FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-29, 17:28   

Romulus napisał/a:
: sto lat za Murzynami. :mrgreen:


btw. dzisiaj jechałem taxi z murzynem - z Rwandy. Jeździłem z Ukra, Białorusai, Uzbekami, Gruzinamy, Afaganami, Hidusami, Bałtami czy Ruskimi (zanim to było zakazane) Turkami, innymi Arabami, ale murzyn pierwszy raz. Żadna tam podróbka amerykańska, najczarniejszy z czarnych.
Poczułem się jak w NY. :)
 
 
Bibi King

Posty: 1591
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-05-29, 18:17   

Trojan napisał/a:
Jeździłem z Ukra, Białorusai, Uzbekami, Gruzinamy, Afaganami, Hidusami, Bałtami czy Ruskimi (zanim to było zakazane) Turkami, innymi Arabami,

Ja chromolę, co ty robisz, że tak ci się pchają do taksówek? Ja jeżdżę taryfami sam albo z żoną i nikogo innego nie wpuszczam.
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2023-05-29, 19:30   

ja jeżdżę z panią sylwią
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-29, 19:33   

ekhm.
masz panią Sylwię na telefon ? czy na apkę ?
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2023-05-29, 19:37   

na telefon.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-29, 19:52   

 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2023-05-29, 21:06   

Romulus napisał/a:
są to kalki z amerykańskich rasistowskich kont

Też pisałem (w innym temacie), że polscy prawacy tylko kopiują z amerykańskich. Potwierdzasz moją tezę. ;)
Romulus napisał/a:
kto, do jasnej ciasnej, używa jeszcze zwrotu "metroseksualista"?

Np. ja. Choć ponoć jestem lewakiem (przynajmniej wg polskich kryteriów; bo wg zachodnich byłbym raczej centrystą).
Tyle że dla mnie metroseksualizm nie ma negatywnego wydźwięku.
Rashmika napisał/a:
z panią sylwią

A wręczyła Ci kiedyś pamiątkę udziału w programie?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-05-30, 06:45   

Zaraz, ludzie, dopiero co poznałem słowo metroseksualny a juz nie wolno używać? W latach 90 krzyczeli że to nowa definicja mężczyzny, płacze na serialach i tuli się do żony a co konkretnie to teraz oznacza? :evil:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1618
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-05-30, 06:49   

Mi się raczej kojarzy metroseksualny z takim co na pierwszy rzut oka nie wiadomo czy facet czy kobieta. I równie dobrze może to dotyczyć faceta jak i kobiety.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-05-30, 07:26   

goldsun napisał/a:
Mi się raczej kojarzy metroseksualny z takim co na pierwszy rzut oka nie wiadomo czy facet czy kobieta. I równie dobrze może to dotyczyć faceta jak i kobiety.
No nie, przecież to Gazeta wprowadzała to słowo do polski, widać już się zmieniło znaczenie :roll:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2023-05-30, 08:01   

No paczpan, a ja myślałem, że to taki co obmacuje w metrze.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2023-05-30, 08:14   

Nie. To naukowe określenie karłów seksoholików.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2023-05-30, 09:36   

BG napisał/a:
A wręczyła Ci kiedyś pamiątkę udziału w programie?


Ke? Wręczyła mi resztę za przejazd taryfą.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2023-05-30, 11:56   

utrivv napisał/a:
a co konkretnie to teraz oznacza?

Metroseksualny znaczy dbający o siebie i swój wygląd i atrakcyjność "w nadmiarze".
Rashmika napisał/a:
Ke? Wręczyła mi resztę za przejazd taryfą.

Uznałem za oczywiste, że domyślisz się, że miałem na myśli panią Sylwię z programu "Jeden z dziesięciu". To najbardziej znana pani Sylwia w Polsce.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2023-05-30, 12:06   

BG napisał/a:
Uznałem za oczywiste, że domyślisz się, że miałem na myśli panią Sylwię z programu "Jeden z dziesięciu". To najbardziej znana pani Sylwia w Polsce.



