FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-07, 14:23   

Cerber108 napisał/a:
AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.


Obie plus Gwiezdny pył.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 224
Wysłany: 2022-12-07, 14:37   

AM napisał/a:
Cerber108 napisał/a:
AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.


Obie plus Gwiezdny pył.

Dzięki za odpowiedź, w takim wypadku poczekam.
Ocean na końcu drogi i Drażliwe tematy są choćby w mglistych planach?
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-07, 14:54   

Cerber108 napisał/a:
AM napisał/a:
Cerber108 napisał/a:
AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.


Obie plus Gwiezdny pył.

Dzięki za odpowiedź, w takim wypadku poczekam.
Ocean na końcu drogi i Drażliwe tematy są choćby w mglistych planach?


2Q 2023 plus nigdziebadź
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 224
Wysłany: 2022-12-07, 15:02   

AM napisał/a:
Cerber108 napisał/a:

Dzięki za odpowiedź, w takim wypadku poczekam.
Ocean na końcu drogi i Drażliwe tematy są choćby w mglistych planach?


2Q 2023 plus nigdziebadź

Wspaniale, Nigdziebądź już kupione, Gwiezdny pył rzutem na taśmę.
 
 
FKJZ 
FKJZ


Posty: 44
Wysłany: 2022-12-07, 15:39   

Cerber108 napisał/a:
AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.

Mogą wrócić, ale ze zaktualizowaną ceną i wtedy nawet okładkowa może okazać się atrakcyjna ;)
_________________
Przepraszam, że tak powiedziałem i dziękuję za tq wypowiedź.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 224
Wysłany: 2022-12-07, 16:11   

FKJZ napisał/a:
Cerber108 napisał/a:
AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.

Mogą wrócić, ale ze zaktualizowaną ceną i wtedy nawet okładkowa może okazać się atrakcyjna ;)

Ja już mam wszystko obliczone. Biorąc pod uwagę zarówno kupon w Empiku (bo właśnie tam są te dwie książki), jak i rabat w sklepie MAGa, ich ceny musiałyby wzrosnąć o ok. 33% względem ceny okładkowej, by to jednak wycieczka do Empika była tą korzystniejszą opcją (choć nie wziąłem pod uwagę punktów za zakupy w sklepie wydawnictwa, ale to już gruba matma jest).
 
 
FKJZ 
FKJZ


Posty: 44
Wysłany: 2022-12-07, 16:27   

Cerber108 napisał/a:
FKJZ napisał/a:
Cerber108 napisał/a:
AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.

Mogą wrócić, ale ze zaktualizowaną ceną i wtedy nawet okładkowa może okazać się atrakcyjna ;)

Ja już mam wszystko obliczone. Biorąc pod uwagę zarówno kupon w Empiku (bo właśnie tam są te dwie książki), jak i rabat w sklepie MAGa, ich ceny musiałyby wzrosnąć o ok. 33% względem ceny okładkowej, by to jednak wycieczka do Empika była tą korzystniejszą opcją (choć nie wziąłem pod uwagę punktów za zakupy w sklepie wydawnictwa, ale to już gruba matma jest).

Cena takich Słów Światłości wzrosła np. o 50%, więc wszystko jest możliwe (choć akurat pewnie na takich cegłach ceny jeszcze bardziej się skalują). Peryferal z kolei zdrożał o 41%. Stop Prawa - książka z kolei krótka - również o 50%.
Podaję tylko liczby, osobiście nie mam nic do wydawnictwa, przyda mi się pohamowanie w zakupach książkowych, ale dobrze było kupować 800stronicowe Artefakty za 30 zł.
_________________
Przepraszam, że tak powiedziałem i dziękuję za tq wypowiedź.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-12-07, 17:09   

Bibi King napisał/a:
Hendrix był tylko jeden i nie pisał książek :badgrin:
Nie był, ale była. A w zasadzie jest, bo nadal żyje. Holly Hendrix. Ale faktycznie - chyba nie pisze książek //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
S1.pl 

Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-12-07, 18:41   

Ash napisał/a:
Ja nie do końca rozumiem skąd się bierze cena ebooka, to trochę jakby wszyscy w branży strzelali gole do własnej bramki. Wchodzę na empik, patrzę na Zaginiony metal

Okładka twarda - 39,64 zł
ebook - 49,50 zł ??? xD (no dobra, na takim ŚK jest tańszy o kilka złotych)

Ja rozumiem, że systemy dystrybucji swoje kosztują ale żeby ebook kosztował więcej niż fizyczna książka?! Przecież to jest idiotyczne.

