FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
kitakami 

Posty: 5
Wysłany: 2022-11-19, 11:36   

Dzień Dobry, a ode mnie pytanie zupełnie z innej beczki.
Czytam aktualnie Cryptonomicon - btw genialna książka.
Dlaczego w druku cyfra 1 nie wygląda jak 1, tylko I (duże i), ale takie jakieś pomniejszone.
Czy to błąd korekty, czy coś przeoczyłem: gdy mowa o U-553, to pada stwierdzenie że jest to iloczyn dwóch liczb pierwszych 7 i 71, ale to nieprawda, bo powinno być 7 oraz 79. Hmmm, zagwozdka ...
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-19, 12:08   

kitakami napisał/a:
Czy to błąd korekty, czy coś przeoczyłem: gdy mowa o U-553, to pada stwierdzenie że jest to iloczyn dwóch liczb pierwszych 7 i 71, ale to nieprawda, bo powinno być 7 oraz 79. Hmmm, zagwozdka ...

Czas umierać. I spalić swoje egzemplarze.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
kitakami 

Posty: 5
Wysłany: 2022-11-19, 14:20   

Tomasz napisał/a:

Czas umierać. I spalić swoje egzemplarze.

Ani jedno, ani drugie mi nie odpowiada
 
 
Olissasek

Posty: 1
Wysłany: 2022-11-21, 09:57   

1. A jak wygląda sytuacja z Kristoffem i serią Aurora: Przebudzenie? Data ciągle się przesuwa, możemy liczyć na jakiś update?

2. Wiadomo coś może o wydaniu Ostatnich Godzin C.Clare z postaciami na grzbietach? Bo tylko czekanie na to powstrzymuje mnie od kupowania tej serii.
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-11-21, 11:32   

Olissasek napisał/a:
1. A jak wygląda sytuacja z Kristoffem i serią Aurora: Przebudzenie? Data ciągle się przesuwa, możemy liczyć na jakiś update?

2. Wiadomo coś może o wydaniu Ostatnich Godzin C.Clare z postaciami na grzbietach? Bo tylko czekanie na to powstrzymuje mnie od kupowania tej serii.


Nie jesteśmy wydawnictwem z rozbudowaną strukturą oraz legionem pracowników (nie mamy dużych kosztów stałych). Dzięki temu możemy podejmować najróżniejsze decyzje niemal na bieżąco i dostosowywać do sytuacji na rynku. Obecnie jesteśmy na etapie planowania książek, które ukażą się w styczniu i lutym. Za marzec weźmiemy się po nowym roku, po zapoznaniu z nowymi cenami druku, potrzebami dodruków itd. W okresie styczeń-luty nie wydamy ani Kristoffa, ani Clare z postaciami na grzbietach. To jedyna konkretna odpowiedź, jakiej mogę teraz udzielić.
 
 
Ash 

Posty: 787
Wysłany: 2022-11-21, 12:52   

Panie Andrzeju dostajecie w ogóle jakieś sygnały jak to może wyglądać po nowym roku? Jak wzrosną ceny druku, papieru i tym podobnych?
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-11-21, 16:27   

Ash napisał/a:
Panie Andrzeju dostajecie w ogóle jakieś sygnały jak to może wyglądać po nowym roku? Jak wzrosną ceny druku, papieru i tym podobnych?


Jeszcze za mało wiadomo. Sytuacja może wyglądać różnie w przypadku poszczególnych drukarni. Zależnie od tego ile do tej pory płaciły za prąd (mają umowy półroczne albo roczne), czy są średnimi czy dużymi firmami itd. Papier, tektura, kreda, karton żyją własnym życiem. Nikt nie wie ile będą kosztowały styczniu. Tym bardziej, że na ich cenę wpływają 2 czynniki, tzn. "widzimisię" fabryk i kurs euro.

Przy kilku ruchomych czynnikach, takich jak inflacja, kursy walut, ceny energii, wzrost kosztów produkcji przewidzenie czegoś dzisiaj, to jak wróżenie z fusów. Problem polega na tym, że 1 stycznia to nie koniec problemów, tylko początek nowego etapu, być może trudniejszy od tegorocznego.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-11-23, 18:55   

Panie Andrzeju czy są szanse na dodruki Peanatema i 7EW? Ewentrualnie jeśli była już o tym mowa proszę o zacytowanie odpowiedzi.
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-11-23, 19:30   

grimmjow napisał/a:
Panie Andrzeju czy są szanse na dodruki Peanatema i 7EW? Ewentrualnie jeśli była już o tym mowa proszę o zacytowanie odpowiedzi.


Skupiamy się na dodrukach Gaimana, Eriksona, Bardugo i Sandersona. W drugiej kolejności Clare, Coreya i brakującego tom Abercrombiego oraz Kristoffa. Dajemy sobie na to 5-6 miesięcy albo więcej, bo to prawie 30 książek. Nie dotykamy w tym czasie żadnych innych rzeczy (mam na myśli dodruki).

