FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-12-05, 15:06   

Ash napisał/a:
Jako, że zaraz koniec grudnia i koniec promocji styczniowej ( :mrgreen: ) to wiadomo już co tam będzie dokładnie dodrukowane w lutym?


Tylko dodruki.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-12-05, 15:16   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Jako, że zaraz koniec grudnia i koniec promocji styczniowej ( :mrgreen: ) to wiadomo już co tam będzie dokładnie dodrukowane w lutym?


Tylko dodruki.


No tak ale wiadomo już co? :mrgreen:
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-12-05, 15:24   

Ash napisał/a:
AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Jako, że zaraz koniec grudnia i koniec promocji styczniowej ( :mrgreen: ) to wiadomo już co tam będzie dokładnie dodrukowane w lutym?


Tylko dodruki.


No tak ale wiadomo już co? :mrgreen:


2 Eriksony i 3 Gaimany.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2022-12-05, 15:40   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Jako, że zaraz koniec grudnia i koniec promocji styczniowej ( :mrgreen: ) to wiadomo już co tam będzie dokładnie dodrukowane w lutym?


Tylko dodruki.


No tak ale wiadomo już co? :mrgreen:


2 Eriksony i 3 Gaimany.

Ocean na końcu drogi, Drażliwe tematy oraz Amerykańscy Bogowie czy jednak Koralina?
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-12-05, 16:54   

Więc Sullivan znów przesunięty //pisowcy
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-12-05, 16:59   

AM napisał/a:


To już się dzieje. Jimenez, Evenson, Jones, LaValle, Roanhorse, Clarke, Hawkins, Buehlman... Przed nami McGuire, Aoki, Nghi Vo, Yoon Ha Lee, Fonda Lee, Gregory, Barron, Dean i wielu innych...

I super. Starocie lepiej zostawić innym. Jak MAG powprowadza nowych autorów to nikt im nam do kraju ich nie przyniesie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-12-05, 18:18   

Whoresbane napisał/a:
Więc Sullivan znów przesunięty //pisowcy


Ostatnio widziałem Kroniki Ryrii na wyprzedaży na ŚK po 15zł, raczej ziobro zdziwienia.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2022-12-05, 18:34   

Ash napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
Więc Sullivan znów przesunięty //pisowcy


Ostatnio widziałem Kroniki Ryrii na wyprzedaży na ŚK po 15zł, raczej ziobro zdziwienia.

Po 13 i zostały tylko 2 tomy. Kilka książek od MAGa jest tam w śmiesznej cenie. Zastanawiam się nad Poklatkową rewolucją i Matką Edenu, bo podobno ma być dodruk wcześniejszej części.
Przy okazji: może ktoś powiedzieć czy jest sens brać Utwory wybrane Gaimana jeżeli zamierzam kupić wszystkie 3 zbiory opowiadań w tych ładnych oprawach? Widziałem, że sporo się pokrywa, ale nie wiem czy ta książka ma jakieś unikalne utwory, a dla dwóch/trzech tekstów nie ma sensu zgarniać.
 
 
Piksel
Piksel


Posty: 6
Wysłany: 2022-12-05, 20:13   

Hmmm, widziałam Marthę Wells na czarnej liście, więc Murderbot Diaries u MAGa raczej nie zobaczymy? I patrząc jak tetralogia Wierni i upadli Johna Gwynne'a żle się sprzedawała to pewnie i jego nowej Bloodsworn Saga MAG się nie podejmie... To może istnieje chociaż cień szansy na Adriana Tchaikovskiego, Tamsyn Muir albo Evana Wintera? :-P
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-05, 23:33   

Tomasz napisał/a:
AM napisał/a:


To już się dzieje. Jimenez, Evenson, Jones, LaValle, Roanhorse, Clarke, Hawkins, Buehlman... Przed nami McGuire, Aoki, Nghi Vo, Yoon Ha Lee, Fonda Lee, Gregory, Barron, Dean i wielu innych...

