FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Imigranci/uchodźcy
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 22064
Wysłany: 2022-11-10, 15:50   

Trojan napisał/a:
masz nagranie - dowód takiego traktowania na granicy ?
czy posługujesz się doniesieniami ?
że zapytam "po twojemu" ?

do tego jest różnica pomiędzy siłami mającymi przede wszystkim chronić granicy przed przekroczeniem jej przez nielegalnych
a w sumie nie wiadomo czy to policja czy straż moralności - ale działają przeciwko własnym obywatelom

Po pierwsze, to nie są obywatele. Chyba że ruchaczy kóz uznasz za ludzi, wtedy możemy pogadać, czy są obywatelami. Zdaje się, że na polskiej granicy nie mają statusu człowieka tylko parcha, albo jakiegoś stworzenia co dynda na ogrodzeniu.

Po drugie - źródła: Oko.press, Wyborcza. Znajdziesz tam relacje działaczy organizacji pozarządowych, którzy próbują ratować dobre imię Polski. Znajdziesz tam relacje tych, którym udało się pomóc, lub tych z którymi udało się skontaktować. Wreszcie, znajdziesz tam relacje mieszkańców przygranicznych terenów objętych tym obrzydliwym stanem wyjątkowym, którzy z własnej woli i narażając się na szykany ze strony bandytów w polskich mundurach pomagali uchodźcom spychanym do lasów i na bagna. Wreszcie, Europejski Trybunał Praw Człowieka przed którym zawisła na pewno jedna sprawa kobiety, którą traktowano tam tak, jak w Iranie się traktuje, ale co tam Iran, tak jak w Polsce policyjni bandyci po cywilnemu traktowali kobiety pałkami teleskopowymi w trakcie demonstracji po zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich też wstawiało się za tymi ludźmi, a jego pracownikom polscy bandyci uniemożliwiali podejmowanie legalnych działań.

I zanim wyśmiejesz wskazane przeze mnie źródła - wskaż lepsze, chętnie się zapoznam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 9619
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-11, 16:42   

Ukraina buduje mur na granicy z Białorusią :mrgreen:
 
 
wred 


Posty: 3362
Wysłany: 2022-11-11, 16:45   

No jak to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Trojan 


Posty: 9619
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-11, 16:47   

Białoruś będzie najbardziej izolowanym krajem ;)
 
 
Bibi King

Posty: 915
Wysłany: 2022-11-11, 16:51   

Trojan napisał/a:
Ukraina buduje mur na granicy z Białorusią :mrgreen:

No i? Zauważyłeś ciut inną sytuację Ukrainy niż Polski?

Zresztą wy z wredem to byście najszczęśliwsi byli w pierdlu, nic tylko mury i druty dookoła. Powtarzam mój postulat sprzed dwóch(?) stron: tysiąc murów na stopięciolecie Polski! Każdemu miastu własny mur!
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3380
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-11-14, 12:25   

Ale nam tak naprawdę wystarczy jeden mur wokół jednego budynku w jednym mieście, byle wysoki i szczelny oraz zalany w odpowiednim czasie wodą ;) :P
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
wred 


Posty: 3362
Wysłany: 2022-11-15, 06:58   

https://plus.dziennikpolski24.pl/spin-doktorant-keine-grenzen/ar/c15-17030321

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 22064
Wysłany: 2022-11-15, 17:25   

Pyerd. A czemu nie do lasu, dół z wapnem i po sprawie? Przecież to szpiony Putina.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 9619
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-15, 17:32   

jaki pyerd ?
tak to działa - nielegalsa deportuje się do kraju którego granicę przekroczył
sięgasz do argumentów ad hitlerum
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 22064
Wysłany: 2022-11-15, 20:27   

Pyerd, pyerd. Żeby kogoś deportować z terytorium RP najpierw należy zastosować wobec niego obowiązujące w RP prawo na ten temat. A polscy bandyci w mundurach tego nie robią i sami je łamią.

