FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-15, 13:16   

Sandman
ocena końcowa 8/10
Serial nie jest doskonały, brak mu charakterystycznego "mroku" komiksowego - to może dlatego że stosunkowo mało "biegamy" po snach innych :) i jak wpisał Romulus, fabuła mogła być lepiej poprowadzona - w pewnych elementach mniej cukierkowa. Niemniej - ogląda się znakomicie. Odcinki są tak napakowane treścią że po 45 minutach miałem wrażenie że oglądałem 1,5h film - co jest dość niezwykłe, zazwyczaj jest odwrotnie.
Kreacja na najwyższym poziomie, aktorzy, scenografia... mucha nie siada. Widać że to nie robota Netflixa (no i DC WB doskoczyło w końcu do poziomu swoich komiksów)
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-08-15, 13:19   

Nie utrafisz kto się chce przyczepić to pisze że to generic/typowy Netflix.a komu się podobało że widać, że to nie Netflix wyprodukował. Cechą wspólną jest niechęć do N, ale i tak płacą i go oglądają :)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-15, 13:31   

film jest wyprodukowany przez DC Entr Warner Bros - i podobnie jak w przypadku Arcane, Netflix służy przede wszystkim jako platforma dystrybucji. Być może N. miał jakiś udział w produkcji - ale jak rozumiem, przede wszystkim nad jakością stało DC.

nie ma we mnie niechęci do N. - imo świetna oferta-platforma. Ich bezpośrednio rodzime produkcje są raczej - niż + , ale nie dla nich płacę za N :)
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-08-15, 13:39   

Z tego co czytałem to N oprócz dystrybucji wyłożył też kasę na produkcję, podobno ten oddział WB najpierw poszedł do HBO, ale ci powiedzieli że drogo i pass, więc N się schylił. Pewnie w dobrym momencie trafiło bo czuję że teraz jak tną wszystko i zwiększyła się awersja do podejmowania ryzyka to by teraz tej kasy nie wyłożyli.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-15, 13:48   

fdv napisał/a:
. Pewnie w dobrym momencie trafiło bo czuję że teraz jak tną wszystko i zwiększyła się awersja do podejmowania ryzyka to by teraz tej kasy nie wyłożyli.


hę ? a co tam się dzieje ?
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-08-15, 16:30   

Sporo ich seriali dostaje cancel już po pierwszym sezonie gdzie wcześniej słabe produkcje dostawały zamówienie na drugi niejako z automatu. Zaczynają oglądać dolara z dwóch stron zanim wydadzą, troszkę inwestorzy panikują bo już nie ma mowy o spadku dynamiki wzrostu nowych subskrypcji, ale jest ich spadek zasadniczo pierwszy raz notowany w historii. Stąd biorą się pogłoski o likwidowaniu możliwości dzielenia konta czy dodanie nowego tieru opłat z reklamami. A już wisienką na torcie która póki co jest plotką ale dość wiarygodną że chcą doprowadzić firmę do jak najlepszego porządku przed przystąpieniem do rozmów o sprzedaży Microsoftowi (podobno póki co z nową mega inwestycją czekają aż regulatorzy rynkowi klepną akwizycje Activisiion-Blizzard)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-15, 21:08   

