FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe zeszyty
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-04-06, 16:34   

Romulus napisał/a:
Polecasz? Nie znam tego tytułu, (..)


Ja też nie i właśnie zamierzam poznać. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-04-28, 17:17   

"Hellblazer", tom 3 - M. Carey - 23.08.2023.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Rec

Posty: 219
Wysłany: 2023-08-03, 18:40   

Przeczytałem "Coś zabija dzieciaki" #1. Nie spodziewałem się niczego mądrego, ale opisy brzmiały trochę jak King, trochę Stranger Things, czyli po prostu rozrywkowo + dużo się nasłuchałem o Jamesie Tynionie + większość recek w sieci jest pozytywna.

No i cóż... Straszny kicz. Fabuła prosta jak budowa cepa, bez jakiejkolwiek złożoności czy niuansów. Pojawia się potwór, a seksi heroina poluje na potwory. Dialogi i postacie sztampowe, jak kino klasy C, ani jednego ciekawego bohatera. Kreska - przesadnie prosta, mimimka postaci jak drewniane figury. Wiele kadrów, zwłaszcza przedstawiających akcję, to nieczytelne maziaje z wielkimi napisami pokroju "wziummm" i "ciach". Autorzy mają duzy problem z uchwyceniem dynamicznych scen.

Nie wiem skąd w sieci pozytywy, bo to ryskunkowy odpowiednik pulpy z Fabryki Słów.

Solidne 2+/10. W Taniej Książce z naliczonymi rabatami wydałem na komiks 31 zł i to bezsprzecznie mój najgorszy zakup księgarniany od dawna.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-01, 17:36   

Dwa tomy "Daredevil... Nadchodzi" ze scenariuszami Marka Waida za mną. Czytam już trzeci, ale sądzę, że opinia się nie zmieni. Jest bardzo dobrze. Nie tak wybitnie, jak w serii "Nieustraszony" (w tomach, które pisał Brian Michael Bendis), ale podoba mi się. Jest konsekwentnie prowadzony główny wątek, który ładnie się rozwija i zaskakuje. Przeszkadza mi menażeria komiksowa, te wszystkie potwory, które co jakiś czas się pojawiają, ale da się z tym wytrzymać. Nie żałuję, że wróciłem do tej serii. Nie planowałem, bo "Nieustraszony" stworzył ładną całość. Czytelnicy, którzy nie znają tamtych tomów nic nie tracą. Wprawdzie akcja toczy się po finale tamtej serii i do niej czasami nawiązuje, ale nie na tyle mocno, aby czuć jakieś braki. Chyba.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2023-09-07, 14:00   

Ja na Waida poczekam, aż będzie cały jego run dostępny i dopiero wtedy przeczytam, ale właśnie skończyłem run Brubakera i czytam Diggle'a i jego Shadowland. I muszę powiedzieć, że zjazd jakości między Bendisem i początkowym Brubakerem, tym co było potem, jest ogromny. Wiedziałem, że później jest gorzej, ale jednak to co teraz czytam jest po prostu słabe.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-07, 20:11   

Zgadzam się, że po Brubakerze było już słabo. Po trzech tomach Waida mam dobre przeczucia, ale w zachwyt nie wpadam. To jest, jak pisałem, jest bardzo dobrze. Ale do poziomu Bendisa raczej już startować nie będzie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-09-08, 09:48   

Ten podstawowy sześciopak mam. A warto te tomy 0 i 7 kupować? Czytaliście?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2023-09-08, 10:00   

Tomasz napisał/a:
Ten podstawowy sześciopak mam. A warto te tomy 0 i 7 kupować? Czytaliście?


Tak, właśnie czytam 7, jest słabo. Z tego co pamiętam, 0 było chyba lepsze, ale to nadal nic w porównaniu do 1-4.

Albo inaczej - ja czytam całość (zgodnie https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-daredevila/ ) i przeczytać można, ale ja i tak zamierzam wszystkie tomy (nawet Bendisa i Brubakera) sprzedać, bo już do tego nie wrócę. Tak samo przeczytam sobie Kapitana Amerykę czy Punishera, ale nie zamierzam zatrzymywać. Ale gdybym miał trzymać na półce, to moim zdaniem 7 nie warto, ostateczną ocenę podam jak skończę (może nawet dzisiaj).
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-08, 14:02   

Tom "0" kupiłem do kompletu, ale zgadzam się, że szału nie ma. Run Bendisa kupiłem zachęcony recenzjami i - przy okazji - niezłym serialem. I to jeden ze skarbów na moich półkach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-09-08, 20:07   

Sędzia napisał/a:

Albo inaczej - ja czytam całość (zgodnie https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-daredevila/ ) i przeczytać można, ale ja i tak zamierzam wszystkie tomy (nawet Bendisa i Brubakera) sprzedać, bo już do tego nie wrócę. Tak samo przeczytam sobie Kapitana Amerykę czy Punishera, ale nie zamierzam zatrzymywać. Ale gdybym miał trzymać na półce, to moim zdaniem 7 nie warto, ostateczną ocenę podam jak skończę (może nawet dzisiaj).

