FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Bibi King

Posty: 1600
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-30, 15:34   

A co sprawia, że wolicie dodrukować 7Ew niż Nibynoc? Kristoff chyba lepiej się sprzedaje? Czy jednak nie?
 
 
AM

Posty: 2910
Wysłany: 2023-03-30, 16:16   

Bibi King napisał/a:
A co sprawia, że wolicie dodrukować 7Ew niż Nibynoc? Kristoff chyba lepiej się sprzedaje? Czy jednak nie?


Niekoniecznie w tym przypadku. 7 EW przy pierwszym podejściu sprzedało się błyskawicznie. Nie ma go na rynku od kilku lat. Nibynoc to 3 lub 4 dodruk. Więc przy tym samym nakładzie sprzeda się wolniej (ostatnie Egzemplarze Nibynocy zniknęły w 14 miesięcy po poprzednim dodruku).

Ogólnie akurat w tym przypadku Gaiman, Sanderson czy Erikson byliby lepsi od obu. Pewnie będzie oczywiście ożywienie wszystkiego by Kristoff w okolicach marca 2024, ale to jeszcze szmat czasu.

Pamiętaj również, że nawet w przypadku bestsellerowych autorów książki sprzedają się zazwyczaj bardzo różnie. Najlepsze Sandersony to 60000+, a najsłabsze kilkanaście tysięcy. Najpopularniejsze Gaimany 150-200 tys, a najmniej popularne kilkanaście tysięcy. Nibynoc dostało 2 szansę po Cesarstwie, które sprzedaje się rewelacyjnie, nigdy jednak się doń nie zbliży.
 
 
Whoresbane


Posty: 1042
Wysłany: 2023-03-30, 16:51   

Nigdy bym nie przypuszczał, że Gaiman sprzedaje się lepiej niż Sanderson a co dopiero trzykrotnie lepiej (w opcji najpopularniejszej). Czy znane są liczby najlepszych Eriksonów i Sullivanów dla porównania?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1600
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-30, 16:56   

Whoresbane napisał/a:
Nigdy bym nie przypuszczał, że Gaiman sprzedaje się lepiej niż Sanderson a co dopiero trzykrotnie lepiej

Dla mnie to akurat zrozumiałe, Gaiman zdecydowanie wychodzi poza getto F/SF i znajduje czytelników w najmniej oczekiwanych rejonach - i nawet jeśli powiemy, że jednostkowe spostrzeżenia są niewiele warte, to kiedy widzę, jacy ludzie spośród moich znajomych, krewnych oraz krewnych znajomych i znajomych krewnych sięgnęli po Gaimana, to jestem pod wrażeniem. A o Sandersonie 2/3 z nich nigdy nie słyszało.
 
 
AM

Posty: 2910
Wysłany: 2023-03-30, 16:57   

Whoresbane napisał/a:
Nigdy bym nie przypuszczał, że Gaiman sprzedaje się lepiej niż Sanderson a co dopiero trzykrotnie lepiej (w opcji najpopularniejszej). Czy znane są liczby najlepszych Eriksonów i Sullivanów dla porównania?


Sullivan miał poprzednio problem z 3000. A Erikson Ogrody księżyca to może 40 tys (łącznie wszystkie wydania). Przy czym byłoby lepiej, gdyby był w ciągłej sprzedaży. Dodruk 3000 ciągle ma szansę zejść w 6-8 miesięcy, a Nibynoc w tym samym nakładzie nie.
 
 
Bibi King

Posty: 1600
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-30, 17:01   

AM napisał/a:
po Cesarstwie, które sprzedaje się rewelacyjnie

Czyli? Jeśli to nie tajemnica. Od kiedy właściwie jest na rynku, jakieś półtora roku? Mniej?
 
 
AM

Posty: 2910
Wysłany: 2023-03-30, 17:12   

Bibi King napisał/a:
AM napisał/a:
po Cesarstwie, które sprzedaje się rewelacyjnie

Czyli? Jeśli to nie tajemnica. Od kiedy właściwie jest na rynku, jakieś półtora roku? Mniej?


