FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rzeźnia na polskich drogach czyli o kulturze jazdy słówkilka
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-12-01, 14:35   

Moim skromnym zdaniem powinno się zakazać produkcji i korzystania z jednośladów osiągających więcej niż 50km/h. Co wiązałoby się z banem na autostrady i drogi szybkiego ruchu.
Jak widzę naklejkę ,, patrz w lusterka, motocykle są wszędzie'' to chce mi się wyć z wściekłości. No jasne, są wszędzie, bo jeżdzą jak pojebani i wciskają się wszędzie gdzie można i gdzie nie można.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-01, 14:53   

Tomasz napisał/a:
Tak na marginesie jakim pojebem trzeba być, że na drodze, a nie na jakimś torze, zapieprzać na motorze 180 wiedząc że cokolwiek się stanie to nijak jakichkolwiek szans na nieodniesienie obrażeń się nie ma. Jak się takie rzeczy czyta to potem zaczyna się człowiek zastanawiać czy zakup motocykla powinien się wiązać z obligatoryjnym badaniem tygodniowym w zakładzie zamkniętym pod kątem wysoko rozwiniętych myśli samobójczych.
Na czterech kółkach też debili nie brak. Wiozę kiedyś parkę, przyjechali z Nowego Targu, każde swoim motocyklem. I pokazują mi nagranie z kasku, z jakieś podkarpackiej krętej drogi, jednopasmówka przez wsie, kto tam był wie jak to wygląda. Kamera pokazuje prędkościomierz motocykla, waha się między 170-175, i z taką prędkością poruszający się motocykl jest wyprzedzany przez osobówkę tak, jakby ten motocykl był furmanką. Kilka sekund i zniknął z kadru, musiał się poruszać dobre kilkadziesiąt kilometrów szybciej. Gdybym nie widział tego nagrania na własne oczy, ciężko by było uwierzyć.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-12-01, 15:56   

A pewnie, ale na dwóch kółkach to realnie śmierć ponosisz przy jakiej już prędkości? No i jak czterema kółkami wjedzie taki debil na niewielką dziurę to może nie pofrunie po paraboli wprost do nieba. Taki motocykl i szybsza jazda to mi przypomina rosyjską ruletkę i nie rozumiem jak można się tego nie obawiać.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-12-02, 01:11   

To kręci, chyba głównie adrenalina i wolność.

Btw ja tam Stuhra bardzo lubię i nic do niego nie mam :P
Natomiast bardzo lubię móc samemu oceniać wydarzenia np na podstawie nagrania.

I btw2 odn sędziów po prostu byłem ciekaw czy jest już jakiś cd sprawy :P
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-12-02, 14:05   

wred napisał/a:
To kręci, chyba głównie adrenalina i wolność.

Btw ja tam Stuhra bardzo lubię i nic do niego nie mam :P
Natomiast bardzo lubię móc samemu oceniać wydarzenia np na podstawie nagrania.

I btw2 odn sędziów po prostu byłem ciekaw czy jest już jakiś cd sprawy :P

No właśnie ... nagranie.
Popatrzyłem i mnie zastanawia - czy motocyklista jadący skrajnym prawym pasem, skręcając w lewo, nie powinien dalej jechać skrajnym prawym pasem?
Nie znam tego miejsca, ale tak mi na pierwszy rzut oka wygląda.
Bo wygląda jakby i przed i za zakrętem były trzy pasy i nie ma żadnego zwężenia.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-02, 14:31   

Jak dla mnie to motorek wjechał w Stuhra.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-02, 15:19   

Na tym filmiku to ewidentnie wygląda, jakby skuter wpieprzył się lexusowi na pas i go stuknął. Mam nadzieję, że jest tam jakiś monitoring i mają jakieś inne ujęcie.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-02, 16:54   

No co wy piszecie , spójrzcie gdzie się znajduje auto względem pasów na drodze, ewidentnie z lewego pasa pojechał sobie na skręcie zajmując dwa (pewnie chciał ominąć osobę na pasach).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-02, 20:14   

Każdy kierujący, opuszczający skrzyżowanie, może zająć dowolny pas ruchu jezdni, na którą wjeżdża. Przepisy nie nakładają obowiązku zajmowania określonego pasa ruchu w trakcie opuszczania skrzyżowania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-02, 21:17   

wydaje mi się pierdolisz
ale co ja się tam znam

http://mrerdek1.blogspot....-skrecie-z.html
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2022-12-02, 22:37   

Trojan, a czy twoim źródłem na temat prawa są blogi czy przepisy prawa? Tak z ciekawości pytam, nie odnoszę się do tego przykładu. Bo lubisz wrzucać linki różnych dziwolągów i poćpieg internetowych, którzy g.wno wiedzą, a pie.dolą kocopoły jak pijany wujek Heniek na weselu przed podaniem barszczu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-03, 03:31   

jak wiesz
przepisy prawa dla normalnego zjadacza bochenków nic nie znaczą
i wszystko wymaga interpretacji
akurat wrzuciłem link do pierwszego lepszego wyjaśniacza.
zmiana pasa ruchu w czasie skrętu wydaje mi się niebezpiecznym/zakazanym manewrem jeśli równocześnie poruszają się równolegle inne samochody

zresztą.. chyba to właśnie zrobił Stuhr. Wjechał na pas skuterowca w czasie manewru skrętu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-03, 09:59   