"For All Mankind" - trzeci sezon za mną. Jest bardzo dobrze i opinia o najlepszym serialu sci-fi nadal jest aktualna. Choć nie obyło się bez słabych rozwiązań fabularnych. Najważniejsze, to "familijność" misji na Marsa. Pomijam fakt, że twórcy zastosowali tu manewr z przyspieszeniem fabuły, na który niektórzy sarkali. Dla mnie to było ok. Bo obserwowanie przez cały sezon, jak lecą dwie, a nawet trzy, jeśli nie więcej ;) misje załogowe zgubiłoby całą dynamikę produkcji. W poprzednich sezonach celem był Księżyc, a tam bliżej, więc tym razem przyspieszenie było niezbędne. Zdradzając nieco fabułę - w trzecim sezonie na Marsa leci Ed i jego adoptowana córka, a do tego syn Gorda i Tracy. A ci dwaj panowie mają problemy do przepracowania, co odciska się na tej części fabuły. Na Ziemi też się sporo dzieje, zarówno w NASA, jak i gdzie indziej. Do wyścigu przystąpił prywatny przedsiębiorca, czarnoskóry ("łoJezu, białych zastępujo" więc ostrzegam "wrażliwych"), co zmienia wiele. ZSRR nadal trzyma się dobrze, choć mamy już lata 90-te, a w grze jest jeszcze jeden gracz. Nie tak oczywisty. Do tego tło, czyli historia alternatywna - w tym sezonie, dzięki odkryciu fuzji jądrowej odciska się mocniej na najważniejszych wątkach. Generalnie, jest bogato i można się bawić tym, jak twórcy bawią się historią alternatywną, co jakiś czas mrugając do widza okiem (sekretarz Bush, na przykład). Ale historia, mimo mankamentów, nadal jest prowadzona sprawnie i pasjonująco. Szkoda, że w tym sezonie nie postawiono mocniejszej kropki nad i, jak w poprzednich. Można śmiało spekulować, co będzie paliwem czwartego sezonu, zwłaszcza po dramatycznym zamknięciu trzeciego. Mam nadzieję, że Apple da zielone światło. To chyba ich najdłuższy serial, jak dotąd. :) Jednak zbiera dobre opinie w USA więc zamówienie czwartego sezonu to chyba tylko formalność. https://www.youtube.com/watch?v=M4EOW9oqZ4k
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-08-16, 06:43   

Parks and Recreation - Fidel, jeśli nie masz jeszcze na plerach jebutnej dziary RON SWANSON UMARŁ ZA NASZE GRZECHY, to zaczynam się zastanawiać, za co ja Cię w ogóle szanuję.


Teatrzyk Zielony Ork ma zaszczyt przedstawić:

Sandman, czyli wiele hałasu o nic

Występują:

Morfeusz
Lucyfer
Ork małosolny

Lucyfer: Yo, zią, mam większą pytę od twojej, a gra mnie Gwendoline Christie.

Morfeusz: Chyba w snach. Ja mam większą.

Lucyfer: A-a nie, bo ja.

Morfeusz: Ja mam metrową.

Lucyfer: A ja dwu.

Morfeusz: A ja tysiąc.

Lucyfer: A ja nieskończoność.

Morfeusz: A ja tysiąc nieskończoności.

Lucyfer: A ja nieskończoność nieskończoności. HA!

Morfeusz: RUCHAM TWOJĄ STARĄ (mic drop)

Lucyfer: (konwulsje, drgawki, jucha z uszu)

Ork małosolny: (kiśnie do reszty)

KURTYNA

Arcane nadrobione i nie byłem tak bardzo zaskoczony poziomem animowanej produkcji od czasu Lego: Przygoda. Jakimś cudem wszystko tam bangla, i plastycznie, i scenariuszowo. Wciągnąłem, siedzę, czekam, co dalej.

Tabu z Hardym po czterech odcinkach ogląda się, i to jak, choćby dlatego, żeby na własne oczy przekonać się, że Atticus i Tommy z Przekrętu to pod spodem jedna i ta sama osoba (patrzcie no, jak dzieci rosną). Jako fetyszysta epoki nie mogę się napatrzeć na scenografię i kostiumy, zdjęcia robią robotę, zagrane przyzwoicie i lepiej, o samej historii będę miał opinię jak się skończy (nie porywa póki co, ale jest wystarczającym pretekstem do pokazania na ekranie całej masy ludzi w zajebistych kapeluszach, czyli robi swoje).

