FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wydawnictwa - Temat ogólny
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2023-04-29, 00:13   

Trojan napisał/a:
Domiują kobiety - nawet jak rozumiem sprzedają, a jak to w homo gronie - wszyscy liżą się po jajach.

czyli kobiety z jajami
dokąd ten świat zmierza?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-05-02, 09:49   

Ash napisał/a:
Mam ochotę na Petera F. Hamiltona. Kiedyś czytałem pierwszą dylogię Wspólnoty i trylogię Świt nocy. Na jakimś etapie się pozbyłem tych książek. Patrzę na allegro a tam ceny nawet 200zł za tom.
Ogólnie tu widzę, że jest mały burdel, bo jedną dylogię wydał Zysk, trylogię MAG i później znowu Zysk.

Ktoś się może orientuje czy Zysk albo inne wydawnictwo planuje powrót do tych starych pozycji?


pytałem o to Zysk i nie planują. Zagadałem Vesper o to skoro wchodzą w SF też na ten moment nie mają planów z tym autorem związanych. Więc niestety albo zostało Ci koczowanie na używki w "normalnej" cenie albo zadowolić się różnymi jakościami ebooków
 
 
Ash 

Posty: 793
Wysłany: 2023-05-02, 10:24   

grimmjow napisał/a:
Ash napisał/a:
Mam ochotę na Petera F. Hamiltona. Kiedyś czytałem pierwszą dylogię Wspólnoty i trylogię Świt nocy. Na jakimś etapie się pozbyłem tych książek. Patrzę na allegro a tam ceny nawet 200zł za tom.
Ogólnie tu widzę, że jest mały burdel, bo jedną dylogię wydał Zysk, trylogię MAG i później znowu Zysk.

Ktoś się może orientuje czy Zysk albo inne wydawnictwo planuje powrót do tych starych pozycji?


pytałem o to Zysk i nie planują. Zagadałem Vesper o to skoro wchodzą w SF też na ten moment nie mają planów z tym autorem związanych. Więc niestety albo zostało Ci koczowanie na używki w "normalnej" cenie albo zadowolić się różnymi jakościami ebooków


:cry:
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-02, 13:33   

jeżeli czytacie ze zrozumieniem co pisze AM - to nikt obecnie nie będzie inwestował w tego typu produkcje.
 
 
Ash 

Posty: 793
Wysłany: 2023-05-02, 15:53   

Niby człowiek wie a nadal przykro.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-02, 21:47   

bo ja wiem...
mieliśmy tłuste lata - tera czas na chude
kto ma zapasy ten ma ;)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-05-02, 22:07   

Trojan napisał/a:
kto ma zapasy ten ma ;)
Mam takie zapasy, że mógłbym do końca życia nie kupić ani jednej książki, a tych co mam pewnie i tak nie przeczytam ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Rec

Posty: 221
Wysłany: 2023-09-09, 11:35   

https://www.tokfm.pl/Tokf...ek-dzwonia.html

Ciekawy problem.
Z grubsza chodzi o to, że część dużych wydawców buntuje się przeciwko ustawowemu obowiązkowi wysyłania 17 egzemplarzy każdego wydanego tytułu do Biblioteki Narodowej i bibliotek uniwersysteckich. Dyrektorka z Marginesów twierdzi, że te książki powinny być przez państwo kupowane, a nie wymuszane. Dodaje, że to dla wydawcy duży koszt i mnoży siedemnaście egzemplarzy przez cenę okładkową, co jest dla mnie conajmniej głupie.

Popiera ją Tedeusz Zysk, który, nie od dzisiaj wiadomo, jest... specyficzny.

Cytat:
Rozumiem, że kiedyś powstała idea, by jedna z bibliotek miała wszystkie książki wydawane w Rzeczypospolitej, ale potem obowiązek poszerzono i teraz jakiejś bibliotece uniwersyteckiej przysługuje literatura rozrywkowa. Podejrzewam, że nie będzie się cieszyła dużą popularnością wśród studentów czy pracowników naukowych. Uniwersytet Jagielloński miałby potrzebować dwóch egzemplarzy książki przygodowej albo podróżniczej, którą wydajemy? To absurdalne, a przede wszystkim denerwujące - przyznaje Tadeusz Zysk.



