FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rzeźnia na polskich drogach czyli o kulturze jazdy słówkilka
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-09-02, 18:49   

To że nie umiem czytać, nie znaczy że nie czytam.
Widzisz zbieżność?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-02, 18:57   

widzę u ciebie zeza rozbieżnego
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-30, 19:23   

dawno nic nie było :)

https://streamable.com/stysq4


https://go.skimresources....click%20%5B2%5D
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-09-30, 20:57   

I po co było to psuć //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-10-08, 19:51   

Pisalem, że tak będzie?

https://spidersweb.pl/autoblog/na-drogach-ginie-wiecej-pieszych/

Wina kierowcy? Oczywiście, skoro to prawo jest fatalnie sformułowane.
Jestem ZA pierwszeństwem pieszych na pasach, ale nie w ten sposób, że baba mi włazi na pasy, zza zasłaniającego widoczność, ale prawidłowo zaparkowanego samochodu, nawet się nie rozejrzawszy.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-08, 20:11   

ja prdl, jakoś czułem że ten wysryw nie ominie i tego forum.

mam na podorędziu gotową odp.

Cytat:
(...)Twój artykuł rozmija się z rzeczywistością w samych danych - policyjna statystyka podaje liczbę 159 zabitych i 2576 rannych, nie 153 i 2275. Następnie, zestawia okres I-V 2021 vs I-V 2022, czyli między innymi lockdownowe miesiące z obniżonym natężeniem ruchu. 2022 to po pierwsze powrót do wyjazdów, po drugie fala uchodźców z Ukrainy. Absolutnym przypadkiem, nawet interiowa statystyka pokazuje, że miesiące wiosenne i letnie(a letnie od lat są miesiącami o najwyższej liczbie wypadków ogółem) są już do siebie bardzo zbliżone. W zestawieniu 2019 vs. 2020 jednoznacznie było widać, że 15% spadek natężenia przełożył się na 15% spadek liczby zabitych na pasach. Następnie, nawet jeśli pójdziemy jedynie kluczem liczb bezwzględnych, to średnia miesięczna z 2021 wynosi 13,25 zabitego pieszego, z 2022 jest to 11,25 człowieka, czyli spadek o 16%. Pełen obraz zmian poznamy dopiero na wiosnę, gdy wyprodukowana zostanie pełna statystyka wypadków oraz pełna statystyka natężenia ruchu.




 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-10-08, 20:30   

Ale nie wiń tylko kierowców, ok?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-14, 21:23   

https://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/szczawienko-rozbitym-samochodem-omal-nie-wjechal-w-pieszych-foto/cid,35997,a


konkret.
https://youtu.be/7xO9an2VdO0
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-10-15, 08:26   

Po co wrzucasz takie pierdoły? Setki kilometrów przejechałem mając tylko 3 i 4. Kraków przez centrum dwa razy, wielkie mi mecyje. Coraz bardziej żenujące te twoje wrzutki. Daj jeszcze dramat ze stłuczonym kierunkowskazem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-10, 18:41   

https://youtu.be/ovydX2aFtJ0

długi, akcja dopiero pod koniec.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-11-10, 18:47   

Trojan napisał/a:
https://youtu.be/ovydX2aFtJ0

długi, akcja dopiero pod koniec.


Większe emocje niż w jakimkolwiek hororze i mimo że napisałeś "akcja dopiero pod koniec" to i tak wzięło mnie z zaskoczenia.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-11-17, 10:02   

https://www.brd24.pl/praw...acic-samochody/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-11-17, 12:02   

Głupie prawo. Przepadek tylko dla "wybranych". Koszty dla Skarbu Państwa będą ogromne, ale w sumie co mnie to obchodzi i tak o to nie dbam. :mrgreen: Z daleka śmierdzi sprzecznością z Konstytucją, ale to w tym dzikim kraju także nie jest problem.