Ostatni raz widziałam ten program w 2008 roku, kiedy pozbyłam się telewizora. nie pamietam pani sylwii.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2023-05-30, 12:10   

BG, przestań bredzić.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-05-30, 16:23   

utrivv napisał/a:
Zaraz, ludzie, dopiero co poznałem słowo metroseksualny a juz nie wolno używać? W latach 90 krzyczeli że to nowa definicja mężczyzny, płacze na serialach i tuli się do żony a co konkretnie to teraz oznacza? :evil:

Właśnie: w latach 90-tych. :mrgreen: Weź nadgoń, utrivv. :mrgreen: Od tamtej pory ze trzy razy zmieniły się mody na mężczyzn. :mrgreen:

Metroseksualizm zaczął i skończył się na Davidzie Beckhamie. :mrgreen: Ale prawicowe chłopaki nie ogarniają, dopóki ktoś im nie pokaże palcem. :mrgreen:

Zresztą, tak poważnie, nie wiem co to za jakaś moda? Kwestionować kogoś tylko dlatego, że potrafi dobrze się ubrać i jest zadbany? Stereotypowy gej kojarzy mi się z dobrze ubranym kolesiem, stylowym i eleganckim. :) Zazdroszczę moim kumplom gejom, którzy są w tym stereotypowi: sięgają do szafy coś na siebie wrzucają i wyglądają jak ciacha, za którymi laski oglądają się na ulicy, a ja się muszę się namęczyć zanim się poddam i uznam, że moje chinosy w kolorze khaki, niebieska koszula i biało brązowe sneakersy sprawiają, że jako tako przy nich wyglądam. :mrgreen:

Prawicowe chłopaki zamiast trzepać sobie kapucyna do czarnego rabującego sklep powinni jednak trochę ogarnąć łupież i włosy w nosie. :mrgreen: Skoro już tak wartościujemy. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2023-05-30, 16:32   

Romulus napisał/a:

Metroseksualizm zaczął i skończył się na Davidzie Beckhamie


w big brotherze był taki kolo co malował sobie paznokcie, ken go wołali. jak słyszę metro, to on mi do głowy wjeżdża.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2023-05-30, 17:09   

Rashmika napisał/a:
Ostatni raz widziałam ten program w 2008 roku

Nawet nie trzeba być na bieżąco z samym programem, żeby kojarzyć panią Sylwię i nie tylko. Ten program i tak w pewnym momencie stał się jednym wielkim memem, tak jak film "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" oraz Karol Wojtyła. ;)
Na YouTube jest od groma wstawek z "Jednego z dziesięciu", cytatów i nawiązań w sieci też jest cała masa.
Romulus napisał/a:
prawicowe chłopaki nie ogarniają, dopóki ktoś im nie pokaże palcem.

W sumie to nie kojarzę, żeby w ciągu ostatnich kilkunastu czy 20 lat jakikolwiek prawicowiec przypisywał komukolwiek metroseksualizm.
Rashmika napisał/a:
w big brotherze był taki kolo co malował sobie paznokcie

A tam, Richard Kruspe, gitarzysta Rammsteina, maluje paznokcie i oczy - choć nie wiem, czy jego też ktoś nazwał metroseksualistą.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-30, 18:44   

Romulusie, starczy że byś założył firmowe wdzianko i też by się oglądały

BG, jedyną panią Sylwię jaką kojarzę to - Magda, pocałuj pana.
z 1z10 kojarzę tylko Sznuka. Była tam jakaś kobita ?

chyba coś ci się mydli. NIe 1 z 10 a familiada i Sztras-burger względnie Wabank i Kaczor to była memiczoność
 
 
Ash 

Posty: 774
Wysłany: 2023-05-30, 19:01   

Trojan napisał/a:
Była tam jakaś kobita ?


Oczywiście, a kto niby wręczał zawodnikom kuferek słodyczy Solidarność pod koniec programu?
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-30, 22:04   

Sznuk jr ?
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2023-05-31, 10:55   

BG napisał/a:
A tam, Richard Kruspe, gitarzysta Rammsteina, maluje paznokcie i oczy - choć nie wiem, czy jego też ktoś nazwał metroseksualistą.


