FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-25, 23:39   

MrSpellu napisał/a:
Jak już się bawimy w demagogię, to proszę, pojedźmy po bandzie.

Rozumiem twoje/wasze stanowisko, wiem, że demagoguję, ale podaj mi jeden sensowny argument, dla którego mamy nie przyjąć tych Patriotów. Bo na razie to mi przypomina tę anegdotę o Churchillu, który w czasie wojny dostał budżet do zatwierdzenia. No i widzi w tym budżecie, że środki z "Kultury" przesunięto na "Zbrojenia". I pyta, kto i po co dokonał tego przesunięcia. Słyszy w odpowiedzi, że jest wojna, więc armia, broń, bla, bla, bla. Na to Churchill: "Ale jak nie chcemy mieć kultury, to po co właściwie walczymy"?

Tak samo tutaj: skoro nie bronimy własnych ludzi w czasie wojny, to po chuj wojować? Nie lepiej się poddać?

Cytat:
gest Niemców był gestem czysto politycznym i pijarowym.

Sranie w banię. Dzisiaj każda pomoc się przyda, a "polityczny" to żadna obelga. Będzie teraz trochę ad personam, ale inaczej się nie da. Rozumiem, że z Pszczyny zagrożenie na granicy PL/UKR jest mgliste, a rakiety zdążą. Z Warszawy, gdzie chwilowo pomieszkuję, również, zwłaszcza że stolycy będziemy pewnie bronić bardziej. Ale mam znajomych w Zamościu i powiem ci, że oni jakoś inaczej na to patrzą.

@Trojan,
Cytat:
I tak - instalacje P. na Ukrainie chroniły by także nasze niebo - kto wie, gdyby była taka instalacja na Ukr to by nie spadła rakieta na Polskę.

Jaki zasięg mają te radary, że postawienie rakiet na Ukr Zach ochroni Polskę, ale postawienie ich w Pl Wsch już nie? Przecież chyba nikt nie chce ich stawiać w Kielcach czy Częstochowie, tylko bliżej granicy, nie? Bo jeśli problemem jest strzelanie z PL nad terytorium Ukr (nie powinno być, zawsze możemy twierdzić, że rakieta leciała na nas - zwłaszcza kiedy faktycznie tak będzie), to tym bardziej problemem będzie wystawienie sprzętu NATOwskiego z NATOwską obsługą poza granice Paktu.
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2022-11-26, 00:42   

Przecież Patrioty mogą jeszcze być relokowane do Polski i najpewniej będą. Pitolicie jakby mogły być już wczoraj, a to w najlepszym czasie będzie kilka miesięcy. Znając pośpiech Niemców z pół roku...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-26, 00:59   

Bibi King napisał/a:
Rozumiem twoje/wasze stanowisko, wiem, że demagoguję, ale podaj mi jeden sensowny argument, dla którego mamy nie przyjąć tych Patriotów. Bo na razie to mi przypomina tę anegdotę o Churchillu, który w czasie wojny dostał budżet do zatwierdzenia. No i widzi w tym budżecie, że środki z "Kultury" przesunięto na "Zbrojenia". I pyta, kto i po co dokonał tego przesunięcia. Słyszy w odpowiedzi, że jest wojna, więc armia, broń, bla, bla, bla. Na to Churchill: "Ale jak nie chcemy mieć kultury, to po co właściwie walczymy"?


Parę miesięcy temu przytaczałem tą samą anegdotę w innym wątku, także znam.

Bibi King napisał/a:
Tak samo tutaj: skoro nie bronimy własnych ludzi w czasie wojny, to po chuj wojować? Nie lepiej się poddać?


Ponownie: bo to tak nie działa. Przynajmniej w tym konkretnym przypadku.

Bibi King napisał/a:
Sranie w banię. Dzisiaj każda pomoc się przyda, a "polityczny" to żadna obelga. Będzie teraz trochę ad personam, ale inaczej się nie da. Rozumiem, że z Pszczyny zagrożenie na granicy PL/UKR jest mgliste, a rakiety zdążą. Z Warszawy, gdzie chwilowo pomieszkuję, również, zwłaszcza że stolycy będziemy pewnie bronić bardziej. Ale mam znajomych w Zamościu i powiem ci, że oni jakoś inaczej na to patrzą.


