FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-03-29, 16:27   

Wspaniała wiadomość. Jako jeden z nielicznych tutaj fanów Sullivana bardzo dziękuję <3
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2023-03-29, 16:33   

Fajnie, niechaj ruch ten przyniesie jak najwięcej (zysków i książek).
  
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 16:33   

Znowu namieszałem z planami. Wells zadebiutuje we wrześniu. Seria McGuire również. Książki zostały już zgłoszone do sprzedaży, więc w przeciwieństwie do szkiców, które zazwyczaj przedstawiam, sprawy są w miarę sformalizowane. Kolejna promocja po marcowo-majowej będzie obejmowała czerwiec i lipiec.

Plany kwiecień-lipiec

21 kwietnia
Neal Stephenson 7 EW

26 kwietnia

Cassandra Clare Łańcuch z cierni
Brandon Sanderson Oszczędnego czarodzieja poradnik przetrwania w średniowiecznej Anglii


12 maja
Daryl Gregory Objawicielka
Robert A. Heinlein Żołnierze kosmosu

19 maja
Yoon Ha Lee Gambit lisa

14 Czerwca

Fonda Lee Wojna o Jadeit
Leigh Bardugo Wrota piekieł

30 czerwca lub 7 lipca

Michael J. Sullivan Epoka mieczy

26 Lipca
Brandon Sanderson Yumi i malarz koszmarów
Chloe Gong Nieśmiertelne pragnienia
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-03-29, 16:40   

AM napisał/a:
Żeby naprawdę popróbować z Sullivanem, przyśpieszymy delikatnie proces wydawniczy w tym roku. Epoka mieczy pojawi się w czerwcu lub lipcu. I Epoka Wojen/Wojny po wakacjach.

Róznych recept na nadchodzący kryzys się spodziewałem, ale... :shock:
AM napisał/a:
Znowu namieszałem z planami.

Nie nadążam...
Sunyi Dean z lipca zniknęła.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 16:50   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Żeby naprawdę popróbować z Sullivanem, przyśpieszymy delikatnie proces wydawniczy w tym roku. Epoka mieczy pojawi się w czerwcu lub lipcu. I Epoka Wojen/Wojny po wakacjach.

Róznych recept na nadchodzący kryzys się spodziewałem, ale... :shock:
AM napisał/a:
Znowu namieszałem z planami.

Nie nadążam...
Sunyi Dean z lipca zniknęła.


Receptą są 2 Sandersony, Bardugo, Clare i Gong na tej liście. Warkocz super. Fonda ma naprawdę dobry start. Sullivan też zaczął obiecująco. Pozostałe rzeczy są relatywnie tanie w produkcji. To książeczki po 300 stron, a nie Swanwicki czy McDonaldy, które zabijają kosztami.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-03-29, 17:15   

No tak, cztery tajne projekty Sandersona jako lokomotywy... oby wystarczyły. Ale i tak zaskoczył Pan tą zmianą w polityce Sullivanowej.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-03-29, 17:21   

Siedem książek do wzięcia

Typical_troll napisał/a:
Ale i tak zaskoczył Pan tą zmianą w polityce Sullivanowej


Bardzo pozytywnie Pan zaskoczył, dziękujemy* :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2023-03-29, 17:27   

Panie Andrzeju, a czy jakieś dobre wieści odnośnie Ksiąg krwi vol. IV-VI?
 
 
jtk

Posty: 21
Wysłany: 2023-03-29, 17:35   

O Sullivanie to jest optymistyczne info, super. Dla porównania przeczytałem ostatnio 4-tomową popularną serię wydaną przez konkurencję - Kroniki Mroku Kel Kade. Od Sullivana (czy Buehlmana) z 2 półki niżej, a reklamę ma wydaje mi się dosyć mocną.
A z ciekawości, pierwsza część Legend nie miała logo MAG na grzbiecie książki. Czy to jakaś nowa polityka?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 17:40   

Typical_troll napisał/a:
No tak, cztery tajne projekty Sandersona jako lokomotywy... oby wystarczyły. Ale i tak zaskoczył Pan tą zmianą w polityce Sullivanowej.


Bardugo będzie sprzedawała się lepiej. Clare podobnie. Gong w Jaguarze radzi sobie świetnie.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 17:42   

Herbatek napisał/a:
Panie Andrzeju, a czy jakieś dobre wieści odnośnie Ksiąg krwi vol. IV-VI?