Wiem, że istnieją legimi i inne takie abonentowe usługi, do tego są promocje ale podejrzewam, że wydawca (taki MAG) dostaje jakieś grosze od nich.

Czy istnieje jakieś lobby papierowych tuszo-wąchaczy bo patrząc na ceny ebookow takie właśnie mam wrażenie, że komuś zależy na tym, żeby ebooki jednak nie zyskiwały na popularności.


Tu akurat bardzo łatwo uwierzyć w spisek. Empik mając swój abonament utrzymuje wysokie ceny ebooków bo za cenę jednego można mieć miesięczny dostęp do tysięcy więc wybór prosty. W taki sposób ebooki się nigdy nie przebiją.
Tylko p. Sedeńko ma dobre ceny ebooków :) Za to bardzo się broni przed Legimi :P

-

Trochę szkoda Artefaktów bo jeśli chodzi o starsze pozycje to imho Artefakty są kilka poziomów wyżej niż Rebisowe Wehikuły.
_________________
Live long and prosper
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-07, 20:22   

S1.pl napisał/a:


Tu akurat bardzo łatwo uwierzyć w spisek. Empik mając swój abonament utrzymuje wysokie ceny ebooków bo za cenę jednego można mieć miesięczny dostęp do tysięcy więc wybór prosty. W taki sposób ebooki się nigdy nie przebiją.
Tylko p. Sedeńko ma dobre ceny ebooków :) Za to bardzo się broni przed Legimi :P


W usłudze abonamentowej EMPIKU są tylko takie książki, które wydawcy chcą i mogą tam umieścić. Abonament to oddzielne prawa autorskie. Obecnie większość właścicieli praw nie chce abonamentu.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-12-07, 22:13   

Panie Andrzeju czy w związku z premierą nowej książki Brent Weeks w przyszłym roku realna jest szansa na:
1. dodruki Nocnego Anioła w twardych oprawach?
2. Gdzieś mi kiedyś migło że Saga Powiernika Światła będzie wznawiana w twardych oprawach. Prawda to czy nawet nie będzie szans na dodruki w miękkiej?
 
 
S1.pl 

Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-12-07, 22:55   

AM napisał/a:
S1.pl napisał/a:


Tu akurat bardzo łatwo uwierzyć w spisek. Empik mając swój abonament utrzymuje wysokie ceny ebooków bo za cenę jednego można mieć miesięczny dostęp do tysięcy więc wybór prosty. W taki sposób ebooki się nigdy nie przebiją.
Tylko p. Sedeńko ma dobre ceny ebooków :) Za to bardzo się broni przed Legimi :P


W usłudze abonamentowej EMPIKU są tylko takie książki, które wydawcy chcą i mogą tam umieścić. Abonament to oddzielne prawa autorskie. Obecnie większość właścicieli praw nie chce abonamentu.


Mogą nie chcieć ich wybór. Ciężko powiedzieć czy na tym tracą czy nie. Mam Legimi i zdarza mi się czytać lub słuchać książki, które już mam na półce bo czasem tak jest wygodniej. Najczęściej jednak czytam/słucham to czego bym nie kupił, a jak bardzo mi się spodoba to i kupię fizyczny egzemplarz. Wydaje mi się, że to win-win i wszyscy zadowoleni, ja na pewno ;)
_________________
Live long and prosper
 
 
Nightblood 

Posty: 29
Wysłany: 2022-12-07, 23:04   

AM napisał/a:
W lipcu podałem listę naszych priorytetów na 2023:

Brandon Sanderson Stormlight 5 ???