Obecnie drukujemy Przebudzenie Lewiatana, Szóstkę wron, Królestwo kanciarzy, Cień i kość, Dawcę przysięgi 1 i Dawcę przysięgi 2.
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-11-23, 20:21   

No i zapewne Nocny Anioł Weeksa? Czy to traktujecie jako nowe wydanie, a nie po prostu dodruk? A tak z ciekawości - czego Abercrombiego zabrakło?
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-11-23, 21:36   

AM napisał/a:

Skupiamy się na dodrukach Gaimana, Eriksona, Bardugo i Sandersona. W drugiej kolejności Clare, Coreya i brakującego tom Abercrombiego oraz Kristoffa. Dajemy sobie na to 5-6 miesięcy albo więcej, bo to prawie 30 książek. Nie dotykamy w tym czasie żadnych innych rzeczy (mam na myśli dodruki).

Obecnie drukujemy Przebudzenie Lewiatana, Szóstkę wron, Królestwo kanciarzy, Cień i kość, Dawcę przysięgi 1 i Dawcę przysięgi 2.


Dziękuje za odpowiedź.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2022-11-23, 21:47   

Bibi King napisał/a:
A tak z ciekawości - czego Abercrombiego zabrakło?

Ostatecznego argumentu

AM napisał/a:
Skupiamy się na dodrukach Gaimana.

Super, akurat zacząłem go zbierać.
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-11-25, 10:56   

Plan styczniowy jest już znany. W lutym robimy przerwę z nowościami (skupiamy się na dodrukach). W marcu tak (plus 2 czy 3 dodruki):

Brandon Sanderson – „Warkocz ze Szmaragdowego Morza”
Cassandra Clare – „Łańcuch z Cierni”
Jay Kristoff – „Aurora: Przebudzenie”
 
 
Ash 

Posty: 787
Wysłany: 2022-11-25, 11:42   

Za rok czy za dwa będziecie wydawać Sandersona w zupełnie nowych okładkach, czy będziecie później po latach wydawać "stare" okładki pasujące do chociażby Z mgły zrodzonego czy Archiwum? Przykład jubileuszowych Żałobnych opasek, które wyjdą za kilka lat.

Pytanie trochę z czapy bo niby wiem, że pytanie nie ma sensu bo mówimy tutaj o planach za kilka lat ale może jednak? :mrgreen:
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-11-25, 12:29   

Ash napisał/a:
Za rok czy za dwa będziecie wydawać Sandersona w zupełnie nowych okładkach, czy będziecie później po latach wydawać "stare" okładki pasujące do chociażby Z mgły zrodzonego czy Archiwum? Przykład jubileuszowych Żałobnych opasek, które wyjdą za kilka lat.

Pytanie trochę z czapy bo niby wiem, że pytanie nie ma sensu bo mówimy tutaj o planach za kilka lat ale może jednak? :mrgreen:


Musimy to przemyśleć. W pewnym sensie konieczność aktualizowania tekstów pokrzyżowała nam plany wydań z nowymi okładkami.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-25, 14:31   

AM olejcie wszystko i wydawajcie najpierw całego Reynoldsa :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-25, 18:27   

Ash napisał/a:
Za rok czy za dwa będziecie wydawać Sandersona w zupełnie nowych okładkach, czy będziecie później po latach wydawać "stare" okładki pasujące do chociażby Z mgły zrodzonego czy Archiwum? Przykład jubileuszowych Żałobnych opasek, które wyjdą za kilka lat.

Pytanie trochę z czapy bo niby wiem, że pytanie nie ma sensu bo mówimy tutaj o planach za kilka lat ale może jednak? :mrgreen:



:shock:
 
 
Ash 

Posty: 787
Wysłany: 2022-11-25, 20:19   

To są bardzo poważne problemy, przecież nie kupuję książek żeby je czytać :roll:
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-11-25, 23:22   

Ash, a imię nasze Legion. Z tym, że ja na ten przykład, kocham formatowy bajzel na półkach.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2022-11-26, 07:39   

Vonneguta nam siedmiu czy ośmiu różnych wydaniach. :mrgreen:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ash 

Posty: 787
Wysłany: 2022-11-26, 12:49   

A tak bardziej na serio to pytałem z innego powodu.

Taka typowa rozmowa na fb, na jakiejś grupce fejsbookowej albo pod postem MAGa.

"Kiedy Żałobne opaski w wersji jubileuszowej?"
"Za kilka lat jak Sanderson wyda"
"Dobra to poczekam"
"Nie doczekasz się bo zaraz MAG wyda w nowych okładkach a tamte porzuci"
"co ty gadasz"
"ej a kiedy Zaginiony metal w wersji miękkiej?"
"to już dawno porzucili, kup w twardej"
"a kiedy dodruk X Sandersona w wersji miękkiej, twardej, poprawionej, jubileuszowej????"

Zawsze można takiemu pytaczowi podlinkować czy coś :-P
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-11-26, 19:04   

//facepalm
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-26, 19:12   

Ash napisał/a:
A tak bardziej na serio to pytałem z innego powodu.

Taka typowa rozmowa na fb, na jakiejś grupce fejsbookowej albo pod postem MAGa.

