FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-06-06, 12:03   

Zepsuta krew, warto? Bo mam już dość oglądania dennych seriali.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-06-06, 14:05   

Historia Theranosa była już tylekroć opisywana i do tego jest jeszcze świeża, więc trudno oczekiwać po serialu merytorycznych objawień, a doklejenie wątków bulwarowych jakości jej z pewnością nie doda.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2022-06-06, 16:35   

m_m napisał/a:
Zepsuta krew, warto? Bo mam już dość oglądania dennych seriali.

Ustosunkuję się po wejściu do Polski Disneya. :-P Ale, na razie, polecam "The Inventor" - dwuczęściowy zajebisty dokument na HBO o pani Holmes i Theranosie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2022-06-07, 18:42   

Moim zdaniem warto.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-07, 22:44   

Disneya, dokument czy Theranos?
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2022-06-09, 10:56   

Theranos i dokument.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-09, 17:12   

męczy mnie oglądanie kolejnych doków o machlojach/naiwności/arogancji/bezczelności i głupocie ludzkiej.
+ USA
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-05, 07:50   

Reservation Dogs ktoś widział i może się odnieść? //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-07-05, 13:22   

Pierwszy sezon jakiś czas temu oglądałem i na pewno następny też obejrzę. Jeśli ktoś chce zobaczyć jakim prawdziwym krajem trzeciego świata jest US to chyba tutaj można się temu przyjrzeć w pełnej krasie. Rzecz się dzieje w miasteczku obok rezerwatu więc problemy społeczne to nie są problemy tylko mniejszości etnicznej, ale całego interioru czy też pasa rdzy. Bieda, brak perspektyw, marzenia o wyrwaniu się z dziury i problemy nastolatków, ale nie typowe rozterki miłosne tylko zdecydowanie cięższe rzeczy (nie będę spoilerował). Aktorsko raczej ok w sensie młodzi udźwignęli role więc czego chcieć więcej. Wiem że Taika chyba był producentem serialu ale sam nie wiem czy jakoś tam wychwyciłem jego wpływ. Ja polecam w zalewie przeciętności jakoś tam się ta produkcja wybija tak samo mogę polecić only murders in the building, ale to to już lekka komedyjka z bardzo dobrą grą aktorską (no może tą Gomez można by wymienić na kogokolwiek i by się różnicy nie zauważyło ;) ).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2022-07-05, 16:14   

fdv napisał/a:
Pierwszy sezon jakiś czas temu oglądałem i na pewno następny też obejrzę. Jeśli ktoś chce zobaczyć jakim prawdziwym krajem trzeciego świata jest US to chyba tutaj można się temu przyjrzeć w pełnej krasie. Rzecz się dzieje w miasteczku obok rezerwatu więc problemy społeczne to nie są problemy tylko mniejszości etnicznej, ale całego interioru czy też pasa rdzy. Bieda, brak perspektyw, marzenia o wyrwaniu się z dziury i problemy nastolatków, ale nie typowe rozterki miłosne tylko zdecydowanie cięższe rzeczy (nie będę spoilerował). Aktorsko raczej ok w sensie młodzi udźwignęli role więc czego chcieć więcej. Wiem że Taika chyba był producentem serialu ale sam nie wiem czy jakoś tam wychwyciłem jego wpływ.

Kurczę, brzmi to trochę jak scenariusz "Skalpu" Jasona Aarona. :-P Tylko bez nastolatków.

fdv napisał/a:
Ja polecam w zalewie przeciętności jakoś tam się ta produkcja wybija tak samo mogę polecić only murders in the building, ale to to już lekka komedyjka z bardzo dobrą grą aktorską (no może tą Gomez można by wymienić na kogokolwiek i by się różnicy nie zauważyło ;) ).

Zgoda. Choć nie znałem jej wcześniej od strony aktorskiej, więc miłe zaskoczenie, że coś tam potrafi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-05, 16:35   

Stary Ork napisał/a:
Reservation Dogs ktoś widział i może się odnieść? //mysli


Próbowałem to oglądać i szybko poległem :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-17, 11:00   

O kurczę, serial o Sex Pistols w reżyseri Danny'ego Boyle'a //aaa
Moim skromnym zdaniem płyta Never mind the bollocks jest najważniejszą w historii rocka. Nie najlepszą, nie pierwszą punkrockową ani, ale właśnie najważniejszą i wytyczającą nowy kierunek.
Jaram się.
Szukam serialu i będzie oglądane.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-08-17, 11:46   

m_m napisał/a:
płyta Never mind the bollocks jest najważniejszą w historii rocka.

W każdym razie jedną z najważniejszych, no i przypomnę, że był film fabularny pośrednio o nich, Sid & Nancy z przegenialną rolą młodziutkiego wtedy Oldmana.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-08-17, 14:28   

Serial jest ok, ale rzuca się w oczy pewna zachowawczość, jak na historię legendy punk-rocka całość jest zdecydowania zbyt... popowa. Chyba faktycznie lepiej obejrzeć kultowy film Coxa, choć tam działalność zespołu jest raczej wątkiem trzecioplanowym.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-17, 14:38   

Widziałem ten film, jasne że tak.
Było też kilka dokumentów, o Sidzie i Nancy też.
Muszę zobaczyć serial by sobie zdanie wyrobić, co nie?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-09-28, 16:51   

Czy tylko tak mi się zdaje, czy ostatnio oferta HBOmax spadła na ryj? Tak mi wygląda, jakby uznali, że w najbliższych tygodniach HotD zapewni im oglądalność, a resztę zapychają starociami.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2022-09-29, 05:31   

