FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rebis
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-02-23, 19:42   

zasadniczo żadnej z tych pozycji nie czytalem od ponad 20-30 lat - więc jakakolwiek próba wartościowania rozbija się o czas i tylko wspomnienia czy cień wrażeń.
W ciemno bym polecił tylko Kwiaty bo są ponadczasowe, Ostatni bo nabrał wyjątkowej aktulaności.
Zastanawiam się nad Przestrzeni, przestrzeni - chyba najdawniej czytana przeze mnie książka z tego zestawu.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-02-23, 23:16   

Ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ponowną lekturą "Alei potępienia". Znaczy tak, ząb czasu nagryzł, ale też pokazuje jak wiele wykorzystuje motywów, które teraz są kanonem. I chyba bardziej mi się podobało niż za pierwszym razem, co jest rzadkością na tak datowane lektury.
_________________
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-02-24, 07:22   

Shadowmage, +1. U mnie podobnie. Spodziewałem się kaszany całkowitej a tu niespodzianka. Bo, choć nie można nie zauważać wad, to nowela ma kilka niezaprzeczalnych plusów.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-02-24, 19:16   

Aleja była rozczarowaniem, potencjał niewykorzystany i za dużo Zelaznego w Zelaznym.

Sama seria tudzież nie zachwyca, za dużo powtórek, za mało dzieł trudniejszych, większość to takie bezpiecznie przystępne lub już sprawdzone pozycje z punktu widzenia masowego czytelnika, ale doceniam wydanie np. Stewarta, Herberta, czy tę dziwną Osę.

Herbert z przeczytanych najlepszy na tę chwilę, niemniej jakimś zbiegiem nie czytałem jeszcze Kwiatów. Dobry był też Sturgeon, miał w sobie coś oryginalnego.

Non-stop, Gdzie dawniej śpiewał ptak, Gwiazdy, Shute - wiadomo, sprawdzająca się klasyka, ale było milion razy wcześniej wydane.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2023-02-24, 19:44   

Dzięki za (anty)polecajki. Póki co kupiłem "Koniec dzieciństwa" - egzemplarz chyba cudem znaleziony w magazynie, bo nigdzie nie widzę na to ofert. "My" czeka na odbiór, a tak to w pierwszej kolejności zgarnę pozycje, których nakład wygląda na wykańczający się lub akurat napotkane w fajnejszej niż zwykle cenie.
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-02-25, 19:30   

Jeśli z zapowiedzi WH interesuje kogoś "Brain wave" (Olśnienie) Andersona, polecam wydanie z Solarisu - tanie nówki na OLX są w twardej oprawie, dużo korzystniej, bo w tomie jest też powieść "Genesis".
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-02-25, 21:36   

Rec napisał/a:
Jeśli z zapowiedzi WH interesuje kogoś "Brain wave" (Olśnienie) Andersona, polecam wydanie z Solarisu - tanie nówki na OLX są w twardej oprawie, dużo korzystniej, bo w tomie jest też powieść "Genesis".
Gdzie widzisz tanie nówki?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-02-25, 22:30   

https://www.olx.pl/d/ofer...42-IDAZbNu.html

Tu widzę. Chyba, że 38 zł to drogo.
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-02-25, 23:20   

Cholernie tanio, niesamowita okazja, Asix potwierdzi.
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-02-25, 23:30   

Taniej niż można było ją kupić w dniu premiery, taniej niż będzie wynosiła cena okładkowa "Olśnienia" w Wehikule, a tu 2w1.
Ale to twoje coś jakoś miało być zabawne chyba, tylko nie wyszło :-/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-26, 00:20   

Rec napisał/a:
https://www.olx.pl/d/oferta/genesis-olsnienie-poul-anderson-twarda-nowa-CID4042-IDAZbNu.html

Tu widzę. Chyba, że 38 zł to drogo.


Źle Pan widzisz. To ogłoszenie wisi od dłuższego czasu i nie ma tu możliwości zakupu. Żona właściciela książki podarowała ją komuś w prezencie. Też ubolewam.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-02-26, 02:27   

Rec napisał/a:
Taniej niż można było ją kupić w dniu premiery, taniej niż będzie wynosiła cena okładkowa "Olśnienia" w Wehikule, a tu 2w1.
Ale to twoje coś jakoś miało być zabawne chyba, tylko nie wyszło :-/


ty jeszcze nie znasz naszego tropiciela książek ASX-a ....
wszytskie "okazje" są jego
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-02-26, 08:56   

Ja widziałem tylko opcję zakupu za 70 zł, dlatego pytałem. Rec, zanim następnym razem narobisz komuś nadziei, rzuć od razu linkiem i napisz faktyczną cenę. Pamiętam tę pozycję za 11,99 zł w Dedalusie we Wrocku... ale ja byłem głupi, że wtedy nie kupiłem //mur
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-26, 09:43   

Jachu napisał/a:
Ja widziałem tylko opcję zakupu za 70 zł, dlatego pytałem.


