:

Trojan 

Wysłany: 2024-02-24, 11:06   

powróżę...

7xnie

Ash 

Wysłany: 2024-02-24, 11:41   

Kilka stron wcześniej była rozmowa o kontynuacji Peryferala.

Bibi King

Wysłany: 2024-02-24, 12:03   

Adashi napisał/a:

3. Czy jest szansa na reedycje "Schizmatrix" i "Swiętego płomienia" i wydanie innych książek Bruce'a Sterlinga?
4. Czy była szansa, a raczej pomysł na wydanie tetralogii "Ware" Rudy'ego Ruckera? A może jest nadal?
5. Czy będą wznowienia i wydania innych książęk Waltera Jona Williamsa i Charlesa Strossa?
6. Czy myśleliście nad wydaniem książek Jacka Womacka, Cory'ego Doctorowa albo Jona Courtenay'a Grimwooda?
7. Nie było planów na "Grendela" Johna Gardnera w Artefaktach, np. w omnibusie z "The Sunlight Dialogues" albo na "Merlina" Roberta Nye'a (może razem z "Faustem")?

To bardzo zacne pytania. Podpisuję się pod nimi, chociaż akurat o Grimwoodzie AM pisał, że dawno temu go chciał, a potem mu przeszło.

Cintryjka 

Wysłany: 2024-02-24, 12:20   

Ash napisał/a:

Sama ją zainicjowałam i odpowiedź była negatywna.

J.K.

Whoresbane

Wysłany: 2024-02-24, 12:57   

Z tego co pamiętam go w ogóle Gibsona już ma w Magu nie być

AM

Wysłany: 2024-02-24, 14:35   

Adashi napisał/a:
A ja mam pytania do Kurzymisia... tzn. do AM ;)
1. Czy będzie omnibus z trylogią Blue Ant Williama Gibsona, mam wrażenie że na przestrzeni postów i lat stanowisko w tej sprawie ewoluowało od "tak" do "nie", a że lista Artefaktów jest już zamknięta i tej pozycji brakuje, to czy jest chociaż szansa na wydanie "Zero History" w osobnym woluminie, nawet poza jakąkolwiek serią. Już jakoś przeboleję fakt, że każdą cześć trylogii będę miał z innej parafii. Zdaję sobie sprawę, że ZH ma najgorsze opinie spośród tych trzech książek, ale może jednak jest jakiś cień szansy?
2. Rozumiem, że "Agency" Gibsona dostaniemy w UW; czy "Jackpot" jak już się ukaże w oryginale, też trafi do MAGa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, a teraz uciekam do offline'u zanim mnie tu zlinczują :mrgreen:

W ciągu ostatnich 28 lat rozważaliśmy różne kwestie, ale to przeszłość. Dzisiaj nie mamy ochoty na podobny repertuar i jednocześnie nie ma widowni, dla której warto byłoby to robić. I przy okazji zarabiać.

Tomasz 
Kain Czarny

Wysłany: 2024-02-24, 14:41   

AM napisał/a:

W ciągu 28 lat rozważaliśmy różne kwestie, ale to przeszłość. Dzisiaj nie mamy ochoty na podobny repertuar i jednocześnie nie ma widowni, dla której warto byłoby to robić. I przy okazji zarabiać.

Pogubiłem się. Pisałeś, że Waltera Jona Williamsa wydacie jak dokończy trzeci tom "Miasta w ogniu", coś się zmieniło?

AM

Wysłany: 2024-02-24, 14:42   

Tomasz napisał/a:
AM napisał/a:

W ciągu 28 lat rozważaliśmy różne kwestie, ale to przeszłość. Dzisiaj nie mamy ochoty na podobny repertuar i jednocześnie nie ma widowni, dla której warto byłoby to robić. I przy okazji zarabiać.

Pogubiłem się. Pisałeś, że Waltera Jona Williamsa wydacie jak dokończy trzeci tom "Miasta w ogniu", coś się zmieniło?

Ale to akurat wiadomo.

Trojan 

Wysłany: 2024-02-24, 15:01   

przecie AM pisze już od dawna że MAG przestaje się bawić w działalność misyjną - teraz chcą trzepać kasiorę :)
NIe ma nic w tym złego, a w wielu przypadkach udaje się jeszcze zgrać stare ideały z brutalną rzeczywistością :)

Adashi 
Buntownik z wyboru

Wysłany: 2024-02-24, 16:19   

Trojan napisał/a:
7xnie

To ja, Kasandra.
A to jest moje miasto pod popiołem.

Bibi King napisał/a:
To bardzo zacne pytania.

;)

Ash napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
i odpowiedź była negatywna
Whoresbane napisał/a:
Gibsona już ma w Magu nie być

To nie są droidy... odpowiedzi, których szukacie.
Szkoda, liczyłem na ciąg dalszy. No i na Blue Ant trilogy.

AM napisał/a:
W ciągu ostatnich 28 lat rozważaliśmy różne kwestie, ale to przeszłość. Dzisiaj nie mamy ochoty na podobny repertuar i jednocześnie nie ma widowni, dla której warto byłoby to robić. I przy okazji zarabiać.

Dzięki za odpowiedź. Cóż, szkoda. Wolałem jednak dopytać. Akurat kwestia zarabiania to rzecz odpowiedniego marketingu, ale rozumiem, taki mamy rynek i obecną sytuację na nim.

Trojan napisał/a:
przecie AM pisze już od dawna że MAG przestaje się bawić w działalność misyjną - teraz chcą trzepać kasiorę
NIe ma nic w tym złego, a w wielu przypadkach udaje się jeszcze zgrać stare ideały z brutalną rzeczywistością

Nicher (specjalista od niszy) dla bardziej ambitnych tytułów, zmiksowany z wydawaniem popularnych książek bardziej mi odpowiadał, ale żyć z czegoś trzeba, wiadomka.

AM

Wysłany: 2024-02-24, 17:03   

Adashi napisał/a:

Dzięki za odpowiedź. Cóż, szkoda. Wolałem jednak dopytać. Akurat kwestia zarabiania to rzecz odpowiedniego marketingu, ale rozumiem, taki mamy rynek i obecną sytuację na nim.

Marketing nie ma tutaj nic do rzeczy.

Adashi 
Buntownik z wyboru

Wysłany: 2024-02-24, 18:46   

AM napisał/a:

Ok, nie będę polemizował 8)

ASX76 
zrzęda

Wysłany: 2024-02-25, 12:28   

Adashi napisał/a:
AM napisał/a:

Ok, nie będę polemizował 8)

Spóźniłeś się Pan z fajnymi pytaniami o długie lata. //panda
I choćby dlatego apeluję do użyszkodników aby w pierwszej kolejności molestowali Pana Andrzeja o rzeczy których dotychczas nie było, zamiast o "odgrzewane schaboszczaki", bo od dłuższego czasu "wydania na chwałę Domu" są w odwrocie. ;)

Odpowiedz do tematu