FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
karcianki
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-10-28, 10:59   

W Cthulhu jak wszyscy zostają Kultystami to wygrywa najsilniejszy. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-11-06, 10:25   

Ogrywam od kilku dni Wh40k Podbój. Pierwsze wnioski:

- kijowe wydanie tj. marnej jakości cienki papier, jeżeli ktoś zamiar kupić to niech od razu bierze koszulki, jakość kart jest tak niska, że po pierwszych grach już widać ślady używania.

- zdupiona instrukcja, niejasna, czasami dwuznaczna, i nadmiernie skupiająca się na 'metajęzyku'. Zasady gry są proste a instrukcja podaje je w niepotrzebnie skomplikowany sposób.

- model wydawniczy - LCG, niby wiadomo, ale wciąż mnie to irytuje - co by swobodnie pograć trzeba kupić 3 zestawy początkowe. Talie startowe nadają się co najwyżej do nauki gry, a na jednym zestawie ciężko zbudować coś ciekawego.

- sama gra jest niezła - dobrze zbalansowana, choć talia Chaos/Mroczni Eldarzy zdaje się mieć potencjał zdominowania rozgrywek. Brak jak dla mnie kart zepsutych, choć Opętani zbliżają się do tego. Ciekawa mechanika zbierania zasobów. Gra jest dość wielowymiarowa i póki co wydaje się mocno regrywalna. Czekam na dodatki :)
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-11-06, 10:41   

1. Nie macałem, ale pewnie jakość ta sama co Netrunner. Koszulki są w zasadzie obowiązkowe w każdej grze karcianej. Turniejowo nawet są wymagane.
2. A to nic nowego, FFG cannot into instrukcje.
3. Akurat model wydawniczy LCG to bardziej podział na cykle i duże dodatki, ograniczona ilość kart w Core Secie to zwykły skok na kasę. Jeden core set wystarczy casualowo.
Pomyśl, że podobno przy takim Wiedźminie FFG kazało usunąć część questów z podstawki, żeby móc je wrzucić do DLC, znaczy dodatków. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
nodek 
Milcz Łotrze!


Posty: 52
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-11-16, 00:52   

Gra ktos w karcianke Legende Pieciu Kregow? Ostatnio wpadla mi w oko, a do tego dzis byl turniej w lokalnym sklepie z planszowkami/karciankami, przyjechalo 40 osob z calej polski, zeby zagrac w turnieju.

Gram od jakiegos czasu w Magic'a ale Legenda Pieciu Kregow zainteresowala mnie bo jednak to troche inna mechanika gry, w sumie duzo wiecej tam sie dzieje niz w magicu, no i gra sie na dwie talie, poziom trudnosci tez duzo wyzszy niz w magicu, no i jednak to dosc niszowa gra.

Z tego co sie dowiedzialem to jedni z najlepszych graczy sa to wlasnie gracze z mojego miasta, tak sie sklada, ze oni beda uczyc mnie w to grac.

Dosc specyficzny jest fakt, ze glowna nagroda w turniejach jest stworzenie wlasnej karty i napisanie swojej historii ktora bedzie opowiedziana w grze. Wlasnie koledzy ktorzy beda moimi sifu, maja juz na koncie kilka kart w grze oczywiscie podpisani jako autorzy karty.


Tutaj dosc ciekawy wyklad na temat gry:

https://www.youtube.com/watch?v=4vr8K69LuMA

Na ta chwile kupilem sobie starter z klanu Jednorozca, wybralem taki poniewaz w sklepie byly akurat 3 ostatnie sztuki, Jednorozec (ktorego gracze nazywaja "kucem" badz "koniem"), Krab i Feniks. Po krotkiej rozmowie i probie zapoamietania o co w tym tak naprawde chodzi doszlismy z chlopakami do wniosku, ze to bedzie najlepszy klan dla poczatkujacego a tak sie tez sklada, ze jest niedobor Jednorozcow w kregach, stad moj wybor.

Ktos ma moze cos do powiedzenia w kwestiach tej specyficznej karcianki?
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem
 
 
Kvothe 
bard


Posty: 321
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-24, 08:48   

Właśnie ostatnio znalazłem w domu jakieś stare, niemal nietknięte wydanie (starter) Magica i wręczyłem koledze, który pieje z radości nad wartością kolekcjonerską tegoż. (Zastanawiam się na ile jest szczery i zorientowany, a na ile po prostu chce mi sprawić przyjemność).

Zazwyczaj grywamy w Munchkina czy Banga (chyba mają największą żywotność), ale oprócz tego sporo innych, nawet w "Wiedźmina" karcianego się zdarza (dorwałem egzemplarz na ostatnim Pyrkonie, ale nie jest to wiele warte, raczej wtórna, choć dla fanów Geralta, jak wiadomo - warto m i e ć ).

Teraz właśnie dostałem dodatek do Munchkina - Conana i zastanawiam się, czy zagrać w to choć raz "osobno", czy może połączyć talie od razu.
 
