FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Na co czekamy?
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-03-18, 19:17   

Takie czasy, nawet królowa angielska jest facetem :-/
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2023-03-18, 20:28   

fdv napisał/a:
Jeśli to będzie faktycznie rola trenera w Ludus to całkiem ok, ale jak to ma być rola cesarza to od razu mogą wpisać film na listę wtop :P

Nie to żeby coś, ale pierwszy film był tak wybitnie ahistoryczny, że nawet gdyby wpadli tam wikingowie i Indianie, to nie zrobiłoby to na mnie wrażenia :P .
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-18, 21:13   

Młodzik napisał/a:
fdv napisał/a:
Jeśli to będzie faktycznie rola trenera w Ludus to całkiem ok, ale jak to ma być rola cesarza to od razu mogą wpisać film na listę wtop :P

Nie to żeby coś, ale pierwszy film był tak wybitnie ahistoryczny, że nawet gdyby wpadli tam wikingowie i Indianie, to nie zrobiłoby to na mnie wrażenia :P .



oj tam - czepiasz się :)
biała ozdobna zbroja Kommusia to była uczta dla oczu :)
 
 
fdv 


Posty: 1075
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-03-18, 21:41   

Młodzik napisał/a:
Nie to żeby coś, ale pierwszy film był tak wybitnie ahistoryczny, że nawet gdyby wpadli tam wikingowie i Indianie, to nie zrobiłoby to na mnie wrażenia :P .


A widzisz, dla mnie dealbreakerem jest to czy by wikingowie mieli śnieżnobiałe ząbki i zarost prosto od barbera :P

W moim mniemaniu Denzel Washington, Morgan Freeman, Idris Elba czy Forest Whitaker to imo jedni z najlepszych aktorów w Hollywood i bardzo mi by było nie w smak gdyby byli wykorzystywani jako taki rekwizyt dla chwilowego zwiększenia zainteresowania produkcją, na zasadzie zróbmy "skandal" niech o produkcji piszą. Ogólnie to temat na dłuższą dyskusję, ale naprawdę aktorzy tego kalibru zasługują na najlepsze role, chociaż udziału w złych filmach nie można nikomu zabronić :)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2023-03-18, 22:53   

Ale cesarzem ma być ten gnojek, który w "Gladiatorze" był synem Lucilli, Lucius Verus.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-03-18, 23:58   

Brakło Romulusów //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2023-03-19, 00:29   

fdv napisał/a:
A widzisz, dla mnie dealbreakerem jest to czy by wikingowie mieli śnieżnobiałe ząbki i zarost prosto od barbera :P

W moim mniemaniu Denzel Washington, Morgan Freeman, Idris Elba czy Forest Whitaker to imo jedni z najlepszych aktorów w Hollywood i bardzo mi by było nie w smak gdyby byli wykorzystywani jako taki rekwizyt dla chwilowego zwiększenia zainteresowania produkcją, na zasadzie zróbmy "skandal" niech o produkcji piszą. Ogólnie to temat na dłuższą dyskusję, ale naprawdę aktorzy tego kalibru zasługują na najlepsze role, chociaż udziału w złych filmach nie można nikomu zabronić :)

Żeby nie było - też lubię jak filmy historyczne trzymają się realiów. Tylko, że, no, Gladiator (a szerzej chyba wszystkie produkcje historyczne Scotta) nie trzyma się ich wcale. Film kończy się chwalebnym przywróceniem demokracji (a przynajmniej jej obietnicą). Dla mnie to bzdura większa niż czarny cesarz.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-03-23, 07:22   

fdv napisał/a:
dla mnie dealbreakerem jest to czy by wikingowie mieli śnieżnobiałe ząbki i zarost prosto od barbera


Zęby mieli całkiem niezłe, nie spożywali cukru w naszych ilościach, nie palili tytoniu, nie pili kawy ani herbaty. A jak wskazuje przydomek króla Haralda - Sinozęby - zepsute uzębienie musiało być na tyle rzadkie, że zwracało uwagę (w przeciwnym wypadku byłby znany jako Harald z Zębami jak Wszyscy //mysli ). Z resztą wykopaliska to potwierdzają, ówcześni mieszkańcy Europy mieli zaskakująco zdrowe uzębienie; próchnica w zasadzie nie występowała, wikingom dokuczały raczej choroby dziąseł i uszkodzenia zębów wywołane ścieraniem (i, oraz, toporem w twarz). Problem z próchnicą zaczął się gdzieś w okolicach XV-XVI wieku wraz ze wzrostem popularności cukru trzcinowego, a potem buraczanego (z resztą w XVIII wieku cukier zalecano jako środek do... mycia zębów //panda )
A co do zarostu - w porównaniu z resztą kontynentu ówcześni Skandynawowie przykładali bardzo dużą wagę do higieny, w tym do dbania o włosy i zarost, zachował się pierdyliard i ciut kościanych grzebieni, są wzmianki o farbowaniu (głównie rozjaśnianiu) bród i włosów, a zachowane rzeźby czy figurki skandynawskie mają czasem bardzo wymyślne fryzury i brody.
Z resztą w ogóle obraz średniowiecza jako epoki, w której wszyscy śmierdzieli jak obora, ubierali się w szarobure łachmany, mieszkali w chatkach z gówna i nikt nie miał zębów to jest spore nieporozumienie.

