FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie sądownictwo
Autor Wiadomość
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2022-11-15, 19:37   

Za 360 zł to lepiej sobie darować sąd, jeśli pozasądowo się nie uda. Wiem, że to nie są małe pieniądze, ale mimo wszystko niewarte tego czasu i nerwów.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-15, 19:49   

Romulus napisał/a:
Jeśli miałby być to mały sąd, to może w rok się wyrobisz. W dużym mieście: Warszawa, Poznań, Wrocław itd., poczekać możesz dłużej. Ale jak się teraz pospieszysz to może przed wyborami zdążysz. Po wyborach, kiedy będą odsuwać od orzekania "nielegalnych" sędziów to masz jak w banku pięciolatkę.


tak swoją drogą - wszyscy sędziowie obecnie powoływani są w świetle tej interpretacji "nieuprawnieni/nielegalni" ?

znasz takich sędziów ?
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-11-15, 20:18   

opinia w necie - to chyba najlepiej działa... na sądy nie masz co liczyć
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-11-15, 20:20   

Trojan napisał/a:
Romulus napisał/a:
Jeśli miałby być to mały sąd, to może w rok się wyrobisz. W dużym mieście: Warszawa, Poznań, Wrocław itd., poczekać możesz dłużej. Ale jak się teraz pospieszysz to może przed wyborami zdążysz. Po wyborach, kiedy będą odsuwać od orzekania "nielegalnych" sędziów to masz jak w banku pięciolatkę.


tak swoją drogą - wszyscy sędziowie obecnie powoływani są w świetle tej interpretacji "nieuprawnieni/nielegalni" ?

znasz takich sędziów ?

Tak. Wszyscy powołani za pośrednictwem poprzedniej i obecnej KRS w świetle Frakcji Rewolucyjnej w wymiarze sprawiedliwości, są nielegalni.

Ja do tej Frakcji nie należę, więc nie mam problemu z moimi nowymi kolegami i koleżankami.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-15, 20:58   

Stary Ork napisał/a:
Yo, ma kto doświadczenie/wiedzę odnośnie dochodzenia przed sądem roszczeń konsumenckich? Long story short, kupiłem buty, po półtora miesiąca niezbyt intensywnego noszenia szlag je trafił (przetarły się na zapiętkach), sklep na reklamację odpowiedział z grubsza w tonie Po coś wzuwał trzewiki, głupi kurwiu, to nie są trzewiki do wzuwania, twoja wina, twoja wina, twoja bardzo wielka wina, uszkodzenie mechaniczne nie podlega reklamacji, idź sobie trochę powypierdalać. Działam teraz przez miejskiego rzecznika praw konsumenta (bardzo ogarnięte babeczki), ale uprzedzono mnie, że firma (Martes, chuj im na grób) ma w zwyczaju posyłać klientów i ich reklamacje na bambus i sprawa może się skończyć w sądzie. Mam już na oku rzeczoznawcę i od jego opinii zależy, czy będziemy działać dalej, ale tu pojawiają się dalsze pytania:

- Jak długo trwa cała afera, tj. ile zwykle czeka się na rozprawę? Bo jeśli po trzech pokoleniach walki i znoju mój prawnuk wreszcie dostanie odpowiedź odmowną, to trochę przypał.
- Czy sąd przy takich popierdółkach (wartość roszczenia 360 PLN) powołuje własnego biegłego czy odklepuje to w pięć minut, dziękuję, do widzenia?
- Czy w ogóle skórka warta wyprawki, tzn. jaka jest szansa, że orzeczenie będzie po mojej myśli? Rozumiem że wszystko zależy od opinii rzeczoznawcy, ale jestem ciekaw jaka jest praktyka i czego mam się spodziewać jeśli dojdzie do rozprawy.

Orku, w naszym mieście wcale aż tak źle to zazwyczaj nie wygląda, tyle że nie mogąc ocenić zasadności/sensowności ewentualnego pozwu, to zważ że realnie jakiekolwiek koszty będziesz miał większe niż ta kwota. Realnie tylko niewielką część kosztów da się odzyskać. Ja, mimo żem prawnik bym z tym do sądu nie szedł, bo by mi było szkoda. Z pełnomocnikiem, to nawet jakbym ci to za darmo zrobił to i tak koszty korespondencji itd by pewnie realnie to mogły przekroczyć. Tyle, że tak się nie powinno odpuszczać draniom.
Ale znów, ja sam miałem problem w zeszłym roku z komputerem, który kupiłem synowi i realnie zadziałało to jak dostali ode mnie długi mail (któryś z kolei, po paru miesiącach przepychanek) i jednocześnie sążnista wypowiedź na facebooku, z moim imieniem i nazwiskiem, że tak powiem z otwartą przyłbicą. I tak, jak tylko robili uniki, to po poście na facebooku w ciągu paru godzin było oficjalne przeproszenie i zwrot pieniędzy. Te media społecznościowe dla nich są ważne i ktoś tam od razu goni działy reklamacyjne.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-16, 07:05   

Dzięki wszystkim za rady i sugestie, póki co działam przez miejskiego rzecznika praw konsumenta (biuro złożyło odwołanie w moim imieniu), zobaczymy, jak się rozwinie dalej.

