FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
robbirob2

Posty: 6
Wysłany: 2023-03-15, 12:03   

Ash napisał/a:
Dobra, myślałem, że dokończycie tylko tę główną oś fabularną.

Zbiorów opowiadań i tak szkoda!


Aurora i Elysium będą. Tylko pewnie nie w tym roku.

A zbiorów bardzo szkoda.
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2023-03-15, 12:46   

To z tych dziesięciu, jeśli dobrze liczę, pozostaje jeszcze sześć niewiadomych.
Panie Andrzeju cośkolwiek, co jest brane pod uwagę? :-)
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-03-15, 16:11   

Ani Pohla ani drugiego Sullivana :-(
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
wasylek88

Posty: 7
Wysłany: 2023-03-15, 16:40   

To jeszcze nieszczęsny Pullman, tak nieśmiało wspomnę :P
 
 
Jacob94

Posty: 43
Wysłany: 2023-03-15, 16:41   

Szkoda Jimeneza ale w zamian chętnie przyjmę Simmonsa, obstawiałem że wyjdzie dopiero w grudniu a tu taka miła niespodzianka :) w ogóle bardzo mi się podobają magowskie plany na ten rok.

Właśnie kończę Kirinya Iana McDonalda (drugą część Chagi) i kurcze świetnie się to czyta, emocjonująca i pięknie działająca na wyobraźnię. Jest jakiś ambicjonalna/osobista chęć wydania tych dwóch książek w odległej przyszłości?

Na koniec pochwalę się że nie tak dawno upolowałem w twardej oprawie "Beyond the Aquila Rift: The best of Alastair Reynolds" raptem za 5 funtów (+3 przesyłka). 800 stron najlepszych opowiadań. Używana ale wiecie, za taką cenę to cudowny zakup + widać tylko uszkodzenia na obwolucie, sama książka jak nowa.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-15, 20:34   

Nie czytacie tego co piszę. W tym roku mają być 3 okienka UW, Artefaktów i Horrorów. W maju, sierpniu i grudniu. Nic się nie zmieniło. Nie wydajemy w nich po 1 książce.
 
 
Maciek666 

Posty: 18
Wysłany: 2023-03-15, 20:40   

Panie Andrzeju, macie może juz tekst Wampirzego Cesartwa 2?Wyjdzie raczej w tym roku bo już wczoraj przygotowywali okładkę wersjj anglojęzycznej
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-16, 17:24   

Maciek666 napisał/a:
Panie Andrzeju, macie może juz tekst Wampirzego Cesartwa 2?Wyjdzie raczej w tym roku bo już wczoraj przygotowywali okładkę wersjj anglojęzycznej


Premiera światowa to marzec 2024.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-03-16, 17:32   

Maciek666 napisał/a:
Panie Andrzeju, macie może juz tekst Wampirzego Cesartwa 2?Wyjdzie raczej w tym roku bo już wczoraj przygotowywali okładkę wersjj anglojęzycznej


wpisałem w google:
jay kristoff vampire book 2 when
i wyskakuje data premiery ale po co sprawdzić najważniejsze, że okładka jest zaprezentowana tzn że na dniach będzie premiera...
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-16, 17:40   

czyli od kwietnia tłumaczenie - 5-6 mc ? korekta ;) i skład 1 mc + inne poślizgi - czyli na Mikołaja będzie.
:)
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-16, 17:49   

Trojan napisał/a:
czyli od kwietnia tłumaczenie - 5-6 mc ? korekta ;) i skład 1 mc + inne poślizgi - czyli na Mikołaja będzie.
:)


Tłumaczy jest dwoje jak poprzednio. Wojtek Szypuła i Małgosia Strzelec. Czyli tłumaczenie 2.5 miesiąca. Zdążymy wydać jednocześnie z nimi.
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-03-16, 20:28   

Ballingrud i Reynolds już na Legimi.
 
 
Spriggana


Posty: 7
Wysłany: 2023-03-16, 22:13   

„Miasto Jadeitu” też. A w Świecie Książki są już zapowiedzi „Warkocz…” Sandersona i „Gry środkowej”.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-16, 22:46   

Wracając jeszcze do listopada i grudnia, na pewno priorytetem są Jimenez, McDonald, Roanhorse i Reynolds. Będzie Sullivan. I 3 inne książki, które zostaną wybrane z większej puli. Więc w sumie 8 a nie 10. Miał być jeszcze Jones, ale Wojtek Szypuła ma przed sobą jeszcze Jimeneza, połówkę Weeksa i połówkę Kristoffa, więc może się nie wyrobić...
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2023-03-16, 23:13   

Spriggana napisał/a:
„Miasto Jadeitu” też.


Ale tylko poza abonamentem:(

Dziś już jednak w abonamencie:) Wczoraj wieczorem było tylko poza, może coś się nie załadowało jak trzeba.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
  
 
 
Hannibalking

Posty: 25
Wysłany: 2023-03-17, 08:00   

Czy dałoby radę przygotować podobno rozpiskę per miesiąc jak wygląda sytuacja z dodrukami? To by dało fajny obraz kompletnych działań wydawnictwa.

I nadal nie dostałem info co z dodrukami robin hobb i czy będzie inna szata graficzna :)
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-03-17, 14:00   

Dodruki to raczej spontan, jak jest kasa i wolny termin w drukarni :mrgreen:
Jak dobrze kojarzę to taka Droga Królów (razem z Elantris?) miała mieć dodruk po nowym roku, później, że drugi kwartał, a teraz po wakacjach/trzeci kwartał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-03-18, 14:41   

AM napisał/a:
Wracając jeszcze do listopada i grudnia, na pewno priorytetem są Jimenez, McDonald, Roanhorse i Reynolds. Będzie Sullivan. I 3 inne książki, które zostaną wybrane z większej puli. Więc w sumie 8 a nie 10.

