FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W co gramy?
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-08-13, 19:01   

https://www.gry-online.pl...erdzaja/ze22910

Czyli wychodzi, że ja się po prostu edukuję.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2022-10-28, 15:27   

Cywilizację zgrałem do imentu, włącznie z dodatkowymi możliwościami jak robienie własnych map i modowanie. Czas na płodozmian, więc przerzuciłem się na Humankind, będący w pewnym sensie klonem tamtej, ale nie kopią.
No i problemem jest jednak to uzależnienie od Civki, zamiast cieszyć się nową grą, mimowolnie wszystko porównuję, "a tam robili to lepiej/gorzej/inaczej" i to mnie kurewsko dekoncentruje i spowalnia w rozkmince. Zaciskam zęby i trwam, może odpuści.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-28, 17:09   

to jest geniusz Sida Maiera
stworzył grę idealną - od samego początku.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-10-28, 17:44   

oprócz V
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-10-29, 07:38   

Po spędzeniu 25 godzin w "Cyberpunku" gra mi się podoba, ale nie bez zastrzeżeń. Czego przykładem obecna misja. Mieliśmy z ziomem Takemurą zrobić wjazd na magazyn, gdzie stoi jedna platforma, którą miałem zhakować. Generalnie, jak mi się wydawało, sednem misji było zrobienie tego po cichu. Bo inaczej nie ma sensu - cel dowie się o hakowaniu platformy więc nie będziemy mogli wykonać głównego zadania: Takemura ma się dostać na platformę w czasie parady i zagadać z jedną laską z Arasaki.

No. I już na wejściu musiałem zabić strażnika i to stałem w głowę, stojąc naprzeciwko niego na odległość ręki a ten nawet nie pisnął. W środku niemal po początku muszę zabijać. Teraz przebijam się mozolnie przez magazyn, to strzelając ze snajperki, to waląc z innych armat. Oczywiście, całe incognito diabli wzięli niemal na starcie. Na koniec zapewne zhakuję tę platformę, a wokół będzie leżało mnóstwo trupów. Ale nic to. Nikt się nie zorientuje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-10-29, 08:05   

Facsynujaca gra.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-10-29, 23:24   

Romulus napisał/a:
PGeneralnie, jak mi się wydawało, sednem misji było zrobienie tego po cichu. Bo inaczej nie ma sensu

_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-10-30, 16:39   

Niemal co do ostatniej strzały. :mrgreen: Nie będę się mądrzył na temat gier, ale GTA V miało lepiej dopracowane misje. Jak było, żeby zabić po cichu, to jeśli zabiłem "głośno" to miałem misję przegraną.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-11-08, 20:37   

Grzebię po GOGu i aż łezka mi się zakręciła jak zobaczyłem za całe 6.29 zeta
Total Annihilation: Commander Pack.
Ileż ja w to kiedyś rozegrałem godzin, jeszcze gdzieś mam w gratach kupione oryginalne pudełko za ponad 250 zeta, raczej bez możliwości instalacji obecnie, tak, że mam kolejny raz :))

Graliście ?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1618
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-11-08, 21:01   

wred napisał/a:
Grzebię po GOGu i aż łezka mi się zakręciła jak zobaczyłem za całe 6.29 zeta
Total Annihilation: Commander Pack.
Ileż ja w to kiedyś rozegrałem godzin, jeszcze gdzieś mam w gratach kupione oryginalne pudełko za ponad 250 zeta, raczej bez możliwości instalacji obecnie, tak, że mam kolejny raz :))

Graliście ?

z GOGa nie mam za dużo gier, ale ostatnio naszła mnie chęć na przejście kolejny raz innego starocia - Incubation. Zobaczyłem, że na GOGu jest pakiet Battle Isle za dychu, w którego skład wchodzi właśnie m.innymi Incubation. Też kupiłem chyba 3ci raz. Ale pomimo różnych opisów - nie udało się uruchomić. Wiem, że można sobie postawić wirtualkę ze starszym systemem, ale jakoś mi się na razie odechciało.
Więc na stare gry - uważaj, czy na pewno po zakupie - zadziałają.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-11-08, 21:06   

To działa znakomicie na w11, :P GOG chyba rekompiluje stare gierki na nowo, bo jak dotąd nie spotkałem, żeby GOGowa wersja nie poszła na nowym sprzęcie, a mam ich już sporo.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-11-16, 16:50   

Skończyłem "Cyberpunk 2077". Jestem raczej usatysfakcjonowany. Aczkolwiek nie wyciągnąłem z tej gry wszystkich jej możliwości. Spędziłem około 36 godzin w wątku głównym i pobocznych. Kontrakty robiłem rzadko, w zasadzie to chyba dwa nie więcej. Nie lubię takich zadań, wolałem popychać główną fabułę do finału. Generalnie, to głównie robiłem misje na rympał. Bez finezji w postaci skradania się. :) Wcześniej na to narzekałem, ale potem sprawdziłem na YouTube i okazało się, że tę najbardziej "kontrowersyjną" mogłem zrobić po cichu.