A to akurat najprędzej jesień 2024, autor się nie wyrobi z pisaniem. Jeszcze się zastanawiam co się stało z Children of the Nameless, które miało wychodzić jakiś czas temu w MAGowym wydaniu.

Ale ważniejsze pytanie: czy "Otherwise" Crowleya całkiem wypadło z 2023?
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-07, 23:38   

Nightblood napisał/a:
AM napisał/a:
W lipcu podałem listę naszych priorytetów na 2023:

Brandon Sanderson Stormlight 5 ???


A to akurat najprędzej jesień 2024, autor się nie wyrobi z pisaniem. Jeszcze się zastanawiam co się stało z Children of the Nameless, które miało wychodzić jakiś czas temu w MAGowym wydaniu.

Ale ważniejsze pytanie: czy "Otherwise" Crowleya całkiem wypadło z 2023?


To stara lista, kiedy pewne kwestie nie zostały przesądzone. Dzisiaj to wiemy...

Nie będzie.
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-08, 12:09   

S1.pl napisał/a:
AM napisał/a:
S1.pl napisał/a:


Tu akurat bardzo łatwo uwierzyć w spisek. Empik mając swój abonament utrzymuje wysokie ceny ebooków bo za cenę jednego można mieć miesięczny dostęp do tysięcy więc wybór prosty. W taki sposób ebooki się nigdy nie przebiją.
Tylko p. Sedeńko ma dobre ceny ebooków :) Za to bardzo się broni przed Legimi :P


W usłudze abonamentowej EMPIKU są tylko takie książki, które wydawcy chcą i mogą tam umieścić. Abonament to oddzielne prawa autorskie. Obecnie większość właścicieli praw nie chce abonamentu.


Mogą nie chcieć ich wybór. Ciężko powiedzieć czy na tym tracą czy nie. Mam Legimi i zdarza mi się czytać lub słuchać książki, które już mam na półce bo czasem tak jest wygodniej. Najczęściej jednak czytam/słucham to czego bym nie kupił, a jak bardzo mi się spodoba to i kupię fizyczny egzemplarz. Wydaje mi się, że to win-win i wszyscy zadowoleni, ja na pewno ;)


To nie jest win-win. A Legimi to bardzo specyficzny przypadek. Abonamenty to najgorsza rzecz jak mogła zaistnieć na rynku książki. I być może wkrótce zostaną istotnie ograniczone.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-12-08, 12:15   

Jachu napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Hendrix był tylko jeden i nie pisał książek :badgrin:
Nie był, ale była. A w zasadzie jest, bo nadal żyje. Holly Hendrix. Ale faktycznie - chyba nie pisze książek //mysli


Panowie, zaprzeczanie rzeczywistości nie zmienia faktycznego stanu rzeczy --> https://vesper.pl/literatura/790-poradnik-zabojcow-wampirow-klubu-ksiazki-z-poludnia-grady-hendrix-oprawa-twarda-9788377313909?search_query=hendrix&results=5

Douczcie się, zanim zaczniecie poprawiać z dobrego na złe. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-08, 12:17   

Podtrzymuję swoje zdanie. Hendrix był jeden.
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-08, 12:35   

FKJZ napisał/a:
Cerber108 napisał/a:
FKJZ napisał/a:
Cerber108 napisał/a:
AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.

Mogą wrócić, ale ze zaktualizowaną ceną i wtedy nawet okładkowa może okazać się atrakcyjna ;)

Ja już mam wszystko obliczone. Biorąc pod uwagę zarówno kupon w Empiku (bo właśnie tam są te dwie książki), jak i rabat w sklepie MAGa, ich ceny musiałyby wzrosnąć o ok. 33% względem ceny okładkowej, by to jednak wycieczka do Empika była tą korzystniejszą opcją (choć nie wziąłem pod uwagę punktów za zakupy w sklepie wydawnictwa, ale to już gruba matma jest).

