FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie sądownictwo
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2022-12-23, 16:15   

utrivv napisał/a:
Bibi King napisał/a:


@utrivv,
Cytat:
prawnik w sądzie nie jest w tej samej sytuacji co zwykły kowalski

Zawód prawniczy wiąże się ze specyficzną wiedzą i doświadczeniem, które dają przewagę. A ten gość tutaj w dodatku jest specjalistą od takich spraw, w jaką właśnie się władował.
O niczym więcej nie piszę ale to daje ogromną przewagę, czasami wystarczającą do bezkarności.

Wcale nie do bezkarności. Zresztą, nie znam tego typu przypadków. Mąż Marty Kaczyńskiej (któryś z byłych, a nie obecny :) ) też był prawnikiem, adwokatem, do tego ustosunkowanym. I został skazany.

Przewaga prawników bierze się z prostej i oczywistej rzeczy - znają prawo. Po prostu.

Tyle że w sądach karnych znajomość prawa nie jest ci do niczego potrzebna. Wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem. (Wiem, to też może być przywilej, ale kurła, nic na to nie poradzę... :mrgreen: ). Ponieważ w postępowaniu karnym jesteś na każdym kroku pouczany. Co więcej, dostajesz to pouczenie do ręki a jego odbiór kwitujesz podpisem. Brak takiego kwitu w aktach sprawy potrafi uwalić całe postępowanie na ryj, że tak dosadnie napiszę.

W tych pouczeniach jest napisane wszystko. Ewentualnie, jeśli to za trudne dla kogoś - zawsze można iść po poradę do fachowca. A nie potem pomstować na prawników bo cwaniaki, oszukali biedno wdowe, czy jakiemuś dziecku zabrali batonik.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-12-23, 21:17   

Romulus napisał/a:
@utrivv,
Cytat:
prawnik w sądzie nie jest w tej samej sytuacji co zwykły kowalski
nie znam tego typu przypadków. Mąż Marty Kaczyńskiej (któryś z byłych, a nie obecny :) ) też był prawnikiem, adwokatem, do tego ustosunkowanym. I został skazany.

Przewaga prawników bierze się z prostej i oczywistej rzeczy - znają prawo. Po prostu.

Tyle że w sądach karnych znajomość prawa nie jest ci do niczego potrzebna.

Możliwe. Znam kilka przypadków które tej tezie przeczą, co więcej, ja wcale nie mówię że to jest złe czy niesprawiedliwe, po prostu tak jest i nie ma sensu udawać że jest inaczej.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-12-30, 23:11   

https://twitter.com/PawelDobro/status/1605667524300922889

Wpadło mi takie coś... Co sądzicie ?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-12-31, 09:28   

wred napisał/a:
https://twitter.com/PawelDobro/status/1605667524300922889

Wpadło mi takie coś... Co sądzicie ?

... że za bardzo siedzisz w bańce propagandy pisowskiej.
To co wrzucasz nie jest IMHO podstawowym problemem.
Pokazuje tylko w jaki sposób pis i zero, dokonali "skoku na sądy".
"Skoku", który nie miał rozwiązać problemów z sądownictwem, tylko miał spowodować "zależność sądów od polityków". Po to, żeby ci politycy mogli być bezkarni.

Tak jak pis słusznie zauważył, że partie centrowe i liberalne za bardzo olały najbiedniejszych uznając ich za "widocznie nieporadnych, ale to ich problem" zostawiając ich z ich problemami samych. I zrobił sobie z takich ludzi elektorat.
Tak samo w sądach, znaleźli takich, których mogli awansować, którzy mogli wcześniej czuć się niedocenieni i w ten sposób ich od siebie uzależnić.

Tylko jak widać, w rzeczywistości nie miało i nie rozwiązało to żadnych problemów, za to wygenerowało nowe, dodatkowe.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-12-31, 10:56   

Najbardziej śmieszy mnie w tej całej epopeji z sądami to, że trwają awantury o to, że ktoś kogoś nie dopuścił do pracy, albo ukarał, albo krzywo spojrzał, a nikt już nie oburza się na fakt, że sądy i prokuratura podlegają jednemu ministrowi. Oczywiście opozycja jedzie po Zerze, ale to jest właśnie bardziej jazda po człowieku i jego chamstwie czy uzależnieniu od kościoła, a nie sprzeciw wobec samego faktu, że połączenie zwierzchnictwa nad sędziami i prokuratorami jest rażąco sprzeczne z fundamentalną dla demokracji od jej zarania zasadą trójpodziału władzy i rozdzieleniem władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-01-02, 17:06   

Tylko sędziowie przeciwko temu protestowali od zawsze. Aczkolwiek, wpływ MS na sądy też był od zawsze. Tyle że mniejszy i łagodzony wieloma buforami. Których już nie ma. Teraz wszystko zależy od grzbietu prezesa i sędziego. Niemniej, prezesa sądu zawsze powoływał minister i tak dalej.

