FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-02-16, 09:02   

Wszystko wszędzie naraz

Mam problem z tym filmem. Ja wiem, że kino nie musi być wyłącznie familijne i eksperyment polega na tym, żeby zerwać to co znane, i że w tym filmie jest myśl, może niezbyt jakaś wybitna, ale jest, i jest niezły humor i ukłon dla Jackie Chana i coś tam jeszcze, ale tutaj materiału było na półgodzinną etiudę, no może na trzy kwadranse, a nie na ponad dwugodzinny obraz, gdzie przez półtorej godziny aktorzy próbują zrobić sobie nawzajem krzywdę i przy okazji bez ustanku przewracają się i niszczą przypadkowe przedmioty, scena z nerką w zupełności by wystarczyła, no może jeszcze z jedna, w efekcie mamy ciekawy początek, ciekawy anturaż, półtorej godziny nudy i jakie takie w miarę zakończenie.

Najlepszy w tym wszystkim był humor i Deirdre Beaubeirdra.

6/10 z czego jeden punkcik za odwagę.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-02-16, 10:55   

Cytat:
w efekcie mamy ciekawy początek, ciekawy anturaż, półtorej godziny nudy i jakie takie w miarę zakończenie.

Oraz, przypomnę, naczelnego faworyta do Oscarów. 11 nominacji, zdaje się, w tym "best movie" oraz wszystkie aktorskie. Nie ogarniam.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-02-16, 15:49   

Eksploruję polskie kino. Tym razem "Noc w przedszkolu". Netflix. Rok produkcji: 2022. Nawet sympatyczny. Mamy grupę ludzi, którzy spędzają noc w przedszkolu, są to głównie rodzice przedszkolaków, choć nie do końca. Na jaw wychodzi mały problem: większość chce się pozbyć z przedszkola jednego dziecka. Wychodzi z tego takie sympatyczne zderzenie różnych postaw. Niegłupie, muszę przyznać. A zaletą jest niewątpliwie to, że zostało to napisane/pokazane na luzie, bez nadymania się na wielkie kino problemowe. A tego się bałem i byłem gotowy po kwadransie wyłączyć, jeśli wyjdzie z tego jakieś pitolenie społecznych farmazonów. Nie mam nic przeciwko, po prostu to nie dla mnie. Mogłoby być lepiej, ale co tam, dam 7/10. https://www.youtube.com/watch?v=caEFwPLk88Y
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-17, 09:28   

Romulus napisał/a:
Eksploruję polskie kino.


Zaliczeni: "Teściowie" i "Powrót do tamtych dni"? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-02-17, 12:58   

"Teściowie" tak, tego drugiego nie znam. Ale jeśli wpadnie do streamingu to chętnie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-17, 13:19   

Romulus napisał/a:
"Teściowie" tak, tego drugiego nie znam. Ale jeśli wpadnie do streamingu to chętnie.


Koniecznie! To jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-02-17, 14:19   

Teściowie? Przewidywalny i oparty na zgranych dowcipach. Jedyny (umiarkowany) atut to aktorstwo.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-02-17, 14:53   

Bibi King napisał/a:
Teściowie? Przewidywalny i oparty na zgranych dowcipach. Jedyny (umiarkowany) atut to aktorstwo.


"Na bezrybiu i rak ryba". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-02-17, 15:23   

toto napisał/a:
"W trójkącie" to nędza straszna. Gówniany (dosłownie) humor i chyba ze 2-3 śmieszne sceny. Rudy Harrelson jako kapitan-alkoholik wypada momentami zabawnie, ale generalnie szkoda czasu na ten film.



To twój pierwszy kontakt z Östlundem? Czy jest słaby jak na niego?
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2023-02-18, 12:44   

Mój pierwszy, ale moim zdaniem film jest bardzo nierówny. Zwłaszcza 3 część jest za mocno przerysowana. Ale zobaczyć można, tak 7/10.

Powrót do tamtych dni jest na Canal+ online, można sobie wykupić. Tak rodzinnie obejrzeliśmy. Film faktycznie niezły, ale trochę niewykorzystany potencjał, przynajmniej w moim odczuciu.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2023-02-19, 13:41   

AM napisał/a:
To twój pierwszy kontakt z Östlundem? Czy jest słaby jak na niego?
Pierwsze zetknięcie z Östlundem.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-02-19, 23:48   

Filmowe Fargo obejrzane po raz drugi, poprzednio 20 lat temu, tym razem chciałem partnerce pokazać, co by zachęcić do oglądania serialu. Kapitalny klimat, aktorstwo, bardzo dobra fabuła, ale w porównaniu z serialem nie zachwyca, świetny czarny humor. Film trwa tylko 1h36m, co niestety czuć, jakoś tak szybko się kończy. Macy genialny, jego dealer-przegryw jest tak obrzydliwy, że człowiek nie może na niego patrzeć. Wątek przewodni, czyli piniondze szczęścia nie dają, subtelnie łopatologiczny.
No i dopiero teraz dostrzegłem sprytne powiązania z serialem.
Porównania z serialem same się nasuwają, ale nie chce mi się w to bawić.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-03-09, 19:19   

