FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
House of the Dragon
Autor Wiadomość
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2022-11-03, 08:42   

Jako post scriptum do wcześniejszego posta: https://www.nme.com/en_au...earlier-3340742 < Dżordż oczywiscie chciał wystartować timeline Rodu Smoka 40 lat wcześniej i męczył scenarzystów o to, żodyn nie był zainteresowany :mrgreen: To jest koleś którego nic nie nauczyło rozmemłanie PLiO i trudności w adaptacji takiego rozmemłańska.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-03, 08:55   

Podejrzewam, że płacą mu od tony.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2022-11-03, 09:58   

Raczej od sztuki, uśmierconych.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-11-03, 17:03   

Ł napisał/a:
Jako post scriptum do wcześniejszego posta: https://www.nme.com/en_au...earlier-3340742 < Dżordż oczywiscie chciał wystartować timeline Rodu Smoka 40 lat wcześniej i męczył scenarzystów o to, żodyn nie był zainteresowany :mrgreen: To jest koleś którego nic nie nauczyło rozmemłanie PLiO i trudności w adaptacji takiego rozmemłańska.

Kiedy czytałem o jego nadziejach na to, że GoT będzie miało więcej sezonów to się pukałem w czoło, czy już mu na starość peron nie odjeżdża za bardzo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-03, 18:15   

gdyby GoT trzymało poziom 3-5 serii to by mogło mieć i 10 sezonów, ale tak się chyba nie da....
 
 
Raciel 
Keeper of Secrets


Posty: 15
Skąd: Sky
Wysłany: 2022-11-30, 12:43   

Już trochę czasu minęło od finału, ale uważam, że serial trzyma poziom i oby tak dalej. Bohaterzy, historia, wszystko jest dopracowane i zaczynam myśleć, że staję on się na równi z pierwszymi sezonami got.
_________________
I bind and command you: Stand!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-11-30, 16:29   

Pierwszy sezon "HotD" nie ma startu do pierwszej serii "GoT".
Duże przeskoki czasowe sux! W drugim ponoć ma już być "normalnie". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-12-06, 13:03   

Piękny był to serial. Jeszcze fantasy w TV nie zginęła, póki GOT żyje. Ramani też nawet dał radę, to mój ulubiony kawałek muzyki odtworzony przez dobrego człowieka: https://www.youtube.com/watch?v=zDjgbhHKkIM

Troszkę mam obawy, co do drugiego sezonu, bo materiał źródłowy aż tak bardzo nie powala jak ASOIAF, ale liczę, że scenarzyści dadzą radę.

ASIX jak wyżej, pierwszy sezon GOT miał świetny materiał źródłowy. Tutaj miałeś suche 100 stron pseudohistorii, z którego scenarzyści zrobili zacną telewizję. Także nie ma co się dziwić, że 1 sezon GOT był w wielu aspektach lepszy.

Komentować w tym topiku przestałem w trakcie sezonu, bo większość opinii była tutaj, nie obraźcie się, nieźle odklejona. "Szkoda gadać" jak to się mówi. :mrgreen:
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4632
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-12-06, 19:08   

jezzoRM ile HBO płaci za to by tu nagle wskoczyć, walnąć pochwałę średniego HoD i jednocześnie szybką krytykę RoP, o którym już żeśmy zapomnieli, tak samo jak o HoD? Czy to odwalana robota za darmo?
HoD "zacną telewizją"? Słusznie nie komentuj nam odklejonym.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-12-07, 11:59   

Jeśli HBO musiałoby płacić za chwalenie HoTD przy jednoczesnym krytykowaniu RoP to byłoby już dawno bankrutem patrząc na powszechność takowych opinii i ich przeważającą ilość. Koń, jaki jest, każdy widzi. No, prawie każdy :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-12-07, 16:15   

Tak mi się wydaje, że jednak jesteśmy tu w mniejszości. Bo obydwa seriale i ten od HBO i ten od Amazona zbierają pozytywne opinie większości widzów. Ludzie zapewne książek nie czytali i mają w pompie wierność literackim oryginałom. I w tym przypadku jestem z nimi, bo też mam w pompie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4632
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-12-07, 17:35   

jezzoRM napisał/a:
Jeśli HBO musiałoby płacić za chwalenie HoTD przy jednoczesnym krytykowaniu RoP to byłoby już dawno bankrutem patrząc na powszechność takowych opinii i ich przeważającą ilość. Koń, jaki jest, każdy widzi. No, prawie każdy :mrgreen:

Może to jest powód wielkich finansowych problemów grupy Warner - HBO, cięcia kosztów itd. :mrgreen:

Romulus napisał/a:
Bo obydwa seriale i ten od HBO i ten od Amazona zbierają pozytywne opinie większości widzów.

Po dwóch odcinkach Willowa, nawet HoD zaczął mi się podobać. Nadal ledwo ledwo, ale w porównaniu to już przyzwoita papka.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2022-12-07, 17:36   

Dla równowagi napiszę, że mnie się ostatecznie HoTD podobał. Pierwsze 5 odcinków co prawda mizerne: nudne, rozwlekłe, bezbarwne postacie i absurdalne, nieprzystające do seriali HBO rozwiązania fabularne (Daemon wyrzynający piratów) - 4/10. Drugiej części sezonu nie zamierzałem już oglądać, ale żona nalegała. No i odcinki 6-10 były zacne, na poziomie tego lepszego GoT - 8/10.

Matematyka nie kłamie, sumarycznie 7/10.