Napisz co chcesz posprzedawać, to może chętnie kupię.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-08, 20:10   

Mimo że doceniam rolę Franka Millera, to jednak stylistyka jego komiksów nie leży mi w ogóle. Jego "Batmany" trzymam tylko z sentymentu, bo ładnie mi się na półce komponują z resztą niektórych kanonicznych historii Mrocznego Rycerza. Ale po "Daredevila" i "Elektrę" już nie sięgnąłem, po obejrzeniu tego jak wyglądają.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2023-09-08, 20:48   

Tomasz napisał/a:

Napisz co chcesz posprzedawać, to może chętnie kupię.


Łatwiej będzie, jeśli chociaż określisz, co Cię interesuje. Jeśli głównie SH, to którzy.

Będę sprzedawać Daredevila. Mam na sprzedaż całą Jessicę Jones. Z nieSH - komplet Amerykańskiego Wampira. Za kilka tygodni komplet Punisher MAX 1-10 (jak przeczytam, więc orientacyjnie). Potem Kapitan Ameryka (grubasy), ale tu najpierw będę kupował, więc pewnie bliżej Nowego Roku.

Romulus napisał/a:
Mimo że doceniam rolę Franka Millera, to jednak stylistyka jego komiksów nie leży mi w ogóle. Jego "Batmany" trzymam tylko z sentymentu, bo ładnie mi się na półce komponują z resztą niektórych kanonicznych historii Mrocznego Rycerza. Ale po "Daredevila" i "Elektrę" już nie sięgnąłem, po obejrzeniu tego jak wyglądają.


A co dokładnie w tej stylistyce Ci nie pasuje? Bo jeśli to w kontekście Powrotu Mrocznego Rycerza i Mroczny Rycerz Kontratakuje, gdzie FM jest rysownikiem, to robisz duży błąd.

W Daredevilu rysunki są klasyczne, jak to w starych komiksach Marvela, z tego powodu wydają się niedzisiejsze, ale fabularnie, znaczna część jest dużo lepsza niż 0 czy 7.

Elektra Assassin jest świetnie narysowana przez Sienkiewicza. Jeden z lepszych komiksów SH. Jeśli ktoś lubi SH lepszej jakości, to Elektrę powinien mieć.

Poza tym Sin City rewelacyjny klimat, to akurat sobie zostawiłem.

A Mroczny Rycerz Kontratakuje i nieco mniej Powrót Mrocznego Rycerza uważam za najlepsze Batmany, jakie wyszły. Zwłaszcza MR Kontratakuje, choć od strony wizualnej to jest niesamowite przeżycie, jak się pierwszy raz z tym człowiek zetknie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-09-09, 14:38   

"Hellblazer" będzie kontynuowany w przyszłym roku. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-11, 14:37   

Sędzia napisał/a:

Romulus napisał/a:
Mimo że doceniam rolę Franka Millera, to jednak stylistyka jego komiksów nie leży mi w ogóle. Jego "Batmany" trzymam tylko z sentymentu, bo ładnie mi się na półce komponują z resztą niektórych kanonicznych historii Mrocznego Rycerza. Ale po "Daredevila" i "Elektrę" już nie sięgnąłem, po obejrzeniu tego jak wyglądają.


A co dokładnie w tej stylistyce Ci nie pasuje? Bo jeśli to w kontekście Powrotu Mrocznego Rycerza i Mroczny Rycerz Kontratakuje, gdzie FM jest rysownikiem, to robisz duży błąd.

W Daredevilu rysunki są klasyczne, jak to w starych komiksach Marvela, z tego powodu wydają się niedzisiejsze, ale fabularnie, znaczna część jest dużo lepsza niż 0 czy 7.

Elektra Assassin jest świetnie narysowana przez Sienkiewicza. Jeden z lepszych komiksów SH. Jeśli ktoś lubi SH lepszej jakości, to Elektrę powinien mieć.

Poza tym Sin City rewelacyjny klimat, to akurat sobie zostawiłem.