Też tak myślę. Strasznie ubogo. Choć starocie mają swój urok. Niektóre. Aczkolwiek obejrzałem do końca "Person of Interest" i skończyłem powtórne oglądania starych seriali. Przynajmniej na jakiś czas. Jednak to co mi pozostało na liście do oglądania na długo nie starczy. Ze dwie krótkie nowości i kilka filmów. Ale może to dobrze. Bo w listopadzie startuje piąty sezon "The Crown" na Netflixie i chyba czas po raz kolejny obejrzeć od początku. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-09-29, 06:15   

Cały budżet poszedł w platynowe peruki? //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-09-29, 06:56   

Romulus napisał/a:
Bo w listopadzie startuje piąty sezon "The Crown" na Netflixie i chyba czas po raz kolejny obejrzeć od początku. :)

O matko, The Crown to taki koszmarek, że po prostu nie. Czwarty sezon daje radę, ale dwa pierwsze to kreskówka dla 4latków pt. "Elżbietka odkrywa świat".
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-29, 09:50   

Crown bardzo dobre. Daje radę. Na fali śmierci królowej zasiadłem z żoną i już dotarliśmy do początków czwartego sezonu. Gillian Anderson od momentu pojawienia się kradnie serial dla siebie. Ale wcześniej było sprawnie, wciągająco. A że to taka obyczajowa telenowela o skandalach w rodzinie królewskiej, to cóż, czego było się spodziewać. Ogląda się to dobrze i tyle.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-09-29, 14:54   

Dobrałem sobie Viaplay przez C+. Żeby mieć ligę angielską, ale w pakiecie mam wszystko i teraz rozkminiam tytuły seriali. Na razie jedyny wart grzechu to Most nad Sundem. 4 sezonu chyba nie oglądałem. Dużo tytułów z niższych lig, no może coś jeszcze się trafi.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-29, 16:31   

KS napisał/a:
Dobrałem sobie Viaplay przez C+

Na jakiej zasadzie to działa?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-09-29, 16:47   

Tomasz napisał/a:

Na jakiej zasadzie to działa?


Dostajesz z C+ maila do aktywacji swojego konta w Viaplay. Na razie odbierasz Viaplay z ich strony internetowej lub przez smart tv. Ponoć później będzie to w normalnym menu dekodera C+, ale od kiedy nie wiadomo.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-30, 09:39   

oczywiście - C+ ma w "standardzie" bodaj 2-3 mecze PL w tygodniu z V-P na "tylnych" kanałach.
czysty sam mecz, bez studia.
mi tam w tym momencie styka, nie mam na nic czasu, więc gdzie jeszcze oglądać mecze pierwszej fazy PL
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-09-30, 10:26   

jeśli miałeś wcześniej wykupiony pakiet sportowy, to bez dokupywania viaplay możesz oglądać wszystkie mecze Premiership a także Bundesligi przez internet na C+ Online, tak robiłem do tej pory, ale umowa mi się kończyła, więc była okazja skonfigurowac sobie pakiet z całą ofertą viaplay.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-30, 10:33   

KS napisał/a:
jeśli miałeś wcześniej wykupiony pakiet sportowy, to bez dokupywania viaplay możesz oglądać wszystkie mecze Premiership a także Bundesligi przez internet na C+ Online, tak robiłem do tej pory, ale umowa mi się kończyła, więc była okazja skonfigurowac sobie pakiet z całą ofertą viaplay.

dokładnie tak samo mam, tylko nijak mi z wyliczeń nie wychodzi że się mi to opłaca. Ile płacisz? Bo wykupując on line Canal+, HBO MAX i Viaplay będę miał chyba i tak taniej niż pakiet w C+
Tylko nie miałbym jak obejrzeć mistrzostw w piłkę, bo to chyba publiczna pokaże.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-30, 11:05   

KS napisał/a:
Dobrałem sobie Viaplay przez C+. (..)Na razie jedyny wart grzechu to Most nad Sundem. (..)


Obacz Pan "Älska mig". :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2022-09-30, 11:24   

Tomasz napisał/a:
Ile płacisz? Bo wykupując on line Canal+, HBO MAX i Viaplay będę miał chyba i tak taniej niż pakiet w C+

Mam pakiet superpremium 4K, zawierający pakiet Mistrzowska Piłka (to ważne bo tam jest Liga Mistrzów), HBOmax, Eleven, wszystkie kanały C+ i dużo filmowych, dokumentalnych, informacyjnych, z większości i tak nie korzystam. Do tej pory płaciłem 155. Teraz dodałem viaplay za 19, więc od przyszłego miesiąca zapłacę 174. Wiem, że można sobie najciekawsze rzeczy skonfigurować taniej, ale tu mam cuzamendokupy wszystko dla żony i mnie.
No i w tej cenie mam opłaty za multiroom, dwa dodatkowe dekodery.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-30, 11:29   

KS napisał/a:
z większości i tak nie korzystam.

To mnie zmusza do zastanawiania się. 99% nie oglądam. A jak wrzuciłem apkę Canal+ na telewizor to dekoder służy tylko za miejsce do spania dla kotów. Ale wyraźnie grożą mi posikaniem łóżka jak im dekoder usunę.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-30, 11:33   

Tomasz napisał/a:
Ale wyraźnie grożą mi posikaniem łóżka jak im dekoder usunę.


Podgrzewają sobie jaja. //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13