Trojan napisał/a:
kurczem,
mówimy o butach Martesach ? czy o dr.Martnesach ?


Martensy noszę od zawsze, i jeszcze nie trafiła mi się para, która by wytrzymała mniej niż 5 lat ostrego użytkowania w każdych warunkach terenowych i pogodowych niezależnie od lokalnej gęstości zaludnienia (znaczy, pod samą sceną też :badgrin: ). Kosę mam z firmą Martes, która sprzedała mi chujowe Elbrusy.

Spellu, włączże PW z łaski swojej, coś mi nie idzie :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-11-16, 07:36   

Stary Ork napisał/a:

Spellu, włączże PW z łaski swojej, coś mi nie idzie :P
Spell musi się pojawić na forum by wiadomość dotarła
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-16, 07:40   

Cytat:
Nie możesz wysłać prywatnej wiadomości do tego użytkownika. Użytkownik wyłączył prywatne wiadomości.
//mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-16, 07:43   

Kurwa, ktoś wie jak to włączyć spowrotem? //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-16, 07:44   

Dobra, ogarnąłem //spell Wysyłaj //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-11-16, 08:26   

Poszedłeś do Martesa. Sam jesteś sobie winien.

btw co chciałeś kupić?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-16, 08:28   

Trzy kilo ziemniaków, mleko 3,2%, cztery nieduże pomidorki i goudę w plasterkach, ale mnie poniosło.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-11-16, 08:30   

plany są po ty żeby się ich trzymać

a co kupiłeś?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-16, 08:32   

Elbrusy do chodzenia na codzień, trochę mnie piliło i nie zbadałem rynku, to teraz mam za swoje.

Fidel-F2 napisał/a:
plany są po ty żeby się ich trzymać


Żaden plan nie wytrzymuje konfrontacji z przeciwnikiem.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-11-16, 08:45   

Poszedłem kiedyś do Martesa i pytam, buty takie, takie, albo takie. Nie mamy takich marek w asortymencie. No to skarpety, takie, takie, albo takie. Nie mamy takich marek w asortymencie. Coś tam jeszcze. Nie mamy takich marek w asortymencie. No to dziękuję i przestałem tam chodzić. Ale fakt, że kiedyś kupiłem u nich kurtkę Elbrusa, po jakiejś kosmicznej przecenie -60% czy jakoś tak, i to był zajebisty zakup - na zimowe góry rewelacyjna i termicznie i ergonomicznie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-16, 08:51   

Ja mam od nich zajebongo termos i plecak powszedni, nie do zdarcia, nawet mojemu kotu nie udało się go rozpracować. Ale na butach się przejechałem, cholera wie, może taki lipny model.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-11-16, 08:54   

Ja mam elbrusy od 4-5 lat, co prawda na sporadyczne góry i zimniejszą zimę, ale nim im nie ma.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-12-06, 14:53   



No i jak widać można obrażać w taki sposób służby mundurowe bezkarnie...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-12-06, 16:19   

Stare to jak świat.
A społeczna szkodliwość tego czynu, jeśli to w ogóle przestępstwo (bo nie ma tu wskazanego z imienia i nazwiska żadnego funkcjonariusza), jest znikoma. Wobec tego co ci bandyci robią na granicy białoruskiej z ludźmi, łamiąc przy okazji prawo RP.
Nie ma tu niczego do rozkminy.
Poza tym w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu wielokrotnie podkreślano, że funkcjonariusze publiczni z definicji powinni mieć grubszą skórę i mogą być poddawani niesprawiedliwej i krzywdzącej krytyce. Z racji wykonywanego zawodu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-06, 16:32   

wred, ty coś bierzesz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-12-06, 17:00   

Romulus napisał/a:
funkcjonariusze publiczni
sędziowie też :P ? Jakbym coś analogicznego wysmarował na sędziów, no bo miałem do czynienia z taką jedną która natruła mi krwi podczas rozwodu, to byłoby ok ? i sąd umorzyłby potencjalną sprawę ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-12-06, 19:09   

wred napisał/a:
Romulus napisał/a:
funkcjonariusze publiczni
sędziowie też :P ? Jakbym coś analogicznego wysmarował na sędziów, no bo miałem do czynienia z taką jedną która natruła mi krwi podczas rozwodu, to byłoby ok ? i sąd umorzyłby potencjalną sprawę ?

Oczywiście. Co więcej, prokurator w ogóle by nie postawił ci zarzutów.

Możesz spokojnie obrażać sędzię, która ci napsuła krwi na piśmie, w Internecie, w gazetach, w telewizji.

Gdybyś obraził ją w ten sposób na rozprawie, ogólnie w trakcie czynności sądowych, to wtedy popełniłbyś przestępstwo ścigane przez prokuratora. A do tego dostaniesz karę dyscyplinarną za tzw. obrazę sądu.