Generalnie, będzie ciekawie i niesprawiedliwie. Obywatele to "pokochają". :mrgreen: Tego nie mogę się doczekać najbardziej. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-17, 12:43   

Jak czytam o tych równowartościach to już widzę te egzekucje komornicze, wcześniejsze skargi na ustalania wartości samochodów przed wypadkiem, koszty z tym ponoszone, obciążanie ludzi kosztami i zastanawiam się kto na tym realnie skorzysta? Zaraz pewnie firmy ubezpieczeniowe to przekalkulują, dołożą coś do OC, zaproponują ubezpieczenie w tej sytuacji, koszty rozłożą po wszystkich i już.
I dalej, bogaty machnie ręką, a biedny zbankrutuje. Jak zawsze w takich sytuacjach. I ktoś to uzna za sprawiedliwe itd.
Konstytucją i tak się nikt w naszym kraju nie przejmuje, najwyżej nią macha jak ma w tym interes polityczny.
Ale zniesienie "świętości własności" może mieć ciekawe konsekwencje, bo drzwi zostały uchylone. Dotąd tylko mienie pochodzące z przestępstwa ulegało przepadkowi, prawda? A teraz mamy wrzucony pomysł, który jak "zadziała" to za parę lat zostanie wsadzony w kolejne zakresy. Czekam na pomysły związane z podatkami. :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-11-17, 13:06   

Szkoda, że rowerów nie będą zabierać.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-11-17, 13:33   

Tomasz napisał/a:
Jak czytam o tych równowartościach to już widzę te egzekucje komornicze, wcześniejsze skargi na ustalania wartości samochodów przed wypadkiem, koszty z tym ponoszone, obciążanie ludzi kosztami i zastanawiam się kto na tym realnie skorzysta? Zaraz pewnie firmy ubezpieczeniowe to przekalkulują, dołożą coś do OC, zaproponują ubezpieczenie w tej sytuacji, koszty rozłożą po wszystkich i już.
I dalej, bogaty machnie ręką, a biedny zbankrutuje. Jak zawsze w takich sytuacjach. I ktoś to uzna za sprawiedliwe itd.
Konstytucją i tak się nikt w naszym kraju nie przejmuje, najwyżej nią macha jak ma w tym interes polityczny.
Ale zniesienie "świętości własności" może mieć ciekawe konsekwencje, bo drzwi zostały uchylone. Dotąd tylko mienie pochodzące z przestępstwa ulegało przepadkowi, prawda? A teraz mamy wrzucony pomysł, który jak "zadziała" to za parę lat zostanie wsadzony w kolejne zakresy. Czekam na pomysły związane z podatkami. :mrgreen:

Komornicy zarobią. Będzie dużo egzekucji umorzonych, więcej niż teraz, bo aktualnie przy obecnych obciążeniach finansowych nakładanych na sprawców tych przestępstw sporo egzekucji jest po prostu bezskutecznych. A że roszczenia SP z tytułu kar/nawiązek/świadczeń przedawniają się chyba po 10 latach, to cóż, jest czas, podatników stać, to niech płacą. :)

A tych rowerów to rzeczywiście szkoda, ale jazda po pijaku rowerem to wykroczenie więc może dlatego nie chcieli dodatkowo zabierać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-11-17, 15:23   

Piłeś, nie jedź. Proste. I żadne pitolenie o głupim prawie nie pomoże.
Jak dla mnie duży plus.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-11-17, 15:52   

Życzę wam, żeby kiedyś was to prawo spotkało. Niekoniecznie to o pijanych kierowcach. Ale właśnie takie w swojej wymowie: aby być dojechanym przez własne państwo, które zamiast cię ukarać i dać szansę to będzie cię tylko karać aż będziesz kwiczał z bólu.

Żeby nie było - ja się cieszę. Od kilku lat jestem zwolennikiem tego, aby dawać suwerenowi to, czego ten chce. Aż się tym zapcha. :mrgreen:

Polski suweren nie lubi wolności. To mentalny niewolnik, co nie jest żadnym odkryciem: wszyscy jesteśmy potomkami niewolników, czyli chłopów pańszczyźnianych.