No ziewać mi się chce, kiedy piszę o sądach więc przestaję. To i tak nikogo nie obchodzi. Sondy so złe i tyle. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-06, 01:50   

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8627358,zwykla-wiekszosc-w-knesecie-bedzie-mogla-anulowac-wyroki-izraelskiego-sadu-najwyzszego.html


:DDD
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-01-06, 09:20   

Daj prawicy rządzić. Zawsze i wszędzie tak jest. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2023-01-06, 10:40   

Najlepszy cyrk jest teraz w Trybunale Przyłębskim z kadencją p. prezes. Święczkowski chce ją wygryźć, to nawet dubler Muszyński kwestionuje długość jej kadencji jako wyczulony na przestrzeganie prawa.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-06, 12:25   

wyczuwają Wind of Change ? :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-01-06, 12:37   

Raczej wewnętrzna walka o władzę między Ziobrą i Morawieckim. Żrą się tam wszyscy ze wszystkimi. Żaden wiatr zmian tam nie zawieje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2023-01-06, 14:26   

Godzilla to może być nawet zmiana na gorsze, choć to w obecnej sytuacji trudne do wyobrażenia.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-01-06, 15:49   

Cintryjka napisał/a:
Godzilla to może być nawet zmiana na gorsze, choć to w obecnej sytuacji trudne do wyobrażenia.

Wcale nie trudne.
Taka zmiana to przecież wzmocnienie zera.
Przecież on mógłby w tym momencie uwalić każdą ustawę, obojętnie kto by rządził!
Jednocześnie wyroki które wypisywałyby dalej Polskę z UE oraz wdrażanie dalszej "przewodniej siły KK w Polsce".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2023-05-25, 15:46   

Dawno nic tu nie było...

https://youtu.be/T1RqAjenVr8
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-05-25, 15:51   

wred, ale żeby tu linkować Ziemmiewicza przemawiającego pod Stańczykiem? Serio? Jakąś kampanię wyborczą na zlecenie tu zaczynasz?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-05-25, 17:24   

Skoro Ziemkiewicz tak mówi, to znaczy, że jest na odwrót. Jak zwykle, chłop nie doczytał, nie zrozumiał, rumakował, albo swoich odbiorców ma za kretynów - i tu się może nie mylić. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-31, 18:10   

mam potencjalny dylemat,
zatrudnienie byłego kryminalisty (jako kierowcy-magazyniera)

gadam z facetem, wsztsko mu pasuje, stawka na pocz. godziny pracy (4:30) itp itd
i dochodzę do sakramentalnego - czy był pan karany ? bo ja tu muszę samochody na wojsko wysyłać a tam trzeba mieć czystą kartę.... no to jest problem.
Idę do koleżanki - szefowej kierowników i wykładam, ona dzwoni, umawia się, pyta o ten problem - "wie pan, to może 5 lat i się przedawniło?" - no raczej nie mówi.
Czyli coś grubszego... W pierwszej chwili, spoko, odsiedział, czysta karta - tak. tak ? nowy człowiek ? jednak jak przemyślałem to widzę problemy. Odpowiedzalność po mojej stronie itp itd.
muszę sie dowiedzieć za co siedział - na szczęscie właściciel firmy ma kumpla w policji który nam to (chyba) sprawdzi.