"Kiedy Żałobne opaski w wersji jubileuszowej?"
"Za kilka lat jak Sanderson wyda"
"Dobra to poczekam"
"Nie doczekasz się bo zaraz MAG wyda w nowych okładkach a tamte porzuci"
"co ty gadasz"
"ej a kiedy Zaginiony metal w wersji miękkiej?"
"to już dawno porzucili, kup w twardej"
"a kiedy dodruk X Sandersona w wersji miękkiej, twardej, poprawionej, jubileuszowej????"

Zawsze można takiemu pytaczowi podlinkować czy coś :-P



sekta jakaś...
 
 
Ash 

Posty: 787
Wysłany: 2022-11-26, 19:53   

Każdy ma jakiegoś świra :mrgreen:
 
 
Mamerkus 


Posty: 365
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-11-26, 21:40   

fascynujące
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2022-11-27, 11:29   

[quote="Trojan"]
Ash napisał/a:
A tak bardziej na serio to pytałem z innego powodu.

Taka typowa rozmowa na fb, na jakiejś grupce fejsbookowej albo pod postem MAGa.

"Kiedy Żałobne opaski w wersji jubileuszowej?"
"Za kilka lat jak Sanderson wyda"
"Dobra to poczekam"
"Nie doczekasz się bo zaraz MAG wyda w nowych okładkach a tamte porzuci"
"co ty gadasz"
"ej a kiedy Zaginiony metal w wersji miękkiej?"
"to już dawno porzucili, kup w twardej"
"a kiedy dodruk X Sandersona w wersji miękkiej, twardej, poprawionej, jubileuszowej????"

Zawsze można takiemu pytaczowi podlinkować czy coś :-P


E, typowe internetowe bicie piany. Zresztą, to samo masz w tym temacie: a kiedy to, a kiedy tamto, a czy będzie wznowienie z okładkami złoconymi, a kiedy będzie z przydymionymi, a kiedy będzie jubileuszowe.

Nie dziwię się, że MAG zamknął forum. Bo ja bym je zamknął tylko z tego powodu. :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 787
Wysłany: 2022-11-27, 13:49   

Czytałem komentarze pod ostatnim tematem MAGa na katedrze, byłem tam wspomniany, jako ten pytający się o nowe/jubileuszowe okładki. Sanderson to jeden z najpopularniejszych autorów wydawanych przez MAGa, wiąże śie z tym kilka problemów - ciągle czegoś brakuje bo nakład szybko schodzi albo dodruk nie był robiony przez X czasu. Albo są opóźnienia. Przykładem są chociażby Słowa Światłości, które, jeśli dobrze pamiętam, miały mieć dodruk wersji poprawionej już w marcu, a koniec końcem wyszły w październiku. Na pewno nie pomaga też fakt, że takie Archiwum ma dwie wersje, miękka i twardą, Słowa mają wersję poprawioną, a po nowym roku Droga Królów będzie mieć środek jubileuszowy i starą okładkę (miękka i twardą?), a od jakiegoś czasu się mówi (chyba nawet na stronie Sandersona wisi notka), że MAG zobowiązał się do wydania trzeciej wersji w zupełnie nowych okładkach (to może się nie wydarzyć jak sam Pan Andrzej pisał ale to informacja dość świeża).

Ja rozumiem, że dla kogoś Sanderson to może być cienki bolek a jego literatura nie jest godną żeby nią rozpalić w piecu ale dużo ludzi (mniej lub bardziej rozgarniętych) chce/czeka/planuję żeby kupić/uzupełnić swoją biblioteczkę o aktualne i pasujące do reszty tomy.

Koniec końcem ja to się cieszę widząc 50 komentarzy pod postem MAGa na ich stronie fb, gdzie 20 z nich to pytania o dodruk czy wznowienie Sandersona/Clare/Bardugo bo wielu osobom to się oczy otworzą jak te konie pociągowe wydawnictwa stracą zainteresowanie i o reszcie planów trzeba będzie zapomnieć.
 
 
AM

Posty: 2908
Wysłany: 2022-11-28, 16:38   

Jednak styczeń ze zmianą:




Dan Simmons Olimp (Artefakty)
Ian McDonald Droga bez znaczenia/Ekspres Ares (Artefakty)
Michael Swanwick Próżniowe kwiaty/Stacje przypływu/Opowiadania najlepsze (Artefakty)

Alastair Reynolds Migotliwa wstęga

Nathan Ballingrud Potwory północnoamerykańskich jezior (horror)
Caitlin R. Kiernan Domy na dnie morza (horror)
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-28, 16:57   

AM napisał/a:
Jednak styczeń ze zmianą:

Dan Simmons Olimp (Artefakty)
Ian McDonald Droga bez znaczenia/Ekspres Ares (Artefakty)
Michael Swanwick Próżniowe kwiaty/Stacje przypływu/Opowiadania najlepsze (Artefakty)

Alastair Reynolds Migotliwa wstęga

Nathan Ballingrud Potwory północnoamerykańskich jezior (horror)
Caitlin R. Kiernan Domy na dnie morza (horror)


poczekaj na ofensywę Ukrainy
 
 
Whoresbane


Posty: 1042
Wysłany: 2022-11-28, 17:20   

Fani Reynoldsa teraz //impra
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14