Sranie w bambus. Tak jak pisałem wcześniej kilka razy, ten gest nie był zły, a każde wzmocnienie wschodniej flanki jest dobre. Ale patrząc z szerszej perspektywy było to łatanie wizerunku ze strony Niemiec, co, powtórzę się, też nie jest samo w sobie złe. Zwyczajnie w tej sprawie nie mam złudzeń. I teraz robiąć brawurowe założenie, że PIS to nie banda troglodytów przedkładających dobro partyjne nad dobro Polski (czyli świadomie pierdolę kocopoły) można wyobrazić sobie, że celem tej odmowy było pozbawienie Niemców argumentu zbijającego rządania, że w sprawie ukraińskiej mogliby robić więcej.

Co do reszty wypowiedzi, to zaryzykowałbym mieszkanie w Zamościu. Tu mam większą szansę na raka płuc z powodu smogu niż tam na śmierć od iskandera.

wred napisał/a:
Przecież Patrioty mogą jeszcze być relokowane do Polski i najpewniej będą.


Oczywiście że będą. W ramach programu Wisła. I będą obsługiwane przez naszych przeciwlotników.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2022-11-26, 10:23   

https://twitter.com/dw_polski/status/1596183639275933696

:))

Spellu ma rację. Niemcy próbowali podnieść sobie tą propozycją notowania. Fatalne w świecie. Do dziś Polska nie otrzymała ani jednego obiecanego czołgu Leopard. Makrela stale powtarza jaką to ona prowadziła genialną politykę wobec ruskich, dodając że Niemcy nie mogą dostarczać czołgów Ukrainie. Patrioty relokowane do Polski nie byłyby w żaden sposób zintegrowane z polskim dowództwem, tak że to bardziej symboliczna ochrona. No i jeszcze Luftwaffe latające nad polskimi miastami...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23143
Wysłany: 2022-11-26, 10:32   

Żaden kraj NATO nie wyśle swoich żołnierzy do Ukrainy. Nawet polska husaria tam nie pojedzie ani nie pofrunie na drzwiach od stodoły.

A niemieckie lotnictwo nad polskimi miastami? TAK! POPROSZĘ!!!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-26, 10:35   

wred napisał/a:
No i jeszcze Luftwaffe latające nad polskimi miastami...

No. Straszne. Brrr... O wiele gorsze niż zabijające Polaków zbłąkane rakiety.
Cytat:
Przecież Patrioty mogą jeszcze być relokowane do Polski i najpewniej będą.

Wiem, wszyscy na to liczą. Pytanie - kiedy? I ile jeszcze Przewodowów nam się trafi do tego czasu?

@Spellu,
Może cytując anegdotę cytowałem ciebie, kto wie? ;) Bo przecież znam ją z netu, skąd by indziej?

Prosiłem o jeden sensowny argument na rzecz nieprzyjęcia tych rakiet. Naprawdę uważasz, że (przyjąwszy założenie, że PiS to patrioci, a nie partyjne skurwysyny) zagranie na nosie Niemcom, żeby nie mogli mówić "Patrzcie, jak zajebiście bronimy Ukrainy", to jest ten sensowny? Małostkowe pogrywanie z Niemcami w chujka w to jest dzisiaj Polska racja stanu? Serio?

Aha, pogadam z chłopakami z Zamościa, może się zamienią. Ale twoje smogowe zmartwienia trochę jakby nie na temat, nie uważasz?
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2022-11-26, 11:14   

Romulus napisał/a:
Żaden kraj NATO nie wyśle swoich żołnierzy do Ukrainy.
Nie musi. Ukraina używa z powodzeniem całej masy sprzętu zachodniego i natowskiego. Ogarneliby Patrioty z lat 80tych...

Bibi King napisał/a:
O wiele gorsze niż zabijające Polaków zbłąkane rakiety.
no cóż. Moi już nie żyjący dziadkowie nie podzielaliby Twojego zachwytu...

A te 1-2 baterie niemieckie które bedą stacjonować w Polsce to pikuś i pic na wodę. Żadnego kolejnego Przewodowa nie ochronią. Niemcy nie zaryzykują ostrzału który mógłby wlecieć niechcący na tereny Ukrainy i choćby zarysować ruską rakietę. Za chuja tego nie zrobią.

Najlepiej żeby po prostu Ukraina szybko pokonała ruskich. No a kto stoi okoniem?
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-26, 11:21   

Bibi King napisał/a:
Pytanie - kiedy? I ile jeszcze Przewodowów nam się trafi do tego czasu?

