FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hameryka
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-07, 23:03   

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29237407,elon-musk-przez-kilka-chwil-nie-byl-najbogatszy-na-swiecie.html#s=BoxOpImg5

Cytat:
Elon Musk tuż przed 17:00 czasu polskiego stracił miano najbogatszego człowieka świata według Forbesa. Bernard Arnault mógł się cieszyć tym tytułem jednak tylko przez kilka godzin. Później znów wyprzedził go Musk.




afera twiterowa jak widać ...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-08, 08:15   

Ale Demokraci wygrali w Georgii więc mają spokojną większość w Senacie. Może reform nie przeprowadzą żadnych, ale nominacje mają zabezpieczone.

Odnośnie Elonika włącza mi się empatia. To taki żenujący typ, że trochę głupio mi się robi, kiedy drę z niego łacha. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-08, 08:21   

To straszne śmiać się z cudzego nieszczęścia i nie móc przestać //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-12-08, 08:30   

Romulus napisał/a:
Ale Demokraci wygrali w Georgii


Co nie zmienia faktu, że znalazło się 1 700 000 ludzi gotowych głosować na Walkera o_O .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-08, 08:38   

No bo Walker, Texas Ranger --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-16, 15:34   

Elonik "Wolność słowa" Musk:

- zbanował lewicowych działaczy, powpuszczał na Tłitera faszytowskich,
- zbanował dzieciaka, który zrobił bota do śledzenia jego lotów
- zbanował dziennikarzy CNN, The New York Times, The Washington Post z głupiego powodu, ale na pewno nie dlatego, że krytykowali go w swoich tekstach. :mrgreen:

Elonik... Nie dziwię się, że Trumpa odbanował. To w zasadzie to samo: dwójka niedorobionych dzieci z hajsem od tatusiów, którzy nie znoszą, kiedy ktoś ich krytykuje i spazmują i krzyczą ze złości.

Na przyjaźni z Elonikiem "Wolnością słowa" Muskiem przejechał się ostatnio standuper Dave Chapelle, który zaprosił Elonika na scenę podczas swojego show i Elonik został wybuczany.
https://www.youtube.com/watch?v=bpfKJo8aYd8
Ładny komentarz: "You know it’s bad when even a Dave Chapelle crowd is booing you" :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-16, 18:08   

Przepraszam za post pod postem, ale Elonik dostarcza lol kontentu z prędkością, której nikt nie kontroluje.

Za Mistycyzm popkulturowy na Fejsie:
Cytat:
Elon Musk, chodzący dowód na to, że powinniśmy opodatkować miliarderów dla ich własnego dobra nie ustaje w osiąganiu nowego dna.
Kilka godzin temu Elon pojawił się na Twitter Spaces (coś w rodzaju grupowego czatu głosowego pozwalającego na organizowanie wirtualnych konferencji i spotkań) zorganizowanego przez Katie Notopoulos, redaktorkę działu technologii Buzzfeda, na którym omawiano najnowsze wygłupy Tony'ego Starka z prawdziwego świata. W konferencji brał udział udział między innymi autor bota rejestrującego przeloty samolotu Elona, o którego była cała inba wczoraj oraz co najmniej jeden zbanowany wcześniej przez Elona dziennikarz - okazało się bowiem, że nawet zbanowani na Twitterze użytkownicy mogą korzystać z Twitter Spaces za pomocą swoich poza tym zablokowanych kont.
A, i dołączył też sam Elon.
Notopoulos próbowała skorzystać z tej okazji i wypytać Muska o przyczyny i motywacje jego ostatnich zachowań, a ponieważ jest profesjonalną redaktorką, nie dała się zbić z tropu frazesami o wolności słowa i o tym, że postowanie linków do ElonJeta na Facebooku i Mastodonie to "unikanie bana" i zaczęła przyciskać Elona do ściany.
Elon odstawił więc primadonnę, opuścił czat głosowy... i wyłączył Twitter Spaces. Dla wszystkich. Dosłownie wyłączył całą tę usługę na Twitterze, żeby nikt nie był w stanie z niej korzystać. W tym momencie nikt na Twitterze nie ma dostępu do Twitter Spaces.
W komentarzu dam link do tej konwersacji, albowiem jakaś dobra dusza uwieczniła ją na YouTube.

