FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Rings of Power
Autor Wiadomość
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-09-20, 16:46   

Romulus napisał/a:
Po czwartym odcinku zapaliła się we mnie jakaś drobna nadzieja, że może fabuła wybije ponad bajkową bezosową nudę

Poprawiłem. Nie żeby Tolkien nie przynudzał, ale oddajmy cesarzowi co cesarskie i nie przypisujmy Tolkienowi, czego nie stworzył.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-09-20, 22:47   

Nadrabiam właśnie czwarty odcinek, jestem po pierwszych dziesięciu minutach i przecieram oczy ze zdumienia. Otóż Galadriela w tym serialu najprawdopodobniej cierpi na wrodzony zespół niedoboru jodu.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2550
Wysłany: 2022-09-21, 00:29   

MrSpellu napisał/a:
Otóż Galadriela w tym serialu najprawdopodobniej cierpi na wrodzony zespół niedoboru jodu.

Uważaj, Spellu, bo to podobno przechodzi na widza.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-09-21, 10:18   

Nie no, scena we więzieniu jak 3 strażników zagania do celi to po prostu majstersztyk.

Zabrakło tylko podłożonego śmiechu jak w jakimś sitcomie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-09-21, 10:24   

To prawda. :-)
Daliby jej smoka albo trzy, jak Daenerys i byłoby po sprawie.

Tak sobie myślę, że do tej pory to w zasadzie Galadriela zyskuje sojuszników tym, że mówi o jakimś zagrożeniu, którego jeszcze nie widziała, poza fragmentem pierwszego odcinka, które nie jest realne, nie jest znana jego skala ani pochodzenie. Jest wróg, chodźcie za mną. Ok, to idziemy. Ale dokąd i z kim walczyć? :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-09-21, 10:27   

Ash napisał/a:
Zabrakło tylko podłożonego śmiechu jak w jakimś sitcomie.


Bardziej tu widziałem fast forward i motyw muzyczny z Benny'ego Hilla.
Na końcu mogła jeszcze poklepać tego kudłatego Arfarmazona po głowie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-09-21, 11:43   

Romulus napisał/a:
Tak sobie myślę, że do tej pory to w zasadzie Galadriela zyskuje sojuszników tym, że mówi o jakimś zagrożeniu, którego jeszcze nie widziała, poza fragmentem pierwszego odcinka, które nie jest realne, nie jest znana jego skala ani pochodzenie. Jest wróg, chodźcie za mną. Ok, to idziemy. Ale dokąd i z kim walczyć? :-P

A propos, rozbawiła mnie dziura logiczna w 4 odcinku. Galadriela rusza z królową Numenoru na czele armii by zjednoczyć ziemie południowe dla Halbranda. A gdzie jest Halbrand? A został se w Numenorze :mrgreen: .
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-09-21, 11:44   

Może miał obiad na gazie //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-09-21, 11:53   

Młodzik napisał/a:
Romulus napisał/a:
Tak sobie myślę, że do tej pory to w zasadzie Galadriela zyskuje sojuszników tym, że mówi o jakimś zagrożeniu, którego jeszcze nie widziała, poza fragmentem pierwszego odcinka, które nie jest realne, nie jest znana jego skala ani pochodzenie. Jest wróg, chodźcie za mną. Ok, to idziemy. Ale dokąd i z kim walczyć? :-P

A propos, rozbawiła mnie dziura logiczna w 4 odcinku. Galadriela rusza z królową Numenoru na czele armii by zjednoczyć ziemie południowe dla Halbranda. A gdzie jest Halbrand? A został se w Numenorze :mrgreen: .


