FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Patrick Rothfuss
Autor Wiadomość
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-07-17, 21:04   

bigbab napisał/a:
No cóż, dobry argument. W zasadzie i mógłbym się z nim zgodzić w całości, ale mimo wszystko - alkohol to alkohol i z potulnego baranka nie raz robi bydlaka.

Przypomnę tylko, jak wygląda picie Kvothe - zamówienie drogiego napiwku, wypicie wody, zgarnięcie kasy ;)
Zresztą to wiąże się z drugim punktem. Czyli :
bigbab napisał/a:
No dobra, ale to jest logika typu: tak jest, bo tak jest. Biorąc generalny wgląd na samą sprawę tego miejsce ich zamieszkania to wniosek nasuwa się prosty: coś tu z nimi jest nie w porządku. To nie jest tak, że oni są wielce elokwentni, tylko Pat celowo rezygnuje z języka łaciny podwórkowej.

Dokładniej, Rothfuss nie epatuje wulgarnym językiem, jest ono eleganckie. Jednak bohaterowie wyrażają swoje emocje - tyle, że ogranicza się ono tylko do słów. Ja to poczytuję za plus.
bigbab napisał/a:
Mam w ogóle beznajdziejną pamięć, bo nie pamiętam do końca o co tam chodziło z tym aniołem, lecz pamiętam, że na końcu coś tam było takiego. Możesz przypomnieć?

Bodaj w skrócie swojej historii Kvothe wspomina/potwierdza, że walczył o ciało/duszę/życie swojej ukochanej z aniołem. Tyle informacji. Nie powiem, intryguje mnie to bardzo.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-05-27, 15:26   

Sab, mam pewną myśl. Wiadomo, że matka Kvothe była szlachcianką która uciekła aby dołączyć do trupy aktorskiej. Dalej, podczas spotkanie z Meluną Lackless, bohatera uderza jej twarz - znajoma, ale nie może jej dopasować. No i wiadomo, że Netalia Lackless uciekła kiedyś tam z trupą aktorską Ruh. 8)

Jeszcze jedno. Wiersz z 36 rozdziału Strachu Mędrca, ale tym razem w oryginale :)

Dark Laurian, Arliden's wife
Has a face like a blade of a knife
Has a voice like a prickledown burr

But can tally a sum like a moneylender.

My sweet Tally cannot cook.

But she keeps a tidy ledger-book

For all her faults I do confess

It's worth my life

To make my wife

Not tally a lot less..
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-05-28, 14:45   

Też mi to przyszło do głowy - za jakiś wiek zobaczymy, czy mieliśmy rację :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-07-11, 09:16   

Nowa książka od Patricka:


It’s not book three. It’s not a mammoth tome that you can use to threaten people and hold open doors.

It’s a short, sweet story about one of my favorite characters.

It’s a book about Auri.

That’s the news. The short version. If you’d like the long version, I’ll give that below ….

And we can vouch that it is a beautiful, sweet story of about 30,000 words. And it’s all about Auri – one of the most endearing characters in the KingKiller Chronicles series.


Linkacz
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-07-11, 15:59   

Śliczna okładka. :-)
 
 
tomas 


Posty: 100
Wysłany: 2014-07-11, 21:09   

A teraz pytanie czy i kiedy Rebis to wyda u nas //mysli
 
 
Kvothe 
bard


Posty: 321
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-24, 11:20   

Podłożyłem się nickiem.

Może zacznę od tego, co najbardziej będzie interesowało was - Rebis wydaje powyższą książkę (mam, czytałem, taka ciekawostka i must-have dla zagorzałych fanów; resztę znudzi). Wiem, bo pytałem o to prezesa osobiście dwa tygodnie temu. (Nie, to nie przechwałka, ale prędzej czy później sprawa się rypnie, że akurat współpracuję z tym wydawnictwem, toteż wolę napisać to w ten sposób i mieć za sobą).

Do Rothfussa mam stosunek wielce entuzjastyczny. Co dziwne, bo książka początkowo bardzo mnie męczyła. (Sam autor zresztą śmieje się, że w procesie pisania pogwałcił kilka najważniejszych zasad debiutu i podczas gdy taki Scott Lynch po 30 stronach daje czytelnikowi znać, że ten znajduje się w samym środku akcji, to tu po 200 stronach dopiero zaczyna się coś dziać). Dlaczego zatem tak to wygląda?

W skrócie: język (nie polecam polskiego tłumaczenia, jest raczej rzemieślnicze), postać protagonisty, Elodin, Auri i postać pisarza, którego Facebookowa aktywność jest raczej pocieszna, ale jego feministyczne zapędy, zachwyt nad fandomem, chęć pomocy młodym pisarzom i tym podobne - to wszystko jest uwagi i pochwały godne.

Same książki może nieco idealizuję, ale które z nas nie ma choć jednego takiego cyklu, który po prostu z pewnych względów pozwoliliśmy sobie darzyć szczególną sympatią mimo ewidentnych niedoskonałości?

____

Przy okazji napiszę tylko, że gdyby ktoś chciał zamawiać (np. z bookdepository.com), to powyższa, brytyjska wersja = oprawa twarda, natomiast wersja amerykańska (jak zawsze brzydsza) oznacza jednak płócienną oprawę z obwolutą. (Kupiłem tę pierwszą i jestem jednak nieco zawiedziony).
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2023-05-19, 18:01   

Nowa książka:

https://blog.patrickrothfuss.com/2023/05/new-novella-an-announcement-in-three-parts/
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-19, 21:56   

no nie wiem...
jeszcze zara S.Lynch coś ogłosi...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13