Zbliżamy się do 20 tysięcy. Sprzedażowo zachowuje się bardzo podobnie do Drogi królów, której w 2014 i 2015 sprzedaliśmy 21 tys. Po drugim tomie Kristoff dostanie kopa zbliżonego do Drogi. To znaczy, że w ciągu 5 lat ma szansę przekroczyć 50 tys.

To tylko wyniki papieru. Nie robiłem podsumowań Kristoffa, ale Drogi łącznie audio i ebooka w tym czasie sprzedaliśmy może nawet 10 tys.
 
 
Whoresbane


Posty: 1042
Wysłany: 2023-03-30, 17:29   

Bibi King napisał/a:
A o Sandersonie 2/3 z nich nigdy nie słyszało.


Widzisz, ja mam odmienne spostrzeżenia. O Gaimanie mało kto wspomina a do Sandersona zachwyty. Na tym bazując byłem zaskoczony ale to tylko pokazuje, że nie ma co brać mojej "bańki" za miarodajną

AM napisał/a:
Sullivan miał poprzednio problem z 3000


To mnie martwi bo to dość mała liczba w porównaniu z powyższymi autorami. Mam jednak nadzieję, że odpali bo mi przypadł do gustu i chciałbym wszystkie książki posiadać w MAGowym wydaniu
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1600
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-30, 17:50   

Whoresbane napisał/a:
Widzisz, ja mam odmienne spostrzeżenia

To, że obracamy się w innych bańkach, było więcej niż prawdopodobne. Statystyka. Dlatego ja też nie uważam swojego spostrzeżenia za niepodważalny dowód czegokolwiek, natomiast z grubsza wiem, co tych ludzi jara, 80% to typowi pożeracze masowej popkultury, czyli łykną wszystko, co chwilowo jest na topie, bez wnikania w przynależność gatunkową - i kiedy tacy ludzie nagle zaczynają w miarę powszechnie kojarzyć Gaimana, to wiedz, że coś się dzieje ;) Na przykład ze zdumieniem stwierdziłem, że jego "Mitologia nordycka" szturmem zdobyła liczne serca. Oczywiście "Amerykańscy bogowie" też - bo serial był. I tak to leci...
 
 
Ash 

Posty: 788
Wysłany: 2023-03-30, 17:53   

Obstawiam, że dużo ludzi czyta Gaimana i wcale nie uważa jego książek za typowe fantasy spod znaku miecza i smoka. Rzadko widzę żeby ktoś polecał Gaimana właśnie przy fantastycznych polecankach.
 
 
AM

Posty: 2910
Wysłany: 2023-03-30, 17:55   

Bibi King napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
Widzisz, ja mam odmienne spostrzeżenia

To, że obracamy się w innych bańkach, było więcej niż prawdopodobne. Statystyka. Dlatego ja też nie uważam swojego spostrzeżenia za niepodważalny dowód czegokolwiek, natomiast z grubsza wiem, co tych ludzi jara, 80% to typowi pożeracze masowej popkultury, czyli łykną wszystko, co chwilowo jest na topie, bez wnikania w przynależność gatunkową - i kiedy tacy ludzie nagle zaczynają w miarę powszechnie kojarzyć Gaimana, to wiedz, że coś się dzieje ;) Na przykład ze zdumieniem stwierdziłem, że jego "Mitologia nordycka" szturmem zdobyła liczne serca. Oczywiście "Amerykańscy bogowie" też - bo serial był. I tak to leci...