A Mroczny Rycerz Kontratakuje i nieco mniej Powrót Mrocznego Rycerza uważam za najlepsze Batmany, jakie wyszły. Zwłaszcza MR Kontratakuje, choć od strony wizualnej to jest niesamowite przeżycie, jak się pierwszy raz z tym człowiek zetknie.

Teraz już sam nie wiem. Miałem przeczytać, aby odpowiedzieć jakoś na świeżo, ale nie chce mi się, za duży stos tytułów mi się zebrał. Przejrzałem zatem trzy tomy Millera i na szybko i powierzchownie mogę napisać, że np. kreacja Mutantów mi nie pasuje. Bije również z dwóch tomów pewna krzykliwość, jeśli chodzi o rysunek. W połowie drugiego tomu jest jakieś komiczne przedstawienie Brainiaca. Trzeci tom ("Rasa panów") wydaje mi się już lepszy.

Ale chyba najpierw przeczytam ponownie w najbliższym czasie. Bo może poprzednią opinię zweryfikuję.

Tymczasem skończyłem "Punishera" z serii Epic Collection. Drugi tom, historie z lat 1988 - 1989. Bez szału, ale "Punisher" to w zasadzie moje pierwsze zetknięcie z komiksem amerykańskim w latach 90-tych. I historie z tego tomu to były chyba te, które wtedy czytałem. Nie jestem pewien, pamiętam jak przez mgłę, jednak kilka wyglądało znajomo. Taki trochę sentymentalny powrót do dzieciństwa. Nie do końca udany, ale i nie stracony.

"Baltimore" Mike Mignola. Nie wiem, co jak sobie wyobrażałem. Może zadziałała moc nazwiska, ale "Hellboya" też przecież nie stawiałem na piedestale. I się rozczarowałem. Jestem w połowie pierwszego tomu, ale już wiem, że drugiego nie kupię. Fabuła mnie nudzi. Wampiry mnie nudzą generalnie, z małymi wyjątkami. Strona graficzna jest... ładna, ale też nie na tyle abym się zachwycił mocniej. Generalnie, skucha, jeśli chodzi o wydane pieniądze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-09-11, 22:26   

Romulus napisał/a:


Tymczasem skończyłem "Punishera" z serii Epic Collection. Drugi tom, historie z lat 1988 - 1989. Bez szału, ale "Punisher" to w zasadzie moje pierwsze zetknięcie z komiksem amerykańskim w latach 90-tych. I historie z tego tomu to były chyba te, które wtedy czytałem. Nie jestem pewien, pamiętam jak przez mgłę, jednak kilka wyglądało znajomo. Taki trochę sentymentalny powrót do dzieciństwa. Nie do końca udany, ale i nie stracony.

Tak, kultowy zeszyt z Frankiem jako bokserem na okładce i następne to było to co w młodości się czytało.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-12, 18:47   

TM Semic.
pamiętamy
//pisowcy

akurat z tego co pamiętam - Punisher runu TMSemic to były najbardziej schematyczne historie z cyklu zabiligoiuciekł
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-13, 16:09   

Dopiero Garth Ennis zrobił z "Punishera" ciekawą, pełnowymiarową postać. Choć momentami przesadzał, ale w swoim stylu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-25, 16:25   

"Jack z Baśni" część pierwsza z trzech. Jestem fanem "Baśni" Billa Willinghama, więc oczywiste było, że sięgnę po przygody Jacka. Seria główna miewała swoje wzloty i upadki, co nie dziwi przy tylu częściach. Zastanawiałem się, co jeszcze Willingham może zaproponować w tym świecie i wyszło, że całkiem sporo. Choć nie zawsze przychylne recenzje nieco hamowały mój entuzjazm, to mimo to nie zawiodłem się. Oczywiście, nie są to "Baśnie", baśniowców znanych z tamtej serii jest tu na lekarstwo. Za to jest Jack, w swoim stylu. Do tego są inni baśniowcy, których pojawienie się właśnie teraz Willingham bardzo fajnie uzasadnił fabularnie. Dużo się w tym tomie dzieje, czasami za dużo, momentami autor za bardzo się wysila, żeby ufajnić (mrugnąć naprawdę wielkimi oczami i nie da się tego przegapić) ale tylko momentami. Zaraz zostanie wydany w Polsce tom drugi i już się cieszę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2023-09-26, 21:14   

Akurat pobyłem się kompletu Baśni, które do mnie kompletnie nie trafiły. Ten cykl powinien był się kończyć po pierwszych 5 tomach. Potem straciłem zainteresowanie i doczytałem do końca bez większego entuzjazmu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-27, 15:00   