Moon Knight - przekonałem się, jak książę Leto Atryda wygląda bez brody, i to chyba największy plus tej produkcji.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-16, 06:53   

Stary Ork napisał/a:
Moon Knight - przekonałem się, jak książę Leto Atryda wygląda bez brody, i to chyba największy plus tej produkcji.

Scena z trybunałem avatarów była tak niemiłosiernie kretyńska, że straciłem całą sympatię do serialu. Ogólnie najgorszy z dotychczasowych seriali MCU.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-08-16, 06:55   

Mnie upodlił grób Aleksandra, ale ogólnie tam jest mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Pierwowzoru komiksowego zupełnie nie znam, może tak miało być?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-16, 08:20   

Komiksowego oryginału też nie znam.
Mnie najbardziej raziły w oczy dziury logiczne wielkości Wielkiego Kanionu. MCU wiadomo - trzyma się kupy na słowo honoru i taśmę klejącą, ale Moon Knight wjechał cały na biało i rozjebał resztki spójności. Bogowie nordyccy - kosmici, Eternalsi - roboty na usługach półbogów, magia - fizyka kwantowa. Jakoś się ta mitologia kupy trzyma. A Moon Knight wjechał z faktycznymi bogami z mitologii egipskiej (ich pochodzenie nie jest w żaden sposób wyjaśnione, więc traktuję ich jak bogów), którzy wybierają sobie ludzkich avatarów bo tak; obserwują, ale nie reagują (choć moc najwyraźniej mają niemałą) bo tak; niby wiedzą dużo, ale nie dostrzegają międzynarodowej sekty dążącej do uwolnienia złej bogini a na dodatek mają swoje zaświaty (a co z innymi religiami?). Gdzie sens, gdzie logika?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-16, 08:36   

Młodzik napisał/a:
Gdzie sens, gdzie logika?


W fantastyce jej Pan nie szukaj. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-16, 09:26   

Asix, nie piertol.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-16, 10:33   

nie no - nawet nie podchodzę do dalszych serialów MCU. Opatrzyłem Lokiego i VW + 1 odc. Zimowego i dałem se pokój. Jest jeden serial (nie)MCU - PUNISHER.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-08-16, 11:55   

Stary Ork napisał/a:
żeby na własne oczy przekonać się, że Atticus i Tommy z Przekrętu to pod spodem jedna i ta sama osoba (patrzcie no, jak dzieci rosną).

nie tylko rosną (czytaj: tyją), ale i dojrzewają - oglądaj go w 5 sezonie Line of Duty.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-08-16, 12:02   

Znam i cenię, ale w Tabu to jest zupełnie inny poziom //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-16, 15:07   

"Ich Własna Liga" - świeżynka z Amazon Prime Video. Mam trochę zgryz, bo wydaje mi się, że oglądałem ongiś film z Tomem Hanksem i Geeną Davis. Ale nie jestem pewien. Nie wiem zatem, czy serial opowiada nową wersję tej samej historii z filmu, czy też tworzy własną. Ale i tak jest to opowieść oparta/inspirowana faktami. Serial opowiada o żeńskiej drużynie baseballa. Rok 1943 - mężczyźni na wojnie, kobiety muszą/chcą ich zastępować w różnych dziedzinach życia. Także w sporcie, ale tu mamy zawodniczki ze swoją własną pasją, którą chcą rozwijać a nadarza się ku temu okazja, bo wojna pozwoliła im na usamodzielnienie się spod władzy pana i władcy. Oczywiście, po wojnie, kiedy pan i władca wróci, one zostaną odesłane do domu, ale to jeszcze nie ten czas. Serial, jak zwykle w produkcjach Amazona, robiony za pieniądze, których "fabryka" nie żałowała. Wygląda zatem znakomicie. Fabuła też jest interesująca, nawet mimo pewnej przewidywalności. Bardzo sympatyczne postaci dobrze dopasowane do aktorek w rolach głównych. Lekki ton, nie unikający jednak dramatycznych nut. Osiem odcinków. Obejrzałem dwa i mnie kupił. https://www.youtube.com/watch?v=H8qMhtkB18k
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-08-17, 06:22   