Nie mam problemów z deportowaniem ludzi, jeśli robić to legalnie. Ale tu nie ma choćby pozorów legalności. Jest ordynarne łamanie prawa. I wy na to pozwalacie. I Jacyś Kolesie z Internetu, których opinia wprost z ich śmierdzących dupsk i tyle samo warta, jest dla was cenniejsza od opinii fachowców (nie piszę tu o mnie, bo nim nie jestem), bo pasuje do waszych uprzedzeń, fobii i lęków. Tak chamsko podsycanych przez obecną władzę i Władimira Władimirowicza, że aż mi was żal patrząc, jak dajecie się manipulować.

Ale chociaż dzięki temu rozprostuję sobie szare komórki w darciu z was łacha. :mrgreen: Win-win situation. :mrgreen:

Aha, może jeszcze w wolnej chwili pomyślicie nad tym: skoro to, jak Polska sobie heroicznie poradziła na granicy z Białorusią jest tak wielkim sukcesem, że tylko medale wręczać i pomniki budować, to dlaczego Putin chce zrobić powtórkę na kolejnej?

Konfederosjanie i religijna prawica w Polsce powiedzą wam, że Putin jest obrońcą zachodniej cywilizacji. Zresztą, sam się nim mianował. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 9619
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-15, 21:28   

ale ja pisałem o deportowaniu przykładowych nielegalsów z terytorium Niemiec do Polski.
 
 
Trojan 


Posty: 9619
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-20, 22:15   

Cytat:
Budowanie komunikacji strategicznej to klucz do zwycięstwa w tej wojnie – mówi płk rez. Sławomir Łazarek z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Na ile fakt budowy kolejnej zapory, tym razem na granicy z Rosją, wynika z realnego zagrożenia nielegalną migracją?

Zagrożenie z obwodu kaliningradzkiego jest realne, bo Rosja w swojej doktrynie ma zapisaną możliwość wykorzystania migrantów w działaniach hybrydowych. Od ponad roku obserwujemy to zjawisko nie tylko na naszej granicy z Białorusią, ale też na granicach z krajami bałtyckimi. Tyle że Rosja od wielu lat prowadzi taką operację, to zjawisko nie pojawiło się teraz.

Naukowcy określają taką strategię działania Rosji inżynierią przymusowej migracji, poprzez którą realizuje interesy geopolityczne.

To, co teraz obserwujemy, nie jest przypadkowe, ale zostało zaplanowane i wykonane przez rosyjskie służby. Zresztą takie metody działania zostały przejęte z systemu stworzonego przez ZSRR, mamy do czynienia z kontynuacją tego sposobu myślenia. To działania długoterminowe, zaplanowane, celowe, realizowane metodycznie.

Niektórzy naukowcy znali koncepcję Władysława Surkowa, doradcy prezydenta Putina, sprowadzającą się do projekcji chaosu, albo wizję gen. Aleksandra Władimirowa, który w podręczniku dla rosyjskich wojskowych wskazał m.in. inwazję obcych grup etnicznych jako element prowadzenia działań niemilitarnych, którego celem było zaostrzenie nastrojów nacjonalistycznych. Tyle że podchodzili do nich jak do teorii spiskowych, wynikających z rusofobii.

Niektórzy postrzegają te teorie jako element wydumanej polityki antyrosyjskiej, ponieważ byli w tym kierunku sterowani. Jednym z elementów strategii inżynierii przymusowej migracji, rozłożonej w czasie na poszczególne elementy, jest budowanie przyczółków w kraju, który ma być celem ataku – teraz to Polska, Unia Europejska i NATO. Przyczółki te w pierwszej kolejności budowane są w sferze informacyjnej. Tak między innymi poprzez organizacje pozarządowe buduje się w państwie fałszywą świadomość, aby uśpić czujność albo ośmieszyć opinie kreowane np. przez agendy rządowe, które diagnozują takie zagrożenie. Chodzi o to, aby na wczesnym etapie przygotowania operacji państwo nie było świadome, co je czeka.

