FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-25, 15:33   

Tomasz napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Nikt tego filmu nie widział od dwudziestu lat

Śmiała, bezkompromisowa teza. Nadajesz się na polityka.

Nie było go długo w telewizji ani na żadnych streamingach. Teraz chyba jest na Disney. A gdzie widziałeś w ostatnich kilku(nastu) latach jakieś ględzenie odnośnie tego filmu? Kto chce robić remake? itd?



ja nie dalej jak 6mc temu widziałem go na któejś ze stacji.
Seria ST liczy już 5 filmów.
Problem ze ST jest taki że Verhoven potraktował to jako pastisz - jego realizacji bliże Billowi, bohaterowi Galaktyki, jak org. tekstowi Heinleina. Pod takim względem film jest świetny, natomiast jeśli bierzesz go na poważnie....
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-03-25, 16:37   

grimmjow napisał/a:
Typical_troll napisał/a:

Naprawdę myślisz, że wszyscy używają tego gó... i wiedzą jak wygląda?


Nie ale czy Tobie potrzebna jest wiedza, że to FB, że jest to konto wydawnictwa? Czytać nie umiesz czy jak nowy kolega masz problem z prostą spostrzegawczością danego obrazka? Egzaminy z opisaniem obrazka musiały być udręką...

To nie mój post głupio skomentowałeś, a jedyne co masz teraz na obronę to wycieczki osobiste. Zabawny jesteś.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Toudi

Posty: 48
Wysłany: 2023-03-27, 21:18   

ASX76 napisał/a:
Jako że dodruki UW ("Czasomierze", "Smok Griaule", "Atlas chmur"...) pojawiły się w dyskontach, czy powrócą do Sklepu MAG-a?


A gdzie widziałeś czasomierze? :)
 
 
McMonster

Posty: 19
Skąd: Rzeszów/Wrocław
Wysłany: 2023-03-27, 21:30   

Są w Świecie Książki.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-03-27, 21:47   

Smok jest w sklepie MAGa.

https://www.mag-sklep.pl/pl/p/SMOK-GRIAULE/449
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-03-27, 22:38   

Toudi napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Jako że dodruki UW ("Czasomierze", "Smok Griaule", "Atlas chmur"...) pojawiły się w dyskontach, czy powrócą do Sklepu MAG-a?


A gdzie widziałeś czasomierze? :)


Świat Książki, Tania Książka i w kilku innych miejscach.

Ash napisał/a:
Smok jest w sklepie MAGa.

https://www.mag-sklep.pl/pl/p/SMOK-GRIAULE/449


Pan raczy żartować. Jeden egzemplarz się nie liczy. Tym bardziej, iż w takich przypadkach stan może pozostawiać do życzenia.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-03-27, 22:55   

Nie wiedziałem, że można sprawdzić ilość dostępną w sklepie. Przepraszam :roll:
 
 
AngryPuha 
AngryPuha

Posty: 4
Wysłany: 2023-03-28, 00:14   

Witam!
Jestem tu nowy i mam drobne pytanko. W jakim tempie można spodziewać się wydawania kolejnych książek Sullivana? W tym roku ma się ponoć pojawić jeszcze "Epoka Mieczy". Czy takie mniej więcej będzie tempo? Dwóch książek na rok?
Pozdrawiam wszystkich! :D
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 10:08   

AngryPuha napisał/a:
Witam!
Jestem tu nowy i mam drobne pytanko. W jakim tempie można spodziewać się wydawania kolejnych książek Sullivana? W tym roku ma się ponoć pojawić jeszcze "Epoka Mieczy". Czy takie mniej więcej będzie tempo? Dwóch książek na rok?
Pozdrawiam wszystkich! :D


To zależy tylko i wyłącznie od sprzedaży Sullivana. Jeśli będzie dobra, będziemy chcieli jak najczęściej wydawać jego książki. Jeśli średnia, wydamy 1-2 tytuły rocznie. Jeśli słaba, nie dokończymy Legend Pierwszego Imperium i zrezygnujemy z innych serii.
  
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-03-28, 10:19   

Kiedy można się spodziewać odpalenia tej marcowo-kwietniowo-majowej promki?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 10:27   

Ash napisał/a:
Kiedy można się spodziewać odpalenia tej marcowo-kwietniowo-majowej promki?


W tym tygodniu.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-03-28, 10:41   

AM napisał/a:
To zależy tylko i wyłącznie od sprzedaży Sullivana. Jeśli będzie dobra, będziemy chcieli jak najczęściej wydawać jego książki. Jeśli średnia, wydamy 1-2 tytuły rocznie. Jeśli słaba, nie dokończymy Legend Pierwszego Imperium i zrezygnujemy z innych serii.

Rozumiem reguły wynikajace z ekonomii, ale trudno uznać tę wypowiedź za zachętę do kupowania i kompletowania tej serii :-(
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 10:54   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
To zależy tylko i wyłącznie od sprzedaży Sullivana. Jeśli będzie dobra, będziemy chcieli jak najczęściej wydawać jego książki. Jeśli średnia, wydamy 1-2 tytuły rocznie. Jeśli słaba, nie dokończymy Legend Pierwszego Imperium i zrezygnujemy z innych serii.