Mitologia to fajna rzecz. To niezwykle miła sprawa jeśli w 6 lat po premierze sprzedaje się 17 czy 18 tys egzemplarzy jakiejkolwiek książki.
 
 
fdv 


Posty: 1081
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-03-30, 17:58   

Plus Gaiman zdobył sporą popularność dzięki Sandmanowi, generalnie był rozpoznawalny na długo przed serialem. Dlatego kompletnie nie dziwi o wiele większa sprzedaż Gaimanów od Sandersona.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1600
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-30, 18:25   

AM napisał/a:
Mitologia to fajna rzecz. To niezwykle miła sprawa jeśli w 6 lat po premierze sprzedaje się 17 czy 18 tys egzemplarzy jakiejkolwiek książki.

Akurat Gaimanową "Mitologię..." uważam za kiepską na tle innych opracowań tej nordyckiej. Jest zbyt skąpa, a literacko nie olśniewa. Ale cieszę się, że MAG się cieszy :mrgreen:
 
 
AM

Posty: 2910
Wysłany: 2023-03-30, 18:43   

Bibi King napisał/a:
AM napisał/a:
Mitologia to fajna rzecz. To niezwykle miła sprawa jeśli w 6 lat po premierze sprzedaje się 17 czy 18 tys egzemplarzy jakiejkolwiek książki.

Akurat Gaimanową "Mitologię..." uważam za kiepską na tle innych opracowań tej nordyckiej. Jest zbyt skąpa, a literacko nie olśniewa. Ale cieszę się, że MAG się cieszy :mrgreen:


Jest idealną pozycją dla mas ludzi, którzy chcą rozpocząć i zakończyć swój kontakt z mitami nordyckimi na 200 stronach niezbyt gęstego tekstu. Nigdy nie miała być czymś innym.
 
 
FKJZ 
FKJZ


Posty: 44
Wysłany: 2023-03-30, 19:32   

Panie Andrzeju, tak jeszcze zestawiając Sandersona i Gaimana: który z tych autorów sprzedaje się lepiej sumarycznie, np. w skali roku lub kilku (pytam o mniej więcej obecny stan popularności wspomnianych pisarzy)? Czy Gaiman "przygasa", gdy Sanderson rośnie w siłę?
_________________
Przepraszam, że tak powiedziałem i dziękuję za tq wypowiedź.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-30, 20:33   

Sanderson i Gaiman to zupełnie inne targety

na fb widzę kto czyta Sandersona
 
 
AngryPuha 
AngryPuha

Posty: 4
Wysłany: 2023-03-30, 22:32   

Swoją drogą ostatnio obiły mi się o uszy plotki dotyczące wydania "Red Rising" Pierce'a Browna. Czy MAG planuje go wydać w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości, czy to jedynie plotki?
 
 
AM

Posty: 2910
Wysłany: 2023-03-30, 23:21   

AngryPuha napisał/a:
Swoją drogą ostatnio obiły mi się o uszy plotki dotyczące wydania "Red Rising" Pierce'a Browna. Czy MAG planuje go wydać w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości, czy to jedynie plotki?


A jakie były przekłady :) .
 
 
AM

Posty: 2910
Wysłany: 2023-03-31, 00:10   

FKJZ napisał/a:
Panie Andrzeju, tak jeszcze zestawiając Sandersona i Gaimana: który z tych autorów sprzedaje się lepiej sumarycznie, np. w skali roku lub kilku (pytam o mniej więcej obecny stan popularności wspomnianych pisarzy)? Czy Gaiman "przygasa", gdy Sanderson rośnie w siłę?


Gaiman porównywalnie na krótkim dystansie (poza Mitologią, która przebija wszystko), ale... wiele książek ma ponad 20 lat. Nowa rzecz była 6 lat temu. I od tyleż lat funkcjonuje w tej samej szacie graficznej. Tymczasem Sanderson nie tylko w większości przypadków nie jest tak wiekowy, ale i wiele książek było odświeżanych ostatnio. To ma ogromny wpływ na jego wyniki.
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-03-31, 00:58   

A Cień i Kość sezon 2 pomógł, jesteście usatysfakcjonowani szumem? Ja absolutnie nie jestem w grupie docelowej, ale mam wrażenie, że o ile mignęły mi w czytniku newsów pozytywne recenzje sezonu (naekranie i serialowa), to w internecie jakoś cicho było o serialu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2023-03-31, 07:13   