Cena takich Słów Światłości wzrosła np. o 50%, więc wszystko jest możliwe (choć akurat pewnie na takich cegłach ceny jeszcze bardziej się skalują). Peryferal z kolei zdrożał o 41%. Stop Prawa - książka z kolei krótka - również o 50%.
Podaję tylko liczby, osobiście nie mam nic do wydawnictwa, przyda mi się pohamowanie w zakupach książkowych, ale dobrze było kupować 800stronicowe Artefakty za 30 zł.


Ceny rzeczywiście mogą wzrosnąć o 50%, tym bardziej, że większość ma 6-7 lat i były zwyczajnie za niskie w czasach, kiedy książki się ukazywały.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 224
Wysłany: 2022-12-08, 13:02   

AM napisał/a:
FKJZ napisał/a:

Cena takich Słów Światłości wzrosła np. o 50%, więc wszystko jest możliwe (choć akurat pewnie na takich cegłach ceny jeszcze bardziej się skalują). Peryferal z kolei zdrożał o 41%. Stop Prawa - książka z kolei krótka - również o 50%.
Podaję tylko liczby, osobiście nie mam nic do wydawnictwa, przyda mi się pohamowanie w zakupach książkowych, ale dobrze było kupować 800stronicowe Artefakty za 30 zł.


Ceny rzeczywiście mogą wzrosnąć o 50%, tym bardziej, że większość ma 6-7 lat i były zwyczajnie za niskie w czasach, kiedy książki się ukazywały.

Cholibka, to może rzeczywiście zgarnę. Zweryfikuję tylko w jakim są stanie.
 
 
Someone1 
Someone1

Posty: 1
Wysłany: 2022-12-09, 13:42   Dodruk wczesnych artefaktów

AM napisał/a:
Jachu napisał/a:
A kiedy? :badgrin:


Nie wiem. Wyjdzie w praniu. Mamy dużą listę dodruków do zrobienia. W każdym razie, jeśli chodzi o Artefaktowe tytuły, zaczniemy od Zanzibaru, Trawy i Przedrzeźniacza.


Dzień dobry.
Panie Andrzeju mam małe zapytanie. Czy wspomniane w tym wątku dodruki Artefaktów dalej są w planie na przyszły rok? Jeśli tak to jakie jest prawdopodobieństwo zrealizowania tego planu?
Widzę co się dzieje na rynku wydawniczym i jestem w stanie zgodzić się nawet na 80-90% podwyżkę ceny, przy zachowaniu jakości. Takie na przykład 50-55 zł za Przedrzeźniacza jest jeszcze do przeżycia, na Olx i Allegro używane egzemplarze tej książki chodzą po ok. 100 zł, a to tylko 250 stron. :shock:
Pozdrawiam :-)
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2022-12-09, 14:29   

Ja mam potężną obsesję na punkcie Sandersona, ale i tak nie potrafię zrozumieć, czemu ludziom przeszkadza grzbiet Zaginionego Metalu.

Skąd się wzięło to przeświadczenie, że grzbiety książek na półce muszą do siebie idealnie pasować? To nie tak, że jest od czapy jakiś dopisek jak na drugiej połówce Rytmu Wojny czy coś; jest utrzymanie tej samej kolorystyki co w reszcie serii, jest ten sam styl napisu...

Bezsens jakiś.
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-09, 14:58   Re: Dodruk wczesnych artefaktów

Someone1 napisał/a:
AM napisał/a:
Jachu napisał/a:
A kiedy? :badgrin:


Nie wiem. Wyjdzie w praniu. Mamy dużą listę dodruków do zrobienia. W każdym razie, jeśli chodzi o Artefaktowe tytuły, zaczniemy od Zanzibaru, Trawy i Przedrzeźniacza.