Zdaniem gen. Władimirowa zwycięstwo w wojnie asymetrycznej z zastosowaniem inżynierii przymusowej migracji jest możliwe tylko w przypadku wykorzystania takich czynników jak „syndrom prostego człowieczeństwa, litość silnych wobec słabych i nienawiść słabych wobec silnych”.

Ze źródeł, z których korzystamy przy analizach, dobitnie wynika, że są to te trzy elementy jako środki ciężkości, które przyjmuje nasz przeciwnik, aby prowadzić atak.

Wspomniał pan o tworzeniu przed dokonaniem ataku tzw. przyczółków. Jaką rolę odgrywają służby specjalne?

Prowadzona dzisiaj wojna informacyjna podlega ewolucji, udoskonalane są stosowane narzędzia. Ale jak prześledzimy historię stosowania przez Rosję inżynierii przymusowej migracji, warto przypomnieć przeprowadzoną na małą skalę w latach 70. operację sowieckich służb. Zgodziły się one na migrację do USA kilku tysięcy rosyjskich Żydów, i w tej grupie było bardzo dużo agentów.

Ale też pozwolono wyjechać osobom związanym z półświatkiem, które zaczęły tworzyć w USA zorganizowane grupy przestępcze. A w kolejnych latach lobby, które miało ambicję, aby mieć wpływ na amerykańską politykę.

Celem była destabilizacja i przygotowanie gruntu do masowej migracji. Pewną grupę stanowiły też osoby z problemami psychicznymi, które stały się obciążeniem dla państwa. Obydwie grupy: agenturalna i kryminalna, w rzeczywistości prowadziły powiązaną z sobą operację specjalną, której celem było m.in. destabilizowanie rynku, ale też tworzenie zaplecza poprzez budowanie wpływów, wyszukiwanie tzw. haków na polityków bądź wyłapywanie osób podatnych na wpływy ideologiczne np. na uczelniach. Patrząc na czasy nam bliższe, w latach 80. Sowieci spowodowali kryzys migracyjny, wypuszczając Kubańczyków do USA, co wywołało w tym kraju m.in. zamieszki. W 2015 roku spowodowali zaś kryzys humanitarny w Syrii, który przerodził się w kryzys migracyjny w Europie. W latach 2015–2016 wykreowali kryzys na granicy z Finlandią, w konsekwencji władze tego kraju ugięły się pod ich naciskiem i podpisały z władzami Federacji Rosyjskiej porozumienie. Te fakty są dowodem na hipotezę, że inżynieria przymusowej migracji jest sprawdzonym narzędziem walki stosowanym przez Rosję od dekad.

Można postawić tezę, że długofalowym celem spowodowanego przez Rosję kryzysu w Syrii jest dezintegracja UE.

Tak. Ale podam również inne przykłady, które obserwujemy po wybuchu wojny w Ukrainie, mogące mieć wpływ na to, czy pomagamy uchodźcom. Jest atak zbrojny na Ukrainę, a część ludzi, polityków nie potrafi powiedzieć, że to jest wojna. Nie używają prostych, wydaje się oczywistych słów, aby rozmyć odpowiedzialność. To nie wzięło się z niczego, to też jest efekt długofalowej operacji wpływu, którą – budując sobie zaplecze – prowadzi Federacja Rosyjska.

Jakie widzi pan rozwiązanie?

Powinniśmy sobie uświadomić, że jesteśmy manipulowani, wprowadzani w błąd, bowiem nie mając prawidłowej informacji, nie możemy podejmować decyzji w oparciu o racjonalne przesłanki. Manipulacja jest systemowa i przemyślana, nie jest przypadkowa. Spójrzmy na to, co się dzisiaj dzieje w Polsce. Grupy antyszczepionkowców, które zostały wzbudzone na początku epidemii, aby dezinformować i obniżać morale społeczeństwa przez podważanie skuteczności działania służby zdrowia, w momencie wybuchu wojny przyłączyły się do walki po stronie Rosji, tworząc grupy antyukraińskie.
Naszym wyzwaniem powinna być komunikacja strategiczna StratCom. To m.in. prowadzenie jednolitej skoordynowanej kampanii informacyjnej, także poprzez diagnozowanie dezinformacji i jej przeciwdziałanie. Nie może być tak, że różne instytucje państwowe ustalają własną politykę informacyjną. Wspólnie musimy uświadomić sobie, że mamy wroga, który jest bezwzględny, i powinniśmy się mu przeciwstawić. Jeżeli wojsko apeluje, aby nie robić zdjęć i nie podawać informacji o przemieszczaniu się żołnierzy, to tak powinno być. Budowanie komunikacji strategicznej w moim przekonaniu to klucz do zwycięstwa w tej wojnie


