FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rząd PO-PSL
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2023-11-14, 16:58   

Z tymi rozliczeniami to jednak nie popadałbym w entuzjazm, bo będzie do trudne przy braku prezydenta, czy kontroli nad prokuraturą (ale tu się da trochę zrobić). Trybunał Stanu to dla mnie operetkowa instytucja, ale może z braku laku dobre i to.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-11-14, 18:03   

Ziobro się właśnie nieźle ubawił w Sejmie kwestią swojej ewentualnej odpowiedzialności. Choćby za tę butę i poczucie bezkarności mam nadzieję, że jednak będzie prawomocnie skazany za swoje czyny bezprawne i wyeliminowany na zawsze z możliwości sprawowania funkcji publicznych.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2023-11-15, 16:45   

Byłoby cudownie.

Choć ja dorzuciłbym jeszcze do listy zarzutów świetne pomysły, które mieli, ale ich nie zrealizowali. Aczkolwiek gdyby doszło do ich realizacji to nie w celu naprawy wymiaru sprawiedliwości. Na przykład "spłaszczenie" struktury sądów i likwidacja sądów apelacyjnych - wspaniały pomysł idący w parze z wprowadzeniem jednolitego statusu sędziowskiego, tj. sędziowie nie dzieliliby się na rejonowych, okręgowych i apelacyjnych.

Gdyby podeszli do realizacji tych pomysłów z zapałem, uczciwością, a nie po to, aby robić czystki i zakładać sędziom kagańce - mieliby po swojej stronie co najmniej 60 procent sędziów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2023-11-15, 18:29   

Ciekawa rozmowa z prof. Wojciechem Sadurskim na te tematy:
https://www.facebook.com/...71726644577263/
Dostępna bez logowania, ale trzeba mieć prawie dwie godziny. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-11-15, 19:41   

60% sędziów byłoby za spłaszczeniem? To dopiero byłby burdel ogarnięty pożarem.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2023-11-16, 06:31   

Cintryjka napisał/a:
60% sędziów byłoby za spłaszczeniem? To dopiero byłby burdel ogarnięty pożarem.

Nawet więcej, podejrzewam, że przygniatająca większość, poza sędziami apelacyjnymi. :-P To był rewelacyjny pomysł, jeśli go dobrze przeprowadzić. Siłą rzeczy, PiS się do tego nie nadawał, czego udowadniać nie trzeba. Obawiam się, że nowy rząd ten pomysł porzuci, bo był PiS-u. A te pomysły proponowane choćby przez sędziów z "Iustiti" to pudrowanie trupa: dodadzą obywateli do KRS, coś tam przyklepią, wyklepią, podmalują, podszpachlują, ale wszystko de facto zostanie po staremu. Nawet jeśli przyszły prezydent będzie im sprzyjał - to nie widzę na razie żadnej wizji zmian.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-11-16, 15:06   

Mnie tam ciekawi najbardziej jakie wygibasy będą przy zmianach w obsadach sądowniczych stanowisk w drodze uchwał podważających wybór. Nawet nie ustawami, bo te zawetuje prezydent, tylko uchwałami.
Jakkolwiek pis robił po bandzie dziadostwo, to nikt mi nie wmówi, że to nie będzie równie "konstytucyjne" jak poprzednie działania.
Mam mocny wewnętrzny opór przez takim dowolnym zaraz ustalaniem przez władzę ustawodawczą co jest ważne, co nieważne itd. Naprawianie poprzez większe psucie to jakaś tragedia się szykuje.
A jak nie daj boże w kolejnej kadencji znów ktoś będzie chciał uchwałami stwierdzić, że te działania są nieważne to co? Będziemy się tak bawić w kotka i myszkę?
Środowisko sędziowskie powinno ze swojej strony mocno przemyśleć jaką drogą to naprawiać. O ile drogami sądowymi, jakimiś sądowymi unieważnieniami itd bym to rozumiał jako bezpieczne i jasne to uważam drogi poprzez ustawodawczą władzę za koszmarnie zły problem.