A tu ten link, złoto: https://www.youtube.com/watch?v=znFNKlzuTSc
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 367
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-12-16, 18:09   

Spektakle dla motłochu, po co się tym jarać?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-16, 18:13   

Dla czystej radości oglądania kolejnych wtop tego zwiędłego fiuta. Jest nawet śmieszniejszy od ostatnich wygłupów Matoła, który puścił NFT-y dla swoich wyznawców po 99 dolarów. Płatne prosto na jego konto. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 367
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-12-16, 18:29   

Co, kto lubi, sam wolę w tym czasie iść na spacer, rower, do lasu, posłuchać ćwierkających ptaszków latem, zimą zbudować im karmnik, czasem w góry, częściej na masaż, dziwki, koks i melanż na mieście.
 
 
fdv 


Posty: 1084
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-16, 19:41   

Mamerkus napisał/a:
Co, kto lubi, sam wolę w tym czasie iść na spacer, rower, do lasu, posłuchać ćwierkających ptaszków latem, zimą zbudować im karmnik, czasem w góry, częściej na masaż, dziwki, koks i melanż na mieście.


Widać że masz dobrze ustawione priorytety w życiu 8)


A co by nie offtopować gdzieś mi mignęła informacja że twitter przestaje być takim bagnem finansowym jakim był, co mnie niezmiernie dziwi, ale nie wykluczam z realm of possibilities. Tylko nie wiem jak to Romulus zniesie gdyby się to okazało prawdą ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-16, 19:57   

Jakoś wątpię, że to prawda. Ale nawet jeśli:
- do zarabiania na tym szambie jeszcze daleka droga, zwłaszcza pod odbanowaniu białych nazistów
- jakoś to przeżyję, bo nie jestem użytkownikiem tego szamba i nie znam się więc się wypowiem, gdyż wydaje mi się, że Tłiter to już narzędzie dla zboków i dziadersów. Chińczyki z Tik Toka górą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1084
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-16, 20:15   

No ba wiadomo że chińczyki trzymają się mocno, nie wiem tylko czy lobbing Elona w kongresie nie spowoduje jakiegoś bana na US dla chińskiego korpo ( a już były wcześniej takie pogłoski, jakoby tik tok szpiegował Amerykanów, bo wicie rozumicie jak Facebook czy twitter szpieguje to wszystko jest koszerne)

A tak poważnie to nie wiem, wydaje mi się to info mało prawdopodobne, ale gdyby się okazało prawdą to sam fakt nie topienia kasy miesięcznie na ten projekt, a wychodzenie na zero byłby nie małym osiągnięciem.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-16, 21:09   

Romulus napisał/a:
- zbanował dzieciaka, który zrobił bota do śledzenia jego lotów

Pisanie o 19-latku "dzieciak" to bardzo brzydka manipulacja z twojej strony. I nie do końca rozumiem, co w tym akurat ruchu Muska cię rozbawiło. Też bym za coś takiego zbanował (gdybym mógł :mrgreen: ). Gadżet na pewno fajny, ale zagrożenie całkiem realne. Jako mieszkaniec kraju mającego pierdolca na punkcie pomysłów typu RODO powinieneś rozumieć. Chyba że jesteś z tych, którzy uważają, że "niewinni nie mają się czego obawiać".

Pomijam zupełnie fakt, że Musk zachowuje się jak słoń w składzie porcelany i tępy zamordysta w jednym. Po prostu zwracam uwagę, że można go krytykować z głową, zamiast potępiać w czambuł cokolwiek zrobi.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-17, 08:58   

fdv napisał/a:
No ba wiadomo że chińczyki trzymają się mocno, nie wiem tylko czy lobbing Elona w kongresie nie spowoduje jakiegoś bana na US dla chińskiego korpo ( a już były wcześniej takie pogłoski, jakoby tik tok szpiegował Amerykanów, bo wicie rozumicie jak Facebook czy twitter szpieguje to wszystko jest koszerne)

A tak poważnie to nie wiem, wydaje mi się to info mało prawdopodobne, ale gdyby się okazało prawdą to sam fakt nie topienia kasy miesięcznie na ten projekt, a wychodzenie na zero byłby nie małym osiągnięciem.

Czytałem artykuł, że administracja Bidena jest o krok od zakazania używania Tic Toka.