W ogóle nie ruszam tematu. Nie składam nowych ofert na tytuły do UW, serii horrorów czy Artefaktów do końca roku, a może i dłużej. Mamy co produkować w tym i następnym roku.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 17:44   

jtk napisał/a:
O Sullivanie to jest optymistyczne info, super. Dla porównania przeczytałem ostatnio 4-tomową popularną serię wydaną przez konkurencję - Kroniki Mroku Kel Kade. Od Sullivana (czy Buehlmana) z 2 półki niżej, a reklamę ma wydaje mi się dosyć mocną.
A z ciekawości, pierwsza część Legend nie miała logo MAG na grzbiecie książki. Czy to jakaś nowa polityka?


To widzimisię Dark Crayona, który odpowiada za typografię i tego typu pierdoletki :) .
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-03-29, 17:51   

Wielka szkoda z tą pauzą w zakupach do serii, bo liczyłem, że "The Mountain in the Sea" Naylera nada się do UW.
Ale trudno, prosze się nie przejmować. Może Pan to kupić do wydania poza UW 8)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-29, 17:55   

Sullivan to imo jeden ze słabszych nowych autorów fantasy z jakmi zetkąłem się w ostatnim 10 leciu.
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2023-03-29, 17:57   

AM napisał/a:
Herbatek napisał/a:
Panie Andrzeju, a czy jakieś dobre wieści odnośnie Ksiąg krwi vol. IV-VI?


W ogóle nie ruszam tematu. Nie składam nowych ofert na tytuły do UW, serii horrorów czy Artefaktów do końca roku, a może i dłużej. Mamy co produkować w tym i następnym roku.


Wszak była kiedyś idea wydania tych brakujących Ksiąg w czarnej edycji jako uzupełnienie i nie włączanie do serii horroru.
Trudno.
Biednemu jak zwykle wiatr w oczy, nóż w plecy itd :-)
Może jeszcze dożyję.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 18:02   

Rec napisał/a:
Wielka szkoda z tą pauzą w zakupach do serii, bo liczyłem, że "The Mountain in the Sea" Naylera nada się do UW.


Skąd pewność co się jeszcze kryje, wśród tytułów, którymi się nie chwalimy :P ?
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2023-03-29, 18:34   

Cholibka, z czerwca-lipca biorę tych samych autorów co w marcu, więc przewiduję te same ceny i tym samym brak progu wysyłki. Niech ten Erikson z Lodem dojedzie, to się uda.
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-03-29, 18:51   

AM napisał/a:
Rec napisał/a:
Wielka szkoda z tą pauzą w zakupach do serii, bo liczyłem, że "The Mountain in the Sea" Naylera nada się do UW.


Skąd pewność co się jeszcze kryje, wśród tytułów, którymi się nie chwalimy :P ?

To mi wystarczy, nawet nie będę dopytywał kiedy, bo jestem szcześliwy z samą świadomościa, że w ogóle :mrgreen:
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2023-03-29, 19:35   

Świetne info z Sullivanem, bo obie serie wydane w Polsce bardzo mi podeszły.
Mam też nadzieję, że dodruk Ostatecznego argumentu nie obsunie się jakoś mocno
 
 
Jacob94

Posty: 43
Wysłany: 2023-03-29, 19:49   

Rec napisał/a:
Wielka szkoda z tą pauzą w zakupach do serii, bo liczyłem, że "The Mountain in the Sea" Naylera nada się do UW.


Popieram i również ogromnie czekam na ten tytuł w polskim tłumaczeniu :)
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-03-29, 20:04   

AM napisał/a:
Rec napisał/a:
Wielka szkoda z tą pauzą w zakupach do serii, bo liczyłem, że "The Mountain in the Sea" Naylera nada się do UW.


Skąd pewność co się jeszcze kryje, wśród tytułów, którymi się nie chwalimy :P ?

Mój ulubiony typ odpowiedzi AMa - ostatnio taką dostałem jak nieopatrznie zapytałem o Iglesiasa.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2023-03-29, 20:36   

AM napisał/a:

Receptą są 2 Sandersony, Bardugo, Clare i Gong na tej liście. Warkocz super. Fonda ma naprawdę dobry start. Sullivan też zaczął obiecująco. Pozostałe rzeczy są relatywnie tanie w produkcji. To książeczki po 300 stron, a nie Swanwicki czy McDonaldy, które zabijają kosztami.


A jak McGuire?