A co do likwidacji sądów apelacyjnych to pis by z tego zrobił wyłącznie narzędzie do zmian prezesów sądów na swoją modłę.
A teraz władza winna w strukturach przez jakiś czas nie mieszać coby się jakoś ta wątła reszta powagi i zaufania choć trochę odbudowała.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2023-11-16, 17:17   

Generalnie, to dobrze byłoby gdyby mieli plan z podziałem rzeczy, które mogą zrobić od razu, bo nie jest im potrzebny prezydent i które mogą zrobić później, kiedy pan Duda sobie odejdzie w niebyt historii.

Nie wiem, dlaczego lewica łudzi się, że aborcja to jest temat do załatwienia ustawą już teraz. Nie jest. Niestety. Jak wiele innych rzeczy.

Chyba że będą puszczać ustawy do prezydenta wiedząc, że ten je zawetuje i po to, aby zdobyć paliwo dla podtrzymania zapału elektoratu. To też jest jakaś metoda. A ferment nie jest zły. Jest wręcz wskazany.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2023-11-16, 17:32   

Marionetka kaczafiego mówiła, że jest za utrzymaniem poprzedniego komporomisu aborcyjnego ale trybunał orzekł co innego. Następnie dał projekt ustawy by dopuścić aborcję z wadami letalnymi. Udawał tego dobrego w oczach wyborców.

Teraz lewica mówi "sprawdzam" dając ustawę, którą on zawetuje bo mu kaczafi nakaże
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2023-12-22, 09:38   

Walka z PiS-em pisowskimi metodami nie jest czymś, co oczekiwało wielu wyborców tzw. obozu demokratycznego. Raczej grozi to utratą poparcia, i co za tym idzie, powrotem PiS-u do władzy.
Rząd Tuska postanowił działać ostro, brutalnie i kontrowersyjnie. W sposób mocno wątpliwy prawnie. Opierając się na uchwałach zamiast solidnych ustawach. Stosując opcję atomową zamiast otwierać się na współpracę z prezydentem.
W tak ostry sposób, tnąc siekierą, to nawet pisowcy nie przejęli mediów publicznych. Nawet oni nie wyłączyli sygnału i nie odwołali emisji programów, by potem zaczynać praktycznie od zera.

Niby powinienem się cieszyć z końca TVPiS, wywalenia przedstawicielki PiS-u z prezydium sejmu i wygaszenia mandatów Kamińskiego i Wąsika. Tylko że zrobiono to w sposób, który mało kojarzy się z demokracją, pluralizmem i praworządnością.

https://wydarzenia.interia.pl/felietony/news-oboz-demokratyczny-nie-istnieje,nId,7223196
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-przejecie-mediow-moglo-wygladac-inaczej-ten-sojusz-zmienilby,nId,7223394
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sondaz-donald-tusk-ma-powod-do-zmartwien-sa-zaskoczenia,nId,7225120
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-12-22, 10:52   

Współpraca z prezydentem? Który twierdzi, że mógł ułaskawić nieskazane prawomocnie osoby? Żartujesz, prawda?
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-22, 11:04   

BG napisał/a:
Walka z PiS-em pisowskimi metodami nie jest czymś, co oczekiwało wielu wyborców tzw. obozu demokratycznego. Raczej grozi to utratą poparcia, i co za tym idzie, powrotem PiS-u do władzy.
Rząd Tuska postanowił działać ostro, brutalnie i kontrowersyjnie. W sposób mocno wątpliwy prawnie. Opierając się na uchwałach zamiast solidnych ustawach. Stosując opcję atomową zamiast otwierać się na współpracę z prezydentem.
W tak ostry sposób, tnąc siekierą, to nawet pisowcy nie przejęli mediów publicznych. Nawet oni nie wyłączyli sygnału i nie odwołali emisji programów, by potem zaczynać praktycznie od zera.

Niby powinienem się cieszyć z końca TVPiS, wywalenia przedstawicielki PiS-u z prezydium sejmu i wygaszenia mandatów Kamińskiego i Wąsika. Tylko że zrobiono to w sposób, który mało kojarzy się z demokracją, pluralizmem i praworządnością.

https://wydarzenia.interia.pl/felietony/news-oboz-demokratyczny-nie-istnieje,nId,7223196
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-przejecie-mediow-moglo-wygladac-inaczej-ten-sojusz-zmienilby,nId,7223394
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sondaz-donald-tusk-ma-powod-do-zmartwien-sa-zaskoczenia,nId,7225120


Czytałeś w ogóle to co sam zalinkowałeś?
Cytat:

głowa państwa nie chciała przykładać ręki do zmian w mediach publicznych także z powodów politycznych. - Wyborcy prawicowi by mu tego nie wybaczyli. Bo nawet jeśli prezydent krytycznie odnosi się do tego, co PiS zrobiło z mediami, to dziś jego decyzje są i będą odczytywane w kontekście walki dwóch obozów


Bo to, że olałeś dyskusję na dokładnie ten temat, toczącą się w wątku obok, to wszyscy widzą.