Obejrzałem Babilon abyście Wy nie musieli. Chujnia przeokropna.
Broni się tylko muzyka i aktorstwo, reszta to cholerny bezsens, sraczka słonia i złoty deszcz. Tak, to wszystko jest w tym dziele. Poza tym długie i do podcierania dupy. To trż tam jest.
Aha, jeszcze rzyganie.
Złota Malina jak nic.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-09, 20:02   

Nie przekonałeś
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-09, 20:05   

widzialem zajawki - od nich samych czuć grzybnią
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-03-10, 11:20   

Za to "Duchy Inisherin" już na Disney+ i sobie oglądnę. A miałem na to iść do kina. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-10, 11:34   

o! dzięki za info
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-03-12, 13:55   

No i zamiast na "Duchy..." poszedłem do kina na "Fabelmanów" Stevena Spielberga. Świetny film. Słuchałem jakiś czas temu odcinka Spoiler Mastera poświęconego tej produkcji i Michał Oleszczyk wychwalał go profesjonalniej niż ja to mogę zrobić, ale przyłączę się. W zasadzie film można oglądać bez znajomości najważniejszego elementu - to dalej będzie ciekawa produkcja o dorastaniu, rodzinie i miłości do kina. Jednak pamiętać należy, że to forma autobiograficznej opowieści Spielberga o nim samym i jego rodzinie. Czuła, intymna i spielbergowska. Doskonale obsadzona, nawet Michelle Williams mnie irytowała mniej niż zazwyczaj się to dzieje w filmach z jej udziałem. Rzeczywiście Steven Spielberg zaskoczył tym filmem, ponieważ chyba nikt się już po nim nie spodziewał takiego filmu. Ale może dlatego, że to taka osobista opowieść wyszło tak znakomicie. Gdyby miał już nie nakręcić żadnego filmu (co się nie wydarzy, bo coś tam nadal kręci i planuje), to byłoby idealne ukoronowanie jego kariery reżyserskiej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-03-12, 16:48   

Podobno Kot w butach ostatnie życzenie jest zajebisty, wszędzie trąbią, nawet Critical Drinker zachwycony. Oglądać? Co o tej bajce sądzi najbardziej opiniotwórcze i nieomylne forum poza Darknetem, był ktoś?
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-03-12, 19:09   

Dziewięciolatek mówi że fajne.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-03-19, 22:34   

Maigret zastawia sidła. Nie spodziewałem się, że Rowan Atkinson w tytułowej roli może być tak dobry.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-03-19, 22:52   

Atkinson zawsze był dobrym, charyzmatycznym aktorem, tylko z niewiadomych przyczyn dał się dobrowolnie zaszufladkować w rolach debili robiących kretyńskie miny.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-03-19, 22:55   

Bo grał debili i robił kretyńskie miny //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-20, 00:35   

KS napisał/a:
Maigret zastawia sidła. Nie spodziewałem się, że Rowan Atkinson w tytułowej roli może być tak dobry.


też na to zwróciłem uwagę - RW jako Maigret jest po prostu dobry. Udanie zrywa z wizażem debila.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-03-20, 07:08   

Wystarczyło oglądać "Czarną Żmiję", żeby wiedzieć, że Atkinson to nie tylko "Jaś Fasola" i potrafi grać całkiem normalnie i całkiem dobrze.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-03-20, 08:46   

Albo Cienką, niebieską linię.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-03-23, 10:50   

Mamerkus napisał/a:
Macy genialny, jego dealer-przegryw jest tak obrzydliwy, że człowiek nie może na niego patrzeć.


Do dziś nie mogę patrzeć na Macy'ego, perfekcyjnie zagrane.

A tymczasem Śmierć Stalina, najlepsza adaptacja komiksu jaką widziałem od czasu Misji: Kleopatra . Ja rozumiem, Buscemi, Tambor, Simon Russel-Beale, ale za to, co na ekranie robi Jason Isaacs powinny być srogie paragrafy, taki bezwstydny zabór uwagi widza nie może ujść płazem; nawet gdyby reszta filmu była strzału niewarta, dla paru scen z Żukowem i tak warto by było obejrzeć. Na szczęście poza tym jest dobrze lub świetnie (tylko Michael Palin mnie wkurzał, co zrobisz), świetne dialogi, atmosfera, miejscami bardzo czarny humor. Marsz oglądać.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-03-23, 11:28   

Dawno obejrzane. Jesteś sto lat za Afroafrykanami. :mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-03-23, 11:34   

Maszeruję do własnego rytmu, nie muszę nadążać za stadem //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-03-23, 16:14   

Stary Ork napisał/a:

A tymczasem Śmierć Stalina, najlepsza adaptacja komiksu jaką widziałem od czasu Misji: Kleopatra

Czytaj komiks też, bo jeszcze lepszy.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13