FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-08-18, 12:54   

bio napisał/a:
Zacząłem też Holistyczną agencję i było to urocze, ale po kilku odcinkach, gdy już zaczęło się wyjaśniać co, kto i dlaczego straciłem motywację.
Czyli nawet nei zacząłeś drugiego sezonu? :cry:
Na wesoło oczywiście Good Omen (amazon zdaje się), ogląda się z przyjemnością nawet jak nie znasz książki, na pewno warto choć kilka odcinków Truth Seekers, też coś w stylu Holistycznej agencji, na netflix koniecznie It Crowd, koniec
Może jeszcze Expanse , rozczarowuje ale mimo wszystko warto zerknąć
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-08-18, 12:55   

bio napisał/a:
dczułem po tym mini serialu potrzebę czegoś wesołego na odtrutkę i do tej pory nie znalazłem


Parks and Recreation na HBO.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-08-18, 13:00   

Stary Ork napisał/a:
bio napisał/a:
dczułem po tym mini serialu potrzebę czegoś wesołego na odtrutkę i do tej pory nie znalazłem


Parks and Recreation na HBO.
Dobrze że przypomniałeś, Sekcja paranormalna na hbo, w podobnym stylu co parki
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2022-08-18, 15:25   

bio napisał/a:
Zacząłem też Holistyczną agencję i było to urocze, ale po kilku odcinkach, gdy już zaczęło się wyjaśniać co, kto i dlaczego straciłem motywację. Obejrzałem Mare z Easttown, bo Kaśka i bo mało odcinków i było to dobre, acz odczułem po tym mini serialu potrzebę czegoś wesołego na odtrutkę i do tej pory nie znalazłem.

"Znudzony na śmierć" na HBO, jeśli jeszcze jest. "Bored to death". Fajne, absurdalne, z doskonałą obsadą. I krótkie. :-P Stare, ale jare. :mrgreen:
Zajawka 1 sezonu: https://www.youtube.com/watch?v=er88JTcdy4E
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2022-08-18, 15:34   

m_m napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Czemu najlepszy serial ostatnich dwóch dekad miałby zniechęcać?


Bo to przerażająca nuda //mysli
No to nie zrozumiemy się. Z ciekawości zapytam. Co byś postawił po przeciwnej stronie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2022-08-18, 15:34   

Cytat:
Obejrzałem Mare z Easttown, bo Kaśka i bo mało odcinków i było to dobre, acz odczułem po tym mini serialu potrzebę czegoś wesołego na odtrutkę i do tej pory nie znalazłem.
Mówisz, z sensem. Na odtrutkę weź sobie The Kominsky Method. I śmiesznie i życiowo. Zwłaszcza w Twoim wieku. Łatwo się będziesz identyfikował z bohaterami.

Spróbuj też After life.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2022-08-18, 16:56   

Dobry omen, zdecydowanie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1879
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-18, 17:50   

Fidel-F2 napisał/a:
m_m napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Czemu najlepszy serial ostatnich dwóch dekad miałby zniechęcać?


Bo to przerażająca nuda //mysli
No to nie zrozumiemy się. Z ciekawości zapytam. Co byś postawił po przeciwnej stronie?


Widzisz, obejrzałem to Deadwood do końca, nie bolalo, ale też nie wzbudziło żadnych emocji, dlatego uważam że ktoś, kto kilka lat nie oglądał seriali może po prostu się tym zanudzić. Jasne, aktorsko to jest rewelacja, jednak nie wystarcza, by wzbudzić zainteresowanie ciągnącą się jak flaki z olejem fabułę.
A takiego Mr. Robota, który jest arcydziełem pod każdym względem, można postawić w opozycji. Na tym serialu nie sposób się nudzić.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-08-18, 18:04   

m_m napisał/a:

A takiego Mr. Robota, który jest arcydziełem pod każdym względem, można postawić w opozycji. Na tym serialu nie sposób się nudzić.


mr robot rzuciłem w cholerę po pierwszym sezonie takie to było nudne i wtórne. Za to Deadwood to był cud miód, z tamtych lat jeszcze Kompania braci, Rome. the Wire, Sporanos i taki niedoceniany serial a który bardzo ceniłem Treme.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13162
Wysłany: 2022-08-18, 18:17   

Cytat:
A takiego Mr. Robota, który jest arcydziełem pod każdym względem, można postawić w opozycji. Na tym serialu nie sposób się nudzić.
_________________
Po obejrzeniu czterech odcinków nie byłem w stanie zmusić się do kolejnych. Bez urazy, ale straszny prymityw. O nudzie nie wspominając.