Notabene powoływanie się na felieton Wosia, to tylko poziom niżej (bo ciut subtelniej) niż powoływanie się w tym temacie na Rachonia.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
  
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-12-22, 11:53   

BG napisał/a:
Raczej grozi to utratą poparcia, i co za tym idzie, powrotem PiS-u do władzy.

Jeżeli po czymś takim nastąpi utrata poparcia na tyle znaczna, że umożliwiająca powrót PiS, to znaczy, że takim jak ty po prostu PiS odpowiada. Albo przynajmniej nie przeszkadza, bo już się zdążyliście w dupie urządzić.
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-22, 18:51   

BG, nie rozumiesz

demokracji.

w pierwszym roku możesz zrobić wszystko. Potem sie musisz marwić o utrzymanie, i prowadzić przez 3 lata kampanię (no styknie nawet 2) - ale teraz ? wszystkie chwyty dozwolone, pis przewrócił porządek, i spora część wyborców, nawet jeśli nie popiera to kiwa głową ze zrozumieniem.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2023-12-22, 20:23   

Vide: nikłe protesty społeczne. Gdyby nie "okupacja" jednego budynku przez pisowskich funkcjonariuszy, kot z kulawą nogą nie przejąłby się tym, co spotkało TVP.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2023-12-22, 20:39   

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-znana-fundacja-krytykuje-rzad-ws-tvp-sprzeczne-ze-standardam,nId,7225692
Czy ktoś tu uważa, że Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest źle poinformowana albo się myli?
Cintryjka napisał/a:
Współpraca z prezydentem? Który twierdzi, że mógł ułaskawić nieskazane prawomocnie osoby? Żartujesz, prawda?

Wiem, że to może źle wyglądać - pytanie tylko, czy gorzej, niż to, co faktycznie zrobili z wyłączaniem sygnału itd.
goldsun napisał/a:
Czytałeś w ogóle to co sam zalinkowałeś?

???
Tak. Skąd to pytanie?
goldsun napisał/a:
olałeś dyskusję na dokładnie ten temat, toczącą się w wątku obok

Nie czytałem. Tzn. że tam jest mowa o likwidacji TVPiS?
Sprawdzę, i potem ew. się tam wypowiem.
goldsun napisał/a:
powoływanie się na felieton Wosia, to tylko poziom niżej (bo ciut subtelniej) niż powoływanie się w tym temacie na Rachonia.

Skąd to stwierdzenie?
Nie śledzę publicystyki Wosia, i nie mam o nim ogólnie jakkolwiek wyrobionego zdania.
Bibi King napisał/a:
Jeżeli po czymś takim nastąpi utrata poparcia na tyle znaczna, że umożliwiająca powrót PiS, to znaczy, że takim jak ty po prostu PiS odpowiada. Albo przynajmniej nie przeszkadza

"Takim jak ja"? Jestem tak antypisowski, jak to tylko możliwe.
Tyle że sprzeciwiam się nie tylko samemu PiS-owi, ale również ich stylowi i metodom, oraz wszelkim podobnym.
Jestem też zdecydowanym przeciwnikiem np. Orbana, Le Pen, Trumpa, AfD, Voxu, Bolsonaro itd. Ze względu na ich podejście do praworządności i pluralizmu oraz autorytarne ciągoty - i ogólnie za całokształt.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-12-23, 10:58   

Nie chodzi o to, czy to będzie źle czy dobrze wyglądało. Duda to funkcjonariusz partyjny, nie podpisze żadnej ustawy naprawczej do końca swojej kadencji.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-23, 12:53   

BG napisał/a:

Jestem też zdecydowanym przeciwnikiem np. Orbana, Le Pen, Trumpa, AfD, Voxu, Bolsonaro itd. Ze względu na ich podejście do praworządności i pluralizmu oraz autorytarne ciągoty - i ogólnie za całokształt.


i jak historia świetnie pokazuje, można z nimi skutecznie walczyć za pomocą demokratycznych narzędzi.

