FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-28, 11:35   

AM napisał/a:

Ogólnie problematyczne stanie się wydawanie "grubasów" w nakładach do 3000 egzemplarzy. O ile wcześniej było to mocno wątpliwe, teraz zupełnie nie ma sensu. Uśredniając, cena okładkowa 70 zł pozwala na pokrycie kosztów produkcji i nic więcej.


Zatem wracając do kwestii teologicznej - jak tu zachować wiarę w rzekomo lepsze jutro? ;)

A gdyby tak nieco podnieść cenę okładkową? //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-09-28, 12:05   

Ja to wszystko rozumiem, mała mieścina here, co trzeci sklep zamknięty w centrum, a jak cos otwierają to zazwyczaj szmateks. Chęć prowadzenia biznesu w tym kraju będzie zaraz postrzegane na równi z myślami samobójczymi //mur

Pozostaje człowiekowi tylko od czasu do czasu pomarudzić o tym Reynoldsie :mrgreen:
  
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-09-28, 12:05   

ASX76 napisał/a:
AM napisał/a:

Ogólnie problematyczne stanie się wydawanie "grubasów" w nakładach do 3000 egzemplarzy. O ile wcześniej było to mocno wątpliwe, teraz zupełnie nie ma sensu. Uśredniając, cena okładkowa 70 zł pozwala na pokrycie kosztów produkcji i nic więcej.


Zatem wracając do kwestii teologicznej - jak tu zachować wiarę w rzekomo lepsze jutro? ;)

A gdyby tak nieco podnieść cenę okładkową? //mysli


I od tego zacznie sprzedawać się ich więcej, jeśli będą kosztowały pomiędzy 100 a 120 zł?
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-09-28, 12:17   

A tak mniej więcej na temat, jaka jest różnica w cenie okładkowej pomiędzy miękką a twardą oprawą?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-28, 12:18   

AM napisał/a:

I od tego zacznie sprzedawać się ich więcej, jeśli będą kosztowały pomiędzy 100 a 120 zł?


Powyżej 99 zł twardnieje bariera psychologiczna. //panda
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-28, 13:00   

AM napisał/a:
I od tego zacznie sprzedawać się ich więcej, jeśli będą kosztowały pomiędzy 100 a 120 zł?

A może lepiej wydać na miękko, w dawnym stylu te rzeczy Reynoldsa, których jeszcze u nas nie wydaliście?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-28, 13:19   

Tomasz napisał/a:

A może lepiej wydać na miękko, w dawnym stylu te rzeczy Reynoldsa, których jeszcze u nas nie wydaliście?


W kwestii bieżącego roku niczego to nie zmieni, zaś w następnym i tak ma być nowa kniga, więc lepiej żeby wyszła na twardo, na chwałę Domu.
Może Bardugi i Brandersony pokryją straty? //panda
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2022-09-28, 13:49   

Obecny model sprzedażowy MAGa wydaje się ok.
Może faktycznie, w tej chwili zamiast grubych omnibusów lepiej wydawać mniejsze objętościowo zestawiania - łatwiej sterować ceną takiej książki.
Jednak osobiście wolę +10 do ceny i twardą okładkę.

A co z Tą promocją. Ruszy dzisiaj czy dopiero w przyszłym miesiącu? :mrgreen:
 
 
Marek Asimo

Posty: 8
Wysłany: 2022-09-28, 14:10   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Nie. Niestety. Reynolds się podobno nie sprzedaje na tyle dobrze żeby wydać wszystko na nowo, w twardym wydaniu.


Ogólnie problematyczne stanie się wydawanie "grubasów" w nakładach do 3000 egzemplarzy. O ile wcześniej było to mocno wątpliwe, teraz zupełnie nie ma sensu. Uśredniając, cena okładkowa 70 zł pozwala na pokrycie kosztów produkcji i nic więcej.


Od ilu stron zaczynają się grubasy ? :) Może 2 tom Prefekta wydacie w miękkiej oprawie? Bo rozumiem, ze Inhibitor Phase będzie w twardej oprawie?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-28, 14:27   

A może "grubasy" rozbijać na dwa? //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Gatsu 

Posty: 12
Wysłany: 2022-09-28, 15:11   

Wolałbym twardą rozbitą na 2 tomy. Śmierć miekkim okładkom :-P
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-09-28, 15:33   

ASX76 napisał/a:
A gdyby tak nieco podnieść cenę okładkową?


ASX76 napisał/a:
A może "grubasy" rozbijać na dwa?