Cytat:
i taki niedoceniany serial a który bardzo ceniłem Treme.
Treme to jeden z najgenialniejszych tytułów w historii tego medium.

fdv, muszę się przyglądać Twoim polecankom, chyba mamy mocno zbliżony gust.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1879
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-18, 18:36   

Jak widać, każdemu co kto lubi. I nie ma co się spinać.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-08-18, 23:16   

Dzięki za tyle podpowiedzi. Będę sprawdzał. Gdy zasmakuję jednak będę musiał kupić telewizor, bo od dwóch lat jestem szczęśliwym nieposiadaczem TVseta. Jednak oglądanie z monitora laptopa bywa po jakimś czasie niekomfortowe.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2022-08-19, 06:32   

bio napisał/a:
Dzięki za tyle podpowiedzi. Będę sprawdzał. Gdy zasmakuję jednak będę musiał kupić telewizor, bo od dwóch lat jestem szczęśliwym nieposiadaczem TVseta. Jednak oglądanie z monitora laptopa bywa po jakimś czasie niekomfortowe.

To jest wyłącznie niekomfortowe. Oczojebny ekran telewizora na ścianie w salonie - to jest to!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-19, 10:13   

bio napisał/a:
Szukam sensu na trzech kanałach. Netflix, hbo i amazon. Co warto na amazonie i HBO?


Nie wiem, czy wszystko poniżej będzie na HBO:

- "Fargo", sezon 1 i 2 (przy czym są to oddzielne historie)

- "American Crime" sezon 1 (całość zamyka się w jednym sezonie, nie mylić z "American Crime Story")

- "Pozostawieni" (The Leftovers)

- "Nieświadomi" (czeski)

- "To wiem na pewno"

- "Sukcesja"

- "Młody papież", "Nowy papież"

- "Olive Kitteridge"
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2022-08-19, 11:23   

ASX76 napisał/a:


- "Młody papież", "Nowy papież"


Omijać szerokim łukiem, absurdalnie głupie.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-08-19, 11:32   

KS napisał/a:
ASX76 napisał/a:


- "Młody papież", "Nowy papież"


Omijać szerokim łukiem, absurdalnie głupie.

Ja podchodziłem do "Młodego papieża" dwukrotnie. Za pierwszym razem odpadłem po pierwszym odcinku i miałem podobne zdanie. Za drugim razem jednak mocno się wciągnąłem i naprawdę mi się ten serial podobał :D Szczerze polecam :)
"Nowy papież" niestety już sporo słabszy według mnie.
_________________
Moja biblionetka
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-19, 13:14   

Romulus napisał/a:
No właśnie ten serialowy "Yellowjackets" całkiem dobry. (..)
Minus to ta powolność w rozwijaniu się fabuły. Jest to konsekwentne slow burning, ale ciekawość domaga się zaspokojenia a twórcy pokazują często faka.



Stanowczo zbyt slow! Gdybyż to jeszcze angażujące było... Takie coś, to trza umieć, zaś dominuje nuda, Panie. --_-
Pierwszy sezon spokojnie można byłoby okroić z kilku odcinków bez najmniejszej straty dla całości.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2022-08-19, 13:27   

Zgadzam się, ale pytania są bardzo intrygujące. Choć, jak to często bywa, odpowiedzi mogą się okazać rozczarowaniem. Ale ta ostatnia scena, kiedy trzy bohaterki klękają w przeszłości, a w teraźniejszości widzieliśmy tylko jedną(?) pozwalają na przypuszczenie, że może liczba postaci w teraźniejszości wzrośnie w drugim sezonie. Bo może te, które pojawiają się wtedy, to nie wszystkie, którym udało się przetrwać. Już wiadomo, że przeżyły te może nie najbardziej pozytywne, ale kto wie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-19, 14:19   

Romulus napisał/a:
Zgadzam się, ale pytania są bardzo intrygujące. (..)