Tak, ewidentnie nie chciano zarzynać kury znoszącej złote jajka, bo po piątym tomie było słabiej. A ze dwa, trzy były - moim zdaniem - zbędne całkowicie. Jednak postanowiłem sobie wrzucić tę serię do kolejki i ponownie przeczytać. Trochę ze strachem, bo jak mi się nie spodoba, to jej zrobię cancel culture. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-28, 16:33   

Sędzia - wrzuć info co masz do sprzedania
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-09-29, 03:29   

Sędzia napisał/a:
Akurat pobyłem się kompletu Baśni, które do mnie kompletnie nie trafiły. Ten cykl powinien był się kończyć po pierwszych 5 tomach. Potem straciłem zainteresowanie i doczytałem do końca bez większego entuzjazmu.


Mogę tylko się pod tym podpisać. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1069
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-09-29, 07:18   

ASX76 napisał/a:
Sędzia napisał/a:
Akurat pobyłem się kompletu Baśni, które do mnie kompletnie nie trafiły. Ten cykl powinien był się kończyć po pierwszych 5 tomach. Potem straciłem zainteresowanie i doczytałem do końca bez większego entuzjazmu.


Mogę tylko się pod tym podpisać. :-)


I ja i ja utknąłem gdzieś w połowie (okolice gdy na scenę wkroczył tata Pinokia) i kompletnie straciłem zainteresowanie, przeszło to w jakąś telenowelę.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-09-29, 10:47   

To było akurat fajne, bo prowadziło do finału całej opowieści i po pokonaniu "Złego" mogłaby się skończyć jakimś epilogiem, a tam jeszcze natrzaskanych zostało kilka tomów. Lepszych (jak ten z dzieciakami Wilka, który na początku wydawał mi się zapchajdziurą) lub gorszych.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2023-10-10, 05:41   

Orientuje się ktoś czy Opowieść podręcznej w 2ersji komiksowej ma opcję twardych okładek?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-11-13, 15:52   

"Jack z Baśni" część druga. Fajne to było, ale momentami fabuła była nużąca i przefajnowana. Został jeszcze jeden tom i bardzo dobrze. Nawet wydaje mi się, że można byłoby te opowieści nieco skrócić. Ale nie żałuję kupna.

"Catwoman. Lonely City" - bardzo dobra opowieść. Selina Kyle wychodzi z więzienia i wraca do Gotham. Zmienionego: czystego, bezpiecznego. Burmistrzem jest Harvey Dent, a Batman nie żyje od lat, od Nocy Błazna. Selina chce znaleźć kilka odpowiedzi dotyczących przeszłości. Generalnie, fabuła jest smutna, trochę rozliczeniowa - jak wtedy, kiedy jedna z postaci mówi, że Batman więcej dobrego zrobił po swojej śmierci niż za życia. Bo jego fortuna została wykorzystana do naprawy systemowych nierówności, a nie do walki z objawami tejże. Nie wszystkim się to nowe Gotham podoba. Ma swoje ciemne strony. Tak samo jak przeszłość. Jedyne co mnie w tej historii wkurza to jej długość, nie obraziłbym się na więcej stron. :) O, i jeszcze format wydania - wkurza mnie ten format kolejnych tytułów DC Black Label.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2023-11-22, 17:30   

"Hellblazer", tom 3, Mike Carey. Bardzo dobre zakończenie tych opowieści. Choć nie wszystkie oceniam tak samo. Najbardziej podobały mi się te krótkie. Niemniej, John Constantine jest w nich wszystkich pełen mroku, tragiczny i cieszę się, że Careyowi udało się przy takim jego wizerunku pozostać.

Miło było, tak sobie patrzę na wszystkie tomy, te od Gartha Ennisa, Briana Azzarello i Careya właśnie i zastanawiam się, czy są jeszcze jakieś historie, które mogą tej postaci coś zaproponować. Pewnie są. I chętnie bym je przeczytał (pomijam Delano i częściowo Ennisa).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-11-22, 22:33   

Romulus napisał/a:


Miło było, tak sobie patrzę na wszystkie tomy, te od Gartha Ennisa, Briana Azzarello i Careya właśnie i zastanawiam się, czy są jeszcze jakieś historie, które mogą tej postaci coś zaproponować. Pewnie są. I chętnie bym je przeczytał (pomijam Delano i częściowo Ennisa).


Następny u nas będzie Paul Jenkins.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13