Rozumiem reguły wynikajace z ekonomii, ale trudno uznać tę wypowiedź za zachętę do kupowania i kompletowania tej serii :-(


Nie jestem od tego, żeby opowiadać bajeczki. Wolę postawić sprawę jasno. To dotyczy wszystkich serii.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-03-28, 11:06   

AM napisał/a:
Nie jestem od tego, żeby opowiadać bajeczki. Wolę postawić sprawę jasno.

Trudno tego nie docenić, ale chyba nie dziwi się Pan, że ktoś, kto jak ja kupuje wszystko na bieżąco, nie uradował się nadmiernie tą szczerą zapowiedzią. Jasnę, że trochę przy okazji dramatyzuję :mrgreen: - w końcu nie zapowiedział Pan niczego nowego z punktu widzenia ekonomii.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 11:22   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Nie jestem od tego, żeby opowiadać bajeczki. Wolę postawić sprawę jasno.

Trudno tego nie docenić, ale chyba nie dziwi się Pan, że ktoś, kto jak ja kupuje wszystko na bieżąco, nie uradował się nadmiernie tą szczerą zapowiedzią. Jasnę, że trochę przy okazji dramatyzuję :mrgreen: - w końcu nie zapowiedział Pan niczego nowego z punktu widzenia ekonomii.


Istotne jest to, żeby rezygnacje zdarzały się jak najrzadziej. To już moja rola. Żadna nowa seria nowego autora w Magu, która wystartowała od początku 2019 roku, nie jest zagrożona. Sullivan to bardzo specyficzny przypadek, bo gdybyśmy chcieli wydać wszystko i wznowić serie, które już były, musielibyśmy wyprodukować ponad 20 książek. Co i tak w tempie 5 tytułów rocznie zajęłoby nam 4-5 lat. W czasie których przybędzie pewnie z 5 albo więcej następnych tomów. To wymaga dobrej sprzedaży.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-03-28, 11:35   

No i z tego co widać (kosze w marketach, promki na ŚK) Sullivan to raczej nie jest kolejny Sanderson (jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe).
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 11:51   

Ash napisał/a:
No i z tego co widać (kosze w marketach, promki na ŚK) Sullivan to raczej nie jest kolejny Sanderson (jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe).


Nie miał być. Dzieli ich galaktyka sprzedażowa na zachodzie. Dobra sprzedaż w tym przypadku oznacza 5-7 tys w ciągu roku, a nie 20-30. Czasami warto również się pomęczyć. Sanderson musiał czekać na przełom 7 lat, Kristoff 5 (od momentu, kiedy wydaliśmy 1 książkę). Nie jest powiedziane, że tak będzie w tym przypadku, ale można popróbować.
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-03-28, 11:57   

Ludzie czasami biadolą nad oczywistościami i zawracają gitarę poważnemu wydawcy, który jest jeszcze na tyle miły, że prowadzi aktywny, szczery i bezpośredni dialog z czytelnikami, będący swego rodzaju ewenementem na naszym rynku (WS nie liczę, bo blog to nie to samo). Przecież Mag nie będzie inwestował w stratne pozycje, a cykle zawsze można dokończyć po angielsku, ściągnięcie pozycji z Amazona nie jest jakoś wiele droższe niż w Polsce via InPost.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-03-28, 12:28   

Mamerkus napisał/a:
Ludzie czasami biadolą nad oczywistościami i zawracają gitarę poważnemu wydawcy, który jest jeszcze na tyle miły, że prowadzi aktywny, szczery i bezpośredni dialog z czytelnikami, będący swego rodzaju ewenementem na naszym rynku (WS nie liczę, bo blog to nie to samo). Przecież Mag nie będzie inwestował w stratne pozycje, a cykle zawsze można dokończyć po angielsku, ściągnięcie pozycji z Amazona nie jest jakoś wiele droższe niż w Polsce via InPost.

Chylę czoła przed twą mądrością. Skoro jednak tak cię drażnią oczywistości, to proponuję Ci uwzględnić jeszcze jedną: wyobraź sobie, że nie wszyscy czytają po angielsku. Np. moja matka nie czyta a Sullivana lubi i przeczytała wszystko co wyszło.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AngryPuha 
AngryPuha

Posty: 4
Wysłany: 2023-03-28, 12:49   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
No i z tego co widać (kosze w marketach, promki na ŚK) Sullivan to raczej nie jest kolejny Sanderson (jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe).


Nie miał być. Dzieli ich galaktyka sprzedażowa na zachodzie. Dobra sprzedaż w tym przypadku oznacza 5-7 tys w ciągu roku, a nie 20-30. Czasami warto również się pomęczyć. Sanderson musiał czekać na przełom 7 lat, Kristoff 5 (od momentu, kiedy wydaliśmy 1 książkę). Nie jest powiedziane, że tak będzie w tym przypadku, ale można popróbować.