Chyba jakoś przedpremierowo obejrzałeś piąty odcinek i zrobiłeś tu wszystkim spojlera. Bo oni w czwartym jeszcze nie wyruszyli więc nie mieli go jak zostawić
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-09-21, 11:57   

No dobra, fakt, mogłem się zagalopować. Ale Halbrand został pokazany jako "minding his own business", zupełnie pominięty w całej tej hecy, choć powinien być w samym środku.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-09-21, 12:15   

Chłop w trakcie całego ambarasu siedział w celi a potem pokazali, że jest wolny i zasugerowali, że wyruszy z resztą. Nie jest otwarcie potwierdzone by był królem, póki co jest przestępcą, który pobił czterech Numenoryjczyków więc czemu miałby być w centrum uwagi? Na równi z królową regentką i Galadrrrrielą?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-09-21, 13:38   

Ciężko o bardziej źle napisaną i zagraną postać niż Galadriela. Dawno nikt mnie tak nie irytował w serialach. Może gdyby zagrała to inna aktorka? Jakoś inaczej? Ale wyszło jak wyszło. Ogólnie połowa sezonu za nami i już wiadomo, że ten sezon to jakiś jeden wielki, nudny wstęp. Ale przynajmniej widoczki ładne i muzyka spoko.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-09-21, 14:03   

jezzoRM napisał/a:
Ciężko o bardziej źle napisaną i zagraną postać niż Galadriela.


Mnie jeszcze rozpierdala, że poucza ją bezdomny.
A prezesem Ruchu Poparcia Saurona jest lokalny żulik.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-09-21, 14:15   

Nie pomoże serialowi inna aktorka jak tak i tak ma napisane w scenariuszu. Galadriela ma jeden bitch face do wszystkiego ale prawda jest taka, że sceny i dialogi są po prostu idiotyczne. Nie wiem kto i jak mógłby to zagrać inaczej jak w scenariuszu masz jak byk napisane, że masz się zachowywać jak pierdolnięta.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-09-23, 15:52   

Po półmetku pierwszego sezonu już nie będę marudził, że serial nie ma żwawej akcji. No taka jego uroda. Władowali tyle milionów w stworzenie settingu, że żal tego nie pokazać na ekranie. :) Zwłaszcza że wizualnie ten serial jest obłędny. Chodzi mi o oglądanie w 4k na dużym telewizorze. Gdyby fabularnie go podciągnąć do tego poziomu...

Bardziej niż brak żwawości fabularnej przeszkadza mi jej naiwność. Baśniowa naiwność. Ale już czytałem wypowiedzi obrońców (a dziś nawet jednej słuchałem), że to dobre przeciwstawienie dla ponurej rzeczywistości i wobec innych tytułów (np. "House Of Dragon"). Może i tak. Ale ja już wyrosłem z tego i nie znajduję takiej przyjemności w tego typu stylistyce fabularnej. Jak pisałem w innym miejscu: skoro już Amazon musiał ruszać tą strupieszałą fantasy jaką jest twórczość Tolkiena (którą lepiej się wspomina z jakimś sentymentem po latach niż się z tym sentymentem po latach konfrontuje), to mogli ją wziąć, przewalcować, pokroić, pomieszać, zmiksować; krótko pisząc wybebeszyć i poskładać od początku; przedefiniować. Wierność wizji Tolkiena mnie przytłacza i przynudza. Ale na przedefiniowanie nie mieli ambicji, ani odwagi.

A co do tej wierności - najbardziej w tym serialu lubię Harfootów i ten wątek jest najciekawszy, zwłaszcza że w 5 odcinku pojawił się Eminem, czyli Być Może Sauron(?). I mam szczerą nadzieję, że ten Nieznajomy to Gandalf i pal diabli, czy to zgodne z Tolkienem (chyba nie), czy też radosna twórczość. Ten serial mógłby być tylko o tym, a pozostałe wątki mogłyby wchodzić stopniowo, z czasem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-09-23, 23:07   

Eminem jeszcze odegra wielką rolę w tym serialu :D

Odcinek okej, ani zły ani dobry. Powoli się rozkręca i mam nadzieję, że będzie jakaś porządna bitwa zanim skończy się sezon. Balrog był tylko na kilka sekund :(
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-09-24, 10:53   

