FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W co gramy?
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-01-05, 21:59   

Rashmika napisał/a:
Dzisiaj rano zaczęłam Disco E. Final C i dopiero przestałam.
Bardzo mi się ta gra podoba, przypomniały mi się stare dobre czasy z Chrono Crossem i wczesnymi Finalami, etc. Ciesze się, że dopiero po 3 latach od premiery, bo nie wyobrażam sobie takiej masy dziwacznego tekstu w ingliszu, za stara jestem. Nawet nie wiem jak mi dzień pyknął. Mój 10-letni detoks z grami pójdzie fpizdu.

I jak się czujesz w skórze nawalonego gliniarza? Wczuwasz się? :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2023-01-05, 22:08   

No na razie staram się być trzeźwa, nawet nie palę, ale jak dobrze obczaję mechanikę to zamierzam przelecieć jeszcze raz i być sobą bez ogródek:)
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-05, 23:48   

Rashmika napisał/a:
Przedwieczna.


już się tak nie rozpędzajmy...
z tego co pamiętam, to twoja "imienniczka" to gówniara była ;)
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2023-01-06, 00:05   

Trojan, dziękuję bardzo za tę garść bezcennych informacji, lecz nie zamierzam tego drążyć.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-01-06, 13:37   

3 lata od premiery to obecnie wcale nie taki dziwny pomysł, liczba bugów w nowych produkcjach jest spora i potrafi zepsuć grę na starcie. Ja z kolei akurat się cieszę że zacząłem jak nie było PL tłumaczenia bo to jednak dodatkowy smaczek. Swoją droga 10 letni detoks to niezłe osiągnięcie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2023-01-07, 10:29   

fdv napisał/a:
Swoją droga 10 letni detoks to niezłe osiągnięcie.


Poszło fpizdu, a grze podobne dylematy, musiałam się nawalić, żeby odblokować zamrażarkę. :evil:
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-01-07, 12:00   

Trochę jak w życiu.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-09, 07:24   

fdv napisał/a:
3 lata od premiery to obecnie wcale nie taki dziwny pomysł, liczba bugów w nowych produkcjach jest spora i potrafi zepsuć grę na starcie.


I, oraz, bez wszystkich DLC nie warto się nawet zabierać //mysli

Rashmika napisał/a:
musiałam się nawalić, żeby odblokować zamrażarkę


Ja raz umarłem siadając na krześle.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-01-09, 07:55   

Ja zapaliłem światło w pokoju.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-09, 08:00   

Typowy błąd żółtodzioba --_-

Trojan napisał/a:
ja grałem w to gdy było powiedzmy ( w moim szczytowym okresie) ok 500-700 różnych kart z czego 20% to od razu crap, 10 lat później były pewnie tego już tysiące.


Internety naliczyły ponad 22 tysiące wydanych kart. Oczywista, w większości formatów są dziś zakazane.

Trojan napisał/a:
Wiem że teraz MtG mocno wyewoluował z CCG w gotowe decki i granie "po staremu" jest tylko jedną z kilku opcji


Na pewno poszło w gotowe startery, ale z tego co widzę własnoręczne składanie talii to nadal jazda obowiązkowa, jeśli chcesz mieć jakiekolwiek wyniki poza ogrywaniem własnych dzieci //mysli . Gdybym chciał złożyć w realu deck który pilotuję teraz w MTG:Arena, musiałbym wydać na giełdach siakieś 1,5k PLN.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-01-09, 08:46   

To w sumie nie tak żle. Są planszówki które potrafią kosztować kilka-kilkanście tysięcy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-09, 08:49   

Ale planszówki nie tracą przydatności do spożycia kiedy co kwartał zmienia się meta albo kiedy kluczowa karta za 300 PLN dostanie bana na wszystkie formaty //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2023-01-09, 13:00   

MrSpellu napisał/a:
Ja zapaliłem światło w pokoju.


Mnie popieściło, ale nie umarłam.

Stary Ork napisał/a:

Ja raz umarłem siadając na krześle.


A tutaj uchroniła mnie wrodzona nieuprzejmość, odmawianie tego krzesła mnie zaintrygowało i ostatecznie wystałam.

Wkurzyło mnie zbyt rychłe zakończenie. Wkurzyłabym się jeszcze bardziej gdybym to kupiła na premierze, bo ta gra długo stała ponad stówkę na steamie. Fajnie się grało, ale chyba nie mam teraz ochoty na powtórki.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-01-09, 15:19   

Rashmika napisał/a:
Wkurzyło mnie zbyt rychłe zakończenie. Wkurzyłabym się jeszcze bardziej gdybym to kupiła na premierze, bo ta gra długo stała ponad stówkę na steamie. Fajnie się grało, ale chyba nie mam teraz ochoty na powtórki.