My nie potrafimy być obywatelami. My lubimy być poddanymi, nad którymi stoi pan z kijem i napieprza ile wlezie, jak tylko coś się mu nie spodoba. Zatem, proszę bardzo. Mam nadzieję, że kiedy opozycja wygra wybory to nie zmieni tego prawa. :) Niech boli.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-11-17, 18:06   

Poza tym wszystkim to prawo jest zwyczajnie niesprawiedliwe.
Przykład na szybko: mam dwa auta, będąc trzeźwy, jadę drogim, napiję się, jadę rzęchem.
Albo tak: postpegeerowiec jeżdzący rozpadającym się maluchem i ktoś w nowym mercedesie. To mi wygląda na nierówne traktowanie. Obydwaj powinni iść siedzieć po równo.
A co jak ten biedak jakimś cudem pożyczy od, powiedzmy miastowego kuzyna owego mercedesa?
Można by tak dlugo, ale szkoda mózgu.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-17, 20:37   

kurwa!!!! zamach na święte prawo własności !!!!!!
Polska to dziki kraj.

Jadę, więc jestem !

zobaczmy jak to jest w cywilizowanej ojropie.
https://spidersweb.pl/autoblog/konfiskata-samochodu-w-europie/

wszyscy jesteśmy niewolnikami...

konfiskata samochodu za brak OC ? no kto to słyszał? takie rzeczy to tylko w Erze.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-11-17, 21:04   

Trojan, cywilizowana Europa właśnie dlatego jest cywilizowana, że ma prawo, które nie dojeżdża obywatela jak w Rosji. Ale nie chcę się z tobą spierać. Masz, co lubisz, ciesz się tym. :) I tu nie chodzi o prawo własności. Tylko o wolność w ogólności. Polacy, zresztą jak wszyscy ludzie, kiedy zapewnić im choćby iluzję bezpieczeństwa za cenę wolności - z wolności zrezygnują bez mrugnięcia okiem. :)

W innych, cywilizowanych krajach, które powołujesz prawo wygląda nieco inaczej. Obok karania, nawet surowego, jest rozbudowany system resocjalizacji, dawania szansy człowiekowi. W Polsce jest dojeżdżanie. Tworzenie wrogiego państwa, które cię rozjedzie, jeśli ci się noga poślizgnie. Nie poda ci pomocnej ręki, po tym jak cię ukarze.

Lubisz to. W porządku. Masz prawo. Ja nie lubię. Nie dogadamy się, bo to kwestia wyboru wartości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-11-17, 21:07   

+1 Trojan
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ale co niektórzy muszo pitolić jaki to pisland jest opresyjny... :P
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-18, 01:15   

Romulus napisał/a:
Trojan, cywilizowana Europa właśnie dlatego jest cywilizowana, że ma prawo, które nie dojeżdża obywatela jak w Rosji. Ale nie chcę się z tobą spierać. Masz, co lubisz, ciesz się tym. :) I tu nie chodzi o prawo własności. Tylko o wolność w ogólności. Polacy, zresztą jak wszyscy ludzie, kiedy zapewnić im choćby iluzję bezpieczeństwa za cenę wolności - z wolności zrezygnują bez mrugnięcia okiem. :)

W innych, cywilizowanych krajach, które powołujesz prawo wygląda nieco inaczej. Obok karania, nawet surowego, jest rozbudowany system resocjalizacji, dawania szansy człowiekowi. W Polsce jest dojeżdżanie. Tworzenie wrogiego państwa, które cię rozjedzie, jeśli ci się noga poślizgnie. Nie poda ci pomocnej ręki, po tym jak cię ukarze.

Lubisz to. W porządku. Masz prawo. Ja nie lubię. Nie dogadamy się, bo to kwestia wyboru wartości.


Romulku - ale o czym ty mówisz ? Jak widać Europa (zwłaszcza ta na zachód, bardziej cywilizowana) ma bardziej opresyjne prawo wobec kierowników, coś co my dopiero wprowadzamy (wow - to chyba osiągnięcie cywilizacyjne!) oni już mają od lat. I to nawet ostrzejsze(nie wszędzie, ale... równamy do najlepszych chyba)
Zresztą wydźwięk arta, jest jednoznaczny wobec gejropy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-11-18, 06:46   

