FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
R3wolw3rowi3c

Posty: 23
Wysłany: 2023-06-07, 21:55   

Ash napisał/a:
R3wolw3rowi3c napisał/a:
Pytanie do weteranów MAGowego sklepu. Czy można dokleić zamówienie do poprzedniego (jednorazowa wysyłka z jedną opłatą)? Chciałbym domówić Bradburego, którego jeszcze nie było w sklepie, gdy składałem zamówienie.


Można, robiłem tak kilka razy. Pisałem na maila o modyfikację zamówienia, zazwyczaj na następny dzień roboczy miałem odpowiedź z linkiem do potwierdzenia i z kwotą dopłaty.


Dziękuję :)
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-06-08, 07:35   

Dotarły do mnie majowe książki ze sklepu. Stephenson ma wstążkę mimo braku w poprzednich pięciu :-?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-08, 09:01   

Wyrwij i wyluzuj.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-06-08, 09:20   

Może ma wstążkę ale nie ma diamencika na okładce.

"Perfectly balanced, as all things should be"
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-08, 10:24   

Rzeczywiście, nie ma klejnocika na obwolucie. Serii grozi w związku z tym relegacja na mniej eksponowaną półkę, żeby mię nie urażała w estetykie.
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-06-08, 11:28   

Domaluj sobie i wyluzuj.
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-08, 11:35   

Domalowałem. Obleci.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-08, 13:59   

ktoś przeczytał Fondę Lee (Jadeit) ?
dobre toto ? jakaś sensowna recka /opinia ?

bo w sumie w koszyku mam tylko Gambit Lisa
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-06-08, 17:49   

Trojan napisał/a:
ktoś przeczytał Fondę Lee (Jadeit) ?
dobre toto ? jakaś sensowna recka /opinia ?

bo w sumie w koszyku mam tylko Gambit Lisa

Tak, ale tylko książkę. Tak. Nie wiem czy sensowna, więc nie proponuję. W skrócie: w zamierzeniu miała to być przyzwoita rozrywka i jest. Nic więcej, ale i nic mniej.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2023-06-08, 18:09   

Ja czytałam. Moja opinia:

Miasto jadeitu to pierwszy tom trylogii, stanowiący intrygujące połączenie urban fantasy z Ojcem chrzestnym. Tytułowy jadeit odpowiada za wspomniany element fantastyczny - jest to minerał wydobywany wyłącznie na wyspie Kekon, pozwalający użytkownikom o odpowiednich predyspozycjach genetycznych (zwanym Zielonymi Kośćmi) na uzyskanie poszerzonego postrzegania zmysłowego oraz niedostępnych zwykłym ludziom umiejętności walki. Oprócz wrodzonych predyspozycji, do bezpiecznego i efektywnego korzystania z jadeitu niezbędny jest również wieloletni trening. Jak to w tego typu układach bywa, wszyscy chcieliby korzystać z jadeitu, ale prawie nikt, poza garstką szczęśliwie urodzonych Kekończyków, nie może. Zaś nawet w obrębie tej garstki utworzyły się z biegiem lat dwa konkurencyjne klany, Kaulów i Aytów, między którymi trwa krucha równowaga sił.
Równowaga ta chwieje się coraz bardziej, bo powszechnie szanowany patriarcha rodu Kaulów osuwa się nieubłaganie w otchłań demencji. Stracił jedynego syna na wojnie, więc sukcesora musi wyłonić spośród trójki wnuków. Z tych - co nasila skojarzenia z dziełem Mario Puzo - jeden jest urodzonym wojownikiem, drugi strategiem, a wnuczka chce prowadzić normalne życie poza klanem.
W dosyć obszernej powieści sporo miejsca zajmuje z konieczności prezentacja reguł rządzących światem przedstawionym oraz postaci i ich motywacji. To rozstawianie pionków pod większą rozgrywkę, której preludium autorka dyskretnie przeprowadza w tle. Polityka i podporządkowana jej religia mają tu ostatecznie równie duże znaczenie, co pieniądze i uliczna siła zwaśnionych rodów. Jadeit oczywiście odgrywa ważną rolę na wszystkich polach, ale gdyby usunąć go z powieści, broniłaby się równie dobrze, co moim zdaniem należy potraktować jako jej zdecydowaną zaletę. Jest to zatem niewątpliwie intrygująca próba.
Mam jednak problem z oceną tej powieści, bo ma zajmujących bohaterów i nieźle pomyślane zwroty akcji, a zarazem dosyć ciężko mi się ją czytało, tj. nie porwała mnie na tyle, żebym nie mogła się od niej oderwać. Autorka ma wyraźny kłopot z prowadzeniem narracji w równym tempie. Rozumiem, że interesuje ją psychologia postaci (co stanowi rzadko spotykane rozłożenie akcentów w tego typu cyklach i co jest plusem samym w sobie, przynajmniej moim zdaniem), ale one i ich dylematy są zbyt płytkie i mimo wszystko zbyt generyczne, by to mogło wystarczyć dla utrzymania zainteresowania czytelnika na ewidentnych fabularnych mieliznach. Niemniej, będę kontynuować przygodę z tym cyklem, czego dość dawno nie byłam w stanie powiedzieć z przekonaniem o żadnej nowej serii fantasy. Tak że jeśli się zastanawiacie - moim zdaniem warto spróbować.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-06-09, 11:35   

Cintryjka napisał/a:
Autorka ma wyraźny kłopot z prowadzeniem narracji w równym tempie.