Oczywiście, że ma to sens, jest instynktowne, i ja na ten przykład tak postępuję, tyle, że nie ma to nijakiego oparcia w przepisach.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-03, 11:48   

Widzę że osobiste sympatie biorą górę. Najpierw Stuhra uderzył motocyklista, a później się jednak okazuje że miał prawo jechać jak pojechał. Gdzie takiego odwracania kota ogonem uczą na wyższych kursach ściemy w toruńskiej rozgłośni pod patronatem matki partii PIS?

Owszem mógłby sobie jadąc z lewego zająć prawy pas gdyby wrzucił kierunek, upewnił się że skrzyżowania obok niego nie opuszcza inny pojazd, a nie na rympał tak jak on postąpił. I jak można było tego nie zauważyć, przecież to niemożliwe żeby się otrzeć przodem auta i nie zauważyć tego.

Moja wina czy nie moja po kolizji wypada się zatrzymać na poboczu i wyjaśnić sprawę z drugim uczestnikiem albo wezwać policję, a nie uciekać. No ale jak się jest pod wypływem alkoholu to i chęć wyjaśnienia sprawy i poczucie przyzwoitości idą w diabły.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-12-03, 13:38   

Czytałem w prasach już stwierdzenia, że "musnął", "otarł się", itp łagodzące wyrażenia...

I popatrzcie na pasy:

Skręt w lewo na skrzyżowaniu na którym była kolizja prowadził na 2 pasy ruchu oraz BUS-pas w kierunku w którym skręcali.
Stuhr skręcał z lewego pasa, powinien wjechać na lewy pas, skuterkowiec skręcał z prawego pasa, powinien wjechać na prawy pas. Skuterkowiec zrobił to prawidłowo, Stuhr wjechał na nie ten pas co powinien.
Uderzył w skuter prawym przednim rogiem auta. Nie ma możliwości, że tego nie zauważył...
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2022-12-03, 20:21   

No dobra, bo mi się nie chce riserczu robić a sprawa mnie słabo dotyczy bo nie mam prawka, ale samochody służbowe też będą konfiskować? jak te ciule chcą rozprawiać się z leasingowymi, wypożyczanymi? albo jak się najebie niedejboże kierowca autobusu pks, to co, autobus skonfiskują? albo tak zwyczajnie, jak pożyczę/ukradnę po pijaku od brata auto, pojadę i mnie chycą, to zabiorą tę brykę bratu, jak ja nawet prawka nie mam?

I czy pomyśleli jak dużo miejsc parkingowych będą potrzebować???????????
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-03, 20:34   

Rashmika napisał/a:
No dobra, bo mi się nie chce riserczu robić a sprawa mnie słabo dotyczy bo nie mam prawka, ale samochody służbowe też będą konfiskować? jak te ciule chcą rozprawiać się z leasingowymi, wypożyczanymi? albo jak się najebie niedejboże kierowca autobusu pks, to co, autobus skonfiskują? albo tak zwyczajnie, jak pożyczę/ukradnę po pijaku od brata auto, pojadę i mnie chycą, to zabiorą tę brykę bratu, jak ja nawet prawka nie mam?

I czy pomyśleli jak dużo miejsc parkingowych będą potrzebować???????????


Ale o czym ty piszesz taki ciąg skutkowo-przyczynowy to można wymagać od normalnych wykształconych osobników, a nie od proto pislamis. Jestem więcej niż pewny że w ich przypadku to prosta wrzutka która nie uwzględnia innych praw użytkowania pojazdu (jedynie odpowiada pewnej rewanżystowskiej części społeczeństwa - Hi Trojan) i spowoduje gigantyczny problem natury prawnej gdzie sądy jeszcze bardziej zostaną zapchane gówno sprawami. A wtedy Jarek cały na biało wjedzie i swym szczerbatym uśmiechem powie: A co nie mówiłem wina sądów i Tuska.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-03, 21:01   

Rashmika napisał/a:
jak pożyczę/ukradnę po pijaku od brata auto

W skrócie: auto nie twoje? Ściągają od ciebie równowartość auta w piniondzu. Tak to sobie wyobrażają. Oczywiście dalej pozostaną absurdy typu "prowadził po pijanemu TIRa". Albo autokar.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2022-12-03, 21:03   

fdv napisał/a:

Ale o czym ty piszesz taki ciąg skutkowo-przyczynowy to można wymagać od normalnych wykształconych osobników, a nie od proto pislamis. Jestem więcej niż pewny że w ich przypadku to prosta wrzutka która nie uwzględnia innych praw użytkowania pojazdu (jedynie odpowiada pewnej rewanżystowskiej części społeczeństwa - Hi Trojan) i spowoduje gigantyczny problem natury prawnej gdzie sądy jeszcze bardziej zostaną zapchane gówno sprawami. A wtedy Jarek cały na biało wjedzie i swym szczerbatym uśmiechem powie: A co nie mówiłem wina sądów i Tuska.