"Durin, sprawa jest" smutna_żaba.jpg
"Co tam cię smuci mój spiczastouszy przyjacielu?"
"Bez mithrilu wszyscy umrzemy"
"Aaa, czaję, chodź ze mną, pójdziemy mojego starego przekonać"

:mrgreen:

Potężni Numenorejczycy wysyłają do Śródziemia 3 statki bo 2 im spłonęły.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2022-09-24, 16:39   

Nie no, nieoglądalne to jest. Zacząłem 5 odcinek, ale w trakcie pierwszych 30 minut z 3 razy chciałem wyłączyć. Wreszcie się poddałem. To jest jednak poziom Koła Czasu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-26, 10:18   

Benson napisał/a:

Nie no, nieoglądalne to jest. Zacząłem 5 odcinek, ale w trakcie pierwszych 30 minut z 3 razy chciałem wyłączyć. Wreszcie się poddałem.

To jest jednak poziom Koła Czasu.



1. To dobrze, bo nie będzie więcej marudzenia. ;)

2. Bez przesady, "Koło Czasu" prezentuje niższy poziom. :-P
Poza tym, czuję w tym ducha Tolkiena. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-26, 18:30   

hmm
po trzech odcinkach, i nawet po "scenie z koniem" w bullet'time
jestem na tak.
nie wiem do czego się dopierd%^&*

przypomnę że większość z was/nich czyta takie gowno że (już) kijem bym nie tknął.
natomiast - fabuła się ciągnie niespiesznie. Niczym pospieszny relacji Wrocław-Jelenia Góra.
NIe przeszkadza mi to -jak widać sam się nigdzie nie spieszę.

Elfy które wyglądają jak ludzie w przyciętymi uszami. Tacy sami w Wiedźminie PL/N./Am
Przypuszczam że komputerowe "wyelfienie" ludzkiej twarzy jest jednak zbyt pochłaniające dla jednostek obliczeniowych (lepiej farmować BC) albo, efekt końcowy jest zbyt odpychający/niepokojący dla człowieka (animacja to inna bajka)

Linia dialogowa - spox, w GoT1 były sztywne jak pal azji.

Widowiskowo pełen wypas. Nawet wątek hobbitów (bliżej im do halflingów z DS) nie męczy za bardzo
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-09-30, 15:42   

Szósty odcinek był bardzo dobry. Nie pozbawiony wad, ale generalnie zadziało się. Doszło do walki, spotkania wątków, interesujących rozmów (Galadriela i Adar) i niezłego cliffhangera.

Lipne było to, że drużyna Galadrieli tak sobie dopłynęła do brzegu i od razu pogalopowali do walki. Wiedzieli dokąd płyną i dokąd się będą kierować - ale przydałby się jakiś łącznik, jedna scena typu "Wielmożna Badassko, zwiadowcy donoszą, że naszych bijo". Badasska odpowiada: "To wsiadamy na koń i popierdalamy w slow motion na ratunek". I byłoby git. Ale może się czepiam, jednak z sympatią tym razem.

Potem ta akcja z mieczem, który nie jest mieczem, który nie wiadomo jak został wyniesiony przez dziada i stało się to co się stało.

Ale ok. Mimo wszystko podobało mi się i cieszę się, że akcja nabiera wreszcie rumieńców. Może być fajny finał sezonu.

EDIT: włączyłem ten odcinek do prasowania i może mi coś umknęło i te wady nie są jakieś wielkie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-09-30, 18:09   

Mnie z kolei nie porwał. Jak na tak jebutny budżet to sceny walki wyszły słabiej niż w serialu Spartacus, który już swoje lata ma! Potem pomyślałem "o! więc budżet był na wodospad, w którym jest uwięziony Balrog!" a tu dupa bo sobie tylko woda płynie... Potem nadzieja, że wylezie z Góry Przeznaczenia a tu tylko wielka chmura CGI

Liczyłem na więcej
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-09-30, 21:55   

Romulus napisał/a:
Szósty odcinek był bardzo dobry. Nie pozbawiony wad, ale generalnie zadziało się. Doszło do walki, spotkania wątków, interesujących rozmów (Galadriela i Adar) i niezłego cliffhangera.