A ile potem nam się trafi? Bo przed tym żadne patrioty nie chronią. Ale nie chce mi się już dalej ci tłumaczyć. Poczytaj to może zrozumiesz.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-26, 11:23   

wred napisał/a:

Romulus napisał/a:
Żaden kraj NATO nie wyśle swoich żołnierzy do Ukrainy.
Nie musi. Ukraina używa z powodzeniem całej masy sprzętu zachodniego i natowskiego. Ogarneliby Patrioty z lat 80tych...


Musi, bo na przekazanie takiego sprzętu krajom trzecim zgodę musi wyrazić kongres USA.

EDIT: Poza tym może i system jako taki jest z lat 80-tych, ale np. naprowadzanie już nie, a najnowszych zabawek się nie oddaje ot tak. Zwłaszcza, że w doktrynie NATO (i amerykańskiej) panowanie w powietrzu to jest sprawa kluczowa, i wszelkie najnowsze technologie z tym związanie są mocno strzeżone.

EDIT2: Oprócz tego Patrioty są zwyczajnie w cholerę drogie, cała bateria to około miliarda dolarów, jeden pocisk kosztuje circa 3 miliony. Można za te pieniądze wysłać sporo bardziej przydatnego wsparcia, np. paliwo dla brygady pancernej na kwartał (i samą brygadę pancerną w pakiecie :P ).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-26, 11:58   

wred napisał/a:
Moi już nie żyjący dziadkowie nie podzielaliby Twojego zachwytu...

A nie masz jakichś przodków, którzy zginęli w potopie szwedzkim? Też byliby jak znalazł. Kolejny, który - dopóki sprawa nie dotyczy "jego dziadków" - ma cały kraj i świat głęboko w dupie.
Cytat:
kto stoi okoniem?

Niemce. Niemce złe kurwy własnom piersiom broniom Putina - w tym przypadku poprzez chęć wstawienia Patriotów do Polski i użyczenia swoich samolotów, żeby latały nad polskim niebem.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-26, 12:09   

Bibi King napisał/a:

wred napisał/a:
Moi już nie żyjący dziadkowie nie podzielaliby Twojego zachwytu...

A nie masz jakichś przodków, którzy zginęli w potopie szwedzkim? Też byliby jak znalazł. Kolejny, który - dopóki sprawa nie dotyczy "jego dziadków" - ma cały kraj i świat głęboko w dupie.


Osobiście mam dupie, co by sobie myśleli moi przodkowie, trupom nie jestem nic winien - poza tym nie są na bieżąco, a nawet jakby byli, to nie mam jak ich zapytać (serio, jak chcą pokierować moim życiem, to niech, kurwa, zadzwonią). Za to potomkom jestem winien w zasadzie wszytko. Argumentum ex Co by sobie moi nieżyjący dziadkowie pomyśleli... to jest poważne kalectwo.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2022-11-26, 12:20   

Bibi King napisał/a:
Niemce. Niemce złe kurwy własnom piersiom broniom Putina
No i widzisz, w końcu zaczynasz mądrze gadać...

Stary Ork napisał/a:
Za to potomkom jestem winien w zasadzie wszytko. Argumentum ex Co by sobie moi nieżyjący dziadkowie pomyśleli... to jest poważne kalectwo.
A może wyciąganie wniosków z historii ? Nie tak odległej wszak. No ale można mieć też optymistyczno-lekkoduszne podejście, peace & love, wszyscy jesteśmy europejczykami itp. To w końcu nie Niemcy nas zaatakowali tylko Naziści...

Stary Ork napisał/a:
Musi, bo na przekazanie takiego sprzętu krajom trzecim zgodę musi wyrazić kongres USA.

Cytat:
Ambasador Niemiec:
Nie możemy ich przekazać, bo NATO musiałoby się na to zgodzić

Sekretarz generalny NATO:
Decyzja o przekazaniu konkretnych systemów leży po stronie państw członkowskich


Może oni sami nie wiedzą co mogą a co nie mogą ?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2022-11-26, 12:33   

wred, ogarnij się
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-26, 12:46   

wred napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Niemce. Niemce złe kurwy własnom piersiom broniom Putina
No i widzisz, w końcu zaczynasz mądrze gadać...