czyli mówisz, że na ani jedno moje pytanie nie ma jasnej odpowiedzi bo to taki bubel prawnyt? nie wierze. co prawda ja się łajno znam, ale nawet taki cymbałek moto&alko jak ja może być w konfuzji w obliczu tak prostych spraw jak jeżdzenie po pijaku nie swoim autem bez zgody własciela. dobra, wiem, orły tego nie napisały.

edyta: BK wyjaśnił.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2022-12-03, 21:05   

Bibi King napisał/a:
Albo autokar.


ale te parkingi, czy jakiś szwagier ministra nie zainwestował w grunta przypadkiem?
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-12-03, 21:20   

Tu wyjaśniają wszystko
https://spidersweb.pl/autoblog/konfiskata-samochodow-pijanym-kierowcom-juz-pewna-stracisz-auto-juz-za-05-promila/
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-03, 21:59   

i chyba wszystko jasne.

nie jest doskonale - ale kurwa, nigdy nie jest.
znajdujecie jakieś sry, debilne wytrychy
auto w leasingu, służbowe, wuja, brata, chujwiekogo

wszystko ma swoje konsekwencje
  
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-03, 22:14   

Zalinkowany przez m_m art. wyjaśnia, że jeśli prowadzisz auto służbowe w ramach obowiązków służbowych, to będzie decydował sąd i czeka cię min. 5 tysi nawiązki na jakiś tam szczytny cel. Za prywatne cudze auto będą ściągać kasę.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-03, 22:18   

zdumiewa mnie silny front obronny dla pijanych kierowników...
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-03, 22:22   

I zaraz się okaże że bezrobotny, majątku żadnego nie posiada, a w ogóle to musi utrzymywać żonę i dwie kochanki z dziesięciorgiem dzieci. Oni chcą przepchnąć ustawę o konfiskacie aut, a 20 lat nie potrafią uchwalić ustawy żeby nie płacących za wynajem można było wyrzucić na ulicę, dobre sobie takie dowcipy to w tygodniku NIE można publikować, a nie zajmować się na poważnie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-03, 22:24   

z tym wyrzucaniem na ulice to nie taka prosta sprawa jak pijanym kierownikiem.

Powiedziałbym że sprawy zupełnie nieporównywalne
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-12-04, 00:49   

Piłeś, nie jedź, proste jak drut.
Albo se kup dobry alkomat to będziesz wiedział.

Zdecydowana większość aut w Polsce jest prywatna.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-12-04, 04:31   

Trojan napisał/a:
zdumiewa mnie silny front obronny dla pijanych kierowników...
Pierdolisz porządki jak zwykle. Bo ja na ten przykład to bym nie szedł w półsrodki. Patrol łapie pijanego, krótka piłka, delikwent ma prawo do jednego telefonu żeby się pożegnać, po czym z miejsca jest rozstrzeliwany. Wszak to usiłowanie morderstwa jest. A powyżej 1,5 promila to i rodzina do piachu. Bo nie upilnowali lekceważąc cudze życie. Piłeś, nie jedź, trzeba ponosić konsekwencje. Na bank przestaliby jeździć po pijanemu. A nie jakieś mienkiszowate konfiskowanie samochodu, konfiskowanie domu. Kto to widział taką pobłażliwość.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2022-12-04, 08:37   

Fidel-F2 napisał/a:
Trojan napisał/a:
zdumiewa mnie silny front obronny dla pijanych kierowników...
Pierdolisz porządki jak zwykle. Bo ja na ten przykład to bym nie szedł w półsrodki. Patrol łapie pijanego, krótka piłka, delikwent ma prawo do jednego telefonu żeby się pożegnać, po czym z miejsca jest rozstrzeliwany. Wszak to usiłowanie morderstwa jest. A powyżej 1,5 promila to i rodzina do piachu. Bo nie upilnowali lekceważąc cudze życie. Piłeś, nie jedź, trzeba ponosić konsekwencje. Na bank przestaliby jeździć po pijanemu. A nie jakieś mienkiszowate konfiskowanie samochodu, konfiskowanie domu. Kto to widział taką pobłażliwość.

I takie prawo to ja rozumiem. Po co się opierniczać i iść w półśrodki. Matoły ze Spidersweb też to lubią. Zgoda, zgoda, a bóg wtedy rękę poda. :badgrin: //kas
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2022-12-04, 09:54   

Romulus napisał/a:
Po co się opierniczać i iść w półśrodki.


pewnie, jeszcze mam tipy na alkusów niekoniecznie mających ciągoty do motoryzacji, otóż należy ich na kwartał lub dwa zamknąć i codziennie dostarczać skrzynkę przedniej wódki plus ogórki.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14