Młodzik napisał/a:
Tylko, że, no, Gladiator (a szerzej chyba wszystkie produkcje historyczne Scotta) nie trzyma się ich wcale.


To. Spierdolili nawet imię i nazwisko głównego bohatera.
Więc ten.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2023-04-04, 15:45   

Chrum, chrum... Apple się nie obcyndala: https://naekranie.pl/aktualnosci/napoleon-widowisko-ridleya-scotta-trafi-do-kin-1680594662
Czekam na tego "Napoleona". Ridley Scott nie zwalnia tempa. Oby mu się udało. I tak sobie pomyślałem, że gdyby to miał być jego ostatni film, to byłoby to jakieś zatoczenie koła od czasów "Pojedynku". Od epoki napoleońskiej do epoki napoleońskiej.

Ale w drodze jest jeszcze "Gladiator 2".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-04-11, 12:10   

Cytat:
Jak donosi portal naekranie.pl na Kielecczyźnie, w Parku Etnograficznym w Tokarni ruszyły zdjęcia do prequela kultowej komedii Sylwestra Chęcińskiego "Sami swoi". Reżyserem nieznanej dotąd historii Pawlaków i Kargulów został aktor Artur Żmijewski, a scenariusz nowego filmu — na podstawie swojej książki "Czyim ja żyłem życiem" — stworzył Andrzej Mularczyk — scenarzysta odpowiedzialny za stworzenie wszystkich wcześniejszych część przygód Kragula i Pawlaka.

Od razu nasuwa mi się cytat z Młynarskiego: "Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie? Co by tu jeszcze spieprzyć?"
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13139
Wysłany: 2023-04-11, 12:20   

A to nie jest jakieś samonapędzające się pokłosie 01.04?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-11, 12:25   

Nie brak wśród mnie sceptyków.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-04-11, 12:32   

Fidel-F2 napisał/a:
A to nie jest jakieś samonapędzające się pokłosie 01.04?

Też już tę informację widziałem i nie było to naekranie, więc możliwe, że nie.
Ale ja kompletnie nie rozumiem "po co".
Ludzie urodzeni po roku 80/90 nie rozumieją komedii Barei, bo nie rozumieją lat 60-70.
To kto zrozumie komedię nawiązującą do lat 40-50 i przesiedleńców (poza ludźmi starszymi, których jest coraz mniej)? Przecież to dla nich już całkiem fantastyka/prehistoria, więc humoru opartego o tamte czasy nie będą rozumieć/czuć. A jeśli filmowcy spróbują to "uwspółcześnić", to wyjdzie g. do kwadratu i totalny bezsens.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-11, 12:36   

Internety muwio, że Pawlaka ma grać Zamachowski, Kargula Baka, a akcja ma się kończyć kiedy po wojnie ruszają na zachód. Niby nie zwykłem z góry niczego skreślać, ale...

goldsun napisał/a:
kto zrozumie komedię nawiązującą do lat 40-50 i przesiedleńców


Ale tam było sporo całkiem uniwersalnej komedii charakterów, bardzo Fredrowskiej w duchu, o samo osadzenie w realiach bym się jakoś specjalnie nie martwił - jest mnóstwo innych potencjalnych wektorów spierdolenia.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-11, 17:58   

najlepiej jakby z Kargula i Pawlaka zrobili Vladyslawa i Oleksandra :)
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-04-19, 17:42   

Jaram się

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-04-19, 17:51   

Przeciez to głupsze nawet niż Marvele :shock:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13139
Wysłany: 2023-04-19, 22:46   

Szczesliwie, nigdy nie będę musiał tego oglądać.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-05-03, 18:23   

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-03, 18:27   

wygląda wybornie.
 
 
fdv 


Posty: 1075
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-05-03, 18:43   

Tak, druga część to właśnie to na co czekam, ogólnie do kina już chodzę od wielkiego dzwonu i ta produkcja właśnie nim będzie ;]
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-05-03, 18:46   

łokurwa, tyle czekania
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-03, 19:05   

KS napisał/a:
łokurwa, tyle czekania


KS... do listopada nawet sie nie obajerzysz a już będziesz kupował bilety
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-05, 23:10   

Feyd R.świetny
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-05-06, 10:06   

yeah, stary dziad jestem, a mam ciary jak dzieciak
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Yeowe

Posty: 20
Wysłany: 2023-05-06, 11:13   

Trojan napisał/a:
KS napisał/a:
łokurwa, tyle czekania


KS... do listopada nawet sie nie obajerzysz a już będziesz kupował bilety


Pamiętam, jak wyszedłem z kina w 2021 z myślą, że "boże, ile czekania na część drugą".

Upłynęło nawet nie wiem kiedy.

Bardzo się jaram.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2023-05-08, 16:05   

Nie napiszę, że czekam na ten film z niecierpliwością, ale chętnie go obejrzę na jakimś IMAXowym ekranie. Trailer "Oppenheimera" wygląda zachęcająco: https://www.youtube.com/watch?v=uYPbbksJxIg
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-05-18, 14:15   

Zobaczyłem gdzieś twarz Harrisona F. i napis Indiana Jones 5. Powinni to chyba zatytułować Mumia.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-05-18, 21:06   

A nie Walking Dead?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-18, 21:19   

Walking Dead vs. Mummy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13