Dlaczego miałaby to w ogóle robić?
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-06-09, 20:38   

Nierówne tempo? NIc takiego nie zauważyłem. Szczerze pisząc, zbytniego zainteresowania autorki psychologią również nie dostrzegłem.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2023-06-10, 09:54   

AM napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
Autorka ma wyraźny kłopot z prowadzeniem narracji w równym tempie.


Dlaczego miałaby to w ogóle robić?



Oczywiście nie ma takiego obowiązku, ale są w moim odczuciu ewidentne mielizny, których przy lekkiej interwencji redaktora tu i ówdzie można by było uniknąć. I książka by na tym tylko zyskała.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-06-11, 12:28   

Szkic październik-grudzień. Być może uda się gdzieś wcisnąć jeszcze Pohla. Na liście nie ma jeszcze dodruków.

Październik
Brandon Sanderson Mężczyzna w słońcu
Fonda Lee Dziedzictwo Jadeitu
Ian McDonald Hopelandia
Martha Wells Mordbot 2

Listopad
Brent Weeks Anioł nocy: Nemezis
Christopher Paolini Murtagh
Amie Kaufman, Jay Kristoff Aurora Pożoga

Grudzień
Victor LaValle Lone Woman (horror)
Ray Nayler The Mountain in the Sea (UW)
Susanna Clarke Jonathan Strange i Pan Norrell
Dan Simmons Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć (Artefakty)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-06-11, 12:33   

Piękny grudzień! Gdybyż tak szkic udało się w pełni zrealizować! :d

Może by tak Pohla dało się wcisnąć na grudzień i tym samym zrobić fanom dodatkowy prezent na Gwiazdkę? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-06-11, 13:35   

AM napisał/a:
Szkic październik-grudzień. Być może uda się gdzieś wcisnąć jeszcze Pohla. Na liście nie ma jeszcze dodruków.

Październik
Brandon Sanderson Mężczyzna w słońcu
Fonda Lee Dziedzictwo Jadeitu
Ian McDonald Hopelandia
Martha Wells Mordbot 2

Listopad
Brent Weeks Anioł nocy: Nemezis
Christopher Paolini Murtagh
Amie Kaufman, Jay Kristoff Aurora Pożoga

Grudzień
Victor LaValle Lone Woman (horror)
Ray Nayler The Mountain in the Sea (UW)
Susanna Clarke Jonathan Strange i Pan Norrell
Dan Simmons Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć (Artefakty)


Jeśli do tego dojdą dodruki Weeksa i Paoliniego to chyba niewiele sie już zmieści a na FB padły zapowiedzi jeszcze innych dodruków na IV kwartał.

Szkoda, że to Jimenez się zmieścił w pierwszej kolejności w UW, chociaż i tak kupię sobie wszystko :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-06-11, 14:20   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Szkic październik-grudzień. Być może uda się gdzieś wcisnąć jeszcze Pohla. Na liście nie ma jeszcze dodruków.

Październik
Brandon Sanderson Mężczyzna w słońcu
Fonda Lee Dziedzictwo Jadeitu
Ian McDonald Hopelandia
Martha Wells Mordbot 2

Listopad
Brent Weeks Anioł nocy: Nemezis
Christopher Paolini Murtagh
Amie Kaufman, Jay Kristoff Aurora Pożoga

Grudzień
Victor LaValle Lone Woman (horror)
Ray Nayler The Mountain in the Sea (UW)
Susanna Clarke Jonathan Strange i Pan Norrell
Dan Simmons Modlitwy do rozbitych kamieni. Czas wszystek, światy wszystkie. Miłość i śmierć (Artefakty)


Jeśli do tego dojdą dodruki Weeksa i Paoliniego to chyba niewiele sie już zmieści a na FB padły zapowiedzi jeszcze innych dodruków na IV kwartał.

Szkoda, że to Jimenez się zmieścił w pierwszej kolejności w UW, chociaż i tak kupię sobie wszystko :mrgreen:


Kolejność 3 pierwszych książek w każdej serii nie była przypadkowa. Przy czym Jimenez może spaść jeszcze trochę dalej w UW, bo prace nad jego tłumaczeniem zaczną się w lutym-marcu 2024, a to spora i trudna książka.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-06-11, 14:35   

AM napisał/a:
Kolejność 3 pierwszych książek w każdej serii nie była przypadkowa. Przy czym Jimenez może spaść jeszcze trochę dalej w UW, bo prace nad jego tłumaczeniem zaczną się w lutym-marcu 2024, a to spora i trudna książka.