Romulusie - ty masz wiedzę.
Załużmy że jesteś przedsiębiorcą. ALbo - PIS dochodzi do pełni władzy - wypierdala wszystkich nieswoich i zostajesz przedsiębiorcą :)
zatrudniłbyś u siebie w firmie takiego delikwenta ?
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-06-01, 07:10   

Trojan napisał/a:

Romulusie - ty masz wiedzę.
Załużmy że jesteś przedsiębiorcą. ALbo - PIS dochodzi do pełni władzy - wypierdala wszystkich nieswoich i zostajesz przedsiębiorcą :)


Oplułem monitor ze śmiechu jak sobie to wyobraziłem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-06-01, 07:46   

Trojan napisał/a:
mam potencjalny dylemat,
zatrudnienie byłego kryminalisty (jako kierowcy-magazyniera)

gadam z facetem, wsztsko mu pasuje, stawka na pocz. godziny pracy (4:30) itp itd
i dochodzę do sakramentalnego - czy był pan karany ? bo ja tu muszę samochody na wojsko wysyłać a tam trzeba mieć czystą kartę.... no to jest problem.
Idę do koleżanki - szefowej kierowników i wykładam, ona dzwoni, umawia się, pyta o ten problem - "wie pan, to może 5 lat i się przedawniło?" - no raczej nie mówi.
Czyli coś grubszego... W pierwszej chwili, spoko, odsiedział, czysta karta - tak. tak ? nowy człowiek ? jednak jak przemyślałem to widzę problemy. Odpowiedzalność po mojej stronie itp itd.
muszę sie dowiedzieć za co siedział - na szczęscie właściciel firmy ma kumpla w policji który nam to (chyba) sprawdzi.

Romulusie - ty masz wiedzę.
Załużmy że jesteś przedsiębiorcą. ALbo - PIS dochodzi do pełni władzy - wypierdala wszystkich nieswoich i zostajesz przedsiębiorcą :)
zatrudniłbyś u siebie w firmie takiego delikwenta ?

Dlaczego nie?

Remont w moim mieszkaniu przeprowadzał taki jeden pan Marcin. Jakiś czas temu siedział za rozbój, błedy młodości. Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby ten remont przeprowadzić tak szybko, sprawnie i czysto jak on. No i mucha nie siada, poza tym. Minął rok i żadna fuszerka nie wyszła na wierzch.

Ja wiedziałem, że on siedział, on wiedział kim jestem. Zostawialiśmy mu klucze do mieszkania i pilota do szlabanu przed wjazdem na podwórko.

Dlaczego miałbym nie zatrudnić jakiegoś byłego skazańca?

Nie musisz go sprawdzać jakimi pokątnymi kanałami, wystarczy że przedstawi ci swoje dane o karalności. Kosztuje to 30 zł i dostaje się od reki w każdym sądzie okręgowym. A jeśli wynika z nich, że nie jest karany, to nawet jeśłi wiesz, że był, to znaczy że doszło do zatarcia skazania. Who cares?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-01, 17:31   

ekhm. zanim dotarłem do biura już go wystalkowano - choć zapytany przyznał się do tego za co siedział - potem go sprawdzili

https://opole.naszemiasto.pl/zabojcy-skazani/ar/c1-5507577

to jeden z nich.
no nie. W październiku '22 wyszedł.
jak przekraczasz pewne granice nie ma już powrotu.
od razu miałem nasiadówę z pozostałymi "wtajemniczonymi" - decyzja takiego kalibru spoczywa na właścielu firmy (dz.gos), ale rekomendacja ode mnie mogła być tylko jedna. Tym bardziej że mamy wrażliwe dostawy (wojsko czy oświata) gdzie nie ma opcji.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-06-02, 05:05   

Wasz wybór. Nie miałbym problemu z zatrudnieniem skazanego za zabójstwo, gdyby był dobrym pracownikiem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-02, 18:33   

Romku, ogarnij się,
a skąd miałbyś wiedzieć czy jest dobrym pracownikiem ?

"to dobry chłopak" "normalna rodzina" "spokojny sąsiad" "dobry pracownik" wiesz kiedy najczęściej to się słyszy....

gadasz jakbyś wierzył w nasz system penitencjany - czyżby włączał ci się system samoobrony :)
huja byś tam zatrudnił - ale proszę bardzo. Mam do niego telefon. Na pewno się ucieszy. Albo możesz go polecić jakiemuś znajomemu przedsiębiorcy.