Wymalowani muzycy na scenie to raczej teatrzyk niż metro, ale możliwe że ten pan ma taki styl bycia, ja bym spierdzielała od faceta, przez którego się nie mogę do lustra dopchać
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Bibi King

Posty: 1591
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-05-31, 11:11   

Rashmika napisał/a:
ja bym spierdzielała od faceta, przez którego się nie mogę do lustra dopchać

Szkoda nerw. Lepiej w drugie lustro zainwestować.
Romulus napisał/a:
Metroseksualizm zaczął i skończył się na Davidzie Beckhamie.

10/10.
 
 
Rashmika 


Posty: 1023
Wysłany: 2023-05-31, 11:32   

Bibi King napisał/a:
Szkoda nerw. Lepiej w drugie lustro zainwestować.


nie mam miejsca, łazienka mała.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-05-31, 16:28   

Trojan napisał/a:
Romulusie, starczy że byś założył firmowe wdzianko i też by się oglądały


Nie wiem, czy taka perwersja kręciłaby mnie. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-07-13, 19:10   

wczoraj? przedwczoraj w jakimś żłobku dzieciak zadałwił się winogronem ze skutkiem śmiertlelnym.
Dzisiaj wszystkie przedszkola iżłobki które obsługujemy (6czy 7) poinormowały żeby usunąć z diet winogrona.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-08-31, 20:02   

Są też dobre wiadomości.

Cytat:
GUS przygotował prognozę w trzech wariantach. Scenariusze alternatywne – niski i wysoki – uwzględniają odpowiadające im warianty poszczególnych współczynników, które prowadzą odpowiednio do najniższej i najwyższej prognozowanej liczby ludności.

Scenariusz niski zakłada niskie współczynniki dzietności, niskie wartości trwania życia oraz niskie saldo migracji. Scenariusz wysoki – wysokie współczynniki dzietności, wysokie wartości trwania życia oraz wysokie saldo migracji. Scenariusz główny uwzględnia średnie warianty dzietności, migracji oraz trwania życia.

Polaków będzie nieco ponad 30 milionów
"Wyniki 'Prognozy ludności na lata 2023–2060' wskazują na wyraźny ubytek ludności do 2060 r. W scenariuszu głównym przewiduje się spadek do 30,4 mln osób (natomiast w scenariuszach alternatywnych odpowiednio do 26,7 mln w niskim oraz do 34,8 mln w wysokim)" - podał GUS.

Z prognozy wynika, że będzie postępował proces starzenia się ludności Polski, co oznacza wzrost odsetka osób w wieku 65 lat i więcej oraz duży spadek liczby dzieci i młodzieży (0–17 lat). Jedynie w scenariuszu wysokim przewiduje się utrzymanie liczby osób poniżej 18 lat na poziomie zbliżonym do 2022 r.

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/liczba-ludnosci-polski-w-2060-roku-prognoza-demograficzna-gus-7319344

Już widzę jak naród emerytów staje się konkurencyjną gospodarką. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 774
Wysłany: 2023-08-31, 22:30   

Chuj tam z gospodarką, ważne żeby 13 i 14 była.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1618
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-09-06, 10:04   

Nie wiem czy jest osobny temat, więc wpiszę tu:

