FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Rings of Power
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-03, 18:02   

Ł napisał/a:
Trojan napisał/a:
MrSpellu napisał/a:


*Przykład z brzegu. Tate niziołki w jednym odcinku mówi, że siłą niziołów jest rodzina i społeczność, że każdy dba o każdego i ogólnie komunionizm na pełnej kurwie. Odcinek później ten sam tate skręca se nogę i ta cała społeczność skazuje go i jego rodzinę na a chuj radź se sam, umrzyj dobrze, byśmy dobrze Cię wspominali przy piwku. Czy jakoś tak. Piszę z pamięci więc ten tego.
.


ale to się zgadza - dobro społeczności ponad wszystko, jeżeli jesteś ciężarem dla niej, to cię odcinają. NIhil NOvi - zwłaszcza dla dalekowschodnich.


ta dalekowschodnich,

"Cezary Baryka patrzył na gromady starców i staruch wywleczonych z ogrzanych chałup do stodółek przez dzieci i wnuki zdrowe, na śmierć w mróz i zawieję, złożonych na snopkach by prędzej doszli i nie zadręczali spracowanych i głodnych swym kaszlem, charkaniem krwią, albo nieskończonymi jękami"

Polska powieść sprzed niespełna 100 lat --_-



100 lat temu cywilizacja kończyła się na Odrze.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2022-11-04, 11:42   

Moim zdaniem z samym pomysłem na pokazanie proto-hobbitów, które są hobbitami jakie znamy z jednym wyjątkiem - nie mają Shire, ostoi stabilności, bezpieczeństwa i podstawowego dobrobytu, nie ma problemu. Bez tego mają bezlitosne mechanizmy przetrwania społeczności. To się klei i w tym uniwersum i jako odniesienie do realnego świata gdzie my też jako ogół społeczeństw europejskich mamy dopiero od stosunkowo niedawna poziom życia który nie wymusza zachowań typu "wystawmy dziadków na mróz".

Problem jest inny. Ten wątek ma klimaty realistyczne, z potencjałem na to co zrobił Eggers w "Midsommar" a cała historia skomponowana jest w tonie Spielbergowskim typu "spada cudak z nieba i konserwatywna społecznośc się go boi, i tylko niepokorne dzieciaki mogą pomóc". Dlatego nie dziwie się że choć pomysł jest spoko, to u wielu odbiorców wywołuje zgrzyt w odbiorze, bo to takie totalne pomieszanie konwencji w wątku który w ogóle zasługuje na oddzielny sezon, a nie bycie przeplatańcem i zmyłką w grze "kto ejst Sauronem".
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-04, 12:25   

Ł napisał/a:
Moim zdaniem z samym pomysłem na pokazanie proto-hobbitów, które są hobbitami jakie znamy z jednym wyjątkiem - nie mają Shire, ostoi stabilności, bezpieczeństwa i podstawowego dobrobytu, nie ma problemu. Bez tego mają bezlitosne mechanizmy przetrwania społeczności. To się klei i w tym uniwersum i jako odniesienie do realnego świata gdzie my też jako ogół społeczeństw europejskich mamy dopiero od stosunkowo niedawna poziom życia który nie wymusza zachowań typu "wystawmy dziadków na mróz".


Pełna zgoda. Mnie jednak poirytowala niekonsekwencja. Jakby było wczęśniej podkreślone, że dobro społeczności jest najważniejsze, bo po drodze czychają ciężkie warunki, wilki i skurwysyny, to ok. Też nie mam z tym problemu. Odniosłem wrażenie, ze tate sprzedawał córci wizję społeczność dbającej o każdego w dosłownym znaczeniu. Może odniosłem mylne wrażenie, może nadinterpretowałem. Musiałbym to sprawdzić, a naprawdę mi się nie chce do tego wracać. To było trochę tak jakby przez ileś tam scen podkreślana była sielskość tych protohobbitów, że to są takie spoko misie patysie gumisie, a tu nagle ktoś się skaleczył i giń skurwysynu, razem z całą rodziną.