I jeszcze w kwestii Sullivana, to obecnie jedyny brakujący ebook.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 20:53   

Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:

Receptą są 2 Sandersony, Bardugo, Clare i Gong na tej liście. Warkocz super. Fonda ma naprawdę dobry start. Sullivan też zaczął obiecująco. Pozostałe rzeczy są relatywnie tanie w produkcji. To książeczki po 300 stron, a nie Swanwicki czy McDonaldy, które zabijają kosztami.


A jak McGuire?

I jeszcze w kwestii Sullivana, to obecnie jedyny brakujący ebook.


McGuire na tym etapie najsłabiej, zgodnie z oczekiwaniami. To zdecydowanie najoryginalniejsza pozycja z marcowego zestawu, z okładką, która odbiega od przyzwyczajeń, z zajawką, która wywołuje konsternację, bo nie wiadomo k. co to właściwie jest. Czytelnicy mają trafić do niej później, dzięki najpoczytniejszym książkom autorki...
 
 
McMonster

Posty: 19
Skąd: Rzeszów/Wrocław
Wysłany: 2023-03-29, 20:58   

AM napisał/a:
Skąd pewność co się jeszcze kryje, wśród tytułów, którymi się nie chwalimy :P ?

To ja tylko dodam, że cieszę się ze znalezienia sensownego źródła informacji o planach wydawniczych. Często o planach MAG-a się dowiadywałem dopiero widząc je w sklepie na półce. :-P

Z obecnych zapowiedzi najbardziej czekam na Kantyczkę dla Leibowitza. Przeczytałem ją po angielsku i podziwiam tłumacza.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2023-03-29, 21:59   

AM napisał/a:

McGuire na tym etapie najsłabiej, zgodnie z oczekiwaniami. To zdecydowanie najoryginalniejsza pozycja z marcowego zestawu, z okładką, która odbiega od przyzwyczajeń, z zajawką, która wywołuje konsternację, bo nie wiadomo k. co to właściwie jest. Czytelnicy mają trafić do niej później, dzięki najpoczytniejszym książkom autorki...


To by się zgadzało z moimi odczuciami - że Lee i Sullivan mieli dużo bardziej sprzedażowe okładki. Oby reszta jej książek (sprawdziłem na wiki, ale tego natrzaskała) przyniosła Wam dużo $$$.


McMonster napisał/a:
To ja tylko dodam, że cieszę się ze znalezienia sensownego źródła informacji o planach wydawniczych. Często o planach MAG-a się dowiadywałem dopiero widząc je w sklepie na półce. :-P


Do tej pory żyłeś pod kamieniem? ;)
 
 
McMonster

Posty: 19
Skąd: Rzeszów/Wrocław
Wysłany: 2023-03-29, 22:06   

Cytat:
Do tej pory żyłeś pod kamieniem? ;)

Nie mam nawet fejsbóka, więc można tak powiedzieć. ;)
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-03-29, 22:33   

Trojan napisał/a:
Sullivan to imo jeden ze słabszych nowych autorów fantasy z jakmi zetkąłem się w ostatnim 10 leciu.


Dla mnie takim autorem jest Sanderson
 
 
Aniafrania 
Ania

Posty: 5
Wysłany: 2023-03-30, 07:20   

Panie Andrzeju- po raz trzeci zadam pytanie: czy będzie dodruk NIBYNOCY? może tym razem doczekam jakiejś odpowiedzi ;) . Nie wiem czy cierpliwie czekać, czy zapłacić na rynku wtórnym 200 zł.... :-/
_________________
Ania
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-30, 09:01   

Cytat:
Z obecnych zapowiedzi najbardziej czekam na Kantyczkę dla Leibowitza. Przeczytałem ją po angielsku i podziwiam tłumacza.

AM zapowiedział Millera już z pięć lat temu. Posprzedawałem stare wydania i czekam. //pisowcy
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-30, 09:01   

Aniafrania napisał/a:
Panie Andrzeju- po raz trzeci zadam pytanie: czy będzie dodruk NIBYNOCY? może tym razem doczekam jakiejś odpowiedzi ;) . Nie wiem czy cierpliwie czekać, czy zapłacić na rynku wtórnym 200 zł.... :-/


Nie wiem. Sytuacja kształtuje się tak, że do wakacji nie będzie już żadnych dodruków. Potem od lipca do grudnia maks 2 miesięcznie. Lista najbardziej potrzebnych to 21 (w tym Nibynoc).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14