Polska służba zdrowia
- żona dorobiła się przepukliny kręgosłupa, jakieś 2 lata temu. coś tam, między kręgiem jednym a drugim, w lewą stronę. Odcinek lędźwiowy.
- była u lekarza, raz, drugi, rezonanse itp. Trochę to trwało, w międzyczasie dorobiła się przepukliny w tym samym miejscu, ale w drugą stronę ... pewnie starała się oszczędzać w jedną, to sobie rozwaliła w drugą.
- ok, lekarz mówi - operacja (wypisuje skierowanie). Termin ... gdzieś w 1 kwartale 2023, do ustalenia jak będzie bliżej tego terminu.
- w marcu 2023 telefon ze szpitala "Bo Pani miała mieć ustalony termin operacji. No to my Pani operacji nie zrobimy, bo jeden lekarz idzie na emeryturę, drugi się zwolnił - nie ma komu operować, w ogóle chyba zamkniemy oddział. Niech sobie Pani szuka gdzieś indziej." ...
- no ok, to szukamy. Jeden szpital - najbliższy termin do poradni październik 2023, bo najpierw do poradni i trzeba będzie na nowo wszystkie badania zrobić, wtedy zdecydują co dalej. Drugi szpital - to samo, ale termin do poradni - styczeń 2027 (dwa tysiące dwudziesty siódmy rok - za 4 lata!). Kurwa. Ale trzeci szpital - termin operacji może być w lipcu 2023. Szok.
- No dobra. Pojechaliśmy prywatnie do ordynatora na wizytę, żeby zobaczył i w razie czego powiedział co jeszcze można zrobić. Może w dodatku trochę lepiej podejdzie. Wszystko ok - spotykamy się w lipcu.
- początek lipca - telefon ze szpitala - "Niestety musimy przełożyć termin operacji na wrzesień". No dobra, poczekamy
- w międzyczasie żona zrobiła znowu rezonans - te dwie przepukliny się w miarę wyrównały, ale jest trzecia - wyżej.
- nadchodzi termin wrześniowy, nikt nie odwołał - jedziemy. Odstawiłem żonę, jest dobrze.
- pół godziny później - telefon od żony - "Przyjedź po mnie, bo żadnej operacji nie będzie".
- już na oddziale, ten sam lekarz u którego byliśmy wcześniej, stwierdził, że te dwie przepukliny to się właściwie równoważą, a ta trzecia nie jest jeszcze w stanie bardzo ostrym. Jeśli stan się pogorszy, to mamy się skontaktować ...

Nie wiem nawet jak to skomentować.
1. Jak stan się pogorszy, czyli jak moja żona zostanie np. ze sparaliżowaną nogą, albo obydwiema, bo taki może być efekt. I dobrze jeśliby to się zdarzyło np. w domu, gorzej jak zostanie leżeć gdzieś na ulicy ...
2. Od tych ponad 2 lat, żona jedzie cały czas na plastrach, czasami środkach przeciwbólowych, częściej na winie jako uśmierzaczu ...
Boi się zrobić cokolwiek, żeby się "nie rozsypać".
3. Ja obsługuję IT w medycynie. Gdybym ja powiedział w jakimś szpitalu, że w sumie to 2 dyski w macierzy wam już padły, ale spoko macie taki raid, że dopiero jak trzeci padnie, to nie będziecie mogli w ogóle pracować, to wtedy się zgłoście - to by mnie przecież wypierdolili od razu jako skończonego idiotę ...

Truskawką na torcie jest, jak w tym samym dniu słyszę, jak jeden debil! uważa, że największym problemem polskiej służby zdrowia są słabe posiłki ...

P.S. Żeby nie było - aktualnie żona szuka terapii, prywatnie. Może uda się to jakoś wyćwiczyć, albo zniwelować inaczej niż operacyjnie. Bo takich operacji prywatnie to raczej w Polsce nie robią, a jak robią, to i tak pewnie by nas kwota zabiła.

P.S.2. Moim zdaniem największym problemem służby zdrowia w PL, jest, że pracuje w dwóch skrajnych trybach. Połowa lekarzy leczy katar i ból brzucha, na tym koniec. A druga połowa leczy przypadki skrajne, gdzie jest już zagrożenie śmiercią lub kalectwem. Nie ma stanów pośrednich. Nie ma diagnostyki, profilaktyki itp. Lekarze 1 kontaktu robią w większości na odwal się i po linii najmniejszego oporu (bywały problemy z dostaniem skierowania na jakieś badania, bo "po co"). A ci lekarze, którzy chcą leczyć są zawaleni przypadkami już zapuszczonymi, najgorszymi. (To jest oczywiste uogólnienie, żeby była jasność. Ale takie wrażenie odnoszę, patrząc od ponad 15 lat na tę służbę zdrowia z boku, ale z dość bliska.)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13