Dzień dobry.
Panie Andrzeju mam małe zapytanie. Czy wspomniane w tym wątku dodruki Artefaktów dalej są w planie na przyszły rok? Jeśli tak to jakie jest prawdopodobieństwo zrealizowania tego planu?
Widzę co się dzieje na rynku wydawniczym i jestem w stanie zgodzić się nawet na 80-90% podwyżkę ceny, przy zachowaniu jakości. Takie na przykład 50-55 zł za Przedrzeźniacza jest jeszcze do przeżycia, na Olx i Allegro używane egzemplarze tej książki chodzą po ok. 100 zł, a to tylko 250 stron. :shock:
Pozdrawiam :-)


Przedrzeźniacz w dzisiejszych realiach cenowych kosztowałby maksymalnie 39 złotych. Zobaczymy jak będzie z dodrukami. Trudno coś teraz przewidzieć.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-12-09, 15:23   

Panie Andrzeju ponawiam pytanie czy w związku z premierą nowej książki Brent Weeks w przyszłym roku realna jest szansa na:
1. dodruki Nocnego Anioła w twardych oprawach?
2. Gdzieś mi kiedyś migło że Saga Powiernika Światła będzie wznawiana w twardych oprawach. Prawda to czy nawet nie będzie szans na dodruki w miękkiej?
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-12-09, 16:22   

grimmjow napisał/a:
Panie Andrzeju ponawiam pytanie czy w związku z premierą nowej książki Brent Weeks w przyszłym roku realna jest szansa na:
1. dodruki Nocnego Anioła w twardych oprawach?
2. Gdzieś mi kiedyś migło że Saga Powiernika Światła będzie wznawiana w twardych oprawach. Prawda to czy nawet nie będzie szans na dodruki w miękkiej?


1. Inaczej nie miałoby to sensu.
2. Tak, ale to jeszcze nie moment, żeby podawać jakieś konkretne daty. Na razie skupiamy się na Nocnym Aniele.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-12-09, 16:43   

AM napisał/a:

1. Inaczej nie miałoby to sensu.
2. Tak, ale to jeszcze nie moment, żeby podawać jakieś konkretne daty. Na razie skupiamy się na Nocnym Aniele.


Super dzięki za odpowiedź w takim razie czekam cierpliwie
 
 
Ash 

Posty: 788
Wysłany: 2022-12-09, 16:49   

Ciekawe czy taką Gorejącą biel da się wydać w jednym tomie w twardej oprawie //mysli
 
 
Hannibalking

Posty: 25
Wysłany: 2022-12-09, 17:21   

Odpryskowy napisał/a:
Ja mam potężną obsesję na punkcie Sandersona, ale i tak nie potrafię zrozumieć, czemu ludziom przeszkadza grzbiet Zaginionego Metalu.

Skąd się wzięło to przeświadczenie, że grzbiety książek na półce muszą do siebie idealnie pasować? To nie tak, że jest od czapy jakiś dopisek jak na drugiej połówce Rytmu Wojny czy coś; jest utrzymanie tej samej kolorystyki co w reszcie serii, jest ten sam styl napisu...

Bezsens jakiś.


Ponieważ trylogia tworzy jakiś wzór a reszta już nie. Ot dlatego.
 
 
Hannibalking

Posty: 25
Wysłany: 2022-12-09, 17:27   

Czy Mag przykłada jakoś palec do adwentarza książkowego na świecie książki? Bo za pare dni pojawi się cała trylogia z mgły zrodzonego. Dzisiaj wampirze królestwo było Kristoffa
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 649
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-12-09, 18:03   

Hannibalking napisał/a:
Czy Mag przykłada jakoś palec do adwentarza książkowego na świecie książki? Bo za pare dni pojawi się cała trylogia z mgły zrodzonego. Dzisiaj wampirze królestwo było Kristoffa

A co to niby jest adwentarz?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Whoresbane


Posty: 1042
Wysłany: 2022-12-09, 18:05   

Hannibalking napisał/a:
Czy Mag przykłada jakoś palec do adwentarza książkowego na świecie książki? Bo za pare dni pojawi się cała trylogia z mgły zrodzonego. Dzisiaj wampirze królestwo było Kristoffa


Jak to sprawdzić co będzie z wyprzedzeniem?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 13