Dziękuje za odpowiedź i równocześnie nasuwa mi się pytanie związane z Johnem Gwynnem. Czy sprzedaż była na tyle słaba, że jego jakiekolwiek dalsze wydawanie i czekanie na przełom nie miało sensu? Nie mówię tego nawet w kontekście drugiej serii w tym świecie, tylko "The Shadow of the Gods". :)
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 13:21   

AngryPuha napisał/a:
AM napisał/a:
Ash napisał/a:
No i z tego co widać (kosze w marketach, promki na ŚK) Sullivan to raczej nie jest kolejny Sanderson (jeśli chodzi o wyniki sprzedażowe).


Nie miał być. Dzieli ich galaktyka sprzedażowa na zachodzie. Dobra sprzedaż w tym przypadku oznacza 5-7 tys w ciągu roku, a nie 20-30. Czasami warto również się pomęczyć. Sanderson musiał czekać na przełom 7 lat, Kristoff 5 (od momentu, kiedy wydaliśmy 1 książkę). Nie jest powiedziane, że tak będzie w tym przypadku, ale można popróbować.


Dziękuje za odpowiedź i równocześnie nasuwa mi się pytanie związane z Johnem Gwynnem. Czy sprzedaż była na tyle słaba, że jego jakiekolwiek dalsze wydawanie i czekanie na przełom nie miało sensu? Nie mówię tego nawet w kontekście drugiej serii w tym świecie, tylko "The Shadow of the Gods". :)


Sullivan to 3x niższe zaliczki. Oraz książki tańsze w produkcji. I jeszcze jedno, próbowanie kosztuje teraz dużo więcej niż 2 lata temu. Być może w innej rzeczywistości finansowej Gwynne dostałby szansę, ale nie teraz. Dla porównanie Ogrody księżyca dodruk połowa 2021 to koszt 19,5 tys, rok później już 31 tys. Te same nakłady, ten sam papier. Wypisywane na okładkach wyższe ceny, to tylko pobożne życzenia wydawców (nie rozwiązują problemu wyższych kosztów). Dopiero teraz na własnej skórze przekonamy się jak skoki cenowe wpłyną na sprzedaż przy wciąż pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Na razie wygląda na to, że po styczniu nastąpiło tąpnięcie. Zobaczymy czy to początek jakiegoś dłuższego trendu czy coś krótkotrwałego.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-28, 13:41   

A po sprzedazy Bardugo widać że jest (bo już jest, prawda?) drugi sezon serialu? Czy jeszcze za wczesnie?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 14:23   

Bibi King napisał/a:
A po sprzedazy Bardugo widać że jest (bo już jest, prawda?) drugi sezon serialu? Czy jeszcze za wczesnie?


Widać, ale słabiej niż chcielibyśmy. Tylko, że po styczniu ogólnie wszystko wygląda słabiej. Nie dotyczy to wyłącznie nas.
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-03-28, 15:56   

AM napisał/a:
To zależy tylko i wyłącznie od sprzedaży Sullivana. Jeśli będzie dobra, będziemy chcieli jak najczęściej wydawać jego książki. Jeśli średnia, wydamy 1-2 tytuły rocznie. Jeśli słaba, nie dokończymy Legend Pierwszego Imperium i zrezygnujemy z innych serii.



Matko Bosko Książkowsko NIE!!!
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-03-28, 16:09   

Czy znane są już ceny Gambitu lisa, Żołnierzy kosmosu, 7Ew i czy wiadoma jest już procentowa skala promocji?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-28, 16:21   

finegan napisał/a:
Czy znane są już ceny Gambitu lisa, Żołnierzy kosmosu, 7Ew i czy wiadoma jest już procentowa skala promocji?


Tyle co poprzednim razem. Nie wystarczy na darmową przesyłkę.
 
 
aranarth 
aranarth

Posty: 18
Wysłany: 2023-03-28, 22:05   

To jeszcze ja, również z pytaniem o kwietniową promocję. Czy obejmie ona również dodruki Gaimana z marca?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 00:01   

aranarth napisał/a:
To jeszcze ja, również z pytaniem o kwietniową promocję. Czy obejmie ona również dodruki Gaimana z marca?


Może.
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-03-29, 08:04   

AM napisał/a:
finegan napisał/a:
Czy znane są już ceny Gambitu lisa, Żołnierzy kosmosu, 7Ew i czy wiadoma jest już procentowa skala promocji?


Tyle co poprzednim razem. Nie wystarczy na darmową przesyłkę.



Wystarczy, wystarczy. Zamawiam tylko z darmową wysyłką i nie kupuję tylko dla siebie.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-29, 16:24   

Żeby naprawdę popróbować z Sullivanem, przyśpieszymy delikatnie proces wydawniczy w tym roku. Epoka mieczy pojawi się w czerwcu lub lipcu. I Epoka Wojen/Wojny po wakacjach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 14