Lipne było to, że drużyna Galadrieli tak sobie dopłynęła do brzegu i od razu pogalopowali do walki. Wiedzieli dokąd płyną i dokąd się będą kierować - ale przydałby się jakiś łącznik, jedna scena typu "Wielmożna Badassko, zwiadowcy donoszą, że naszych bijo". Badasska odpowiada: "To wsiadamy na koń i popierdalamy w slow motion na ratunek". I byłoby git. Ale może się czepiam, jednak z sympatią tym razem.

Potem ta akcja z mieczem, który nie jest mieczem, który nie wiadomo jak został wyniesiony przez dziada i stało się to co się stało.

Ale ok. Mimo wszystko podobało mi się i cieszę się, że akcja nabiera wreszcie rumieńców. Może być fajny finał sezonu.

EDIT: włączyłem ten odcinek do prasowania i może mi coś umknęło i te wady nie są jakieś wielkie. :)


Dla mnie to był niestety najgorszy odcinek jak dotąd. Ludzie zamiast strażnicy na wzgórzu wybrali do obrony kupę chat z drewna na odsłoniętym terenie. Rozumiem fortel, ale nie mogli liczyć, że wykończą w ten sposób większość orków, a jednak lepiej bronić się za murami.

Galadriela i Numenorejczycy galopują nie wiadomo, po co i akurat wpadają w sam środek bitwy. Są granice deus ex machina.

Halbrand zostaje królem wiochy zabitej dechami.

Zły miecz magicznie się teleportuje, a zawiniątko z młotkiem przechodzi z rąk do rąk i nikt nie zauważa różnicy w kształcie (wizualnie różnicy nie ma, no ale w dotyku byłaby natychmiast wyczuwalna).

Wulkanologiem nie jestem, ale sposób wysadzenia Orodruiny chyba ma sens.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-10-07, 18:27   

Dość wolne tempo jak na odcinek tuż przed wielkim finałem

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-10-07, 19:02   

Przecież wiadomo że przeżył :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-10-07, 19:17   

Mi się już nawet nie chce za bardzo gnoić ten gówno serial. Wulkan zrobił boom. Problemy z oddychaniem? Nope. Może chociaż jeden spalony włos na ciele? Nope. Halbrand umierający z raną brzucha po kilku minutach wsiada na konia jak gdyby nic i wio. Wątek z elfami napędzanymi mithrilowymi bateriami też jakiś idiotyczny.

Przynajmniej wiemy dlaczego Galantyna jest taka jak jest bo wiecie, męża jej zabili a baba bez bolca dostaje pierdolca, taki tam niskich lotów żarcik (niskich lotów jak ten cały serialik).

Ja po prostu nie potrafię się skupić na dobrych stronach (są jakieś?) jak twórcy rzucają we mnie idiotyzmami co kilka minut

Dobrze, że tylko 1 odcinek został. Podobno kręcą już drugi sezon, mam nadzieję, że wyciągną jakieś wnioski, bo jak nie, to będzie pewnie ostatni sezon.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-10-07, 22:13   

Whoresbane napisał/a:
Dość wolne tempo jak na odcinek tuż przed wielkim finałem

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Tak mi się wydaje, że to był najgorszy odcinek w tym sezonie. Zapychacz. Szkoda, bo myślałem, że finał będzie bardziej... rozstrzygający. Ale teraz nie spodziewam się.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-10-08, 00:09   

I tak drogie dzieci powstał Mordor.
Oglądam bo syndrom sztokholmski.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-10-08, 12:51   

To był kolejny odcinek włączony do prasowania koszul. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-10-08, 12:52   

Prasując koszule wspierasz Putina --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13