Asix weź się wyloguj na zawsze z takimi kurna pomysłami. Skoro obecnie nie opłaca się wydawać niektórych pozycji to lepiej z nimi zaczekać do lepszych czasów a wydawać opłacalne.
A Ty proponujesz postępowanie fabryki słów - dzielenie na tomy, kosmiczna cena i może jeszcze miękka oprawa? Idź Pan z takimi pomysłami
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-28, 15:53   

A ja nowe Reynoldsy bym przyjął w jakiejkolwiek oprawie i na ile by tam tomów MAG chciał podzielić, byle by wyszły.
Wolę teraz w jakiejkolwiek wersji niż w odległej mglistej przyszłości, której muszę najpierw doczekać.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Dr. Zoidberg

Posty: 4
Wysłany: 2022-09-28, 16:07   

Czy na nowe pozycje w sklepie jest przewidziany kod rabatowy?
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-09-28, 16:07   

Właśnie newsletter dostałem od MAGa. Kodzik jakby co: ND2709
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-28, 16:10   

Whoresbane napisał/a:
Skoro obecnie nie opłaca się wydawać niektórych pozycji to lepiej z nimi zaczekać do lepszych czasów a wydawać opłacalne.

A Ty proponujesz postępowanie fabryki słów - dzielenie na tomy, kosmiczna cena i może jeszcze miękka oprawa? (..)


1. Patrząc na to, co się dzieje i ku czemu zmierza Kaczystan, szykują się jeszcze gorsze czasy, więc lepiej nie zwlekać. Ile chcesz Pan czekać? Kilka lat? Lepsza służka w objęciach, niż księżniczka ino na zdjęciu w wysokiej wieży. ;)
Gdyby MAG wydawał tylko opłacalne, to niewiele mielibyśmy do czytania. ;)

2. Od zawsze byłem, jestem i będę za twardą oprawą. Poczytaj Pan posty sprzed lat.

W każdym razie lepiej byłoby kupić drożej, niż czekać kolejne lata, które mogą nie nadejść. Tym bardziej, iż tempo wydawania Reynoldsa ostygnie, więc bez przesady z tą "kosmiczną" ceną - gdy raz na jakiś czas Pan "kupniesz", to nie zbiedniejesz zanadto.
Popatrz Pan jak pod względem cenowym przedstawia się oferta: Rebis, Zysk czy Vesper.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-09-28, 16:24   

Ja jednak jestem za tym co przedstawia teraz AM czyli czekać aż czasy się uspokoją. Mam zapas książek na dekady czytania więc nie robi mi różnicy czy wznowienie danych pozycji Reynoldsa (które i tak poprzednio pominąłem przez miękką oprawę) będą jeszcze później niż planowano. Po prostu oby były i oby miały twardą oprawę

Sugerowanie partackich praktyk fabryki słów, by zmieniać oprawę w trakcie wydawania autora, by dzielić na tomy czy wybijać cenę w kosmos uważam za zdradę Magowej racji stanu!

ASX76 napisał/a:
Popatrz Pan jak pod względem cenowym przedstawia się oferta: Rebis, Zysk czy Vesper.


No właśnie patrzę. Rebis masowo napieprza dodruki by mieć zysk a ogranicza niepewne, nowe tytuły.
Zysk też za bardzo nie robi nic nowego a rzuca dodrukami albo Tolkiena albo Martina by coś zarobić. A wcześniej zapowiadane pierwszy tom Historii Śródziemia i Naturę Śródziemia przesunęli przez problemy wszelakie.
A Vesper to już w ogóle, wszystkie pięć książek, które zdążyli zapowiedzieć w okolicach wakacji przesunęli już o minimum pół roku i nic nowego nie ogłaszają.

Więc nie wiem Asix jak Ty patrzysz ale wszyscy opóźniają inwestycje i starają się to przeczekać. Więc nie naciskaj tutaj by coś zmieniać bo tupiesz nóżką jak małe dziecko "no mamo ale ja kcę!"
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-28, 16:32   

Whoresbane napisał/a:


Więc nie wiem Asix jak Ty patrzysz ale wszyscy opóźniają inwestycję i starają się to przeczekać. Więc nie naciskaj tutaj by coś zmieniać bo tupiesz nóżką jak małe dziecko "no mamo ale ja kcę!"


Ja tam tylko optowałem za kontynuowaniem wydawania w twardej oprawie, a nie "na gwałt", jednakowoż aby się to nie rozciągnęło na lata. ;)
Konkretyzując: dwa Reynoldsy w następnym roku, a jak się nie da, to choćby jeden. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-09-28, 16:35   

Inhibitor Phase ma być w przyszłym roku. Reszta zdaje się nie jest powiązana z tym cyklem więc może zaczekać. A odstawiasz tu dramaty jakby przerywano wydawanie cyklu w środku na dziesięć lat.