Zaoferuj niewieście 55 zł, tedy kupniesz.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-02-26, 10:52   

ASX76 napisał/a:
Jachu napisał/a:
Ja widziałem tylko opcję zakupu za 70 zł, dlatego pytałem.


Zaoferuj niewieście 55 zł, tedy kupniesz.
A kto powiedział, że jestem aż tak zainteresowany? ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-26, 11:58   

Jachu napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Jachu napisał/a:
Ja widziałem tylko opcję zakupu za 70 zł, dlatego pytałem.


Zaoferuj niewieście 55 zł, tedy kupniesz.
A kto powiedział, że jestem aż tak zainteresowany? ;)


Za 11,99 zł też nie byłeś aż tak zainteresowany i obacz jak się to skończyło.😉
Też uważam, że "trochę" drogo, choć zważywszy na "2 w 1", twardą oprawę i ponoć bardzo dobry stan...🤔Z drugiej strony zawsze istnieje szansa, że ktoś w końcu wrzuci taniej, ale jeśli nawet, to raczej niezbyt wiele.🤔Ja to kupłem za 25 zł, a do tego dobrałem również solarisowego Wyndhama w tej samej cenie, naturalnie po negocjacjach.

P.S. Nie warto. Jednak po bliższym przyjrzeniu się widać uszkodzenia okładki.😧
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-02-26, 12:50   

Marudzisz. Mam niemal 300 książek, które czekają na przeczytanie... w tym większość to cegły ponad 600 stron. Przy moim obecnym tempie czytania, mam lektur do emerytury ;) Nie wszystko co mnie zainteresuje muszę od razu kupić ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-26, 13:58   

To mi pachnie racjonalizacją.😉 Pewnie, że jest dużo książek do przeczytania, niemniej wraz z upływem czasu maleją szanse na zdobycie pozycji, która powinna się znaleźć w kręgu zainteresowań. Zwłaszcza jeśli zależy nam na jej: stanie i cenie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-02-26, 14:40   

Niby masz rację, tylko pozostaje dylemat: skoro prawdopodobieństwo przeczytania konkretnej książki jest znikome, po co kupować? Dla samego posiadania? Bez sensu ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-26, 16:24   

Dalszy ciąg racjonalizacji.😉W Lotto ma się o niebo mniejsze szanse, a jednak ktoś wygrywa. ;) Poza tym, może akurat któregoś dnia najdzie ochota na Andersona i zacznie się ból dupy.😉
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-03-08, 16:11   

Tak tylko wspomnę, że książki z serii "Wehikuł czasu" na ŚK mają właśnie jakąś promocję.
Nie za duża, na Odysei spadek ceny rzędu 3pln od poprzedniej, ale zawsze coś, jakby ktoś chciał coś podobierać z serii. Z tego co widzę, najnowsze "Równi bogom" też wpadło w tę promocję.
Ceny po tej promocji rzędu 26-29pln za sztukę, więc szału nie ma, ale na kilku książkach już zrobi się większa różnica.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2023-03-09, 12:39   

Kupuję te Wehikuły i "Odyseja 2001" oraz "Umierając, żyjemy" mają doprawdy marnej jakości papier. Taki "Hiob" lub "Koniec dzieciństwa" prezentuje ładny, sztywny, biały, a tu taki lipton. To się chyba od Dicka zaczęło. Zebrałem póki co 1/3 serii, więc jednoznacznie nie mogę stwierdzić spadku jakości, ale coś jest na rzeczy. Na plus zafoliowanie "Odysei 2010", a jutro zobaczę czy i "Równi bogom" są zapakowani.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2023-03-21, 19:39   

Dobra, mam 18 WC i faktycznie od "Opowiadań najlepszych" w środku jest gorszy papier, a do tego okładki są dostrzegalnie miększe.
 
 
aranarth 
aranarth

Posty: 18
Wysłany: 2023-04-05, 23:02   

Warto czytać te kolejne "Odyseje", czy lepiej poprzestać na "2001"? Okładka "2010", delikatnie mówiąc, nie zachęca do kupna :-/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-04-05, 23:50   

Nie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-07, 18:50   

w sumie można zostać przy filmie
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-04-07, 18:53   

Ja w tej chwili kończę 2010, po czym zamierzam przypomnieć sobie film, żeby porównać. Również z własnej ciekawości.
Nie wszystko z filmu pamiętam, więc na razie nie powiem czy się różni i na ile.
Ale potem pewnie podsumuję porównanie filmu z książką.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
aranarth 
aranarth

Posty: 18
Wysłany: 2023-04-08, 10:21   

Wstyd się przyznać, ale ani nie oglądałem filmu (chociaż to klasyka gatunku), ani książki jeszcze nie czytałem. Aktualnie jestem w trakcie "Końca wieczności" Asimova.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-04-08, 11:08   

Film, to obok Blade Runnera, najlepszy obaz fantastycznego kina. Książkę można przeczytać ale równie dobrze można nie czytać.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-04-08, 11:17   

Nie obok, ale tuż po Blade Runnerze.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13