https://www.rp.pl/spolecz...-gra-migrantami
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 12187
Wysłany: 2022-11-21, 07:36   

Co za debilizmy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
wred 


Posty: 3362
Wysłany: 2022-11-21, 09:28   

Multi kurwa kulti w praktyce...

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/1594391036259962882
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 12187
Wysłany: 2022-11-21, 09:35   

wred, wrzucasz Ziemkiewicza. To tak jakbyś przybył na wesele ustrojony w gówno.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 9881
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-21, 09:47   

Ciii, chłopaki próbują nas zradykalizować, nie przeszkadzaj, bo będzie im smutno //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 18915
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-21, 10:30   

Niedoścignionym mistrzem w radykalizowaniu była Saika.
Ona w lewo, absolutnie wszyscy w prawo, nawet ci z lewej //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 9881
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-21, 10:36   

Teraz to żeś im dopiero skopał marzenia, podlecu.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 22064
Wysłany: 2022-11-21, 15:12   

Ziemniakiewicz retłituje Jakiegoś Faceta Z Internetu.

Typowe "dziennikarstwo" w jego wydaniu.

BTW, sprawdzić, czy na tym filmie to nie hołota z Polski. :-P Albo z Ukrainy. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 9619
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-21, 17:57   

widziałem ten filmik
to chyba chodzi o Iran
policja próbuje eskortować/ochraniać gościa który krzyknął "ajatollah is the best" a cały tłum "jebać chomeinniego" no i tłum go z deczka glanuje (choć bez przesady) a bobisy jak zwykle uja mogą.

wszystko w rodzinie+bobbys (w tym kobieta)
 
 
wred 


Posty: 3362
Wysłany: 2022-11-28, 19:14   

Nikt nie komentuje hucznej radości marokańskich kibiców w europejskich stolicach ?
Ochojska nie protestuje, że mają zimne prysznice ? Albo, że co któryś z tych lekarzy i architektów dostał pałą po pustej durnej łepetynie ?
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 12187
Wysłany: 2022-11-28, 19:19   

od takich pierdół mamy ciebie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 9619
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-28, 20:04   

umowni Marokańczycy

ja przeciw bratu, ja i brat przeciw kuzynom, ja, brat i kuzyni przeciwko światu.
 
 
wred 


Posty: 3362
Wysłany: 2022-12-06, 00:02   

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-niemcy-zmarla-jedna-z-dwoch-nastolatek-zaatakowanych-w-drodz,nId,6454130

takie tam ubogacanie dzieci...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 12187
Wysłany: 2022-12-06, 02:20   

https://dziennikzachodni.pl/tragiczna-smierc-dwulatki-w-bytomiu-matka-przyznala-sie-do-zabojstwa-wlasnego-dziecka/ar/c1-17101989

Tu też ubogacanie, rodzinne, chrześcijańskie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 915
Wysłany: 2022-12-06, 10:43   

Niemożliwe, żeby chrześcijańskie. To na pewno zła muzułmanka była.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 18915
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-06, 11:07   

Na pewno ateistka z ślubem cywilnym, albo nawet bez ślubu.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
fdv 


Posty: 733
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-06, 11:15   

Wierząca nie praktykująca ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 18915
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-06, 11:40   

Gdyby praktykowała, to na pewno sytuacja nie miałaby miejsca. Jestem o tym przekonany.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13