 
Kvothe 
bard


Posty: 321
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-12, 13:20   

Czy grał ktoś w "Psycho dropsy"? Chcę to zabrać w góry (nie wszyscy gracze władają biegle angielskim) i zastanawiam się, czy to dobry zamiennik dla "Cards against humanity" (które są przecież świetne).

Pytam was, bo czytam jakieś recenzje, ale określenia "taka kupa śmiechu, że brzuch boli", "fajna gra" i "ale trzeba mieć dystans" powodują, że nóż mi się w kieszeni otwiera. To już lepiej nic nie pisać. Poza tym recenzenci pomijają zwykle przykłady i nie wiem czy to po prostu tłumaczenie oryginału wydane w Polsce pod innym tytułem, czy jakaś zmiękczona, słabiutka podróbka.

Edit: namierzyłem pełną legalną wersję w PDF-ie, więc najwyżej sprawdzę na piechotę.
 
 
nodek 
Milcz Łotrze!


Posty: 52
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2015-10-11, 01:46   

W piatek byla premiera drugiej edycji karcianej gry o tron, ktos cos? na start zakupilem 2 core sety niestety na 3-ci musze czekac do wtorku bo w dniu premiery wszystko sprzedalo sie od reki i dla mnie zostaly tylko te dwie sztuki.
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-09-07, 19:08   

Szwagier kupił MtG - ale taką wersję gotowych deków 100 kartowych.
nie grałem w toto od czasów 4E《-》Tempesta, i z nutką zaciekawienia zasiadłem do gry.

Okazuje sie całkiem spoko, gra w tym typie jest nieco zmodyfikowana, no i największym plusem jest brak collectibles :)
Takie podobne do Mage Warsa .
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2021-07-18, 23:14   

Do wczoraj pędziłem sielskie życie człowieka nie znającego słowa munchkin.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-07-19, 09:35   

Mam to, ale nie potrafię w to grać. Stosowanie się do przepisów instrukcji nie przynosi efektów. Wielkie rozczarowanie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2021-07-19, 11:05   

Z instrukcji się nie nauczysz, ja też nic nie rozumiałem. Dzieci i wnuki posadziły mnie przy stole i kazały grać, po paru godzinach załapałem. I wtedy dobiły mnie wyciągając inny zestaw.
Grozi mi, że jak się sprawdzę, to jeszcze przećwiczą na mnie nową planszówkę Diuny. I znikąd ratunku.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2021-12-27, 17:10   

Polecam grę Tajniacy, nasze świąteczne odkrycie. To gra na skojarzenia. Sprawdzona familijnie, robi się jeszcze lepsza przy kontrolowanym udziale wody ognistej.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-12-27, 18:09   

to nie jest karcianka
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2021-12-27, 20:47   

karty są, choć niewielkiego formatu, zresztą, jak zwał tak zwał, liczy się fun
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-12-27, 20:51   

KS napisał/a:
liczy się fun
u nas to się nie przyjęło
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2021-12-27, 21:04   

masz za młode dzieciaki, poza tym to ma sens, gdy ekipy są co najmniej 3 osobowe, czyli potrzeba minimum 6 osób
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-12-27, 21:08   

dawno temu grałem z dorosłymi, mnie nudzą takie rzeczy, Dixity i inne, nie ma nic nudniejszego niż gry imprezowe
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2021-12-27, 21:12   

z kolei dla mnie to nowości, może dlatego się jaram, wychowywałem się w czasach, gdy grami imprezowymi były brydż i poker
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-28, 14:56   

Z karcianek to u mnie chrześniaki tylko Fantastyczne światy, na pamięć znają wszystkie zależności
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Flawiusz 
Poszukiwacz


Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-11-19, 15:30   

Grałem ostatnio w magica i musze przyznac, że polubiłem się z tą karcianką. Niektóre rzeczy trudne były do zapamiętania, ale jakoś poszło. Lubię ich różnorodność i to, że nie wszystkimi np. bohaterami zagrałem. Poza tym fajnie można spędzić czas ze znajomymi.
_________________
How can I be lost, if I've got nowhere to go?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-11-19, 17:15   

:badgrin: :badgrin: :badgrin:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-19, 17:17   

dzisiejszy Magic to już nie ten Magic co 25 lat temu.
kiedyś to było...
 
 
Hubertus

Posty: 15
Wysłany: 2022-12-12, 13:28   

Trojan napisał/a:
dzisiejszy Magic to już nie ten Magic co 25 lat temu.
kiedyś to było...


Całkowicie się z tym zgadzam.
 
 
Geron


Posty: 15
Wysłany: 2022-12-14, 17:44   

Mam sentyment do Magica i czasem sobie pogram, ale właśnie to już nie to samo niestety
_________________
Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione.
 
 
Ash 

Posty: 774
Wysłany: 2022-12-16, 14:54   

Zawsze jest MTG Arena mobile/PCty/MAki jak chcecie sobie połupać z randomami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13