Romulus napisał/a:
film z Tomem Hanksem i Geeną Davis


I z Madonną //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-17, 09:20   

właśnie.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-08-17, 21:56   

Szukam sensu na trzech kanałach. Netflix, hbo i amazon. Pierwszy odcinek Sandmana - nuda. Ślepnąć od świateł - wszelkie grzechy polskich produkcji. Breaking bad. Pierwszy świetny, drugi zniechęcił. Muszę wtrącić, że przez lata niemal nic nie oglądałem. Jako, że coraz mniej książek kończę, próbuję skanalizować odbiór fabuł na ruchomo. Zatem sięgam do starszych i tych jeszcze starszych. Gdy ten serial szedł w TV ogólnie dostępnej jakoś przegapiłem lata temu pierwsze odcinki i doszedłem do wniosku, że za późno by dołączyć do opowieści. Cieszę się z tej decyzji, bo dzisiaj na świeżo oglądam Rodzinę Soprano i cieszą się każdą chwilą. A wczoraj zacząłem House of cards. Co warto na amazonie i HBO?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-08-17, 22:14   

bio napisał/a:
Pierwszy odcinek Sandmana - nuda.
daj spokój to papka
bio napisał/a:
Ślepnąć od świateł - wszelkie grzechy polskich produkcji.
męczace
bio napisał/a:
Breaking bad. Pierwszy świetny, drugi zniechęcił.
skup się i nie rezygnuj
bio napisał/a:
A wczoraj zacząłem House of cards.
Można łyknąć pierwszy sezon, potem mielą tego samego kotleta z coraz gorszym skutkiem.

Sięgnij po Deadwood.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-17, 22:16   

Rozumiem że tym Deadwood chcesz Bio calkowicie zniechęcić do seriali?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-08-17, 22:21   

Czemu najlepszy serial ostatnich dwóch dekad miałby zniechęcać?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-17, 22:34   

bio napisał/a:
Co warto na amazonie i HBO?

Amazon: The Boys, Good Omen, The Invincible.
HBO: Sukcesja, Młody Papież
Netflix: The Haunting of Hill House, Midnight Mass (jeśli lubisz horrory), Mindhunter, Queen's Gambit, Sens8.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-08-17, 22:40   

Młodzik napisał/a:
bio napisał/a:
Co warto na amazonie i HBO?

Amazon: The Boys, Good Omen, The Invincible.
HBO: Sukcesja, Młody Papież
Netflix: The Haunting of Hill House, Midnight Mass (jeśli lubisz horrory), Mindhunter, Queen's Gambit, Sens8.
Większość nic mi nie mówi, ale Queen's Gambit to taki przesłodzony średniak, że meeeeh. Po namyśle, to może i w sam raz dla bio.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-17, 22:57   

Ty to lubisz wsadzić kije mrowisko :P
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-18, 01:20   

bio napisał/a:
Co warto na amazonie i HBO?

The Wire na HBO (polski tytuł Prawo ulicy)
To obok Sopranos numer jeden na HBO. Do tego jak nie widziałeś to Kompania Braci, Pacyfik i Rzym.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-08-18, 06:48   

Kompania braci i Rzym pierwsza klasa, ale Pacyfik?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-18, 09:28   

Fidel-F2 napisał/a:
Czemu najlepszy serial ostatnich dwóch dekad miałby zniechęcać?


Bo to przerażająca nuda //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-08-18, 11:30   

Zacząłem też Holistyczną agencję i było to urocze, ale po kilku odcinkach, gdy już zaczęło się wyjaśniać co, kto i dlaczego straciłem motywację. Obejrzałem Mare z Easttown, bo Kaśka i bo mało odcinków i było to dobre, acz odczułem po tym mini serialu potrzebę czegoś wesołego na odtrutkę i do tej pory nie znalazłem.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13