FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szczepienia na Covid
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-13, 07:07   

Myślę że to jednak odstawienie cukrów prostych zrobiło robotę bo mam tak samo.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-08, 19:17   

Chiński rząd robi nagły zwrot. "Xi Jinping zaczął obawiać się utraty władzy"

https://www.money.pl/gosp...246565824a.html

Okazuje się, że dwie chińskie szczepionki nie działają na nowe odmiany koronawirusa. Władze kraju postanowiły sprowadzać szczepionki ze Stanów Zjednoczonych i są one dostępne już nie tylko dla cudzoziemców, jak to było wcześniej, ale również dla ich obywateli – relacjonuje prof. Bogdan Góralczyk, znawca Chin, politolog, dyplomata i publicysta.
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2023-12-30, 10:57   

Mutacji jest tyle, że stare szczepionki już nie działają. Byłem 3 razy zaszczepiony i to mnie nie uchroniło, choć nie wykluczam, że dzięki temu mam lżejszy przebieg. Padło na całą rodzinę, bo wnuczka przyjechała na święta zarażona i wszyscy się załapali. Leżę od czwartku i nie byłoby tak źle, gdyby nie ten cholerny kaszel.
Syn miał covida w marcu czy lutym i teraz też się zaraził, widocznie to już inna odmiana.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-30, 12:23   

my się zaszczepiliśmy na Karakenozaura jakieś 3 tyg temu, jak tylko pojawiły się opcje zapisu.
Oczywiście tym razem PiS już był poza grą, ludzie też stracili zainteresowanie to i nikt nie przygotował się na czas.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-12-30, 13:27   

Myśmy byli 3 tygodnie temu całą rodziną chorzy, mimo że przyjęliśmy wszyscy 4 lub w przypadku 1 osoby 3 dawki. Nie zdążyliśmy ze szczepieniem. Ale w sumie 3-4 dni lekkiej gorączki (poniżej 37,5), ból mięśni i stawów, 3 noce bez snu, utrata smaku i węchu na 10 dni.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-30, 16:44   

krakena mimo złowieszczego miana, przechodzi się dość łagodnie jak na covida no i jest już zupełnie poza obszarem ochrony starymi wersjami szczepienia.

Reasumując szczepienia w moim/naszym przypadku - przez ten cały okres byłem chory tylko raz, na zwykłe przeziębienio-grypę, krótki wypust 3-4 dniowy. Po wizycie u lekarza w łożu spędziłem tylko 2 dni i w poniedziałek byłem w pracy (test anty-g oczywiście był, sam lekarz był odrbinę zaskoczony że przyplątało mi się przeziębienie). Sumiennie szczepiłem się na wszystkie odmiany i przestrzegałem podst. zasad bezpiecznego współżycia z ludźmi. Szczepienia przechodziłem na lajcie.
M. podobnie jak ja - ale była chora 2-3 razy na inne holery (odzatokowe itp) przeziębieniopodbne.
Praktycznie każdą szczepionkę odchorowywała i to dość mocno (zwłascza pierwsze dwie)

Praktycznie każdy z mojego otoczenia chorował na C. Nawet osoby biorace wszystkie dawki łapały się na chorobę - zwykle z podobnego powodu co Cintryjka (za późne zapisy), niektórzy nawet po kilka razy no i zazwyczaj każdy mówił że to najgorsze choróbsko jakie kiedykolwiek ich dopadło (zwłaszcza w erze preKrakenowej)

Czy akcja szczepienna pomogła - pewnie tak. Trochę. Jak wsakzuje histeria, w przypadku takiej zarazy podstawą jest samodycyplina i przestrzeganie zasad BHP (zwłaszcza na kolei) a szczepienia to dodatek dla tych co umio w powyższe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13