Tego Władcę Pierścieni dałem radę dociągnąć gdzieś do połowy 4 odcinka. Kompletnie bezjajeczny twór.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4632
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-12-07, 17:37   

Gdyby tylko nie te dwie, trzy głupoty zwłaszcza w scenie w sepcie i w ostatnim odcinku to niemal bym się zgodził.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-12-08, 07:16   

Romulus napisał/a:
Ludzie zapewne książek nie czytali i mają w pompie wierność literackim oryginałom. I w tym przypadku jestem z nimi, bo też mam w pompie.


Nie czytałem, mam w pompie, a Sceny z życia Smoków były przez 75% sezonu zwyczajnie paździerzowe i pełne waty. Dwa-trzy ostatnie odcinki dają nadzieję na ożywienie, ale poza tym mieliśmy samą drętwą ekspozycję i korowód postaci robiących bardziej za rekwizyty niż ludzi z krwi i kości. Dosłownie jedna scena zdołała mnie jakoś emocjonalnie dźgnąć (śmierć króla), resztę zbywałem wzruszeniem ramion albo głębokim krindżem. Oglądałem w sumie dla towarzystwa i z kronikarskiego obowiązku, drugi sezon pewnie zaliczę na tą samą melodię, chyba, że producenci zadzwonią do mnie, Spella i Smarzowskiego żebyśmy ich ratowali Smokiem złym //orc

jezzoRM napisał/a:
Komentować w tym topiku przestałem w trakcie sezonu, bo większość opinii była tutaj, nie obraźcie się, nieźle odklejona. "Szkoda gadać" jak to się mówi.


Jest mi z tego powodu niezwykle wszystko jedno.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-08, 08:17   

Stary Ork napisał/a:
chyba, że producenci zadzwonią do mnie, Spella i Smarzowskiego żebyśmy ich ratowali Smokiem złym


Ilekroć dzwoni ktoś z nieznanego numeru mam cichutką nadzieję, że to jest właśnie to. Niestety to firmy trzecie zatrudnione przez Play, próbujące uszczęśliwiać mnie Ofertą. Nadzieja moja mać //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-12-08, 08:32   

Ja ciągle czekam na telefon z Bostonu, że w związku z kontuzją Roberta Williamsa zwolniło się miejsce w pierwszej piątce Celtów, nadzieja umiera ostatnia //panda Ale przynajmniej mają bezwzględnie lepszy sezon niż HotD :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-08, 08:39   

Ciekawe na jaki telefon czeka Smarzowski? //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-12-08, 08:43   

Od Ciebie, że scenariusz gotowy. Wstrzymujesz produkcję --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-08, 08:44   

Ale ja czekam aż wskrzeszą Pilcha, bo mam kilka pytań //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Bibi King

Posty: 1603
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-08, 10:37   

Stary Ork napisał/a:
Ja ciągle czekam na telefon, że w związku z kontuzją Robbiego Williamsa zwolniło się miejsce w pierwszej piątce Take That

Poprawiłem.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-12-08, 10:47   

Biere.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Bibi King

Posty: 1603
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-08, 11:00   

Romulus napisał/a:
obydwa seriale i ten od HBO i ten od Amazona zbierają pozytywne opinie większości widzów.

Nie mówisz chyba o RoP? Na Rotten Tomatoes od widzów ma 39%. Na IMDB ocena 6,9, nędza. Nawiasem mówiąc, na IMDB "Siedemnaście mgnień wiosny" ma ocenę 8,8 - fanbaza nieliczna, ale wierna i zgodna :mrgreen:
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-12-08, 11:57   

6,9 to raczej nie nędza, tylko średniak.

A to jak oceny fanbazy mogą rozjechać się z ocenami krytyków i przeciętnych widzów najlepiej świadczy przykład netflixowego Wiedźmina.
  
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-12-08, 12:02   

Romulus zaraz Ci wyjaśni, że to toksyczny fandom zaniża oceny, a tak naprawdę wszystkim się podobało.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-12-08, 12:07   

Być może tak było, ale musieliby być znacznie bardziej skuteczni niż ci od Wieśka, żeby to miało znaczenie (bo tamten nadal ma wysokie 8.2).
 
 
Bibi King

Posty: 1603
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-08, 12:08   

jezzoRM napisał/a:
6,9 to raczej nie nędza, tylko średniak.

W skali 1-10 teoretycznie średniak. Nędza w momencie, kiedy zobaczysz, jaki badziew ma wyższe oceny. No i kiedy wspomnisz cały ten hype.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-12-08, 12:17   

Dwa ostatnie odcinki znacznie lepsze od poprzednich. Kiedy wreszcie skończyli z tymi przeklętymi skokami czasowymi, zrobiło się ciekawie. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-12-08, 12:19   

jezzoRM napisał/a:
Być może tak było, ale musieliby być znacznie bardziej skuteczni niż ci od Wieśka, żeby to miało znaczenie (bo tamten nadal ma wysokie 8.2).


https://www.imdb.com/titl.../?ref_=tt_ov_rt

Spora różnica między medianą a średnią (odpowiednio 8 i 9,6), do tego najliczniejsze grupy ocen to oceny skrajne (10 i 1). Rzadko się widuje takie rozkłady na IMDB, widać sporą mobilizację oceniających, ale nie mam danych żeby wyciągać wnioski.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2022-12-08, 12:19   

Tzw. "większość widzów" to trolle z firm/farm marketingowych i zmanipulowane wymogi oceniania (jak w amazonie), trzeba być chochołem by tym rzeczowo argumentować jakość produkcji.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13