Ja się w sumie odbiłem od tej gry. Miałem plan wrócić do niej w "lepszym humorze", ale jakoś jednak nie było okazji.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-11, 07:32   

A jak w ogóle wyszło spolszczenie? Bo ciekawi mnie, jak sobie poradzono np. z Volumetric Shit Compressor //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2023-01-11, 13:55   

Spolszczenie super, dużo wyrazów z francuskiego występuje, generalnie przyjemnie się to czyta. Akurat już odinstalowałam i nie mam jak sprawdzić tego ogarniacza szitu (ale prychłam przy żulicjancie i glinotypie).
Wspomnę jeszcze o voice actingu - to jest tak zajebiście zrobione, że szapoba. Znakomicie dobrali aktorów z głosem. Dobrze, że tego nie dubbingowali, tylko tekst jest po PL a głosy po angielsku.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-11, 14:14   

Rashmika napisał/a:
prychłam przy żulicjancie i glinotypie


Zgrabniutkie, w rzeczy samej :mrgreen: Chyba dam szansę pełnej wersji po naszemu, jak czas pozwoli.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2023-01-12, 20:39   

Stary Ork napisał/a:
Volumetric Shit Compressor
Dosłownie: "Wolumetryczny Ogarniacz Gówna"
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-13, 01:47   

a nie Wolumetryczny Spiętrzacz Gówna
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2023-01-13, 09:08   

Nie
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-13, 21:44   

cóż, zostawiam to w renkach specjalisty
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-03-19, 14:40   

Diablo 4 beta i Diablo 2 ressurected.

Oprócz tego standardowo Wargaming - samoloty, okręty i czołgi. W końcu posiadanie własnego klanu do czegoś zobowiązuje.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-04-04, 11:20   

W swoim czasie odkryłem korzyści, jakie daje sporządzanie map do CivVI w World Builderze. Choćby dlatego, że mapy generowane przez grę nie wychodzą poza schematy. Owszem, pracochłonne to jest, ale jak relaksujące. Skrzyżowanie puzzla z budowaniem skomplikowanych konstrukcji w Lego.
Niedawno, po kolejnym seansie Diuny, nabrałem ochoty na pogranie w takim świecie. Zrobiłem mapę i gra się zajebiście. Kupa piachu, wydm i skał, zero wody poza nielicznymi oazami i disasters na maxa, żeby naturalnymi katastrofami zastąpić czerwie. Cywilizacje nie rozwijają się tak dynamicznie, bo brak wody i żywności je mocno spowalnia (tura 300+, a wszystkie miasta <10), więc jest dużo przestrzeni do grania – konnych i pieszych bitew, zasadzek, przechwytywania kupców i osadników, czyli tego wszystkiego co tygrysy lubią najbardziej :mrgreen: Cyrus najlepiej się w tym sprawdza. Czekam na rozwój techu do czołgów i wojny typu Jom Kipur.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-04-17, 15:47   

Skończyłem grać w "Max Payne 3". Stary tytuł, ale nie miałem okazji wcześniej. A druga część była zawodem. Jednak trzecia zapewniła mi to, na co liczyłem: przyjemność z chodzenia i zabijania ludzi. :) Max jak to Max, chodzi i opowiada twardzielsko-refleksyjno-noir kawałki, co nieco irytuje, bo element fabularny chyba był mocno rozbudowany w stosunku do drugiej części i na konsoli nie mogłem go skipnąć. Ale kiedy przychodziło do wzięcia się do roboty, to frajda była. Za to kocham shootery, w których nie trzeba walczyć z potworami. :) I za nieprzekombinowane zakończenie. :)

Teraz postanowiłem się przemóc i zacząłem grać w "Metro 2033". Potem planuję pozostałe części. No są potwory, niestety. I brak, na razie, fajnej broni. Po "MP3" żadna rozwałka bez używania fajnego automatu nie jest już aż tak fajna, jak się wydaje twórcom gry. :) Ale po kilku rozdziałach jakoś sobie radzę więc liczę, że przywyknę do potworów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2023-04-17, 20:56   

Przeszedłem nie tak dawno MP3 i rozpierducha na lotnisku w rytm kawałka poniżej była epicka.

https://www.youtube.com/watch?v=-AUtnhFDa7A
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2023-04-18, 15:14   

Co mi się jeszcze podobało w tej grze to wyjście z budynków - wspomniany finał na lotnisku, a wcześniej fawela. Miałem trochę niedosyt po niej, bo ogromnie mi się podobało bieganie w tym labiryncie ulic, zaułków, alejek. Gdyby teraz jakoś "zremasterować" trzecią część albo zrobić ją według dzisiejszych standardów grafiki - ależ to byłby miód.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-04-28, 18:11   

Ktoś wie może jak blisko siebie stoją Civ i Humankind? Czy podobieństwo jest pozorne? A może różnice są zasadnicze?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-04-28, 18:38   

Spróbować warto, choćby właśnie dla porównania. W jednej i drugiej chodzi mniej więcej o to samo, ale różnic jest sporo. Np. na początek, by przetrwać musisz coś upolować, potyczki z mamutami to niezły challenge. Inaczej zdobywasz teren i zakładasz miasta, bardziej rozbudowana jest mechanika bitew, ciekawa grafika, ukształtowanie terenu, to tak z grubsza. Ale największą różnicę tworzą metamorfozy cywilizacji. W jednej erze możesz być Asyryjczykiem, w następnej Grekiem, a potem Germanem itd. To samo twoi sąsiedzi, więc zdarza się że zaczynasz wojnę z Hetytami a kończysz z Rzymianami. Na dłuższą metę to męczący kołowrotek i to mnie w sumie najbardziej zniechęciło, mimo pewnych plusów. Civka nadal rządzi.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-04-28, 19:10   

Dzięki
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-28, 19:58   

M. kupiła mi Katanę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14