Ukraina czeka na dywanowe naloty bombowców z ulotkami "Putin to dyktator", które alianci obiecywali od poczatku wojny.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2023-12-23, 20:53   

BG, zacznij czytać inne internety.
https://oko.press/nowe-wladze-tvp-sienkiewicz-nie-zlamal-prawa
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13188
Wysłany: 2023-12-23, 21:14   

Z bandytami się nie negocjuje i nie gra w ich gry. Bierze się dębową pałę i napierdala po kręgosłupie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-12-24, 10:21   

Fidel-F2 napisał/a:
Bierze się dębową pałę i napierdala po kręgosłupie.


Wydaje mi się to kompletnie nieefektywne napierdalać po kręgosłupie ludzi którzy go nie posiadają ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-12-27, 18:21   

A tu proszę, bach, kolejne posunięcie Sienkiewicza: stan likwidacji w TVP, PR i PAP. Czyżby jednak grali na trzy ruchy do przodu i rozprowadzili Dudę jak dzieciaka?

Czekam na reakcję stratega z Żoliborza.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2023-12-27, 19:14   

W miarę miłe dla ucha wyjaśnienia od Tusska: https://youtu.be/DOIqr6MPNf0?t=1532
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-27, 19:15   

Bibi King napisał/a:
A tu proszę, bach, kolejne posunięcie Sienkiewicza: stan likwidacji w TVP, PR i PAP. Czyżby jednak grali na trzy ruchy do przodu i rozprowadzili Dudę jak dzieciaka?

Czekam na reakcję stratega z Żoliborza.

Nie zapominaj, że strateg z Żoliborza wyznaje zasadę "jeśli coś nie jest moje, to trzeba to zniszczyć".
A ruch całkiem logiczny - Duda właściwie sam się podłożył swoim wetem do finansowania TVP, zwłaszcza przy wykazywanych stratach i prognozowanych (zaplanowanych w budżecie) jeszcze większych.
Dodatkowo to weto obraca przeciwko Dudzie i PISowi nie tylko nauczycieli i budżetówkę, którzy mieli dostać podwyżki, ale również wszystkich szeregowych pracowników TVP i reszty mediów. Bo oni chcą po prostu pracować (i dostawać za to wypłaty), a PIS im to uniemożliwia.

Ktoś to bardzo fajnie skomentował - "Szach". ;-)
W sumie to sam jestem ciekawy jaka będzie odpowiedź pisowców. Pomijając oczywiście okrzyki, że bezprawie i "to nie nasza ręka zabrała finansowanie TVP" ;-) itp.


Edit:
Mariusz Błaszczak z PIS napisał/a:

Postawienie w stan likwidacji mediów publicznych to arcyskandal, ale też dowód zwycięstwa, jakie odnieśliśmy

Zwycięstwo przez wymuszenie likwidacji.
Czy ja coś pisałem, że dla Kaczyńskiego "albo coś jest jego, albo trzeba zniszczyć"?
Sami to potwierdzają ... ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
  
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-27, 19:19   

1000 bombowców 100 odrzutowców z Korei jednak nie dla nas. NIe ma na to kasy... o czym pisano od początku deklaracji płaszczaka.
Korea TAKIEGO kredytu nam nie udzieli

pisałem, o likwidacji tvp, pisałem.
;)
ależ to piękne bagno
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2023-12-28, 16:42   

Bibi King napisał/a:
A tu proszę, bach, kolejne posunięcie Sienkiewicza: stan likwidacji w TVP, PR i PAP. Czyżby jednak grali na trzy ruchy do przodu i rozprowadzili Dudę jak dzieciaka?

Czekam na reakcję stratega z Żoliborza.

Tak to wygląda. Chyba nawet pisowcy zaprzestali okupacji. Postawienie TVP w stan likwidacji w zasadzie kończy jakikolwiek spór dotyczący wcześniejszego odwołania władz. Tak przynajmniej mądre ludzie mówią w Internecie, więc to musi być prawda. :mrgreen: Ale jeśli jest, to strateg z Żoliborza został ograny jak dziecko, a Duda, no cóż, zrobiony został jak zawsze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 13