AM, macie statystyki, która książka sprzedała się najlepiej w formacie audio i epub/mobi? Czy da się tu zauważyć jakieś wzorce, np. w które tytuły warto inwestować - lepszy* lektor do audiobooka czy nawet słuchowisko? Kiedyś wspominałeś, że w produkcję audiobooków zbytnio się nie angażujecie i to raczej firmy w tym się specjalizujące do was uderzają i ponoszą koszty produkcji i dbają o dystrybucję. Czy zdarza się wam samemu uderzyć do takiej Audioteki lub Storytela z propozycją "hej, mamy książkę, która powinna świetnie się sprzedać jako audiobook (bo 1, 2, 3, 4...), chcecie się w to zaangażować"?




*no nic nie poradzę, że są lektorzy lepsi i gorsi - jeśli chodzi o książki Maga, to Filip Kosior czytający trylogię Pierwszego Prawa bije na głowę Annę Szymańczyk ("Zemsta najlepiej smakuje na zimno") i Wojciecha Żołądkiewicza ("Bohaterowie"). Jeszcze większa różnica była przy książkach Clavella - "Noble House" czytał Filip Kosior, pozostałe książki inni lektorzy i jakość była niższa.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 224
Wysłany: 2023-04-01, 16:47   

Kurka, myślałem, że na tego pierwszego MAG rzuci jakimś newsem o wznowieniu Dresdena w twardej, roku Esslemonta lub czymś w tym stylu :-)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4632
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-04-01, 17:46   

Tak, Donaldsona na bogato z ilustracjami i przedmową napisaną przez ASXa :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-04-01, 17:55   

Cerber108 napisał/a:
Kurka, myślałem, że na tego pierwszego MAG rzuci jakimś newsem o wznowieniu Dresdena w twardej, roku Esslemonta lub czymś w tym stylu :-)


nawet bym się dał nabrać na Dresdena w twardej tylko dlatego, że bardzo tego chcę :)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-04-01, 21:59   

Tomasz napisał/a:
Tak, Donaldsona na bogato z ilustracjami i przedmową napisaną przez ASXa :mrgreen:
Kupowałbym :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Ash 

Posty: 788
Wysłany: 2023-04-01, 23:51   

Nowości już w sklepie! Tylko maila z kodem trzeba :mrgreen:


Edit:

Jest i on: KM2023
 
 
R3wolw3rowi3c

Posty: 23
Wysłany: 2023-04-02, 01:31   

Ash napisał/a:
Nowości już w sklepie! Tylko maila z kodem trzeba :mrgreen:


Edit:

Jest i on: KM2023


Ja już złożyłem zamówienie :D
 
 
Whoresbane


Posty: 1042
Wysłany: 2023-04-02, 07:53   

Na dzień dobry też złożyłem zamówienie. Pierwszy raz z historii nie użyłem kodu rabatowego bo podnosił mi cenę o 1,3 zł :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-04-02, 09:49   

Whoresbane napisał/a:
Na dzień dobry też złożyłem zamówienie. Pierwszy raz z historii nie użyłem kodu rabatowego bo podnosił mi cenę o 1,3 zł :mrgreen:

Hehe, też tak mam, ale ja po prostu wezmę dodatkową książkę. Tylko muszę się zastanowić którą ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 224
Wysłany: 2023-04-02, 09:55   

Też już zamówiłem, ale w formie aktualizacji marcowego. Tak patrzę, to bym 2 razy bulił za wysyłkę. Chciałem 7EW za punkty zgarnąć, ale kilku zabrakło, tak więc nic za nie nie wziąłem i się będą kisić do końca roku - dobrze, że nie przepadają. Zamierzałem wymienić Peanatemę, bo obecny egzemplarz mam z outletu, ale cena jest solidna i zrezygnowałem, do tego napawa niepokojem co do kosztu dodruku Eriksona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 13