Ł napisał/a:
Problem jest inny. Ten wątek ma klimaty realistyczne, z potencjałem na to co zrobił Eggers w "Midsommar" a cała historia skomponowana jest w tonie Spielbergowskim typu "spada cudak z nieba i konserwatywna społecznośc się go boi, i tylko niepokorne dzieciaki mogą pomóc". Dlatego nie dziwie się że choć pomysł jest spoko, to u wielu odbiorców wywołuje zgrzyt w odbiorze, bo to takie totalne pomieszanie konwencji w wątku który w ogóle zasługuje na oddzielny sezon, a nie bycie przeplatańcem i zmyłką w grze "kto ejst Sauronem".


Tak. W obecnej formie jako oddzielny wątek jest to za płytkie, a jako przeplataniec jest to zbyt rozdmuchane.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2022-11-04, 22:27   

MrSpellu napisał/a:
To było trochę tak jakby przez ileś tam scen podkreślana była sielskość tych protohobbitów, że to są takie spoko misie patysie gumisie, a tu nagle ktoś się skaleczył i giń skurwysynu, razem z całą rodziną.

Oglądałeś Midsommar? :mrgreen:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-05, 00:23   

Nie, ale w miarę dokładnie mi go opowiedziano :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-11-05, 23:35   

Obejrzałem premierowe dwa odcinki i odpadłem. To nie zachęcało do kontynuacji. Nie jestem fanem Tolkiena, ale uwielbiam trylogię Jacksona jako przejaw geniuszu reżysera, który nudnego ciepłego kapcia zamienił w buty ze smoczej skóry. Serial się skończył, wszyscy psioczyli, miałem trochę wolnego wieczorami i obejrzałem resztę. To jest bardzo niedobre. Nawet w warstwie wizualnej nie robi wrażenia w porównaniu z tym, co Jackson nakręcił 20 lat temu. Mdły scenariusz, zimna Galadriela, której pięknych rysów nie rozświetla od środka bajkowa jasność. Inni bohaterowie nie lepsi. Czarny elf i jego ukochana ładni. I tyle. Najcieplej mam w stosunku do grubej protohobbitki, która jako żywo przypomina młodą Magdalenę Środę. Ciekaw jestem co powiedział ekipie ten kapitalistyczny padalec, gdy za jego fortunę upiekli mu taki zakalec. Można powiedzieć - dobrze ci tak, dziadu! Ale to nam miało być dobrze. Wedle mnie film powaliła nieudolna reżyseria. Słabości scenariuszowe można obejść i wybaczyć. Stare filmy Sci-Fi ( celowo tak nazywam) na VHS często robione za grosze i ze scenariuszami na granicy tolerancji intelektualnej broniły się świetną robotą reżyserów. Tempem, dramaturgią, grą aktorów. Szkoda. Nawet ten poniewierany Wiedźmin nie robi na mnie tak smutnego wrażenia, bo nie mamy wyższego punktu odniesienia do tych obrazów z Netflixa. Jackson ustawił poprzeczkę na takim poziomie, że marnie widzę efekty jego kontynuatorów. Szkoda.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-11-07, 06:14   

Ł napisał/a:
Ten wątek ma klimaty realistyczne, z potencjałem na to co zrobił Eggers w "Midsommar"


Nie Eggers zrobił "Midsommar", lecz Ari Aster.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2022-11-07, 08:50   

ASX76 napisał/a:
Ł napisał/a:
Ten wątek ma klimaty realistyczne, z potencjałem na to co zrobił Eggers w "Midsommar"


Nie Eggers zrobił "Midsommar", lecz Ari Aster.


tak jest, obaj robią zajebistą robotę z horrorem i czasem mi się mylą.
 
 
Whoresbane


Posty: 1043
Wysłany: 2022-12-02, 13:01   

Zmiana aktora grającego Adara. Josepha Mawle zastąpi Sam Hazeldine
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-12-06, 13:07   

Jeszcze tego nie skasowali? Ciekawy jestem wyników oglądalności 2 sezonu jak wyjdzie :mrgreen:
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-06, 19:23   

chyba nie powiesz że bezrozumna masa pseudofanów powinna wyznaczać co jest prawilne a co nie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15