I tu różnica z poprzednią grą, czyli "GTA V". Tam, gdyby misja miała być "po cichu" to za robienie "hałasu" od razu dostałbym porażkę. W "Cybepunku" gra "dostosowywała się" do mojego prostackiego grania. :) Może to nie jest wada. Ciekawe, czy gdybym ustawił najłatwiejszy poziom, to poszłoby mi szybciej, bo grałem na normalnym. Na początku było trudno, ale po kilku zadaniach, kiedy się otrzaskałem i nabrałem wprawy, to ta trudność była relaksująca. :)

Scena seksu - ok. :)

Nie wiem, czy to wada, czy po prostu jakieś fabularne założenie, które mi umknęło - ale coś to Night City pustawe. Mały ruch na ulicach i chodnikach (choć tu nawet większy niż na jezdniach). I mapa była mniejsza niż w "GTA V". Tam i ruch uliczny i wielkość mapy dawały jakieś poczucie większej dynamiki i tętniącego życiem świata.

Granie w pierwszej osobie szybko mi weszło w krew.

Myślę, że zagram kiedyś ponownie, tylko inną postacią. Wtedy może poeksploruję miasto, porealizuję kontrakty. Tylko czy z tymi kontraktami jest sens, skoro bez nich doskonale dawałem sobie radę? Ale na pewno nie zrobiłem wszystkich wątków pobocznych, dlatego następnym razem bardziej się na nich skupię. Choć nie zawsze można zrobić wszystkie, wydaje mi się, że takie możliwości zamykały się po zrealizowaniu kolejnej misji z wątku głównego. Trzeba to chyba uwzględniać.

Fajna gra, nie wysadziła mnie z fotela, ale dało mi to mnóstwo przyjemności.

To teraz "Red Dead Redemption".

Potem poszukam jakiejś strategii, ale nie wiem, czy na konsoli da się w nie sensownie grać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-16, 17:51   

Ja kilka dni temu kupiłem Factorio i wsysłem. W tak zajebistą ekonomiczną strategię, to już dawno nie grałem. Rimworld był bardzo podobny, ale Factorio jest chyba jednak lepsze.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-16, 17:55   

MrSpellu napisał/a:
Ja kilka dni temu kupiłem Factorio i wsysłem. W tak zajebistą ekonomiczną strategię, to już dawno nie grałem. Rimworld był bardzo podobny, ale Factorio jest chyba jednak lepsze.

Napisz coś więcej, dawno w żadne strategie nie grałem, a bym się na coś skusił teraz.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-16, 21:07   

Rozbijasz się statkiem kosmicznym na planecie i musisz z niej uciec. By dokonać tej sztuki musisz zbudować sobie rakietę. A by zbudować rakietę musisz postawić sobie fabrykę. Fabryka jednak generuje zanieczyszczenia i lokalsi w postaci gryzących i plujących robali regularnie zaczyna przysyłać Ci pod mury proekologiczne manifestacje, które musisz rozgonić zautomatyzowanymi wieżyczkami, minami, botami etc.

To jest gra w której szybko musisz ogarnąć automatyzację, zarządzanie projektami i to pod presją czasu //spell

Zresztą ta recenzja całkiem dobrze oddaje o co tu chodzi //spell

http://www.youtube.com/watch?v=XLbkk-hIDC4
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-17, 07:54   

MrSpellu napisał/a:
To jest gra w której szybko musisz ogarnąć automatyzację, zarządzanie projektami i to pod presją czasu


Świetny pomysł dla ludzi, którzy chcą płacić za robienie w domu tego, co już robią w pracy //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-17, 08:32   

Stary Ork napisał/a:
Świetny pomysł dla ludzi, którzy chcą płacić za robienie w domu tego, co już robią w pracy


Wręcz doskonały.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Hubertus

Posty: 15
Wysłany: 2022-12-14, 18:30   

Kończę cyberpunka i jestem zachwycony grafiką, fabułą i bohaterami, nie myślałem, że mnie to tak wciągnie i zaskoczy :D
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-14, 19:39   

Kilka dni temu widziałem trailer do Hades II

https://www.youtube.com/watch?v=l-iHDj3EwdI

Jaram się jak okręty szturmowe córki Stannisa //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-14, 19:56   

nie podchodzi mi graficznie
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-14, 20:13   