Ja tam mialem z nim mało wspólnego - ze 3 min. rozmowy w któej go poinformowałem że ze względu na przeszłość nie mogę go zatrudnić z przyczyn obiektywnych. Zaplaciłem mu dniówkę (200zł) , uścisnąłem dłoń i życzyłem powodzenia.
Facet jest socjopatą - akurat dużo napisano w tej sprawie, a program o nich (z pierdla) pojechał do Cannes. Mi tylko pokazali fragmenty - i gość nie czuje winy, odpowiedzialności etc.
Jak już "go zwolniłem" - ci niewtajemniczeni pytali go dlaczego. Pochwalił się że siedział "za głowę" - tak, że już wszyscy się dowiedzieli.
Oczywiscie opowiada "swoją prawdę" która różni się od wersji oficjalnej.

w związku z jego obecnością w firmie - padło kilka "smaczków" [to znam już z relacji]

"siedzą pracownicu w kanciapie, wchodzą kieowcy czyli TEN i drugi który z nim jeździł i pokazywał trasę i obowiązki. Młodsza dziewczyna się zrywa i chce ustąpić miejsca TEMU, na co drugi kierowca: - zostań, on się już NASIEDZIAŁ (w aucie) "
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-02, 19:23   

Cytat:
gadasz jakbyś wierzył w nasz system penitencjany
Romulus jest po trosze idealistą, nie zauważyłeś? Ale to dobrze, osobiście wolę w roli sędziego idealistę niż tępego zawziętego służbistę, co to "ząb za ząb" by tylko widział.
Cytat:
"to dobry chłopak" "normalna rodzina" "spokojny sąsiad" "dobry pracownik" wiesz kiedy najczęściej to się słyszy....

Kurrr... No stereotypiarstwo gorsze niż u wreda, naprawdę.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-06-03, 06:33   

To nie jest kwestia idealizmu. Człowiek idzie do więzienia i z niego wychodzi. Co ma dalej robić? Żebrać o jedzenie? Kraść, aby się utrzymać, bo nikt nie chce go zatrudnić? Polska, jak pewnie wiele innych krajów pod tym względem, to kraj ch.jów, którzy prędzej ci dopieprzą, sprowadzą do parteru, niż wyciągną pomocną dłoń. Albo się mylę.

Jasne, masz wybór, czy zatrudnić byłego skazańca, czy nie. I to twoja sprawa, czy ci pasuje jego przeszłość, czy nie, nikt ci z tego powodu zarzutu czynić nie może. Sam pewnie chciałbym wiedzieć za co siedział, pewnie chciałbym z nim pogadać na ten temat i o odbytej karze. Pewnie na początku byłbym ostrożny, chciałbym go sprawdzić, może dłużej niż jakiegokolwiek innego pracownika. Ale gdyby dobrze wykonywał swoje obowiązki to o co chodzi?

Poza tym, kierując się własnym doświadczeniem zawodowym, mogę napisać, że prędzej za kraty wróci niealimenciarz, pijany kierowca, złodziej, czy włamywacz, niż zabójca.

Jak pisałem wcześniej, w zeszłym roku remont u mnie robił koleś, który siedział za rozbój. Fakt, że w przypadku tego typu prac zatrudnia się kogoś z polecenia. Nam go poleciła koleżanka, która nie mogła się go nachwalić i też powiedziała, że siedział. I co z tego? Świetny fachowiec, zresztą, jak się okazało, rozchwytywany. Pracę wykonał bez zarzutu,szybko, sprawnie i czysto. Mieliśmy projekt zrobiony przez projektantkę, a Marcin był tak ogarnięty, że jeszcze go poprawił.

Poleciłem go przyjaciołom i nawet nie uprzedzałem ich, że to były skazaniec, bo to go - do jasnej ciasnej - nie definiuje. To znakomity fachowiec, jeśli chodzi o remont. A taki koleś to skarb.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-03, 08:16   

Romulus napisał/a:
nawet nie uprzedzałem ich, że to były skazaniec, bo to go - do jasnej ciasnej - nie definiuje.

I na tym właśnie polega twój idealizm. TO NIE JEST ZARZUT. Sam nie wiem, czy umiałbym się tak wznieść ponad to, gdybym znał przeszłość klienta. Ale dobrze, że sędzia potrafi. Tyle.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-09, 09:03   

https://niezalezna.pl/450075-zalosne-odszkodowanie-za-10-lat-sadowej-batalii-maciek-dobrowolski-dla-niezalezna-pl-jak-to-mozliwe-w-panstwie-prawa

https://www.sport.pl/pilk...&s=BoxSportLink
wiem że to nie sąd a prok (chyba?)
ale mamy powtórkę - dwóch szefów kiboli-mafii czyli ten z Krakau i teraz ten z Chorzowa (zresztą musieli razem współpracować) zostaje św. koronnymi bo sypią - ale kurwa ... kogo ? żołnierzy mafii ? przecie to żart. sypią policje czy prok/sędziów którzy byli kupieni ? no nie. więc wtf ? najbardziej winni korzystają z ochrony ŚK. :)
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-09, 09:09   