Bibi King - z mojej 44-letniej perspektywy 19-latek to dzieciak. Ale nie o to chodzi. :) Rzecz w tym, ż Elonik "Wolność słowa" Musk nie widzi problemu w nazistach nawołujących do przemocy, incelach nawołujących do przemocy wobec kobiet, ale widzi problem w 19-latku i dziennikarzach, którzy patrzą mu na ręce lub w portfel. :)

Oczywiście, Tłiter to jego osobista zabawka, nie jestem i nie będę userem, zatem jego sprawa. Tylko to pierdolenie o tym, jak Elonik broni wolności słowa zasługuje na darcie łacha.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-17, 10:26   

Romulus napisał/a:
Bibi King - z mojej 44-letniej perspektywy 19-latek to dzieciak.

Mimo wszystko - to nieuczciwe zabarwienie emocjonalne wypowiedzi: "Zły Elon krzywdzi dziecko".

Cytat:
Rzecz w tym, ż Elonik "Wolność słowa" Musk nie widzi problemu (...) ale widzi problem

No tak, i to się nazywa hipokryzja i jest godne potępienia albo co najmniej wyśmiania. Ale to nie zmienia faktu, że Elo Ziom ma prawo chronić swoją prywatność. I ma prawo się wkurzać, że ludzie naruszają ją za pomocą narzędzia, które jest (obecnie) jego własnością.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-17, 16:30   

Co tam u Trumpa

https://twitter.com/i/web/status/1603436271124127744
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-17, 21:21   

Wyobraź sobie, że te amerykańskie tłuki wykupiły te NFT-y. :mrgreen: Koronny dowód na to, że wyborcy Trumpa nie używają mózgów. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1084
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-18, 09:07   

Wiesz ogólnie te NFT to głupi pomysł, ale widać w pewnym momencie chwycił i jacyś ludzie postanowili w to przyinwestować bo mają tyle pieniędzy że nie wiedzą co z nimi robić, a za nimi popędziła zgraja gołodupców co myślą że to kolejny bitcoin (chociaż cholera wie zobaczymy za 10 lat). Stąd ziobro zdziwienia że ktoś kupuje te Trumpa karty, jak można po 20 latach sprzedać kartę z pikachu za 1mln $, albo jakieś komiksy z określonymi wariantami okładkowymi to kto powiedział że to jako kuriozum lat 20 XXI wieku nie będzie kiedyś czegoś warte.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-12-19, 07:28   

W tym wypadku to mniej inwestycja, a bardziej sekciarskie uwielbienie dla Trumpa. Całkiem sporo ludzi się z nim mocno związało emocjonalnie - teraz zostali trochę jak ci wszyscy bidocy, którym prorok obiecał koniec świata i wniebowstąpienie w sobotę, potem przyszła niedziela i świat nadal się toczy jak się toczył. Trzeba albo wyznaczyć nową datę, albo spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie No, zrobił nas w chuja, nic tu po nas, a na to nie każdego stać.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-19, 08:00   

No i NFT raczej się zwija. Miała być rewolucja, artyści i content creatorzy mieli zarabiać dzięki temu uczciwe pieniądze (youtuby fotograficzne generowały nieprzyzwoity wręcz hype). Jakiś rok temu był boom, fchuj ludzi wydało kasę, zarobili nieliczni i nagle przestało być modne. Tyle.

No i ciekawa rzecz. Muszę być strasznym debilem, bo widziałem chyba pięc filmików tłumaczących jak działa NFT i jakie jest jego zastoswanie praktyczne i dalej ni chuja nie rozumiem po chuj to //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2022-12-19, 10:47   

te filmiki nie są żebyś zrozumiał, służą do przenoszenia wirusa
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-19, 11:12   

Ale to byli goście umiarkowanie przeciw, a nie "NFT zajebiste, kupcie moje NFT".
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2022-12-19, 11:19   

taa... pierwszym objawem wirusa jest wyparcie
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-19, 11:54   

¯\_(ツ)_/¯
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7119
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-12-19, 12:05   

MrSpellu napisał/a:
No i ciekawa rzecz. Muszę być strasznym debilem, bo widziałem chyba pięc filmików tłumaczących jak działa NFT i jakie jest jego zastoswanie praktyczne i dalej ni chuja nie rozumiem po chuj to //spell
Zwykły skok na kasę, nic więcej tam nie ma
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-19, 13:58   

Miałem z grubsza podobne impresje.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-19, 15:42   

MrSpellu napisał/a:
widziałem chyba pięc filmików tłumaczących jak działa NFT i jakie jest jego zastoswanie praktyczne i dalej ni chuja nie rozumiem po chuj to //spell

Czesto próbujesz czerpać wiedzę z filmików? Bo wiesz, są inne źródła... :-P
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-19, 17:03   

Tak, często. Nawet bardzo. W zasadzie to niemal zawsze.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2022-12-19, 17:23   

Też próbowałem zrozumieć NFT-y, ale to okazało się bardziej skomplikowane od kryptowalut, którymi też gardzę a bardziej je rozumiem. Zatem uznałem, że to jeszcze większa spierdolina niż bitcoiny i przeszedłem na pozycje darcia łacha.