I super. Starocie lepiej zostawić innym. Jak MAG powprowadza nowych autorów to nikt im nam do kraju ich nie przyniesie.


popieram
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-12-05, 23:42   

Piksel napisał/a:
Hmmm, widziałam Marthę Wells na czarnej liście, więc Murderbot Diaries u MAGa raczej nie zobaczymy? I patrząc jak tetralogia Wierni i upadli Johna Gwynne'a żle się sprzedawała to pewnie i jego nowej Bloodsworn Saga MAG się nie podejmie... To może istnieje chociaż cień szansy na Adriana Tchaikovskiego, Tamsyn Muir albo Evana Wintera? :-P


Nie potrzebujemy nic więcej. W lipcu podałem listę naszych priorytetów na 2023:

Brandon Sanderson Sekretny projekt 1
Brandon Sanderson Sekretny projekt 2
Brandon Sanderson Sekretny projekt 3
Brandon Sanderson Sekretny projekt 4
Brandon Sanderson Stormlight 5 ???
Brent Weeks Night Angel Nemesis
Scarlett St. Clair A Touch of Darkness
Scarlett St. Clair A Touch of Ruin
Scarlett St. Clair Queen of Myth and Monsters
Leigh Bardugo Demon in the Wood
Leigh Bardugo Hell Bent
Cassandra Clare Chain of Thorns
Chloe Gong Immortal Longings
Jay Kristoff Aurora 1
Jay Kristoff Aurora 2
Jay Kristoff Aurora 3
Jay Kristoff Wampirze cesarstwo 2

To może być kompletny plan wydawniczy na luty-grudzień 2023. Oczywiście w najbardziej pesymistycznym wariancie. W tym realistyczno-optymistycznym zakładam, że dołożymy do 16 innych tytułów, może 18. Mamy co dokładać. Aż nadto...
 
 
niepco 
Ultranaut


Posty: 167
Wysłany: 2022-12-06, 10:08   

Liczę, że dołożycie jeszcze Inhibitor Phase i dwóch Prefektów w 2023 r. :-)
_________________
Let’s not have a sniffle
Let’s have a bloody good cry
And always remember the longer you live
The sooner you'll bloody well die
(Trad. arr. The Whisky Priests)
 
 
Paul Atryda

Posty: 58
Wysłany: 2022-12-06, 10:19   

Mam nadzieję, że McAuley w końcu ujrzy jutrzenkę w 2023.
I to nie jest TEN cykl.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-06, 11:13   

Tomasz napisał/a:

I super. Starocie lepiej zostawić innym. Jak MAG powprowadza nowych autorów to nikt im nam do kraju ich nie przyniesie.


Zastanawiam się czy Robin Hobb podpada pod kategorię starocie? Obawiam się że jeśli MAG ją odpuści i nie dowiezie do końca to kolejnego wydawcy ta autorka może nie znaleźć w PL.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-06, 11:28   

Wielkiej straty nie będzie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-12-06, 12:45   

Fidel, może pozostałe trylogie/tetralogia są lepsze niż pierwsza. Ja przynajmniej planuje dać szansę Statkom. Na szczęście zakupiłem je wcześniej na allegro w tych kieszonkowych wydaniach MAGa.

Co do planów MAGa na 2023 to zmiany pokoleniowe widać przede wszystkim w czytelnikach i klienteli. A po sprzedaży Gwynne chyba także płci (bo Gwynne cieszy się popularnością na social media, ale chyba przeważają faceci). Sprzedaje się to co nowe i przede wszystkim popularne w social media, a my tutaj to jakaś mało reprezentatywna grupa podstarzałych facetów. Ja powoli zaczynam czytać pozycje w oryginale po angielsku i jak widać chyba jest to dobry pomysł przy tych rynkowych zmianach i sytuacji rynkowej w Polsce (gdzie wśród najbardziej zagorzałych czytelników fantasy mam wrażenie dominują młode kobiety i nastolatki).

Po porzuceniu Artefaktów i praktycznie w całości staroci ciekawe ile osób tutaj powie jak w tym memie: "Friendship with MAG ended, now Vesper and Rebis are my best friends" :mrgreen: Pamiętajmy jednak, że gdyby nie Artefakty, nie byłoby Wehikułu Czasu, a może i Vesper by nie ryzykował w starocie fantasy i reedycje SF.