Zatem męczyć się przez kilka godzin, aby napotkać bardzo intrygujące pytania, które być może za kilka(naście) kolejnych h doprowadzą do satysfakcjonujących odpowiedzi?
W nawiązaniu do Twojego wcześniejszego wpisu - nie lepiej pokazać twórcom "faka" już teraz? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2022-08-19, 16:04   

Można. Ale mnie zachęca do dalszego oglądania także żeńska obsada, która jest świetna. To nie jest mój serial pierwszej potrzeby :mrgreen: więc znowu zaczekam aż wyjdzie cały sezon i wciągnę go w pięć dni.

Tymczasem, "Dopesick". Miniserial Hulu, dostępny na Disney+. Trochę się z nim męczyłem, choć to osiem odcinków. Nie dlatego że zły, przeciwnie, dlatego że tak dobry. Tylko temat ciężki. Epidemia opioidów w USA to rzeka, do tego niezbyt przyjemna. Twórcom udało się jednak zainteresować fabułą. Głównie za sprawą przekrojowego podejścia do tematu. Fabuła rozpięta jest na kilkunastoletnim okresie, do tego ma co najmniej kilku bohaterów. Idąc od góry - najpierw rodzina Sacklerów, z Richardem na czele. Przestępcza familia milionerów, stojących na czele Purdue, koncernu, który wypuścił oxycontin, silnie uzależniający opioid, mający być cudownym lekarstwem na ból. Tyle że kłamali od początku do końca, że uzależnia się od niego zaledwie 1%. Okłamywali lekarzy, a jak nie mogli okłamywać, to ich korumpowali, czasami zastraszali (pozwami). Okłamywali społeczeństwo i władze. Kolejny poziom to prokuratorzy, którzy z trudem i w pocie czoła próbowali doprowadzić ich do sądu. Ale doprowadzić do sądu rodzinę ustosunkowanych milionerów, którzy mają w kieszeniach władze? W USA? Nawet to, co udało się osiągnąć przedstawiane jest jak sukces, choć nie dla rodzin uzależnionych. Potem lekarze, którzy zostali oszukani lub sami oszukiwali. Potem sam dół - uzależnieni ludzie i ich tragedie. Jest jeszcze ciekawe tło społeczne - bieda i przestępczość. Opioidy doprowadziły do wzrostu przestępczości i rozkwitu handlu narkotykami na niespotykaną skalę. Bo narkotyki okazały się tańsze dla ludzi uzależnionych przez skurwysynów z Purdue.

Świetna obsada, trzeba jednak się uzbroić w cierpliwość, nie do sposobu opowiadania fabuły, co do jej pesymistycznego wydźwięku. Ale obejrzeć warto. https://www.youtube.com/watch?v=EzrLrUG2QVk
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15598
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-19, 16:24   

Romulus napisał/a:


Finał 3 sezonu "The Boys" mnie nieco, ociupinkę, rozczarował. (..)Generalnie uważam, że to najlepszy z dotychczasowych sezonów.


Jak dla mnie, to najlepszy jest pierwszy sezon. Trzeci na drugim miejscu, póki co. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11295
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-19, 16:25   

11 odcinek Sandmana.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-08-21, 00:14   

No i koniec Better Call Saul. To było dobre.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-23, 12:10   