Miał być jeszcze Jones, ale Wojtek Szypuła ma przed sobą jeszcze Jimeneza, połówkę Weeksa i połówkę Kristoffa, więc może się nie wyrobić...


1. Co wchodzi w grę, o ile to nie tajemnica? ;)

2. Jeśli Jones nie zdąży wskoczyć, to czy ktoś zajmie wolnego slota?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-03-19, 15:02   

Jacob94
Właśnie kończę Kirinya Iana McDonalda (drugą część Chagi) i kurcze świetnie się to czyta, emocjonująca i pięknie działająca na wyobraźnię. Jest jakiś ambicjonalna/osobista chęć wydania tych dwóch książek w odległej przyszłości?

Co prawda pytanie nie do mnie ale swego czasu też pytałem o Chagę - i to chyba nawet dwa razy - i za każdym razem odpowiedź była zdecydowanie odmowna. Pozostaje mieć nadzieję, że może wyda ją Rebis w Wehikule Czasu albo Vesper w Wymiarach. Chociaż moim zdaniem najbardziej pasuje do UW.
 
 
Freman22 

Posty: 8
Wysłany: 2023-03-19, 16:40   

Hannibalking napisał/a:
I nadal nie dostałem info co z dodrukami robin hobb i czy będzie inna szata graficzna :)


Też byłbym wdzięczny za informację, czy wznowienie Hobb wiąże się z nowymi okładkami.
 
 
Jacob94

Posty: 43
Wysłany: 2023-03-19, 16:45   

Ogólnie jest to dosyć ryzykowna inwestycja i zdaję sobie z tego sprawę. Na pewno będę delikatnie szturchał Vespera...

1. McDonald to nie jest jakiś popularny autor.
2. Chaga oraz Kirinya nie sprzedały się dobrze nawet na rynku zagranicznym (czytałem 2 dni temu wywiad z McDonaldem, z 2001 roku jeszcze, o niezadowolających wynikach finansowych tych dwóch książek i że wydawca nie był zainteresowany ciągnięciem serii). Były one pisane w latach 90, długo przed krótką co prawdę, ale jednak znaczącą nie tak dawno mini-modą na afrofuturyzm. Indie, Brazylia, Turcja, Księżyc - super! Ale kogo zainteresuje książka osadzona w Kenii?
3. Jak już przeczytałem to powiem, jakby ktoś chciał po angielsku czytać - otóż 2 część też (tak samo jak Chaga) nie konczy się definitywnie. Wiele tajemnic nie zostaje wyjaśnionych i wyraźnie pod koniec jest zaznaczone, że będą... McDonald chciał zamknąć tą historię w trylogii, ostatnia część miała mieć tytuł Ananda czy coś takiego, niestety nigdy nie ujrzała światła dziennego (kto wie czy została w ogóle napisana). Cóż, takie są prawa rynku. Nie mniej szkoda bo ogromnie mnie ten świat pochłonął i teraz jestem w trakcie kompletowania wszystkich McDonaldów nie wydanych w Polsce.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-19, 21:21   

w końcu rozpakowałem paczkę z MAGa (Swanwick, DonaldMc, oczywiście Reynolds i Simmons/Olimp) - strasznie grubaśne pozycje... nie mam gdzie tego wsadzić
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-03-19, 21:45   

Możesz mi oddać, chętnie się zaopiekuję.
 
 
kati202020

Posty: 1
Wysłany: 2023-03-21, 17:19   

Panie Andrzeju,
czy jest szansa na dodruk całej serii "Kroniki Riyrii"?
 
 
lordofthedreams 

Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-03-21, 17:35   

kati202020 napisał/a:
Panie Andrzeju,
czy jest szansa na dodruk całej serii "Kroniki Riyrii"?

Mają branie. W niedzielę ledwo zdążyłem wystawić na OLX, a już ktoś kupił.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-03-21, 17:54   

a pamiętam jak 2 lata temu w ŚK podczas kalendarza za 10 zł 3 pierwsze tomy każdy był :) wystarczyło 4 tom dokupić i cały cykl w super cenie nowe książki
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-21, 18:40   

kati202020 napisał/a:
Panie Andrzeju,
czy jest szansa na dodruk całej serii "Kroniki Riyrii"?


Nie wiem. Zależy od tego w jakiej kondycji zakończymy ten rok. Tamten był bardzo kosztowny. Jeśli ten będzie zbliżony, nie ma szans.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-03-22, 19:07   

Jak tam te Stephensony? Będzie 7EW w kwietniu? Czy z okazji Wielkanocy będzie jakiś kodzik na cały asortyment?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-03-24, 00:31   

Ash napisał/a:
Jak tam te Stephensony? Będzie 7EW w kwietniu? Czy z okazji Wielkanocy będzie jakiś kodzik na cały asortyment?


Będzie 7 Ew. Poza tym promocja obejmie tytuły marcowe, 2 tytuły kwietniowe (Clare, Sanderson) i 3 tytuły majowe (Gregory, Heinlein, Lee).
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-03-24, 05:02   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Jak tam te Stephensony? Będzie 7EW w kwietniu? Czy z okazji Wielkanocy będzie jakiś kodzik na cały asortyment?


Będzie 7 Ew. Poza tym promocja obejmie tytuły marcowe, (ciach) i 3 tytuły majowe (Gregory, Heinlein, Lee).



O, to świetnie! Zatem spokojnie poczekam z zamówieniem. :-)

A co z dodrukiem "Peanatemy", która wg pierwotnego szkicu miała być w parze z "7ew"?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14