Złe niemce putina bronio, złe niemce, złe niemce, bardzo złe...


wred napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
Za to potomkom jestem winien w zasadzie wszytko. Argumentum ex Co by sobie moi nieżyjący dziadkowie pomyśleli... to jest poważne kalectwo.
A może wyciąganie wniosków z historii ? Nie tak odległej wszak. No ale można mieć też optymistyczno-lekkoduszne podejście, peace & love, wszyscy jesteśmy europejczykami itp. To w końcu nie Niemcy nas zaatakowali tylko Naziści...


No tak, w końcu dziś to są te same złe niemce, złe niemce, złe niemce, bardzo złe, co nam w 1944 zrównały Warszawę z ziemią. Mają wdrukowaną w geny nienawiść do Słowian i Drang nach Osten, i co zrobisz, no nic nie zrobisz. W prrrawo-zwrot! Na Berlin naprzóóód - marsz!!

Cytat:
Stary Ork napisał/a:
Musi, bo na przekazanie takiego sprzętu krajom trzecim zgodę musi wyrazić kongres USA.

Cytat:
Ambasador Niemiec:
Nie możemy ich przekazać, bo NATO musiałoby się na to zgodzić

Sekretarz generalny NATO:
Decyzja o przekazaniu konkretnych systemów leży po stronie państw członkowskich


Może oni sami nie wiedzą co mogą a co nie mogą ?


Argument z kosztem stoi nadal.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-26, 13:04   

wred napisał/a:
To w końcu nie Niemcy nas zaatakowali tylko Naziści...

I Szwedzi. 1655 pamiętamy!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-26, 13:06   

A najazd Brzetysława jak był niepomszczony, tak jest niepomszczony --_- .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2022-11-26, 13:11   

No jeszcze Mongołom wypadałoby napierdolić. O Słowakach za II wś nie wspominając. No i Wołyń kurwa!, przyłączmy się do Putina. A gdzieś w Austrii pono krzyżaki jeszcze się ukrywajom.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-26, 13:13   

Ja bym na wszelki wypadek wpierdolił wszystkim.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2022-11-26, 13:15   

Jacy Niemcy są dobrzy i sympatyczni widzi ten kto z nimi robi interesy...
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-26, 13:28   

wred napisał/a:
Jacy Niemcy są dobrzy i sympatyczni widzi ten kto z nimi robi interesy...

Nie to co Polacy, z którymi interesy to czysta przyjemność, tak? Mocny argument. Poza tym - jakże to tak z nazistami robić interesy? Nie godzi się.
Cytat:
gdzieś w Austrii pono krzyżaki jeszcze się ukrywajom.

Taaa, w Austrii... U mnie na działce za okiennicą się jeden chowa(ł).
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2022-11-26, 13:42   

Psychologia twierdzi, że żeby utrzymać poziom stresu na odpowiednim poziomie należy przytulić osiem osób. Albo przypierdolic jednej. Faktów nie oszukasz.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-26, 14:27   

Bibi King, takiego argumentu nie ma. I gdy przeczytasz uważnie to co napisałem, to zauważysz że uważam decyzję pisowców za głupią. Ja tylko stawiam diagnozę, a raczej wskazuję motyw tego ruchu. A motywem jest dobro partyjne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2022-11-26, 15:01   

A jak pisze Interia cytując niemiecką prasę:

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-niemieckie-media-minister-zaproponowala-polsce-patrioty-bez-,nId,6435910

Cytat:
Nie kończy się zamieszanie wokół systemów Patriot. Jak napisano w niemieckiej gazecie "Welt am Sonntag", minister obrony Christine Lambrecht strzela jedną bramkę samobójczą po drugiej. Obecnie urząd kanclerski w coraz większym stopniu angażuje się w bieżącą działalność resortu wojskowego. Zaproponowane Polsce systemy obrony powietrznej Patriot miały nie być skonsultowane z wojskowymi.


to nie ma co strzępić ryja o tym jacy to bracia germanie są fajni :P albo niefajni :P
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-26, 20:20   

Jeżeli to prawda, to jest w sumie tak jak pisałem.

