FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiedźmin - serial
Autor Wiadomość
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-07-14, 20:37   

Sceny walki z Renfri i ekipa w Blaviken były git. Ten serial pociągnął aż 3 sezony tylko i wyłącznie z powodu Henrego Cavilla.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-07-29, 07:50   

Będą spoilery, ale po to jest temat poświęcony tytułowi.


Ostatnie trzy odcinki trzeciego sezonu były niezłe. Ale znowu disclaimer: niezłe, jak na ten serial. I wciąż: prawie za każdym razem, kiedy serial odchodzi od powieści, to robi to źle. Choć nie zawsze, czego przykładem - uwaga, spoiler - śmierć Rience'a. Postać od pewnego momentu zbędna, także w powieściach. Można było go usunąć bez szkody dla całości historii. I nawet mnie jego śmierć nie przejęła w takim sensie, że przyjąłem ją jako coś naturalnego w tej opowieści. Postać łatwo zastępowalna.

Milva wypadła blado. Brakowało mi jej warkocza i chłopskiej przaśności. Zresztą, akurat warkocz to istotna "rzecz" w przypadku tej postaci. Nie podobało mi się to, co się wydarzyło po próbie puczu na Thaned. Ani to jak, prawdopodobnie, jeśli w ogóle, zostanie poprowadzony wątek loży. Yennefer na jej czele? Idiotyczne. Ale tylko z punktu widzenia czytelnika książek.

Niestety, znalazłem recenzje, po angielsku, w których trzeci sezon jest chwalony. Nie z punktu widzenia powieści. I rzeczywiście poza bańką polską, bańką fanów powieści, zaczynam wierzyć, że serial może się podobać. Aczkolwiek, pewnie bez przesady.

Ostatnie trzy odcinki wydały mi się bardziej dopracowane scenariuszowo i realizacyjnie. Szczególnie wątek z pustyni, który w powieściach najbardziej mnie nużył, swoją drogą.

Po ostatnich lekturach dotyczących przyczyn strajku scenarzystów w Hollywood, mam pewność, że ten serial padł ofiarą nie miernych scenarzystów, co wprowadzonego w Netflixie i innych streamingach, systemu pracy nad serialem: szybko, taśmowo, z podziałem pracy na drobne kawałki, jak przy składaniu pierwszych Fordów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-07-29, 15:03   

Romulus napisał/a:


Po ostatnich lekturach dotyczących przyczyn strajku scenarzystów w Hollywood, mam pewność, że ten serial padł ofiarą nie miernych scenarzystów, co wprowadzonego w Netflixie i innych streamingach, systemu pracy nad serialem: szybko, taśmowo, z podziałem pracy na drobne kawałki, jak przy składaniu pierwszych Fordów.


Nie. Ten serial padł ofiarą jego "tfu-rców". Zresztą sam Bagiński przyznał, że ta chujoza była robiona pod matołów.

Tracisz czas na takie gówno, a o niebo lepszych produkcji tykać nie chcesz z powodu irracjonalnych uprzedzeń. //panda
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-08-06, 23:08   

Jestem zaskoczony trzecim sezonem Wiedźmina. Zaskoczony jego wiernością powieściom i tym, jak dobry mógłby to być seial, gdyby od razu twòrcy postawili na to, zamiast wymyślać niestworzone pierdoły, tak jak to się działo w obu poprzednich odsłonach, z kulminacją w sezonie drugim.
I teraz, gdy serial zaczął mi się, może nie podobać, ale przestałem na nim kłaść lagę, odchodzi Henio. A już zaczynał mi się z Wieśkiem kojarzyć.
No nic, poczekamy ze dwa lata na nowego Wiedźmina.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2024-01-12, 17:06   

Laurence Fishburne zagra Regisa xD
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-01-12, 17:16   

Ojapierdoleiksdecokurwa.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-01-12, 17:30   

Co kurwa ? //aaa
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-01-12, 17:35   

Spoko. Pasuje do tej roli. Taki luzacki i przemądrzały Morfeusz. Będzie memicznie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2024-01-12, 18:49   

Cytat:
(...) Ujrzeli szpakowatą głowę, a potem twarz ozdobioną szlachetnie garbatym nosem, należącą bynajmniej nie do ghula, lecz do szczupłego mężczyzny w średnim wieku. Percival nie mylił się. Mężczyzna w samej rzeczy przypominał nieco poborcę podatków.