Ciekawi mnie co o tym sądzi AM.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-09-09, 13:26   

Taki ustawowy haracz. Mnie zastanawia jedno - dlaczego akurat 17, a nie np.18?

I czy można jakoś korzystać z zasobów tej Biblioteki Narodowej, czy to jest jakiś tajny magazyn.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-09-09, 13:54   

Mamerkus napisał/a:
I czy można jakoś korzystać z zasobów tej Biblioteki Narodowej, czy to jest jakiś tajny magazyn.

:shock: Tajny magazyn? Serio? Pewnie łatwiej mi mówić, bo od ładnych paru lat mieszkam w W-wie i kilka razy byłem w BN, ale każdy może tam przyjść i wybrać sobie cokolwiek zechce - chociaż tylko NA MIEJSCU, w czytelni. Poza pewnie jakimiś starodrukami i dziełami wymagającymi szczególnej ochrony, tak przypuszczam.

Nawiasem mówiąc, albo dostępny w Internecie katalog BN jest nieaktualny/niekompletny, albo jednak nie wszystkie książki tam trafiają :evil:
 
 
Rec

Posty: 221
Wysłany: 2023-09-09, 13:57   

Cytat:
Taki ustawowy haracz. Mnie zastanawia jedno - dlaczego akurat 17, a nie np.18?
Bo tylu uniwersyteckim bibliotekom udało się wepchnąć na listę?


Cytat:
Nawiasem mówiąc, albo dostępny w Internecie katalog BN jest nieaktualny/niekompletny, albo jednak nie wszystkie książki tam trafiają :evil:

W artykule jest to opisane. Dużo pozycji do BN nie trafia, część z powodu nieświadomości wydawców (głównie ludzi, którzy robią coś regionalnie albo własnym sumptem) albo z powodu oporu.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-09-09, 14:11   

Rec napisał/a:
Dużo pozycji do BN nie trafia, część z powodu nieświadomości wydawców (głównie ludzi, którzy robią coś regionalnie albo własnym sumptem) albo z powodu oporu

Nie miałem na myśli samizdatów. Ale też nie sądziłem, że skala "oporu" jest tak duża.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-09, 14:54   

ja prdl, ile oni tego muszą magazynować ...
 
 
Ash 

Posty: 793
Wysłany: 2023-09-09, 15:15   

Nie zdziwiłbym się jakby się to rozchodziło po pracownikach :mrgreen:

Mogliby ten wymóg zmienić na cyfrowa kopie ale by to pewnie wymagało przetargu za kilka miliardów złotych na ichni system.
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2023-09-09, 15:20   

Ash napisał/a:
Nie zdziwiłbym się jakby się to rozchodziło po pracownikach :mrgreen:



szukaj na allegro
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-09-09, 15:22   

Cytat:
Nie zdziwiłbym się jakby się to rozchodziło po pracownikach

Takie, rzekłbym, bardzo polskie myślenie.

Cytat:
Mogliby ten wymóg zmienić na cyfrowa kopie

Dajże spokój, digitalizacja samego katalogu trwała lata. Nie umieją w cyfrę. Zresztą kiedy patrzę, jakie u nas są kłopoty z ebookami... Chciałbyś, żeby wydawcy wysyłali im pliki z drukarni?

Cytat:
szukaj na allegro

Na allegro na pewno trafiają egzemplarze kradzione z drukarni.
 
 
Rec

Posty: 221
Wysłany: 2023-09-09, 15:47   

Jasne, że cyfryzacja, ale równolegle przechowywanie egzemplarzy papierowych (póki takie będą wydawane) powinno dalej funkcjonować.
 
 
Spriggana


Posty: 8
Wysłany: 2023-09-11, 13:12   

Rec napisał/a:
Dyrektorka z Marginesów twierdzi, że te książki powinny być przez państwo kupowane, a nie wymuszane.

Ciekawe co by zrobili jakby BN w odpowiedzi stwierdziła „OK, płacimy za ksiązki[*], ale ISBNy będą kosztowały 1000 złotych od sztuki”.

[*] cenę hurtową.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14