Jeśli obrazisz na piśmie lub w sposób wskazany wcześniej, poza czynnościami sądowymi, nie będziesz ścigany przez prokuratora.

Co nie znaczy, że jesteś bezkarny. Sędzia może cię pozwać za naruszenie dóbr osobistych. Zdarzało się. Niedawno Ziobro przegrał proces o to. A także może cię ścigać za znieważnie lub zniesławienie w postępowaniu karnym, ale z oskarżenia prywatnego. Żaden prokurator się tym nie zajmie (sprawdzić, czy nie obrażasz jakiegoś pieszczocha władzy -wtedy dojadą cię na oczach dzieci).

Ileż razy czytałem o sobie: złodziej, bydlę, stalinowskie bydle, syn esbeckiej kurwy, przestępca w todze, kat narodu polskiego.

Żadnego z tych ludzi nie ścigałem, bo nie mam w zwyczaju uszlachetniać takich ludzi. I zresztą, byłoby to dawanie im amunicji i uwagi, której ci nieszczęśnicy tak łakną. Milczenie i olewanie ich frustruje ich bardziej. Przynajmniej tak się pocieszam. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-12-06, 19:16   

Przede wszystkim mnie bawi, że jak sobie taki czy inny "celebryta" wymyśli sposób na zaistnienie, to gawiedź tak łatwo na nich zwraca uwagę. Kurwami w różne osoby rzucają różne oszołomy i nie trzeba im od razu pozwalać robić na tym darmową reklamę. Abstrahując od tematu straży granicznej, to gdyby takie popisy elokwencji "gwiazdeczek" pozostawały niezauważane, to by było najsensowniejsze. Obojętnie czy obraża sędziego, straż graniczną, prezesa, wujka, szwagra, piłkarza, czy kogokolwiek innego.
A ty wred o niej mówisz, piszesz, przeklejasz obrazek. A stara zasada, nie ważne jak mówią byle o mnie mówili, w polskim światku telewizyjnym obowiązuje zawsze i wszędzie.
A poza tym takie czy inne obrażanie to nigdy nie powinna być sprawa karna. Niech sobie w takich sytuacjach obrażany wytacza powództwa cywilne.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-07, 15:37   

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29233317,torun-pan-marian-straci-kolekcje-ktorej-poswiecil-cale-zycie.html#do_w=46&do_v=723&fallback=true&do_st=RS&do_sid=1016&do_a=1016&s=BoxNewsImg2&do_upid=723_ti&do_utid=29233317&do_uvid=1670404494021
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-07, 16:01   

To chyba naprawdę musi prawnik wytłumaczyć postronnym "szkodliwość znikoma, postępowanie umorzone, kryminalizowanie hobbystycznej działalności nie jest wskazane", a i tak czyjaś własność przepada na rzecz SP.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-12-07, 16:05   

Przy nielegalnym posiadaniu broni nie jest konieczne dla przypisania przestępstwa, aby to posiadanie kogokolwiek, czy cokolwiek narażało. Liczy się to, czy broń była posiadana legalnie, czy nielegalnie. Skoro sąd uznał, że była posiadana nielegalnie, ale - mimo to - społeczna szkodliwość czynu była znikoma, umorzył postępowanie. Konsekwencją tego jest orzeczenie przepadku dowodów, tj. przedmiotów pochodzących z przestępstwa, którym jest nielegalne posiadanie broni. Sąd uznał je zapewne za pochodzące z przestępstwa zatem miał obowiązek orzec ich przepadek. Art. 44 § 1 kodeksu karnego.
Cytat:
Art. 44
§ 1. Sąd orzeka przepadek przedmiotów pochodzących bezpośrednio z przestępstwa.


Zanim zaczniecie pisać "głupi sąd" albo "absurd prawa", przypomnijcie sobie moje wpisy o orzekaniu przepadku pojazdu. Bo rządzi nim ta sama zasada.

A skoro przepis stanowi, że "sąd orzeka", to znaczy, że ma obowiązek orzec, czy mu się to podoba czy nie.

Większość zmian w prawie od sześciu lat idzie w tym kierunku, aby z sądów zrobić automaty do wydawania wyroków. Zatem nic nowego pod słońcem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-07, 16:09   

Tutaj akurat byłem ciekawy, bo artykuł to taki clickbaitowe wyrzyg mediaworkera. Dzięki za pojaśnienie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-12-07, 16:11   

Czytając ten artykuł tak sobie pomyślałem, że gdyby prokurator chciał się od tego rozstrzygnięcia odwołać to miałby szanse. Nielegalne posiadanie takiej ilości broni przez trzy dekady jakoś nie przekonuje do uznania, że stopień społecznej szkodliwości był znikomy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-07, 16:30   

Romulus, bez jaj, to nie była broń.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-12-07, 17:15   

Był tam bicz z którego dało się strzelać więc ten tego //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13