No brzmi jak Larry.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-12, 20:21   

coś was jeszcze dziwi ?
ogladacie to jeszcze ?
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2024-01-12, 20:29   

Ja nie. Nie skończyłem pierwszego odcinka 2 sezonu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-01-12, 20:39   

Benson napisał/a:
Cytat:
(...) Ujrzeli szpakowatą głowę, a potem twarz ozdobioną szlachetnie garbatym nosem, należącą bynajmniej nie do ghula, lecz do szczupłego mężczyzny w średnim wieku. Percival nie mylił się. Mężczyzna w samej rzeczy przypominał nieco poborcę podatków.

No brzmi jak Larry.

I co z tego, że nie jak w książce?
W mojej głowie Regis wyglądał jak Karramba, szpieg z krainy deszczowców. A LF to doskonały aktor, jeśli napiszą mu tę rolę dobrze, to będzie wspaniale. Problemem tego serialu nie jest to, że jakiś aktor nie pasuje do opisu z książki. To jest najmniejszy problem tego serialu. A dla mnie to nie jest jego problem w ogóle.

Nawet nie zaglądam w komentarze pod polskimi serwisami bo tam pewnie ostra sraka na przemian z ciężkim bólem anusa. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
  
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-01-12, 20:40   

Larry dołącza do zacnego grona aktorów absolutnie i totalnie nie pasujących wyglądem do swoich książkowych pierwowzorów, dla przykładu podam takie nazwiska jak Tom Cruise w roli Jacka Reachera czy Idris Elba jako Rewolwerowiec z Mrocznej Wieży.
W sumie nie byłoby sie co pyszczyć o podobieństwo, ale obydwa filmy były daremne.
A Fishburne jako Regis //mysli po pierwszym szoku chyba jednak zaczynam się przyzwyczajać.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-12, 20:45   

Ja obejrzałem dwa całe sezony. Tliła się we mnie jakaś iskierka, że ktoś tam jednak ma jakiś pomysł. Ekranizacja nie musi być zgodna z pierwowzorem dla mnie, jak ktoś opowie jakąś inną historię - czemu nie. Jeśli tylko ma w miarę sens, logikę, pomysł, to jestem otwarty na zmiany.
Ta animacja była nawet całkiem fajna. Żadne arcydzieło, ale nie była zła.
A potem zobaczyłem ten serial o koniunkcji sfer, całkowicie wymyślony przez nich. I od tego czasu boję się obejrzeć cokolwiek kolejnego. Bo to jednak było tak niesamowite gówno, że Mróz przy tym jest mistrzem prozy. Chociaż może to po prostu ten sam poziom.

Nie mam jakiegoś problemu z tym, żeby Regis był czarnoskóry.
Ale za cholerę nie pasuje mi do niego akurat Morfeusz. Bo przecież połowa ludzi patrząc na niego, będzie widzieć Morfeusza. Do innych ról wzięli aktorów nie kojarzących się z jedną konkretną rolą i chwała im za to. Cavill potrafił Geralta zagrać, żeby nie kojarzyć go z Supermanem. Mam obawę, że to jest zagrywka "musimy do obsady ściągnąć jakieś bardzo znane nazwisko, skoro Cavill odszedł" i tylko na tym polegał casting.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-01-12, 20:56   

Ale to jest dobry aktor. Nie pasuje do postaci, ale mimo to. Dla mnie wszystko jedno, odpadłam po koszmarze drugiego sezonu.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2024-01-12, 21:16   

Z czarnoskórych aktorów mnie najbardziej pasowałby Mahershala Ali albo Giancarlo Esposito. Obydwaj mają taki majestat, który zawsze mi się z Regisem kojarzył. A Esposito ma jeszcze fenomenalny głos.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-01-12, 21:16   

m_m napisał/a:
Larry dołącza do zacnego grona aktorów absolutnie i totalnie nie pasujących wyglądem do swoich książkowych pierwowzorów, dla przykładu podam takie nazwiska jak Tom Cruise w roli Jacka Reachera czy Idris Elba jako Rewolwerowiec z Mrocznej Wieży.
W sumie nie byłoby sie co pyszczyć o podobieństwo, ale obydwa filmy były daremne.
A Fishburne jako Regis //mysli po pierwszym szoku chyba jednak zaczynam się przyzwyczajać.