Romulus napisał/a:


Poleciłem go przyjaciołom i nawet nie uprzedzałem ich, że to były skazaniec, bo to go - do jasnej ciasnej - nie definiuje..


no w przypadku tego/tych kolesi - to go definiuje. Czyn +25 lat. Bo co innego ma go definiować ? wywiady pod publiczkę :)
on poszedł siedzieć w '99 roku kurwa, za czyn jak z Dextera ale bez "pozytywnej" wkładki

zresztą - po twojemu napiszę. Państwo ściąga ze mnie ten problem - samo mu zakazuje wykonywania prac do których się zgłosił. Ja tylko egzekwuje prawo :) i rach.eko.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-06-09, 12:03   

Trojan napisał/a:
https://niezalezna.pl/450075-zalosne-odszkodowanie-za-10-lat-sadowej-batalii-maciek-dobrowolski-dla-niezalezna-pl-jak-to-mozliwe-w-panstwie-prawa

https://www.sport.pl/pilk...&s=BoxSportLink
wiem że to nie sąd a prok (chyba?)
ale mamy powtórkę - dwóch szefów kiboli-mafii czyli ten z Krakau i teraz ten z Chorzowa (zresztą musieli razem współpracować) zostaje św. koronnymi bo sypią - ale kurwa ... kogo ? żołnierzy mafii ? przecie to żart. sypią policje czy prok/sędziów którzy byli kupieni ? no nie. więc wtf ? najbardziej winni korzystają z ochrony ŚK. :)

Po to stworzono instytucję świadka koronnego czy tzw. "małego świadka koronnego". Ma służyć rozbijaniu od wewnątrz tego typu organizacji przestępczych. Nie musi się to nikomu podobać, ale zysk (rozbicie gangusów) jest większy od kosztów (relatywnie niska kara dla jednego z nich za to, że się "rozpruł"). Działa w innych krajach, działa i u nas. Choć zdarzają się patologie, ale ten przypadek pod nie nie podpada chyba.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-09, 13:36   

Romulus napisał/a:
Po to stworzono instytucję świadka koronnego czy tzw. "małego świadka koronnego". Ma służyć rozbijaniu od wewnątrz tego typu organizacji przestępczych.

Problem Tro jest chyba taki, że w tym wypadku wygląda to tak, że grube ryby poszły na współpracę i - w ludowym poczuciu sprawiedliwości - wywiną się od ciężkich kar, a tymczasem ich zeznania pogrążą co najwyżej płotki. Nie twierdzę, że tak jest, ale tak to można wyczytać między wierszami w mediach.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-09, 18:18   

przypadek Pawła M.iśka to extra special.
Jego story zaczyna się gdy poznała go cała Polska i Europa jak rzucił nożem na meczu Wisła - Parma w Dino Baggio
zresztą tutaj mamy skrót z "życiorysu"
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/905681/22-lata-temu-misiek-rzucil-nozem-w-dino-baggio-zaloba-cupial-chcial-wycofac-sie-

facet jest odpowiedzialny za zbudowanie prawdziwej machiny przestępczej - w szczytowym okresie (za panowania nad Wisłą K i TS) w lożach Sharksów (w czasie meczów) zasiadają policjanci, prokuratorzy i sędziowe (doch. dziennkarskie Jadczaka) , jego organizacja próbuje przejąć szmat ziemi w Krakowie (będącej w "posiadaniu" TS Wisła K) - są próby podgryzania Miśka&Co. ale wszystko jest kasowane z poziomów "znajomych" (później się okazauje że na pewnym poziomie pilnuje tego też cbś).
Gdy się w końcu wszystko sypie - mimo buńczucznych zapowiedzi na fb przeciw donosicielom - sam Misiek idzie na współpracę. Pruje się tak że ponoć 600 osób pogrążył to jestem ciekaw ilu z nich to Grubasy a ile piony od roznoszenia działek i haraczów.
No i jest już na wolności...
Jaka z tego nauka ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14