Nie wiem, zastanawiam się, czy nie założyć oddzielnego tematu o Eloniku, takiego, który będzie od razu wyrażał intencje, np. drzemy z łacha z tego idioty.

Facet dostarcza tyle lol kontentu dziennie, że już nie nadążam, więc zdaję się na innych:

Mistycyzm popkulturowy na Fejsie napisał/a:
Elon Musk, główny bohater anime "Jestem Czternastoletnim Trollem z 4chana, Który Zreinkarnował Się W Ciele Miliardera" nie próżnuje. Odpalił dziś ankietę na swoim Twitterze z pytaniem czy powinien ustąpić z pozycji szefa Twittera. Wyszło na to, że większość osób - nie przytłaczająca większość, ale większość znacząca - zagłosowała na "tak". I teraz wszyscy zastanawiają się, czy to tak na poważnie, czy może to kolejna próba żartu ze strony człowieka będącego żywym dowodem na to, że nawet wszystkie pieniądze świata nie wystarczą, by kupić sobie poczucie humoru.
Wiodąca teoria jest taka, że ktoś - albo Katarczycy, z którymi Elon miział się wczoraj przy okazji jakichś mistrzostw świata piłkę sportową czy coś, nie mam pojęcia, od sportu trzymam się tak daleko jak to tylko możliwe, albo udziałowcy Tesli której akcje pikują w dół aż miło patrzeć - wywarł na Elona presję, by ustąpił ze stanowiska szefa Twittera, a Elon swoim zwyczajem próbuje przerzucić odpowiedzialność za swoje działania na kogoś innego, w tym przypadku na "vox populi", stąd ta ankieta.
A, i oficjalne konto Twitter Support usunęło twitty mówiące o tym, że nie wolno wykorzystywać swojego konta do promowania innych platform. Strona z regulaminem korzystania z Twittera zniknęła - po kliknięciu w link widzimy wyłącznie błąd 404. Do zmiany zdania przekonał Elona, jak można przypuszczać po ich publicznej konwersacji, TheQuartering, skrajnie prawicowy YouTuber, który wyrobił sobie renomę narzekaniem na kobiety i mniejszości w filmach Marvela i tym, że w trakcie jednego ze streamów zejszczał się na podłogę w swojej piwnicy, gdzie ma swoje studio, bo nie chciało mu się ganiać na górę do toalety. Jak zatem widać, on i Elon zdecydowanie mają dogłębne porozumienie dusz i pokrewieństwo charakterów.
Elon napisał w jednym z dzisiejszych twittów o tym, że od teraz wszystkie tak istotne decyzje podejmowane będą metodą głosowania w ankietach na jego koncie na Twitterze. Biorąc pod uwagę fakt, że najnowsza ankieta ma zdecydować czy Elon dalej będzie szefem zastanawiam się, jak to będzie wyglądało po tym jak już ustąpi i pojawi się nowy CEO. O ile ustąpi, bo przecież nikt go do niczego zmusić nie może, a rezultaty ankiety może zwyczaje zignorować.
Poza tym, The Washington Post zbadał sprawę rzekomego stalkera, który miałby jakoby prześladować Muska, co Musk podał jako przyczynę zbanowania konta śledzącego przeloty jego odrzutowca. Otóż, jak się okazuje, było to kłamstwo. Okazało się, że to nie był "jego" stalker, tylko stalker Grimes, typ był mocno zdezorientowany i nie miał niczego wspólnego z botem śledzącym przeloty muskowego odrzutowca. Musk wykorzystał ten (jestem pewien, że dość niezręczny i niekomfortowy) incydent jako wymówkę do zbanowania dziennikarzy pracujących dla czołowych mediów w USA, które to banowanie jest tak bezprecedensową i znaczącą sytuacją, że już teraz doczekało się własnej strony na Wikipedii zatytułowanej "Thursday Night Massacre".
A, i linki do Mastodona nadal są blokowane.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13