Kurde jak bardzo nienawidzę blackwashingu to IMO Idris Elba był zajebistym Rolandem, tak jak Mathew McConaughay zajebistym człowiekiem w czerni. Więcej dobrego o tym filmie powiedzieć nie można :mrgreen:
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2024-01-12, 21:30   

Fishburne, choć świetny aktor, nie pasuje ani do roli ani do uniwersum Wiedźmina. Zatrudniono go tylko po to by przyciągnął widownie swoim nazwiskiem, bo nikogo po Cavillu nie mają. A sam Morfeusz pewnie dostanie kupę kasy za udział w tym gównie.

Jest tylko jeden aktor pasujący do roli Regisa - wampir nad wampiry - Bill Nighy
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-01-12, 21:36   

Mi by tam pasował Woronowicz.....
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-12, 21:41   

Romulus napisał/a:
Benson napisał/a:
Cytat:
(...) Ujrzeli szpakowatą głowę, a potem twarz ozdobioną szlachetnie garbatym nosem, należącą bynajmniej nie do ghula, lecz do szczupłego mężczyzny w średnim wieku. Percival nie mylił się. Mężczyzna w samej rzeczy przypominał nieco poborcę podatków.

No brzmi jak Larry.

I co z tego, że nie jak w książce?
W mojej głowie Regis wyglądał jak Karramba, szpieg z krainy deszczowców. A LF to doskonały aktor, jeśli napiszą mu tę rolę dobrze, to będzie wspaniale. Problemem tego serialu nie jest to, że jakiś aktor nie pasuje do opisu z książki. To jest najmniejszy problem tego serialu. A dla mnie to nie jest jego problem w ogóle.

Nawet nie zaglądam w komentarze pod polskimi serwisami bo tam pewnie ostra sraka na przemian z ciężkim bólem anusa. :mrgreen:


+100
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2024-01-12, 23:19   

Ale po huj ta gadka?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-01-13, 08:19   

m_m napisał/a:
Mi by tam pasował Woronowicz.....

Najbliżej mojego wyobrażenia Regisa jako szpiega z Krainy Deszczowców. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2024-01-13, 12:48   

Po pierwszych 2 odcinkach 2 sezonu zapowiedziałem, że definitywnie rezygnuję, ale never say never. Może kiedyś z ciekawości zerknę wybiórczo na jakiś losowy odcinek 3 sezonu, skoro niby nieco lepszy.
Gorąca dyskusja na temat obsadzenia Regisa uświadomiła mi jak bardzo jestem poza tym wszystkim. Ja nawet nie wiem, kto będzie Wieśkiem, po rezygnacji Pretty Harry'ego. I może lepiej, że nie wiem.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-13, 15:54   

https://www.youtube.com/watch?v=SfpMsGvbrCc

ma pono jechać na Eurowizję.
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2024-01-13, 21:23   

Justyna Steczkowska będzie Wieśkiem? :shock: Niby to lepiej niż Whoopi Goldberg, ale mimo wszystko...
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-04-19, 06:53   

Nie wiem, dlaczego wszyscy tak śmieszkują z powodu zakończenia "Wiedźmina". Po pierwsze, Netflix nie ubił go po trzecim sezonie - będzie czwarty. A równolegle z nim będzie kręcony piąty. Zatem jeszcze dwa sezony przed nami. Tyle, ile trzeba aby zakończyć tę historię (w serialu).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2024-04-19, 08:37   

Jaką historię?
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-04-19, 18:44   

Szkoda tylko, że zamiast pięciu przyzwoicie adaptujących prozę sezonów dostaliśmy jakieś totalne nieporozumienie, które obiektywnie powinno być skasowane po drugim sezonie. Nie mogę uwierzyć, że to ma tak dobrą oglądalność.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-19, 18:47   

odbiorca serialu jest różny od odbiorcy książki

widać .N zna się na robocie lepiej niż my
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13