Grafa dla mnie 9,5/10, muzyka 10/10, a gameplay 11/10 //spell
No ale jestem psychofanem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2022-12-16, 19:22   

Powróciłem, by ogłosić dobrą nowinę - najlepszą grą na Nintendo Switch jest Super Mario Odyssey*. Odkryłem to po prawie roku posiadania konsoli. Gdy ją kupowałem, na podstawie gameplayów zdecydowałem, że dla córki lepszy będzie 3D World. Te od Odysei w pierwszym etapie nie porywały. Świat 3D jest oczywiście świetny, niczym dzieło platformowego geniuszu. Odyssey to jednak dzieło platformowego geniuszu we wspaniałej kreatywnej przygodzie. To gra lepsza nawet od Mario 64. Gdy po wielu miesiącach córka ograła już wszystkie tytuły, pozostało spróbować tylko Odysei. Sam początek nie zapowiadał pierdolnięcia, ale już w trzecim królestwie wsiąkła. I ja także. Ten tytuł ma w sobie to coś, co każe szukać kolejnych wyzwań. Dzieli się na dziesiątki bardzo kreatywnych i niepowtarzalnych "misji". Od łatwych po trudne, więc dla graczy na różnym poziomie. Po miesiącu córka przeszła całość, minęły dwa i ciągle szuka brakujących jeszcze collectiblesów. Żaden inny nie wciągnął jej do granic uzależnienia. Dopiero teraz została prawdziwym graczem.

Wcześniej przeszła także Kirby and the Forgotten Land. Bardzo zacną i odpowiednio prostą dla dzieci przygodową platformówkę. Początkowo uznałem, że jest lepsza od tego, co widziałem w pierwszej fazie gameplayu Odysei. Jest to jednak po prostu Kirby Odyssey o pół ligi słabsza pod każdym względem. Ale cudowna jako przygoda.

Samotnie zaś spróbowałem God of War w wersji na PC. W swej klasie jest tak dobra, jak Mario Odyssey w swojej. Dawno nie dałem się tak porwać żadnej narracji. Historia opowiadana w tej grze spogląda z wyżyn scenopisarstwa, a gameplay na najwyższym poziomie trudności zahacza o Dark Souls. Może Tobie przypadłaby do gustu, Romulusie.


* dla uproszczenia nie wliczając Zeldy
  
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-16, 19:30   

wciągnąłem się w GoW na PC
Na pewno skończyłem 2 części - a może i 3.
Natomiast GodOfWar'y na licencji są zdecydowanie słabsze. Tylko oryginały!.

Scenariusze brodzące w gęstej krwi mitologii - znakomite, a na pewno nie wyrwałem wszystkich smaczków - bo i lata minęły od czasów gdy to czytałem/się pasjonowałem.
Jedynie walk powiedziałbym że za dużo...
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2022-12-16, 19:34   

Na myśli mam God of War z 2018 roku. Ten w mitologii nordyckiej. Scenariuszowo i narracyjnie jest lepszy od wcześniejszych o głowę. Serio, to jedna z tych gier, gdzie rozważa się 10/10.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-16, 23:52   

dworkin napisał/a:
Powróciłem, by ogłosić dobrą nowinę - najlepszą grą na Nintendo Switch


Ostatnio namówiłem kolejnych dzieciatych znajomych na zakup konsoli. Nawet moja żona, która kompletnie na graniu się nie zna, wmawia znajomym, że to najlepsza rzecz od czasu wynalezienia krojonego chleba. Zwłaszcza jako handheld w podróży.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-12-17, 08:30   

Żyję w jakimś innym matrixie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-17, 10:59   

Po prostu jesteś stary.

Pod choinkę zamówiłem właśnie dla młodej Kirby and the Forgotten Land, dla młodego Splatoon 3 i teraz szukam czegoś dla siebie. Zastanawiam się nad Metroid Dread //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2022-12-17, 13:44   

Fidel-F2 napisał/a:
Żyję w jakimś innym matrixie

nie kupujesz krojonego chleba? :shock:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-12-17, 13:55   

Próbowałem kilka razy gry na konsolach i kupno takiego urządzenia byłoby dla mnie najgorszym wydaniem pieniędzy ever. Natomiast dawanie konsoli w łapy dzieciakom żeby siedziały cicho w aucie już kompletnie mi się w pale nie mieści.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-12-17, 21:36   

Fidel-F2 napisał/a:
Natomiast dawanie konsoli w łapy dzieciakom żeby siedziały cicho w aucie już kompletnie mi się w pale nie mieści.


A co dopiero w głowie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13