Obejrzałem wczoraj do końca Mr. Robot, bo dzisiaj miał wylecieć z Netflixa, a mimo że gdzie indziej chyba będzie nadal, to wygodniej mi się tam ogląda rzeczy. I finał dał radę. W ogóle ten serial wskakuje do ścisłej topki. Rewelacja. Oprócz świetnej historii, pomysły, sposoby zagrania i prowadzenia historii, bardzo podobało mi się to co reżyser robił w kolejnych odcinkach. Ten sposób zmieniania narracji, wykorzystywania innej poetyki, sztuczek filmowych i sposobów kręcenia, było bardzo mądrze wykorzystywane i zgrywane z fabułą.
Takie odcinki jak z długim masterszotem, gdy akcja z głównymi postaciami jest na tle demonstrantów wdzierających się do siedziby korporacji, albo odc9nek z heist movie, bez dialogów, z jedyną formą rozmowy poprzez smsy, albo siódmy odcinek czwartego sezonu, ten z przymusową sesją terapeutyczną, nakręcony jak przedstawienie teatralne, albo stare kino, z podziałem na akty i jednością miejsca, czasu i postaci. I chyba najlepiej w telewizji rozgrywanie plot twistów, które wynikają z zaprojektowania historii.
Ten Sam Esmail ma łep chłoptaś. Robił jeszcze przy jakimś filmie albo serialu? Znalazłem tylko Homecoming na amazon prime, warto się na to brać?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-08-23, 12:32   

Homecoming stoi właśnie głównie fantastyczną reżyserią Esmaila, ale fabularnie też daje radę, choć koniec końców niektóre rozwiązania rozczarowują.

Plus drugi sezon spokojnie można odpuścić, bo ma niewiele wspólnego z pierwszym, zarówno pod względem poziomu realizacji, jak i opowiadanej historii.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-08-23, 12:38   

MrSpellu napisał/a:
No i koniec Better Call Saul. To było dobre.


Bardziej do którego sezonu Breaking Bad pasuje ten serial? Tempo narracji podobnie powole jak w pierwszych sezonach BB? Ja się nie mogę za niego zabrać, bo nie trawiłem postaci tego prawnika w BB, mocno przerysowana i epizodyczna była.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2022-08-23, 12:46   

W BSC jego postać nie jest przerysowana. Można powiedzieć, że w BB pokazali pozę, a w BSC człowieka, który za nią stoi. Tempo narracji bardzo wolne.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-08-23, 12:52   

jezzoRM napisał/a:
Ja się nie mogę za niego zabrać, bo nie trawiłem postaci tego prawnika w BB, mocno przerysowana i epizodyczna była.


Jeżeli nie podobała Ci się postać prawnika, to odpuść sobie. Ale moim skromnym zdaniem BCS jako całość prezentuje się lepiej niż BB. Tempo jest raczej wolniejsze.

Misiel napisał/a:
W BSC jego postać nie jest przerysowana. Można powiedzieć, że w BB pokazali pozę, a w BSC człowieka, który za nią stoi.


Dokładnie tak.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-08-23, 13:02   

Jeszcze wolniejsze niż w BB? W BB doceniałem powolny rozwój postaci, ale nie było to zbyt porywające do oglądania jako rozrywka. Człowiek czekał aż coś się wydarzy, jakieś mocniejsze sceny w relacjach między bohaterami i z reguły coś się działo pod sam koniec sezonu. Cała akcja jakby została umieszczona w sezonie 5, a 4 był psychologiczną podbudową ukazującą powolny rozwój postaci pod te wydarzenia.
Większości mówię, że warto się przemęczyć przez BB i wolną narrację, bo jakość sezonów rośnie z czasem, a sezon 5 to top telewizja. Czy coś podobnego odbywa się w BSC?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-08-23, 13:25   

Narracja jest tu powolna przez praktycznie cały czas. Żywszych odcinków uświadczysz może ze dwa lub trzy. Sezon szósty konsekwentnie zamyka wątki i robi to całkiem z głową. Zamyka też w pewnym sensie BB z perspektywy Saula, a raczej Jimmy'ego, cwaniaczka o dobrym sercu, który przeistoczył się w prawnika pijawkę bez skrupułów. Dokładne prześledzenie tej metamorfozy pozwala zrozumieć finalną decyzję protagonisty, choć pierwszą reakcją widza jest srogie WTF.

Z innej beczki. Od strony technicznej serial jest fenomenalnie nakręcony. Praca kamery, kadrowanie, dobór palety to dla mnie łakocie dla oczu.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14