Bierz przykład ze mnie. Po raz kolejny Sullivan wypadł z planów a ja nie robię tu dramatów i nie przeżywam kryzysu z depresją tylko cierpliwie czekam i wspieram wydawnictwo jak mogę
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-28, 16:54   

Whoresbane napisał/a:

Inhibitor Phase ma być w przyszłym roku. Reszta zdaje się nie jest powiązana z tym cyklem więc może zaczekać.

A odstawiasz tu dramaty jakby przerywano wydawanie cyklu w środku na dziesięć lat.
Bierz przykład ze mnie. Po raz kolejny Sullivan wypadł z planów a ja nie robię tu dramatów i nie przeżywam kryzysu z depresją tylko cierpliwie czekam i wspieram wydawnictwo jak mogę


1. Ano może.

2. Jedyny dramat przeżywam w związku z brakiem innych autorów, których już nie będzie, zaś jednego z nich to "na amen". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-28, 18:18   

Whoresbane napisał/a:
ASX76 napisał/a:
A gdyby tak nieco podnieść cenę okładkową?


ASX76 napisał/a:
A może "grubasy" rozbijać na dwa?


Asix weź się wyloguj na zawsze z takimi kurna pomysłami. Skoro obecnie nie opłaca się wydawać niektórych pozycji to lepiej z nimi zaczekać do lepszych czasów a wydawać opłacalne.
A Ty proponujesz postępowanie fabryki słów - dzielenie na tomy, kosmiczna cena i może jeszcze miękka oprawa? Idź Pan z takimi pomysłami


przecie to stary sprawdzony pomysł jeszcze z '90
 
 
Valhöll
warchoł


Posty: 18
Wysłany: 2022-09-28, 19:03   

W sklepie produkty już są, ale czy będzie jakis kod?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-09-28, 19:05   

Cytat:
Zapraszamy do księgarni Wydawnictwa MAG
10% dodatkowego rabatu z kodem ND2709
liczone od ceny promocyjnej (nieprzekreślonej) na:
ZESTAW 3+1 GRATIS
JEDYNI DOBRZY INDIANIE
RING SHOUT
KOKO
MAPA WNĘTRZA
OTCHŁAŃ ROZGRZESZENIA
PERYFERAL
Rabat na NAKRĘCANĄ DZIEWCZYNĘ został w całości naliczony w sklepie, zakup tego tytułu nie wymaga użycia kodu.
NAKRĘCANA DZIEWCZYNA. POMPA NUMER SZEŚĆ
Promocja obejmuje także:
ARKA ODKUPIENIA
PRZESTRZEŃ OBJAWIENIA

Promocja trwa do 1 listopada 2022 włącznie
lub do wyczerpania puli promocyjnej.
Termin realizacji zamówienia widoczny jest podczas
składania zamówienia i w potwierdzeniu wysłanym
e-mailem.
Serdecznie zapraszamy!
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Valhöll
warchoł


Posty: 18
Wysłany: 2022-09-28, 19:07   

Podziękował :)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-28, 19:42   

Kod kodem, ale nie umiem nazbierać na darmową wysyłkę. Orku, nie chcesz czegoś z MAGa? Może się dorzucisz?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Toudi

Posty: 48
Wysłany: 2022-09-28, 19:45   

A czy są jakieś rokowania że sytuacja wróci do normy? Nawet jak się ustabilizuje, to czy ceny spadną?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13140
Wysłany: 2022-09-28, 19:47   

Toudi napisał/a:
to czy ceny spadną?
:DDD

chłopie, to jest początek wzrostu cen, końca nie widać
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudi

Posty: 48
Wysłany: 2022-09-28, 19:47   

I jeszcze pytanie do Pana Andrzeja, kiedy mniej więcej można się spodziewać dodania na sklep tych dodrukowanych już UW o których Pan wspomniał? Czasomierze i maszyna różnicowa?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-09-28, 19:48   

Pod warunkiem, że ceny energii i innych materiałów potrzebnych do produkcji książek spadną. I pensje. Na dzisiaj wydaje się to nierealne, chyba że będzie wielka smuta, ale wtedy ceny książek będą jedną z ostatnich rzeczy, która będzie nas zajmować. Myślę, że to, niestety, nowa normalność. I to wersja optymistyczna.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-09-28, 21:05   

Niezła zniżka w Magu na Bacigalupiego... 50%? Czy to może pomyłka sklepu?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 13