Kłerwa, czytaj ze zrozumieniem.
Cytat:
W innych, cywilizowanych krajach, które powołujesz prawo wygląda nieco inaczej. Obok karania, nawet surowego, jest rozbudowany system resocjalizacji, dawania szansy człowiekowi. W Polsce jest dojeżdżanie. Tworzenie wrogiego państwa, które cię rozjedzie, jeśli ci się noga poślizgnie. Nie poda ci pomocnej ręki, po tym jak cię ukarze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-18, 07:06   

Poza tym pragnę podekscytowanym kolegom przypomnieć, że rządzi nami ugrupowanie, któremu ustawy pisze elitarna, specjalnie wyselekcjonowana grupa trzystu nafuranych amfą pawianów na ślepo napieprzających w klawisze, skutkiem czego mamy takie kwiatki, jak sześciokrotne nowelizowanie ustawy o Sądzie Najwyższym.
Z resztą PiS to jest partia realnie rozwiązująca polskie problemy, jeśli za polskie problemy uznamy wyłącznie spadek notowań PiS w sondażach. Nie brak wśród mnie sceptyków, bo to są ludzie, którzy potrzebują co najmniej trzech podejść, żeby wypierdalając się na ryj trafić w ziemię.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-11-18, 07:35   

Wystarczy samochód przepisać na żonę albo na dzieciaka. Wtedy przepadku nie będzie. Sąd orzeknie przepadek równowartości pojazdu, ale o to się nie trzeba martwić. Większość i to zdecydowana pijanych kierowców to ludzie, których nie stać na zapłatę grzywny, czy obowiązkowego świadczenia pieniężnego. Nie zapłacą tej równowartości i co? Komornik im wejdzie na pensję, której nie dostają albo dogadali się z pracodawcą, aby im płacił część pensji pod stołem. Komornik przyjdzie, popatrzy, umorzy egzekucję bo ta będzie bezskuteczna.

W takiej rzeczywistości będą obowiązywać te przepisy o przepadku pojazdów. :-P

A to tylko jeden przykład.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-18, 07:48   

Oj tam, ważne, że suweren będzie miał klaskaniem obrzękłe prawice i słupki podskoczą. Słuszną linię ma nasza partia.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-11-18, 07:53   

Trochę przesadzacie, po pierwsze przepis szybko wyeliminuje bogatych alkoholików którzy nie potrafią sobie odmówić mimo że są kierowcami (zakładam że w większości nie zdają sobie sprawy z nałogu), po drugie tak tu krytykowane zaostrzenie kar sprawiło że w moim środowisku jeździ się teraz zgodnie z przepisami, każdy mówi że nie zaryzykuje 1,5k mandatu
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-18, 08:01   

utrivv napisał/a:
Trochę przesadzacie, po pierwsze przepis szybko wyeliminuje bogatych alkoholików którzy nie potrafią sobie odmówić mimo że są kierowcami


Niby jak?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-18, 08:12   

utrivv napisał/a:
po drugie tak tu krytykowane zaostrzenie kar sprawiło że w moim środowisku jeździ się teraz zgodnie z przepisami, każdy mówi że nie zaryzykuje 1,5k mandatu


Tyle, że poprzedni taryfikator mandatów nie był waloryzowany chyba przez kilkanaście lat i większość kar to była zwyczajna kpina. A Partia i tak się guzdrała z tym następne pięć lat, mimo, że postulaty uaktualnienia taryfikatora były podnoszone o dawna. Z resztą jak nie było oparcia stawek mandatów o np. płacę minimalną, tak nie ma, i przy tej inflacji za parę lat znów kary przestaną doskwierać. Ale wtedy znów się zaostrzy i będzie poklask. To jest leczenie syfa pudrem.

EDIT: Z resztą Partia nie jest w ogóle zainteresowana tworzeniem rozwiązań systemowych, bo rozwiązania doraźne mają to do siebie, że co jakiś czas można nabić sobie punkty usuwając problem, który samemu się stworzyło. Więcej się politycznie zyska np. jednorazowo podnosząc 500+ do 700+ niż gdyby od razu wbudować jakiś mechanizm waloryzacji oparty np. o minimum egzystencjalne. Ale rozwiązania systemowe są nudne, nieefektowne i mało sexy.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13