Ups... a ja myślałem, że przekład Jimeneza jest gotowy a nawet byłem pewien, że pamiętam jak Pan coś na ten temat wspominał. Najwyraźniej kolejny przypadek wishful thinking. Iglesiasa też w końcu nie kupiłem w oryginale, bo liczę że wyjdzie dość szybko i może więcej niż jeden raz (to oczywiście nibyprowokacja, obliczona na wyciągniecie dodatkowych informacji) .
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-06-11, 14:51   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Kolejność 3 pierwszych książek w każdej serii nie była przypadkowa. Przy czym Jimenez może spaść jeszcze trochę dalej w UW, bo prace nad jego tłumaczeniem zaczną się w lutym-marcu 2024, a to spora i trudna książka.

Ups... a ja myślałem, że przekład Jimeneza jest gotowy a nawet byłem pewien, że pamiętam jak Pan coś na ten temat wspominał. Najwyraźniej kolejny przypadek wishful thinking. Iglesiasa też w końcu nie kupiłem w oryginale, bo liczę że wyjdzie dość szybko i może więcej niż jeden raz (to oczywiście nibyprowokacja, obliczona na wyciągniecie dodatkowych informacji) .


Wszystkie książki, o których wspomniałem, wyjdą w tym roku albo 2024. Przy czym UW to jeszcze 2 książki (łącznie z wymienionymi 5), Horrory 3 (łącznie z wymienionymi 6) , i Artefakty 3-4 (łącznie z wymienionymi 7-8). Więcej nie powiem, tym bardziej, że po wakacjach trafią w nasze łapki długo wyczekiwane maszynopisy ważnych rzeczy, z których niektóre mogą trafić do UW albo serii Horroru.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-06-11, 15:02   

Po namyśle usunąłem. Jak nic więcej to niech tak zostanie, Przepraszam
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-06-11, 16:30   

Do wzięcia wszystko prócz Kristoffa. Sullivan znów przesunięty? :(
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2023-06-11, 16:52   

Whoresbane napisał/a:
Do wzięcia wszystko prócz Kristoffa. Sullivan znów przesunięty? :(


Jeden już jest, drugi w lipcu , a trzeci ma być we wrześniu. Miej litość. Ile można :P

Przymiarki fajne. Trzymam kciuki :)
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-06-11, 17:12   

Fakt, sorry
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Toudi

Posty: 48
Wysłany: 2023-06-11, 21:17   

Czy z Paolinim planujecie dodruk całej serii? Czy to nowe wydanie czy takie jak było?
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-06-12, 15:39   

Toudi napisał/a:
Czy z Paolinim planujecie dodruk całej serii? Czy to nowe wydanie czy takie jak było?


******

AM napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Z Roanhorse się nie wyrobimy, ale na styczeń bez problemu.

Wrzesień
Chloe Gong Nieśmiertelne pragnienia
Brent Weeks Night Angel Nemesis
Martha Wells Wszystkie wskaźniki czerwone/Sztuczny stan


Październik
Brandon Sanderson Mężczyzna w słońcu
Fonda Lee Dziedzictwo Jadeitu
Seanan McGuire Każde serce to wrota/Patyki i kości

Listopad
Ian McDonald Hopelandia
Christopher Paolini Murtagh
Martha Wells Rogue Protocol/Exit Strategy
Dan Simmons Modlitwy do rozbitych kamieni / Czas wszystek, światy wszystkie / Miłość i śmierć
Michael J. Sullivan Epoka wojny

Wszystkie wskaźniki zamiast "Wszystkie systemy"?
Nie miałem pojęcia, że Paolini napisał kolejny tom... wydanie takie samo jak ostatnie w twardej okładce? Wznowienie całości?


Tak. Tak, tak.

 
 
bazeusz

Posty: 4
Wysłany: 2023-06-13, 08:07   

Co do dodruków czerwcowych - czy znana jest konkretna data pojawienia się w dostępności Wspomnienia Lodu?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-06-13, 12:01   

bazeusz napisał/a:
Co do dodruków czerwcowych - czy znana jest konkretna data pojawienia się w dostępności Wspomnienia Lodu?


Nie. Nie planujemy dodruków na sztywno, ale jutro zaczną drukować, więc pewnie będzie do 14 dni.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-13, 17:27   

AM , bogate portolio nie połasiło cię na rozpoczęcie "Fantastyki Polskiej" ?:)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-06-13, 20:48   

Nie są samobójcami :D Osiwieć można od tego, co przychodzi do wydawców polskiej fantastyki, a jak wydajesz zagraniczną, to już masz z grubsza odwaloną wstępną selekcję i dobierasz do specyfiki rynku, nie musisz babrać się w redakcję z autorem i generalnie działasz w zupełnie innym systemie.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-06-13, 21:18   

MAG wydał kilku polskich autorów. Pamiętam Krzysztofa Kochańskiego "Mageot" i "Baszta czarownic", Pawła Matuszka "Kamienna ćma" i "Onikromos". No i Kresa oczywiście wydawali. Wiele tytułów.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13