A wydawanie klasyki fantasy to jakieś podwójne albo potrójne ryzyko. Jeśli taki klasyk jak Tad Williams w Polsce poległ ze sprzedażą reedycji "Pamieć Smutek Cierń" i 1 tomu nowej tetralogii, przez co porzucono Ostatniego Króla Osten Ard, to o czym my mówimy. Inna sprawa, że on nie jest też aż tak popularny w social media i nie zdobył takiej popularności/rozpoznawalności jak Jordan. Oj ciekaw jestem sprzedaży tego Vance'a i Wagnera, bo to już kompletny old school.
  
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-06, 12:50   

Jedno zastrzeżenie: Vesper to na razie śpiew przysżłości. Dużo obiecuje, a bardzo mało naprawdę daje w dziedzinie F/SF/Horror, zwłaszcza jeśli ktoś nie ceni Lovecrafta i McCammona. Traktuję ich zapowiedzi z daleko posuniętą rezerwą, zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji gospodarczej.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-12-06, 13:17   

jezzoRM napisał/a:


A wydawanie klasyki fantasy to jakieś podwójne albo potrójne ryzyko.


To naprawdę minimalne ryzyko. Wagner czy Moorcock pisali książki o objętości 8, 10 arkuszy. Jeśli uda się dotrzeć do tłumaczy, wydanie tomu (razem z drukiem) powinno się zamknąć w granicach maks 25 tys zł (może nawet 20 tys). Czyli ponad 4 razy niższym niż Swanwick. I tu kolejna sztuczka... O ile ceny z przedziału 89, 99 wywołują szok i zgrozę, dwustustronicowe książki za 50, 55 zł nie powodują już takich boleści.

Czyli robisz 3000 egzemplarzy Moorcocka i po sprzedaniu połowy nakładu jesteś w domu, a w sytuacji Swanwicka musisz opędzić wszystko, żeby odzyskać zainwestowane fundusze. Ogólnie też, nawet jak nie wyjdzie, stracisz kilka tysięcy, a nie 40 czy 50.

Poza tym to jednak czytadła. Będzie im łatwiej.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-12-06, 15:42   

Tyle, że oni celują chyba w większą sprzedaż i bardziej ekskluzywne, droższe wydania w twardej oprawie z których są znani. A Moorcocka mają mniej znany/popularny cykl. No i to ramotki, gatunek fantasy jednak przeszedł długą drogę od tamtej pory i większość czytelników może się odbić/zrazić do serii. Życzę im powodzenia, na Vance'a pewnie się skuszę.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-12-06, 16:02   

jezzoRM napisał/a:
Tyle, że oni celują chyba w większą sprzedaż i bardziej ekskluzywne, droższe wydania w twardej oprawie z których są znani. A Moorcocka mają mniej znany/popularny cykl. No i to ramotki, gatunek fantasy jednak przeszedł długą drogę od tamtej pory i większość czytelników może się odbić/zrazić do serii. Życzę im powodzenia, na Vance'a pewnie się skuszę.


Nadal powinni zmieścić się w 25 tysiącach. To maleństwa.

Nie wiem w co celują i ile realnie sprzedają książek, ale z każdym kolejnym wydaniem nowej książki Moorcocka sprzedaż będzie spadać, jak w przypadku każdej serii. Nawet, jeśli pierwsze tomy poradzą sobie lepiej, przy kolejnych może przestać to mieć sens.

Vance jest z tej trójki najbardziej wątpliwy. Będzie go najtrudniej sprzedać.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-12-06, 18:08   

Jakiś czas temu przeczytałem Nakręcana dziewczynę i tak się zastanawiam, co się stało z Chiną Mieville? Podobne tematy jego książki poruszały. Dworce Perdido to chyba był wielki hit ale nikt nigdy tego nie wznowił/nie dodrukował. Myśleliście kiedyś o nim czy ktoś inny prawa trzyma (zysk?).

A może Marsy Robinsona?