1) Wytwór politycznych pijarowców
2) Dodatkowo wychodzi na to, że kompletnie bez pokrycia //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-26, 20:50   

imo odpowiedź PiSu celna

jeśli wiedzieli że to deklaracja bez pokrycia - odpowiedzieli tym samym
imo wypadli lepiej
"mieczy ci u nas dostatek, przekażcie je tam gdzie są potrzebne"

też uważam że Patrioty trafią na "granicę" po to żeby nst. razem nie było opcji na to że ruska rakieta spadła na terytorium NATO
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23143
Wysłany: 2022-11-27, 11:25   

wred napisał/a:
A jak pisze Interia cytując niemiecką prasę:

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-niemieckie-media-minister-zaproponowala-polsce-patrioty-bez-,nId,6435910

Cytat:
Nie kończy się zamieszanie wokół systemów Patriot. Jak napisano w niemieckiej gazecie "Welt am Sonntag", minister obrony Christine Lambrecht strzela jedną bramkę samobójczą po drugiej. Obecnie urząd kanclerski w coraz większym stopniu angażuje się w bieżącą działalność resortu wojskowego. Zaproponowane Polsce systemy obrony powietrznej Patriot miały nie być skonsultowane z wojskowymi.


to nie ma co strzępić ryja o tym jacy to bracia germanie są fajni :P albo niefajni :P

Dla mnie akurat są fajni, fajniejsi niż bracia Ukraińcy, ale łotewa...

No dobra, mamy zagranie pijarowe Niemców, żeby sobie poprawili notowania. Fchuj głupie to, ale niech będzie.

Co powinna zrobić polska władza, królowie przechujstwa i przedmurza chrześcijaństwa. Wiedząc, że to zagranie pijarowe i mając narąbane w katolickich łbach przeciwko Niemcom gramy tak: dobra, bracia Germanie, bierzemy to! Następnego dnia polski premier dzwoni do kanclerza, słuchaj ziomek, bierzemy, kiedy przekazujecie? Następnie nagłaśniamy to. Następnie nie odpuszczamy tematu i uderzamy do Niemców codziennie, dawajcie Patrioty.

Niemce zrobiły to dla pijaru tak? No to mają teraz problem, bo sytuacja została nagłośniona, Polaki co chwila dzwonią i pytają co chcemy z Avonu, a my przecież nie chcemy tylko tak gadaliśmy żeby nas lubili. A oni tu piszą żeby harmonogram przedstawić i dzień w dzień nakurwiają, kiedy w końcu będą u nich Patrioty.

W ten sposób pijarowa niemiecka gra zostaje obnażona. Bo albo Niemcy się skompromitują i powiedzą, wicie rozumicie, żartowaliśmy. A wtedy kompromitacja na całą Europę co najmniej. A u nas święto ma Kaczyński: mówiłem, że te Niemce złe? Mówiłem. A wy tych Tusków niemieckich słuchacie. Opozycja by nawet nie drgnęła, bo musiałaby potwierdzać wizyjność Kaczyńskiego.

Drugi scenariusz, Niemce nie majo wyjścia i dajo. I wtedy święto: bo ograliśmy Niemców, a do tego "Kaczyński załatwił Polszcze Patryjoty". Sprawczość.

A tymczasem Polaki cebulaki: nie chcemy waszych Patryjotów germańce! Dajcie je Ukraińcom.

I to ja, taki chłopek roztropek, żaden tam wielki pijarowiec, zwykły Jakiś Koleś z Internetu rozegrałbym to lepiej od katotalibów.

Wred, nie wiem w ogóle o co ci chodzi z tym, że Niemcy nie dadzą Patriotów Ukraińcom. Przecież to oczywiste, że nie dadzą i nawet nie proponowali, więc nie wiem, czemu się do nichj o to przypierzasz.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-27, 12:36   

Trojan napisał/a:
imo odpowiedź PiSu celna

Raczej zwyczajnie głupia. W obecnej sytuacji odrzucanie jakiegokolwiek wzmocnienia naszej obrony jest głupotą. A zrobienie tego w imię partyjnych interesów jest kurestwem.

Ale spoko, przecież Tusk jest niemieckim agentem, więc na pewno z PO u steru byłoby gorzej.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1635
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-11-27, 13:06   

@Romulus
plus pisiont

Serio ta PISowska narracja tak niektórym wlazła już do głów?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-27, 13:59   

To co napisał Romulus, to z grubsza jest to, co powinno było być zrobione.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-27, 14:07   

fakt, były szachmat

z drugiej strony - łatwiej byłoby to rozmydlić.
Przysłali elementy ale bez,
albo byłaby spychologia, że owszem dadzą ale my nie jesteśmy przygotowani
nie w grudniu -'22 a '23
itd itp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13