FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasza praca
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-09-24, 20:41   

//mysli Wyglądasz trochę jak JJ króla Juliana. //mysli
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-24, 21:34   

Jachu napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
êtes-vous?
oui.

Trojan napisał/a:
heh
robiliśmy dzisiaj "catering" na egzaminy adwokackie. 400 butelek wody min.
ale vat sobie zażyczyli 8% gdzie woda ma 23%....
Nawet nie wiesz na jakie okazje cię wynajmują. Egzamin adwokacki jest na zakończenie aplikacji i w tym roku był w maju. Teraz był egzamin wstępny na aplikacje.


na rozpisce Stadionu (właściciela) stoi jak wół - Egzaminy adwokackie. Nie wnikam.

za zabawny uznaje fakt że bardziej zwróciła twoją uwagę pierdoła o tym czy to końcowe czy wstępne :)
a błędne skategoryzowanie stawki VAT przez prawników jakoś po tobie spłynęło :)
rozumiem że VAT nie jest twoją mocną stroną ;)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-09-25, 00:01   

Trojan, jesteś na tyle duży, że powinieneś rozumieć, że nie ma czegoś takiego jak "poprawne skategoryzowanie stawki VAT". To zawsze jest kwestia interpretacji.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-25, 03:05   

tutaj nie da się inaczej interpretować
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-09-25, 05:37   

Zwyczajnie głupi jesteś.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-09-25, 10:51   

Fidel-F2 napisał/a:
//mysli Wyglądasz trochę jak JJ króla Juliana. //mysli
Nikt nie jest idealny //mysli

Trojan, jestem radcą prawnym a nie doradcą podatkowym, więc VAT niespecjalnie mnie kręci.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-25, 11:36   

Fidel-F2 napisał/a:
Zwyczajnie głupi jesteś.


a ty jak zwykle ch się znasz, ale wsadzić między szprychy musisz.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2022-09-25, 13:13   

wogle sie nie znam, co w tym wypadku niczego nie zmienia
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-25, 13:33   

cóż rzec - w kwestiach interpretacji podatkowej, gdy się boksowaliśmy raz z USem, to wszystko prowadził nasz Radca.
Zresztą kurwa, nie wymagam od przykładowego Jacha znajomości zagadnień nt. Vat-u (ja sam nie jestem księgowym i też się nie znam, choć to jest proste) tylko podałem przykład gdzie cała instytucja, można powiedzieć - chuja się zna.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-09-25, 14:45   

Trojan napisał/a:
cóż rzec - w kwestiach interpretacji podatkowej, gdy się boksowaliśmy raz z USem, to wszystko prowadził nasz Radca.
Zresztą kurwa, nie wymagam od przykładowego Jacha znajomości zagadnień nt. Vat-u (ja sam nie jestem księgowym i też się nie znam, choć to jest proste) tylko podałem przykład gdzie cała instytucja, można powiedzieć - chuja się zna.
Źle na to patrzysz, bo nie powinieneś utożsamiać profesji wykonywanej przez izbę z wystawioną fakturą. Tą najpewniej sporządziła księgowa z biura rachunkowego, a nikt z władz izby nawet jej nie widział... bądź jedna z osób podpisała ufając księgowej. Wiem, że to bije w instytucje, ale nie sposób wszystko samemu ogarniać. Tak jak prezydenci miast nie muszą wszystkiego wiedzieć, bo od tego mają podległych urzędników. Ale oczywiście ty wszystko wiesz najlepiej. Łącznie z tym, że obsługiwałeś majowy egzamin adwokacki we wrześniu. Bo ty się możesz pomylić, a inni chuja się znają. Skończ się mądrować, bo pieprzysz jak potłuczony.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-25, 16:15   

Jachu napisał/a:
Źle na to patrzysz, bo nie powinieneś utożsamiać profesji wykonywanej przez izbę z wystawioną fakturą. Tą najpewniej sporządziła księgowa z biura rachunkowego, a nikt z władz izby nawet jej nie widział... bądź jedna z osób podpisała ufając księgowej. Wiem, że to bije w instytucje, ale nie sposób wszystko samemu ogarniać. Tak jak prezydenci miast nie muszą wszystkiego wiedzieć, bo od tego mają podległych urzędników. Ale oczywiście ty wszystko wiesz najlepiej. Łącznie z tym, że obsługiwałeś majowy egzamin adwokacki we wrześniu. Bo ty się możesz pomylić, a inni chuja się znają. Skończ się mądrować, bo pieprzysz jak potłuczony.


ty źle na to patrzysz - typowo Polsko-dupochronowo.

Wiem że to nie "instytucja" podjęła taką decyzję, a Pani Jadźka z działu zamówień czy organizacji. Cała sprawa to drobiazg, przytoczyłem to w ramach anegdotki - gdzie w 99% przypadków takiego samego błędu w żaden sposób nie uznałbym go za wartego wzmianki. Jednak, w przypadku organizacji(ORA) stojącej na "straży prawa" - także podatkowego, uznałem za zabawne i tyle.
Jednak ty postanowiłeś wyciągać ciężkie działa :)
"Nawet nie wiesz na jakie okazje cię wynajmują. Egzamin adwokacki jest na zakończenie aplikacji i w tym roku był w maju. Teraz był egzamin wstępny na aplikacje."

rozumiem że gdy brak wiedzy i argumentów to trzeba wytrącić interlokutora z rytmu - klasycznym manewrem wrzucającym problem nie mający w rzeczywistości udziału w zagadnieniu (błędne klasyfikowanie VAT) - czyli "jaka jest prędkość lotu jaskółki".
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-09-25, 17:55   

Tak tak, a świstak siedzi i zawija w sreberka //ziew
Nie napisałeś nic nowego. Nadal błędy innych doprowadzają cię do gorączki, a twoje są bagatelizowane. Pierdzielisz bez sensu. Szkoda czasu na rozmowę. Lecisz w ignory.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-09-25, 22:49   

Jachu gratulacje. Rozumiem, że duma z togi jest.
Trzymam kciuki, żeby za szybko zapał nie wygasł.

A co do waszej przepychanki, to jakoś mam wrażenie, że na tym naszym forum już głównie takie spięcia mamy, a zero fajnego pisania o lekturach itd.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-09-26, 06:03   

Tomasz napisał/a:

A co do waszej przepychanki, to jakoś mam wrażenie, że na tym naszym forum już głównie takie spięcia mamy, a zero fajnego pisania o lekturach itd.

Oj tam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-02-13, 19:53   

przy kasie spotkałem kolegę z klasy (lo) - nie widzielimy się z 15 yo albo i lepiej.
chwilę pogadaliśmy - badziej co u niego,
miał kryzys, rzucił wszystko i wyjechał w Bieszczady.

czyt. był managerem średniego szczebla (coś tam spedycja) w dużej firmie, przyjechała gowniara z wawy, powiedziała "fajnie robiliście, ale zaczynamy od nowa" , więc się wkrwił i rzucił to w pizdu. Postanowił zostać nauczycielem.
Jako że miał dokórat z bio (zaczynał od wet) w kieszeni to łatwiej mu było - choć musiał ogarnać pedagogikę (której nie zrobił na studach) - w każdym razie, w kilka mc załatwił się tak że od września już nauczał.AKurat stukła mu 40 (bo to był okilka lat temu). Obrabia dwa etaty w LO - co ciekawe - w naszym :) też i jest zadowolony
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14