A co do Nakręcanej dziewczyny to końcówka taka dość otwarta, szukałem ale nie znalazłem, czy Bacigalupi wspominał coś może o jakimś sequelu?
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-12-06, 19:03   

AM napisał/a:
Jeśli uda się dotrzeć do tłumaczy,

Chyba nowe tłumaczenia robią. Ale też stawiają na inną drogę dystrybucji. Mają pewnie o wiele większy procent sprzedaży przez swoją stronę, handlują na wszelkich targach, konwentach itd. Wy idziecie inną drogą. To musicie siłą rzeczy mieć mniejsze zwroty na jednym egzemplarzu, bo im odchodzi pośrednik na o wiele większym procencie nakładu.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Gatsu 

Posty: 12
Wysłany: 2022-12-06, 23:12   

Tomasz napisał/a:
AM napisał/a:
Jeśli uda się dotrzeć do tłumaczy,

Chyba nowe tłumaczenia robią. Ale też stawiają na inną drogę dystrybucji. Mają pewnie o wiele większy procent sprzedaży przez swoją stronę, handlują na wszelkich targach, konwentach itd. Wy idziecie inną drogą. To musicie siłą rzeczy mieć mniejsze zwroty na jednym egzemplarzu, bo im odchodzi pośrednik na o wiele większym procencie nakładu.


I świetną reklame mają na instagramie. Bardzo dużo osób poleca i czyta tam książki Vespera.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-12-07, 01:49   

[quote="Tomasz"]
AM napisał/a:
ą. To musicie siłą rzeczy mieć mniejsze zwroty na jednym egzemplarzu, bo im odchodzi pośrednik na o wiele większym procencie nakładu.


To nie wygląda tak różowo. Prowadzenie księgarni kosztuje. Czytelnicy dostają do 40% rabatu. Jeśli czekają, aż zbierze się więcej książek, trzeba zafundować im koszty przesyłki. Nie wiem czy są dodatkowe korzyści, ale jeśli tak, to kolejny wydatek. Tak naprawdę różnice sprzedaży przez dystrybutora a własny sklep są relatywnie niewielkie. Główną korzyścią jest to, że pieniądze spływają od razu i oczywiście kontakt z bazą lojalnych odbiorców oraz budowanie więzi.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-12-07, 12:34   

Bibi King napisał/a:
Jedno zastrzeżenie: Vesper to na razie śpiew przysżłości. Dużo obiecuje, a bardzo mało naprawdę daje w dziedzinie F/SF/Horror, zwłaszcza jeśli ktoś nie ceni Lovecrafta i McCammona.


Np. jakiegoś tam Hendrixa dali sporo, a i twórczość Mistrza Simmonsa eksplorują.
Vesper dzieli się szkicami wydawniczymi rozpisanymi na lata. ;)
Teraz tempo wydawania jest/będzie jeszcze mniejsze.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Paul Atryda

Posty: 58
Wysłany: 2022-12-07, 12:45   

Panie Andrzeju, zdecyduje się Pan na wydanie
McAuleya, tych zalegających dwóch tomów tetralogii?
Może Pan się zadeklarować, tak ostatecznie. Tyle już czekamy.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-12-07, 12:55   

Paul Atryda napisał/a:
Panie Andrzeju, zdecyduje się Pan na wydanie
McAuleya, tych zalegających dwóch tomów tetralogii?
Może Pan się zadeklarować, tak ostatecznie. Tyle już czekamy.


Nie wiem.
 
 
Paul Atryda

Posty: 58
Wysłany: 2022-12-07, 13:15   

//mur
Dziękuję za odpowiedź. Chyba.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-07, 13:29   

ASX76 napisał/a:
Np. jakiegoś tam Hendrixa dali sporo, a i twórczość Mistrza Simmonsa eksplorują.

Hendrix był tylko jeden i nie pisał książek :badgrin: A z Simmonsem idzie im jak krew z nosa.
Cytat:
Vesper dzieli się szkicami wydawniczymi rozpisanymi na lata. ;)

Dlatego trudno ich traktować serio, widząc, jak płynna jest sytuacja. Już przed wojną byli dość ociężali. Teraz może być tylko gorzej.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2022-12-07, 14:16   

AM, czy w tych Gaimanowych dodrukach będzie Koralina lub Amerykańscy Bogowie, bo są u mnie w pobliżu, ale nie wiem czy jest sens brać za okladkową cenę skoro wkrótce mogą wrócić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13